Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет icon

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінетНазваниеВідділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет
страница1/10
Дата конвертации09.04.2013
Размер1.91 Mb.
ТипПротокол
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

ВІДДІЛ ОСВІТИ РАДИВИЛІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТСхвалено

науково-методичною радою методичного кабінету

протокол №1 від

30.08.2011


Затверджую Завідувач

методичним кабінетом

Киричук О.В.

10.09.2011

Погоджую

Начальник відділу освіти

Ковалевська І.М.


10.09.2011

Погоджую

Ректор Рівненського ОІППО

Віднічук М.А.

10.09.2011


Районного методичного кабінету

Радивилівської районної ради

на 2011-2012 навчальний рік


^ РАДИВИЛІВ – 2011


Науково – методична проблемна тема


Компетентнісно орієнтований підхід у навчально-виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентоспроможної особистості.
^ Розділи та зміст плану роботи

Вступ


І. Організаційно-методичне забезпечення.

ІІ. Управління системою навчально-виховної та методичної роботи.

ІІІ. Навчально-методичне забезпечення.

ІV. Методичні представницькі заходи.

V. Робота з школярами, розвиток знань, умінь і навичок.

VI. Науково – експериментальна робота та розвиток міжнародного співробітництва.

VII. Робота бібліотеки.


Додаток 1. Плани роботи науково-методичної ради методичного кабінету.

Додаток 2. Плани роботи експертної ради.

Додаток 3. Тематика засідань навчання працівників методичного кабінету.

Додаток 4. Наради заступників директорів з навчально-виховної роботи, заступників директорів з виховної роботи.

Додаток 5. Інформаційно-видавнича діяльність.

Додаток 6. Вивчення, узагальнення, впровадження педагогічного досвіду.

Додаток 7. Графік проведення засідань районних та окружних методичних структур.

Додаток 8. План реалізації науково-методичної проблемної теми на 2011-2012 навчальний рік.


ВСТУП


Науково-методична робота у 2010 – 2011 навчальному році проводилася відповідно до планів відділу освіти, навчально-методичного центру, на виконання наказу відділу освіти „Про зміст, форми, структуру методичної роботи з педагогічними працівниками установ освіти Радивилівського району в 2010-2011 навчальному році ” № 307 від 07 вересня 2010 року, структурою та циклограмою методичної роботи з педагогічними працівниками. Методична робота проводилася за принципом моніторингу систематичної аналітико-діагностичної діяльності, де враховувалися інтереси і запити різних категорій педагогів, була спрямована на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, переорієнтацію їх на нову філософію освіти, удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення освітнього процесу.

Робота навчально-методичного центру була організована за проектно-модульним принципом, який передбачає три модулі: „Становлення педагогічного працівника”, „Підвищення професійної майстерності педагогічного працівника”, „Методична майстерність педагогічного працівника”. Програма першого модуля спрямована на задоволення потреб молодих фахівців, в рамках якого функціонували школа професійної адаптації молодого вчителя - предметника з 5 секціями, школа новопризначеного керівника. Другий модуль сприяв професійному росту вчителів І та ІІ категорій, основними формами, що забезпечували реалізацію завдань модуля були методичні об’єднання, семінари, клуби. Робота у третьому модулі об’єднала творчих педагогів з вищими категоріями і педагогічними званнями. Працювали творчі лабораторії, школи педагогічного досвіду, школи педмайстерності, творчі групи, педагогічний клуб „Майстер”.

Структура методичної роботи, яка склалася в районі, в основному задовольняла потреби педагогів у постійному підвищенні їхнього фахового рівня згідно з кон’юнктурою ринку педагогічної праці. У 2010-11 навчальному році відповідно до наказу функціонувало 25 районних методичних об’єднань вчителів – предметників , 18 семінарів-практикумів для керівних і педагогічних кадрів, з них 14 епізодичних, 2 інтегровані семінари, 5 творчих груп, 1 інтегрована творча група, школа резерву управлінських кадрів, 4 школи педагогічного досвіду, клуб професійного спілкування керівників гуртків, вихователів ДНЗ та музичних керівників, педагогічний клуб „Майстер”, дискусійний клуб класних керівників, стажувальний майданчик педагогів – організаторів, педагогічна майстерня педагогів – виховників з відділами, клуб інтелектуального спілкування вчителів світової літератури, клуб керівників закладів освіти району „Лідер”.

Цьогоріч при науково – методичній раді функціонувала експертна рада та редакційно – видавнича комісія, а також консалтингова служба навчально – методичного центру.

Із метою цільового надання методичної допомоги педагогічним працівникам та освітянським колективам в організації навчально-виховного процесу згідно з наказом відділу освіти № 436 від 17 листопада 2010 „Про проведення методичних днів, надання комплексної методичної допомоги в загальноосвітніх закладах району та індивідуальної методичної допомоги педпрацівникам району” було проведено методичні дні за підсумками атестаційних експертиз в Теслугівській ЗШ І-ІІІ ст., Стоянівській ЗШ І ст., за результатами виїзду надіслано рекомендації . Проводилася індивідуальна методична робота за підсумками Спартакіади школярів, за підсумками ІІ(районного) етапу олімпіад з базових дисциплін щодо організації виховного процесу, за результатами підсумкових контрольних робіт.

У 2010-11 навчальному році продовжено роботу педагогічного клубу „Майстер”, членами якого є педагоги-новатори району. В рамках роботи клубу розроблено алгоритм створення вчительського портфоліо, проведено головним редактором газети «Завуч» видавництва «Шкільний світ» Рожнятовською І.М майстер-клас з теми «Інноваційна педагогічна діяльність». Заступники директорів ознайомилися з сучасними педагогічними технологіями близького та дальнього зарубіжжя. За допомогою дидактичних вправ «вибір» зуміли визначити, яку технологію можна адаптувати у своєму закладі. Не обминули навчанням і керівників освітніх закладів. Для директорів шкіл, садочків, позашкільних закладів було проведено семінар-тренінг кандидата психологічних наук Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Смольської Л.М. Освітянські керманичі працювали над самоменеджментом керівника освітнього закладу. Вчилися планувати свою діяльність, свій колектив на результат; управляти власними ресурсами так, щоб кожен день творити розвиваюче середовище у своєму закладі.

Методична робота в районі через різні форми і методи була спрямована на вирішення науково-методичної проблемної теми „Компетентісно орієнтований підхід у навчально – виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентоспроможної особистості”. Над реалізацією адаптаційно-корекційного етапу вищеозначеної проблемної теми працювали усі методичні структурні підрозділи району: методичні об’єднання вчителів різних фахів, проблемні семінари, опорні школи тощо. Метою роботи на даному етапі було сформувати досвід творчої діяльності педагогів в процесі реалізації проблемної теми, а саме конструктивно опрацювати змістовний, діагностичний компонент освітньої моделі, вибудувати особисту траєкторію нововведення з огляду на власний досвід та науково-методичне забезпечення, створити належні умови для реалізації поставлених завдань. Як підсумок реалізації адаптаційно-корекційного етапу проведено психолого-педагогічний семінар з теми: «Професійна компетентність вчителя як чинник формування компетентностей учнів», під час якого використовуючи інноваційні форми та методи розвитку ділової активності («колаж», «авторський вояж», психологічний практикум, складання анкети професійного самовдосконалення), учасники виробили рекомендації для всіх вчителів району щодо формування життєвих компетентностей.

Важлива роль у системі методичної роботи відводилася молодим вчителям. Враховуючи кількісний склад молодих учителів, створена школа професійної адаптації молодого вчителя з 5 секціями, у яких проходило навчання за 3-ма модулями. У відповідності до наказу відділу освіти Радивилівської райдержадміністрації №330 від 20.09.2010 року 24 вересня був проведений круглий стіл з новопризначеними спеціалістами «Виникло питання», в рамках якого надано консультації молодим педагогам. Практикувалися індивідуальні форми роботи з даною категорією педпрацівників: стажування, наставництво, консультації. Видано наказ відділу освіти від 21 вересня 2010 року №264 «Про наставництво і стажування молодих фахівців». Зростанню професійної майстерності молодих педагогів сприяло і відвідування показових уроків, спілкування з кращими вчителями району у Дні відкритих дверей, участь у конкурсі „Молодий учитель року - 2011”. У вище зазначеному заході взяло участь із 16 призначених на роботу випускників вищих навчальних закладів 9. У фіналі змагалися молоді фахівці з Жовтневої, Башарівської, Ситненської, Пляшівської ЗШ І-ІІІ ст.., Копанівської ЗШ І-ІІ ст. Переможцем стала Боровець М.М., вчитель музики Жовтневої ЗШ І-ІІІ ст.

Методичною службою району приділялася значна увага підготовці директорів та їх заступників щодо виконання функціональних обов’язків. На основі діагностичного рівня управлінської діяльності здійснювався диференційований підхід щодо формування структури, змісту і форм організації науково-методичної роботи з даною категорією працівників. У минулому навчальному році методичною роботою було охоплено 100 % керівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів. Функціонував клуб керівників закладів освіти району „Лідер” за секціями

- секція керівників навчальних закладів І-ІІ, І-ІІІ ст., в рамках якої працював семінар-практикум;

- секція керівників навчальних закладів І ст. - семінар-практикум ;

- секція новопризначених керівників - майстер – клас Фаєвської А.В. (Радивилівський НВК „Школа №1 – гімназія) з теми : «Упровадження інтерактивних технологій в управління навчальним закладом»;

- завідуючих дитячими садками -семінар-практикум.

Із заступниками директорів з навчально-виховної роботи окрім методичних нарад було проведено семінар – практикум «Нетрадиційні форми роботи у формуванні самоосвітньої компетентності педагога».

В районі уже вчетверте для педагогічних працівників проводиться методичний фестиваль. У рамках фестивалю було проведено презентаційний меседж серед учителів з вищою категорією «Так навчають на Радивилівщині»; захист портфоліо успіху «А я роблю це так» серед учителів із званнями «Старший вчитель», «Вчитель-методист»; огляд-конкурс презентацій методичної роботи шкільних методичних об’єднань, у якому перемогу отримали представники Радивилівського НВК «Школа №1-гімназія»; огляд-конкурс web-сайтів, у якому переможцем став колектив Радивилівської ЗШ І-ІІІ ст..№2; VІ районний конкурс - ярмарок педагогічної творчості в таких номінаціях: «Управління освітою», «Методична робота з педкадрами», «Робота з обдарованими дітьми», «Виховна робота», «Позашкільна освіта», «Іноземні мови», «Українська мова», «Світова література», «Історія», «Правознавство».

На конкурс-ярмарок було представлено понад 170 робіт з усіх закладів освіти району. Найбільше робіт було представлено в номінаціях “Виховна робота”, «Робота з обдарованими дітьми». Позитивним є той факт, що кількість учасників в усіх номінаціях збільшилась майже удвічі. Слід відмітити, що найвищою чисельністю поданих матеріалів вирізнялися колективи Радивилівського НВК “Школа №1-гімназія” - представлено 27 робіт, Радивилівського загальноосвітнього ліцею – 12 робіт, Рудня-Почаївської ЗШ І-ІІІ ст. – 12 робіт.

Цьогоріч поряд із переможцями та призерами конкурсу були визначені «Посібник року» та «Видавництво року». За кількістю «проданих» екземплярів «Посібником року» став проект «Портфоліо учня» Крук О.І., вчителя математики Рудня-Почаївської ЗШ І-ІІІ ст. « Видавництво року» - Радивилівський НВК «Школа №1-гімназія» (із закладу на ярмарок запропоновано 27 робіт, «продано» - 25 проектів).

У 2010-2011 н.р. в районі вперше організовано трьохденні презентації освітніх округів. У рамках презентацій на базі опорних закладів відбувалось відкриття заходу за участю адміністрацій закладів освіти, де учасники презентували свою назву, емблему та гімн округу. Директори, заступники директорів представляли електронні слайд-презентації своїх закладів, розповідали про історію виникнення закладів, досягнення в усіх сферах життєдіяльності учнівського та педагогічного колективу.

На базі кожного закладу було проведено День відкритих дверей. Слід відмітити, що організація відкритих уроків, виховних годин, заходів співпраці усіх суб’єктів округу була на високому рівні. Цікаво був проведений День відкритих дверей у Радивилівському НВК «Школа №1-гімназія», зокрема: вернісаж уроків з використанням інноваційних технологій та сучасного програмного забезпечення, фрагмент тренінгу «Спілкуємось та діємо» за участю спеціалістів районної служби у справах дітей та молоді, майстер-клас викладача школи мистецтв Боярчука В.П., інформ-дайджест «Адміністративна і кримінальна відповідальність неповнолітніх», виховний захід «Посвята в гімназисти»; у Радивилівській ЗШ І-ІІІ ст. №2: подорожі творчою лабораторією вчителів (Соколик М.М., Смолінської О.П., Марути Л.С., Денисюк Т.М., Форемної В.В., Барчук Л.С.), у якій демонструвалися показові уроки з використанням інноваційних технологій та сучасного програмного забезпечення, робота над реалізацією проблемної теми: «Компетентнісно-спрямований підхід як засіб творчого розвитку учителів та учнів», зустріч 5-7 кл. з працівниками правоохоронних органів, пафосно пройшла «Посвята в стрижаківці» (Парійчук М.С.); "Буденність не дає спокою. Ми стукаємо в дитячі серця, бо бажаємо іти у майбуття". Під таким гаслом проходила презентація Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Заступником директора школи з навчально-виховної роботи Лемещук Р.В. організовано виставку "Методичний вернісаж", яка увібрала у себе вчительські доробки, рольову гру "Ти-учитель". Продемонстровано картини юних художників школи. Мистецьке свято "Бабусина доля" – яскрава демонстрація тісного зв’язку поколінь, шанування та збереження національних традицій у закладі. (вчитель Коб’юк С. А., Росоловський І.І.). Під час показового засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів з теми "Роль дитячого садка і початкової школи у формуванні життєвої компетентності" розглядалися важливі питання щодо спільної роботи вихователів і вчителів початкової школи з питань наступності і формування життєвої компетенції дітей.

Також заслуговує на похвалу організація Дня відкритих дверей у Срібненській ЗШ І-ІІ ст. З використанням інноваційних методів навчання проведено урок англійської мови у 7-му класі (вчитель Ткачук Р.П.). За новими виховними технологіями відбулися шкільні заходи. Зокрема, показове заняття драматичного гуртка, літературно-музична композиція «В гостях у Катерини», інтелектуальна гра «Найрозумніший». Найцікавішим і надзвичайно повчальним був виховний захід «На Великдень сонце грає» (керівник Перетятко Н.Г.).

Адміністрація Крупецької ЗШ І-ІІІ ст. також приділила належну увагу організації проведення Дня відкритих дверей у закладі. На високому методичному рівні проведені Козіцькою Л.П., Дацюк А.М. екскурсії шкільними музеями. Цікаво був проведений семінар-консиліум «Збереження здоров’я – один з головних пріоритетів розвитку навчального закладу» у Жовтневій ЗШ І-ІІІ ст., що відкрив перспективи розвитку Школи сприяння здоров’ю. За участю сільського голови Гуцмана С.І. в Іващуківській ЗШ І-ІІ ст.. була проведена рольова гра «Як би я був депутатом». На високому рівні були проведені методичні заходи з педпрацівниками Рудня-Почаївської ЗШ І-ІІІ ст., зокрема педагогічний ринг з теми: «Педагогічна творчість. У чому її суть?». Відгукнулися для співпраці сільський голова Березинівської сільської ради Костюк Ю.А. завідувач ФАПом с.Станіслави Правник Л.М. у проведені виховного заходу «Дихає природа нашими гріхами» у Довгалівській ЗШ І-ІІІст. Досить змістовно був проведений тренінг з теми «Усвідомлене батьківство» у Теслугівській ЗОШ І-ІІІ ст. Цікаво пройшло ток-шоу «Сучасні діти. Які вони?» за участю дітей, учителів, адміністрації закладу, завідувача дошкільного навчального закладу, батьків у Козинському НВК «Школа- колегіум».

Змістовним був «круглий стіл» вчителів початкових класів в Острівській ЗШ І-ІІ ст. та Пляшівській ЗШ І-ІІІ ст., загально шкільне свято присвячене Дню захисника Вітчизни у Рідківській ЗОШ І-ІІ ст., виховний захід «Масляна» у Пляшевській ЗШ І-ІІІ ст., неординарною була дружня зустріч викладачами і студентами Кременецького гуманітарного-педагогічного інституту ім Т. Г.Шевченка, які на запрошення директора школи Ляхович І.Ф. та вчителя фізкультури Збадинської Н.М. прибули до Митницької ЗШ І-ІІ ст. в рамках власного проекту ,,Кременецький педінститут-сільська школа”.

За ініціативи адміністрації цього ж закладу 23 лютого у Пляшевській ЗОШ І-ІІІ ст. була організована зустріч педагогічного, учнівського та батьківського колективів з консулом Республіки Польщі Кшиштофом Савіцьким. Саме там була досягнута домовленість з Генеральним Консулом Республіки Польща Томашем Яніком про те, що на базі Митницької ЗШ буде створено товариство українсько-польської дружби.

Педагоги мали можливість у неформальному спілкуванні поділитися своїми здобутками, вміннями тощо. Відчувся «почерк майстра» під час проведення салону педагогічної майстерності Тарнавської В.І., директора Довгалівської ЗШ І-ІІІ ст.., формували професійну компетентність вчителя на семінарі-тренінгу, який проводила психолог Теслугівської ЗШ І-ІІІ ст.. Дикса Т.І., презентувала методичний проект «Формування самоосвітньої компетентності суб’єктів освітнього округу» Вишневська Н.П., голова методичного об’єднання вчителів математики Козинського округу. На закінчення була проведена посвята молодих педагогів округу (Смолярчук Г.С., координатор Козинського округу)

На базі опорних закладів відбувалися зустрічі учнівських та педагогічних колективів усіх суб’єктів округу. Діти мали змогу позмагатися у спортивних естафетах, інтелектуальних іграх. З педагогами проводилися методичні заходи. На завершення в усіх округах були запропоновані глядачам концерти художньої самодіяльності дитячих та педагогічних колективів округу.

І як підсумок методичного фестивалю відбулася методична вітальня ”Сходинки до успіху”, де нагороджувались переможці і призери вищеназваних конкурсів.

Для переможців конкурсів педагогічної майстерності згідно наказу відділу освіти встановлено надбавки до посадових окладів в розмірі 10 - 50%. За підсумками презентацій округів вперше встановлено надбавки координаторам методичної роботи освітніх округів у розмірі від 10 до 50 %.

Відповідно до системи виявлення й упровадження в практику інноваційного педагогічного досвіду в 2010-11 навчальному році на районному рівні вивчався досвід 9 педпрацівників району, який опубліковано на сторінках освітянської преси. Видано каталог педагогічного досвіду. Наявні накази з вивчення та узагальнення досвіду, плани, картки обліку педагогічного досвіду із зазначенням суті досвіду, форми і дати схвалення.

Особливу увагу працівники навчально-методичного центру надавали інформаційно-методичному забезпеченню навчально-виховного процесу, видавничій діяльності. На допомогу вчителям раз у три місяці за підсумками роботи методичних об’єднань видавалися методичні бюлетені („Методичні рекомендації за підсумками засідань методичних структур”), методичні рекомендації щодо оформлення навчальних кабінетів, методичні рекомендації щодо викладання предметів та планування методичної роботи на 2010-2011 н.р., методичні рекомендації щодо проведення першого уроку та ін.

Видано додаток до альманаху ”Освітянський вісник” – «Козацькими стежками», «До вершин досконалості». Протягом 2010/11 навчального року видано 30 методичних посібників.

З метою популяризації педагогічних здобутків і професійної майстерності протягом грудня 2010 року проводився І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2011” в таких номінаціях: історія, світова література, образотворче мистецтво, початкове навчання, німецька мова.

Конкурс проводився у два етапи: відбірковий (заочний) - розгляд матеріалів конкурсантів членами журі, де конкурсантами були представлені розробки уроків із застосуванням інноваційних технологій, сценарії позакласних заходів, зразки дидактичних матеріалів тощо, та ІІ етап конкурсу (очний) , де учасники виконували письмову роботу, демонстрували майстер – класи „Я роблю це так”, проводили конкурсні уроки та їх самоаналіз, захищали електронну презентацію досвіду роботи над індивідуальною проблемною темою.

У конкурсі взяли участь 22 учасники у різних номінаціях. Найбільш чисельне було представництво педпрацівників із Радивилівського НВК “Школа №1-гімназія”, Пляшівської, Башарівської, Дружбівської, Теслугівської ЗШ І-ІІІ ст., Радивилівського загальноосвітнього ліцею.

Не взяли участі вчителі Підзамчівської ЗШ І-ІІІ ст., Митницької, Рідківської Михайлівської, Копанівської, Острівської, ЗШ І-ІІ ст., Козинського НВК «Школа-колегіум».

У першому відбірковому турі І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу „Учитель року -2011” в номінації „Початкові класи” між собою змагались 12 учасників, вчителів початкових класів із загальноосвітніх закладів району. На підставі рішень журі матеріали трьох учасників конкурсу (Швори Ж.Я., Сови Л.Д., П’янкової Л.М.) були відібрані на очний тур районного етапу, підсумки якого засвідчили про глибоку ерудицію, ґрунтовні знання з предметів та методики їх викладання в початкових класах, різноманітність інтересів та широкий спектр захоплень.

Під час проведення відкритих уроків з вихованцями Радивилівського НВК „Школа №1-гімназія”, майстер-класів очного туру вчителі продемонстрували високу педагогічну майстерність. Уроки Швори Ж.Я., Сови Л.Д., П’янкової Л.М. вирізнялися цікавістю, різноманітністю форм та методів, логічністю побудови та практичною цілеспрямованістю.

Проте, із 24 учителів образотворчого мистецтва, у конкурсі взяла участь лише одна вчителька – Дідула Тетяна Василівна (Пляшівська ЗШ І-ІІІ ст.).

На конкурс «Учитель року – 2011» у номінації «Світова література» були представлені матеріали із 4-х навчальних закладів району: Радивилівського НВК «Школа № 1-гімназія» (учитель Новосад О. С.); Радивилівського загальноосвітнього ліцею (Гринюк А.А.); Радивилівської ЗШ № 2 І-ІІІ ст. (Матвєєвої Є.А.), Теслугівської ЗШ І-ІІІ ст. (Мельничук Г.О.). У другому етапі вибороли право давати відкритий урок і презентувати свій педагогічний досвід учитель – Мельничук Г.О., Матвєєва Є.А., Новосад О.С. Учасники другого етапу конкурсу виявили високий рівень професіоналізму і майстерності.

У номінації «німецька мова» взяла участь лише один вчитель німецької мови Дружбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бурмай Л. Д. Були представлені цікаві матеріали: творчий портрет вчителя, матеріали з досвіду роботи – результат тривалої і цілеспрямованої роботи, відповідного змістовного, методичного й дидактичного навантаження кожного розділу.

Глибиною, ґрунтовністю, впровадженням нових освітніх технологій, які сприяють реалізації принципів особистісно орієнтованого навчання відзначалися конкурсні уроки вчителів історії: Дідули Т.В., вчителя історії Пляшівської ЗШ І-ІІІ ст., Новосад Г.С., вчителя історії Башарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Переможцями даного конкурсу визнали: Швору Ж.Я., вчителя початкових класів Радивилівського НВК «Школа №1- гімназія» /номінація початкові класи/; Дідулу Т.В., вчителя історії та образотворчого мистецтва Пляшівської ЗШ І-ІІІ ст.. /номінації історія та образотворче мистецтво/; Бурмай Л.Д., вчителя німецької мови Дружбівської ЗШ І-ІІІ ст. /номінація німецька мова/; Новосад О.С., вчитель Радивилівського НВК «Школа №1-гімназія» /номінація світова література/.

Цьогоріч у вісім кращих вчителів Рівненської області ввійшли – вчителі Радивилівського НВК „Школа №1 - гімназія” – Швора Ж.Я. (початкові класи) та Новосад О.С. (світова література).

Відрадно, що уже четвертий рік поспіль Радивилівський НВК здійснює експериментальну роботу регіонального рівня, впроваджує виховну систему „Психолого – педагогічне проектування соціального розвитку учнів” на основі інноваційних освітніх авторських технологій Киричука В.О. і Киричука В.В. Цей же заклад зайняв І місце в районному конкурсі „Кращий навчальний заклад року”.

Розпочато теоретичний етап дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня у Радивилівському загальноосвітньому ліцеї з теми акмеологічної освіти (науковий керівник – Пальчевський С.С.). Навчально-методичний центр відділу освіти подав заявку на участь у регіональному експерименті лабораторії інклюзивної освіти з теми: «Формування готовності педагогічних кадрів до роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання» І (теоретичний етап) (науковий керівник – Антонюк Л.В.). Районний Будинок школяра – член лабораторії позашкільної освіти при РОІППО за темою: «Соціальна реабілітація вихованця ПНЗ та його інтеграція у соціум», експериментальна діяльність на ІІІ (формувальному) етапі реалізації (науковий керівник - Гавлітіна Т.М.). На районному рівні впроваджується експеримент школи-родини у Срібненській ЗШ І-ІІ ст., та експеримент модульно-розвивального навчання у Радивилівському загальноосвітньому ліцеї.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня педагогів сприяла курсова перепідготовка. З 01.09.2010 року по 31.08.2011 при РОІППО пройшли курси підвищення кваліфікації 167 педагогів шкіл району, з них 63 - поза планом. Перепідготовлено 4 керівники закладів освіти, 1 заступник директора, 106 вчителів з базових дисциплін, 36 – вчителів 1-4 класів, 3 педагоги – організатори, 1 вихователь груп продовженого дня, 1 практичний психолог, 12 – працівників дошкільних навчальних закладів, 1 працівник позашкільних закладів, 2 методисти навчально-методичного центру.

Запроваджені форми методичної роботи дають змогу створювати умови для неперервної освіти педкадрів, надають їм методичну допомогу в фаховому вдосконаленні, дозволяють апробувати та впроваджувати нові педагогічні технології, забезпечувати заклади освіти інформацією з цих питань, організовувати різні форми підвищення кваліфікації всіх категорій педагогічних працівників відповідно до їхніх запитів і замовлень або за даними діагностичного вивчення рівня професійної компетентності.

Проте поряд із здобутками в роботі методичної служби району є невирішені питання і проблеми, над якими необхідно працювати в новому навчальному році. А саме :

- недостатньою є діяльність загальноосвітніх закладів щодо освоєння та апробації новітніх освітніх технологій навчально-виховного процесу;

- результативнішою та ефективнішою має бути робота методистів навчально-методичного центру, керівників районних методичних об’єднань, шкільних методичних об’єднань, „учителів-методистів”, „старших вчителів” щодо результативності виступів педагогічних працівників у фахових конкурсах;

- не забезпечується ефективне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально – виховний процес;

- не здійснюється експериментальна діяльність в більшості закладів району;

- формально діють шкільні методичні кабінети;

- потребує підвищення результативності методичної роботи на рівні освітніх округів;

- реалізація допрофільного та профільного навчання;

- науково-методичне забезпечення викладання предметів з поглибленим навчанням.

Виходячи з вищезазначеного та з метою підвищення ефективності науково-методичної роботи у 2011-2012 навчальному році перед працівниками навчально-методичного кабінету поставлено такі завдання:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10Похожие:

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconВідділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр
...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconВідділ освіти Коломийської райдержадміністрації Інформаційно-методичний кабінет
З 1 вересня 2012-2013 н р початкова школа розпочне роботу за оновленим Державним стандартом (тільки 1 класи)
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconНемирівська районна державна адміністрація Відділ освіти Районний методичний кабінет Немирів 2012-2013 навчальний рік Інформаційно-методичний бюлетень «Освіта Немирівщини»
Спільне навчання батьки і спеціалісти сприймають по-різному: як педагогічну проблему, організаційне питання, проблему моральних,...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconВідділ освіти Василівської районної державної адміністрації Науково-методичний центр відділу освіти затверджую директор науково- методичного центру відділу освіти райдержадміністрації
Підвищення фахового та методичного рівня членів циклової методичної комісії вчителів російської мови та літератури
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconВідділ освіти Веселинівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет готовність та адаптація першокласника до навчання у школі веселинове – 2011 Укладач: Адаховська Ю. А
Адаховська Ю. А. Готовність та адаптація першокласника до навчання в школі. –Веселинове, 2011
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconРівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кабінет-центр моніторингу та експертизи якості освіти Методичний порадник зовнішнє незалежне оцінювання
Методичний порадник «Зовнішнє незалежне оцінювання – 2007» (за матеріалами Львівського рцояо)
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет iconКіцманська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
Проінформувати про проведену роботу до 02. 11. 2012 р відділ освіти, молоді та спорту Кіцманської райдержадміністрації (Галіцька...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов