Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр icon

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центрНазваниеВідділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр
страница1/10
Дата конвертации09.04.2013
Размер2.08 Mb.
ТипПротокол
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

ВІДДІЛ ОСВІТИ РАДИВИЛІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТРСхвалено

науково-методичною радою навчально-методичного центру

протокол №1 від

27.08.2012


Затверджую завідувач

навчально- методичного центру

Нестеренко О.В.

10.09.2012

Погоджую

Начальник відділу освіти

Ковалевська І.М.


10.09.2012

Погоджую

Ректор Рівненського ОІППО

Віднічук М.А.

10.09.2012


Районного навчально-методичного центру відділу освіти

Радивилівської райдержадміністрації

на 2012-2013 навчальний рік


^ РАДИВИЛІВ – 2012


Науково – методична проблемна тема


Компетентнісно орієнтований підхід у навчально-виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентоспроможної особистості.
^ Розділи та зміст плану роботи

Вступ


І. Організаційно-методичне забезпечення.

ІІ. Управління системою навчально-виховної та методичної роботи.

ІІІ. Навчально-методичне забезпечення.

ІV. Методичні представницькі заходи.

V. Робота з школярами, розвиток знань, умінь і навичок.

VI. Науково – експериментальна робота та розвиток міжнародного співробітництва.

VII. Робота бібліотеки.


Додаток 1. ^ Плани роботи науково-методичної ради навчально- методичного центру.

Додаток 2. Плани роботи експертної ради.

Додаток 3. Тематика засідань навчання працівників навчально-методичного центру.

Додаток 4. Наради заступників директорів з навчально-виховної роботи, заступників директорів з виховної роботи.

Додаток 5. Інформаційно-видавнича діяльність.

Додаток 6. Вивчення, узагальнення, впровадження педагогічного досвіду.

Додаток 7. Графік проведення засідань районних методичних структур.

Додаток 8. План реалізації науково-методичної проблемної теми на 2012-2013 навчальний рік.


ВСТУП


Керуючись Положенням про навчально – методичний центр відділу освіти, діяльність методичної служби відділу освіти, загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів у 2011-2012 навчальному році була спрямована на реалізацію формуючого етапу науково-методичної проблемної теми: ”Компетентнісно орієнтований підхід у навчально – виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентоспроможної особистості”. Метою роботи на даному етапі було сформувати досвід творчої діяльності педагогів в процесі реалізації проблемної теми. А саме, конструктивно опрацювати змістовний, діагностичний компонент освітньої моделі, вибудувати особисту траєкторію нововведення з огляду на власний досвід та науково-методичне забезпечення, створити належні умови для реалізації поставлених завдань. Як підсумок реалізації формуючого етапу проведено «круглий стіл» з теми «Розвиток життєвої компетентності: стратегія, технологія, перспективи», педагогічні читання з теми: «Формування та розвиток професійної компетентності педагога», учасники виробили рекомендації для всіх вчителів району щодо формування життєвих компетентностей.

Для керівництва методичною роботою працювала науково – методична, експертна ради навчально-методичного центру, редакційно-видавнича комісія, консалтингова служба, в рамках якої було забезпечено функціонування віртуального консультаційного пункту, online-консультації та гарячої лінії.

Методична робота проводилася за принципом моніторингу систематичної аналітико-діагностичної діяльності, де враховувалися інтереси і запити різних категорій педагогів, була спрямована на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, переорієнтацію їх на нову філософію освіти, удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення освітнього процесу.

Робота навчально-методичного центру була організована за проектно-модульним принципом, який передбачає три модулі: „Становлення педагогічного працівника”, „Підвищення професійної майстерності педагогічного працівника”, „Методична майстерність педагогічного працівника”. Програма першого модуля спрямована на задоволення потреб молодих фахівців, в рамках якого функціонували школа професійної адаптації молодого вчителя-предметника з 3 секціями - вчителів іноземних мов, вчителів початкових класів, молодого психолога школа новопризначеного керівника. Другий модуль сприяв професійному росту вчителів І та ІІ категорій, основними формами, що забезпечували реалізацію завдань модуля були методичні об’єднання, семінари, клуби. Робота у третьому модулі об’єднала творчих педагогів з вищими категоріями і педагогічними званнями. Працювали творчі лабораторії, школи педагогічного досвіду, школи педмайстерності, творчі групи, педагогічний клуб „Майстер”.

Структура методичної роботи, яка склалася в районі, в основному задовольняла потреби педагогів у постійному підвищенні їхнього фахового рівня згідно кон’юнктури ринку педагогічної праці. У 2011-12 навчальному році відповідно до наказу функціонувало 22 районних методичних об’єднань вчителів-предметників, 23 семінари-практикуми для керівних і педагогічних кадрів, з них 4 епізодичних, 3 інтегровані семінари, 6 творчих груп, 5 шкіл педагогічного досвіду, клуб професійного спілкування керівників гуртків, вихователів дитячих навчальних закладів та музичних керівників, педагогічний клуб „Майстер”, дискусійний клуб класних керівників, стажувальний майданчик педагогів-організаторів, педагогічна майстерня педагогів-виховників з відділами, клуб інтелектуального спілкування вчителів зарубіжної літератури, клуб керівників закладів освіти району „Лідер”, творча лабораторія вчителів початкових класів та вчителів математики, творча студія вчителів суспільних дисциплін, які викладають у профільних класах.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня педагогів сприяла курсова перепідготовка. У 2011 році курси підвищення кваліфікації при Рівненському інституті післядипломної педагогічної освіти пройшли 169 педагогічних працівників. Станом на 01.05.2012 курси підвищення кваліфікації пройшли ще 86 педагогічних працівників.

Вдосконалюється фахова кваліфікація освітян з використання програмних педагогічних засобів. В 2011 році на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти дев’ять вчителів підвищили кваліфікацію за спеціальностями початкові класи, українська мова і література, математика, біологія, англійська мова, географія, світова література за програмами „Intel” і „Мicrosoft”.

Із метою цільового надання методичної допомоги педагогічним працівникам та освітянським колективам в організації навчально-виховного процесу згідно з наказом відділу освіти № 472 від 22 вересня 2011 року «Про надання комплексної методичної допомоги в загальноосвітніх закладах та індивідуальної методичної допомоги педпрацівникам району» методистами навчально-методичного центру надано індивідуальну методичну допомогу педпрацівникам згідно заявок навчальних закладів.

Надано індивідуальну допомогу молодим педагогам, учителям, які одержали рекомендації за результатами атестації. Через конкурси фахової майстерності активізовано самоосвітню діяльність педагогів як основної індивідуальної форми підвищення професійної майстерності. За підсумками роботи методичних структур підготовлено інформаційно-методичні рекомендації.

Напередодні атестаційних експертиз проведено методичні тижні по наданню методичної допомоги у таких навчальних закладах району: Радивилівській загальноосвітній школі І-Ш ступенів № 2, Ситненській загальноосвітній школі І-Ш ступенів, Гранівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, Іващуківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, Підзамчівській загальноосвітній школі І-Ш ступенів, Михайлівському дитячому навчальному закладі, Підзамчівському дитячому навчальному закладі. За результатами виїзду у заклади надіслано методичні рекомендації.

Проводилася індивідуальна методична робота за підсумками Спартакіади школярів, за підсумками ІІ(районного) етапу олімпіад з базових дисциплін, щодо організації виховного процесу, за результатами підсумкових контрольних робіт, складання календарно-тематичного планування, написання конспектів уроку, ведення класного журналу, за результатами вивчення стану навчання та виховання з предметів, надання методичної допомоги щодо внутрішкільного керівництва і контролю у загальноосвітніх навчальних закладах, надання методичної допомоги щодо організації виховного процесу в закладах освіти району (аналіз рівня вихованості).

Вчителям та керівникам загальноосвітніх навчених закладів за результатами вивчення стану з: атестації педпрацівників, індивідуального навчання, факультативної та гурткової роботи, право виховної роботи, надання методичної допомоги вихователям дитячих навчальних закладів щодо удосконалення системи методичної роботи.

У 2011-12 навчальному році продовжено роботу педагогічного клубу „Майстер”, членами якого є педагоги-новатори району. В рамках роботи клубу налагоджено співпрацю з колегами Бродівського району Львівської області, зокрема, проведено День дублера у Заболотцівській загальноосвітній школі І-Ш ступенів Бродівського району.

Важлива роль у системі методичної роботи відводилася молодим вчителям. Враховуючи кількісний склад молодих учителів, створена школа професійної адаптації молодого вчителя з 3 секціями, де проходило навчання за 3-ма модулями. У вересні був проведений круглий стіл з новопризначеними спеціалістами «Виникло питання», в рамках якого надано консультації молодим педагогам. Практикувалися індивідуальні форми роботи з даною категорією педпрацівників: стажування, наставництво, консультації. Відповідно до Закону України „Про освіту”, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №522 від 07.11.2000 року „Про організаційно-педагогічні умови стажування молодих спеціалістів” та з метою надання методичної допомоги молодим фахівцям щодо адаптації до професійної діяльності і зростання вчительської кваліфікації видано наказ відділу освіти № 508 від 12 жовтня 2011 р. «Про стажування і наставництво молодих вчителів у 2011-2012 навчальному році».

На виконання наказу відділу освіти адміністрації №618 від 16.12. 2011 року «Про проведення педагогічної олімпіади для молодих спеціалістів – 2012», на виконання пункту 11 розпорядження голови райдержадміністрації від 06.02.03р. №47 „Про районну програму „Вчитель” та з метою виявлення і підтримки творчо працюючих молодих вчителів, популяризації належного рівня їх професійної майстерності та підвищення соціального статусу вчителя 20 січня 2012 року було проведено „Педагогічну олімпіаду для молодих спеціалістів – 2012”.

Дванадцять молодих учителів закладів освіти району запропонували на розгляд журі власні педагогічні проекти з теми професійного росту педагога.

Під час захисту проектів пріоритетними стали шляхи стимулювання самоосвітньої діяльності педагога, значення самоосвіти у професійному рості педагога, актуальність теми, роль особистісного підходу вчителя в удосконаленні професійної діяльності. Одностайним рішенням журі найкращим проектом був визнаний проект Бойко Н.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»). Слід відзначити також проекти Юсюк Т.В. (Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Голоти М.В. (Радивилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2), Водяного А.М. (Башарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Штеюк О.В. (Жовтнева загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Басараби І.В.(Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Цікаво були виокреслені конкурсантами організаційні заходи професійного росту вчителя, доведено залежність успіху від глибини інтересу до себе та кропіткої праці. Не зважаючи на незначний досвід та малий стаж роботи, молоді спеціалісти вразили яскравістю своїх виступів, змістовним презентаційним супроводом. Неординарним і найяскравішим був виступ Водяного А.М. (Башарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Довершено і переконливо захищали свої проекти Басараба І.В.(Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Голота М.В. (Радивилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2), Бойко Н.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»).

Під час проведення педагогічної олімпіади конкурсанти також виконували письмову роботу з питань основ педагогіки, психології та свого фахового предмету. Найвищі результати у цьому випробуванні показала Голота М.В. (Радивилівська загальноосвітня школа І-Ш ступенів № 2).

Належну теоретичну підготовку також мають такі молоді спеціалісти як: Водяний А.М. (Башарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Бойко Н.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»), Юсюк Т.В. (Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Басараба І.В. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Поряд з тим молоді спеціалісти таких закладів як: Немирівської, Теслугівської, Крупецької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Рідківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Козинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня-школа І-ІІІ ступенів – колегіум» не взяли участі в педагогічній олімпіаді. За підсумками олімпіади місця розподілити таким чином: І місце - Голота М.В. (Радивилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2), ІІ місце - Бойко Н.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»), ІІІ місце - Водяний А.М. (Башарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Методичною службою району приділялася значна увага підготовці директорів та їх заступників щодо виконання функціональних обов’язків. На основі діагностичного рівня управлінської діяльності здійснювався диференційований підхід щодо формування структури, змісту і форм організації науково-методичної роботи з даною категорією працівників. У минулому навчальному році методичною роботою було охоплено 100 % керівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів. Функціонував клуб керівників закладів освіти району „Лідер” за секціями:

- секція керівників навчальних закладів І-ІІ, І-ІІІ ст. - семінар-практикум (керівник - Денисюк Д.Д., Немирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.);

- секція новопризначених керівників - майстер – клас з теми: ”Використання інноваційних технологій в управлінні навчальним закладом „ (керівник - Приступа О.М., Крупецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.);

- завідуючих дитячими садками - семінар-практикум (керівник - Крук Л.В., Немирівський дитячий навчальний заклад).

Семінар-практикум керівників загальноосвітніх навчальних закладів

передбачав 1 засідання виїздне у Миколаївську область, зокрема Миколаївське управління освіти і науки Берестівський відділ освіти районної державної адміністрації, де основними питаннями постали оновлення організаційної структури та змісту діяльності освітньої галузі в умовах інформаційного суспільства та засідання на базі Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. з теми: «Планування роботи педагогічної ради закладу».

Семінар – практикум завідувачів дитячих навчальних закладів - 3 засідання на базі Немирівського дитячого навчального закладу з теми: "Методичне забезпечення дошкільного закладу”, Радивилівського дитячого навчального закладу - " Роль мовленнєвої компетентності дошкільників" та Перенятинського дитячого навчального закладу – «Вивчаємо освітній процес».

Для новопризначених керівників загальноосвітніх навчальних закладів працював майстер – клас з теми: «Використання інноваційних технологій в управлінні навчальним закладом» Приступи О.М. (Крупецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.), де піднімалися питання прийняття оптимальних управлінських рішень для створення іміджу навчального закладу, стиль керівництва, роль керівника навчального закладу у формуванні сприятливої робочої атмосфери, створення позитивного психоемоційного клімату в шкільному колективі. Був запропонований творчий портрет педагогічного колективу.

Проводилися інструктивно – методичні наради заступників директорів з навчально-виховної та виховної роботи.

Із заступниками директорів з навчально-виховної роботи окрім методичних нарад також був проведений психолого-педагогічний семінар з теми: «Діагностично-системний підхід до організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі» та семінар-практикум з теми: «Моніторингові дослідження – ефективний шлях до прийняття оперативного управлінського рішення щодо прогнозування подальшого розвитку навчального закладу» та творча зустріч з обміну досвідом на базі Млинівського району. Із заступниками директорів з виховної роботи - семінар – практикум з теми: «Інноваційне мислення – вимога сьогодення» та творча зустріч з обміну досвідом на базі Дубенського району.

Для керівників закладів та їх заступників було запрошено для проведення майстер-класу з теми «Інноваційний менеджмент в освіті» заслуженого вчителя України, представника видавництва «Основа» Громового В.В. Директори освітніх закладів та їх заступники під час майстер-класу мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями управлінської діяльності, зокрема планування роботи освітнього закладу.

Впродовж 2011-2012року навчально-методичним центром проведено ряд районних представницьких педагогічних заходів:

1. Районна педагогічна конференція /серпень/.

2. Конкурс „Загальноосвітній навчальний заклад року” /вересень/.

3. Конкурс «Дошкільний заклад року» /серпень/.

4. Конкурс „Учитель року - 2012” /листопад-грудень/.

5. Постійно діюча виставка „Методичний портрет школи” /жовтень-квітень/.

6. Методичний фестиваль, в рамках якого:

- педагогічна олімпіада для молодих спеціалістів - 2012 /січень/;

- ярмарок педагогічної творчості «На порядку денному – талант» /лютий/;

- презентація кейсів професійного росту (для вчителів, які атестуються на вищу кваліфікаційну категорію) /січень/;

- парад майстер-класів «А я роблю це так…» ( для педпрацівників, які атестуються на присвоєння звання „Старший вчитель”, „Вчитель-методист”) /січень/;

- конкурс «Кращий класний керівник» /листопад-лютий/;

- панорама творчих уроків з іноземної мови, початкового навчання, світової літератури /січень-березень/;

- конкурс мультимедійних презентацій з української мови у початкових класах /січень/;

- мозаїка історичних проектів /січень/;

- спортивний «уікенд» для педагогів району /січень/;

- конкурс web-сайтів /лютий/;

- творчі звіти методичних об’єднань класних керівників /березень/;

- освітянські родзинки округів /жовтень-березень/;

- методична вітальня „Сходинки до успіху" /лютий/.

7. Методична сесія, в рамках якої:

- Оnline-консультації;

- майстер-клас за участю заслуженого вчителя України, представника освіті»;

- «круглий стіл» з теми «Розвиток життєвої компетентності: стратегія, технологія, перспективи»;

- педагогічні читання: «Формування та розвиток професійної компетентності педагога»;

- дебати «Яким має бути урок, на який чекають діти».

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.11.2011р. №1265 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012», з метою стимулювання активної участі вчителів у становленні і розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності з 16 по 24 грудня 2011 року проведено І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2012” в таких номінаціях: «Українська мова та література», «Етика», «Біологія», «Англійська мова», «Фізична культура».

Конкурс проводився у два етапи: відбірковий (заочний) - розгляд матеріалів конкурсантів членами журі, де були представлені розробки уроків із застосуванням інноваційних технологій, сценарії позакласних заходів, зразки дидактичних матеріалів тощо, та ІІ етап конкурсу(очний) - де учасники виконували письмову роботу, демонстрували майстер – класи „Я роблю це так”, проводили конкурсні уроки та їх самоаналіз, презентували досвід роботи над індивідуальною проблемною темою. При перегляді конкурсних уроків журі звертали увагу на відповідність типу та структури уроків їх змісту, на глибину розкриття теми, підбір ефективних методів, прийомів та форм навчання, активізацію та мотивацію учнів під час уроків, результативність.

У конкурсі взяли участь 28 учасників різних номінацій. Найбільш чисельне було представництво педпрацівників із Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (директор Сова М.М.), Козинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум» (директор Соколик В.С.) та Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Войцеховський Р.С.).

Приємно відзначити, що усі конкурсанти показали не тільки ґрунтовні знання педагогіки, психології та методик викладання, а й уміння добирати такі технології, інтерактивні вправи, котрі можуть зреалізувати поставлені цілі. Педагоги розкрили особисті педагогічні знахідки щодо підвищення якості знань учнів, розповіли про світ своїх захоплень.

За результатами І туру (районного) Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2012” перемогу здобули:

-англійська мова - Щербатюк Р.А., вчитель Радивилівського навчального комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія;

-українська мова та література - Варава Г.О., вчитель Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2;

-фізична культура - Шевчук М.М., вчитель Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

-біологія - Горопаха О.О., вчитель Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Відрадно, Шевчук М.М., вчитель Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів виборола почесне ІІІ місце на обласному етапі цього конкурсу. Марута Л.С. вчитель Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 увійшла у вісімку кращих учителів Рівненської області.

На виконання наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації № 541 «Про організацію та проведення ІХ обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості» від 26.12. 2011р., наказу відділу освіти адміністрації № 643 «Про організацію та проведення ІХ районного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості» від 29.12.2011 року, плану навчально-методичного центру відділу освіти, схваленого методичною радою 30.08.2011р. (протокол №1), відповідно до Положення про обласний конкурс-ярмарок педагогічної творчості, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 25.12.2007 № 574 і зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 21.01.2008 № 4/780 та з метою показу інноваційних напрацювань педагогічних працівників, поширення їх творчих досягнень, пошуку ефективних шляхів удосконалення навчально-виховного процесу, вироблення стратегій і уточнення шляхів інноваційного розвитку освіти Радивилівщини впродовж січня-лютого 2012 року на базі навчально-методичного центру проводився ІХ районний конкурс-ярмарок педагогічної творчості у таких номінаціях: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Спеціальна освіта», «Фізика», «Хімія», «Географія», «Економіка», «Математика», «Інформатика», «Інформаційні технології у навчально-виховному процесі».

У конкурсі-ярмарку взяли участь понад 157 робіт з усіх номінацій. Найбільше робіт було представлено в номінації “Початкова освіта” (65 посібників). Позитивним є той факт, що кількість учасників в усіх номінаціях збільшилась. Матеріали порівняно з минулими роками змістовніші, якісніше оформлені, наявні електронні додатки з презентаціями.

В основу представлених проектів покладено проблеми впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес. Матеріали, які представили вчителі були різноплановими: розробки уроків, позакласні виховні заходи, учнівські проекти, методичні рекомендації, створення комп’ютерних презентацій, різноманітні дидактичні ігри, тестові завдання для перевірки знань учнів та ін. Обрані вчителями теми є перспективними відзначаються аргументованістю вибору, практичним спрямуванням.

Слід відмітити, що найвищою чисельністю поданих матеріалів вирізнялися колективи Радивилівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”, Радивилівського загальноосвітнього ліцею, Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Цьогоріч поряд із переможцями та призерами конкурсу були визначені «Посібник року 2012», ним став посібник «Мультимедійні уроки у початковій школі» Братащук Н.С., учителя Боратинської загальноосвітньої школи І ступеня та «Краще видавництво року 2012», до речі, за найбільшою кількістю набраних переможних та призових місць у конкурсі-ярмарку колектив Радивилівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» уже вдруге виборює це почесне звання.

Переможцями районного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості стали:

Номінація „Початкова освіта”:

^ Читання - колектив вчителів (Радивилівський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 –гімназія”).

Українська мова - Ковальчук В.М., Куленич Р.В., Пастух Є.С. (Радивилівський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 –гімназія”).

Математика - Довжик Р.М. (Підзамчівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

^ Я і Україна - колектив (Радивилівський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 –гімназія”).

Інноваційні технології на уроках та в позаурочній діяльності - Пекарська О.В. (Пляшевська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Номінація «Дошкільна освіта» – Феленюк Л.М. (Срібненький дошкільний навчальний заклад).

Номінація «Спеціальна освіта» - Хмель В.Б. (Радивилівський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 –гімназія”).

Номінація „Географія” – Данилишина І.В. (Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Номінація „Хімія” – Вижицька М.В. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Номінація „Економіка” – Дженджелюк М.В. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Номінація „Математика” - Крук О. І. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Номінація „Фізика” - Гончар В. М. (Пляшевська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Організація позаурочної діяльності учнів з фізики

Номінація „Інформатика” - Кульбацька О. Ф. (Козинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум).

Навчально-методичним центром відділу адміністрації для вчителів у формі методичного посібника спільно з кращими вчителями інформатики і фізики розроблені методичні рекомендації щодо використання Інтернету, що є стимулюючими і сучасними факторами інтерактивних технологій, підвищення фахового рівня педагогів, їх невпинного росту разом із школярами. Цей посібник був відзначений дипломом Рівненської обласної виставки-ярмарку педагогічної творчості .

Приємно відзначити, що в обласному конкурсі-ярмарку ми також маємо переможців, це: колектив вчителів Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 –гімназія” у номінації „Початкова освіта” та Данилішина І.В. (Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів у номінації „Географія”.

У відповідності до Положення про відділ освіти райдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови Радивилівської районної державної адміністрації від 24.01.2009 року № 24, на виконання наказу відділу освіти адміністрації №561 «Про проведення районного конкурсу “Кращий класний керівник – 2011 року” від 11.11.2011 року, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.05.2004р. №373 „Про проведення Всеукраїнського конкурсу „Кращий класний керівник” в загальноосвітніх навчальних закладах”, на виконання пункту 11 розпорядження голови райдержадміністрації від 06.02.03р. №47 „Про районну програму „Вчитель” та з метою поширення і впровадження в практику виховної діяльності педагогічних працівників кращого досвіду роботи класних керівників, ефективних форм і методів виховної діяльності, інноваційних технологій розвитку дітей та учнівської молоді, стимулювання активної участі вчителів у становленні і розвитку національної системи виховання, популяризації їх кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності впродовж жовтня-грудня 2011 року був проведений конкурс Кращий класний керівник – 2011 року”.

Конкурс передбачав підготовку матеріалів конкурсантами, відео - запис виховного заходу та фінальні випробування такі як: представлення (форма довільна: учні про вчителя, колега про колегу, керівник закладу про педпрацівника тощо); захист досвіду (з супроводом слайд-презентації); майстер-клас (показ організаційних здібностей, використання інноваційних методів, оригінальні ідеї з будь-яких видів педагогічної діяльності); розв’язання психолого-педагогічних ситуацій.

Бажаючих взяти участь у конкурсі виявились класні керівники усіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Фінальний етап конкурсу показав неабиякий професіоналізм розв’язання класними керівниками складних ребусів дитячих відносин, виходу із ситуацій, що часто трапляються у дитячих колективах, продемонстрував кращий досвід роботи класних керівників, ефективні форми і методи виховної діяльності, інноваційні технології розвитку дітей та учнівської молоді. За підсумками фінального етапу конкурсу визначено переможцями зазначеного конкурсу таких класних керівників: Горопаху Ольгу Олександрівну, класного керівника Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 – «Класний керівник року 2011»; у номінації «новатор» - Приступу Галину Петрівну, класного керівника Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”; у номінації «майстер» - Кот Ілону Ліодорівну, класного керівника Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; у номінації «ідея» - Гойду Надію Григорівну, класного керівника Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У рамках районного методичного фестивалю щороку проводиться районний конкурс WEB- сторінок (презентацій) загальноосвітніх навчальних закладів. На виконання наказу „Про проведення щорічних районних оглядів – конкурсів Web-сайтів закладів освіти”, що зареєстрований 26.04.2010 р. за № 5/139 в районному управлінні юстиції. В 2011 році цей конкурс проходив з 10 по 15 лютого, в якому взяли участь 14 із 28 (50 %) загальноосвітніх навчальних закладів району. Переможцем конкурсу визнано Козинський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум”. В 2012 році переможцями стали Web-сайти Козинського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум”, Радивилівсього загальноосвітнього ліцею, Радивилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія”, районного Будинку школяра.

Слід також відзначити роботу сайту відділу освіти райдержадміністрації, який обслуговує навчально-методичний центр. На веб-сайті відділу освіти постійно поновлюються матеріали для педагогів, зокрема матеріали по підготовці до уроків, на допомогу молодим спеціалістам, довідки за результатами вивчення стану навчання предметів, рекомендації за підсумками роботи семінарів, інформації про проведення конкурсів, інформація для батьків, для українських емігрантів, для лідерів учнівського самоврядування, новини.

Стало доброю традицією в районі для педагогічних працівників проводити методичний фестиваль. Цього річ окрім вищезгаданих заходів у рамках фестивалю було проведено: презентацію кейсів професійного росту вчителів, які атестувалися на вищу кваліфікаційну категорію; парад майстер-класів «А я роблю це так…» педпрацівників, які атестувалися на присвоєння звання „Старший вчитель”, „Вчитель-методист”; панораму творчих уроків з іноземної мови, початкового навчання, світової літератури; конкурс мультимедійних презентацій з української мови у початкових класах; мозаїку історичних проектів; спортивний «уікенд» для педагогів району ; творчі звіти методичних об’єднань класних керівників; освітянські родзинки округів.

Впродовж січня місяця навчально-методичним центром відділу освіти Радивилівської райдержадміністрації було організовано проведення районного етапу огляду - конкурсу творчих уроків світової літератури „Пошук – 2012”. 26 січня на базі Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” відбувся заключний етап конкурсу. Даний конкурс проводився з метою підтримки творчої праці освітян, підвищення рівня їхньої професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків та ефективних навчальних технологій.

У першому відбірковому етапі конкурсу взяли участь 18 педагогів, які продемонстрували свої творчі здобутки у вигляді відео-уроків. Журі визначило 5 лауреатів огляду-конкурсу панорами творчих уроків світової літератури „Пошук-2012”: Медвідь С.В., учителя Крупецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Разкевич Є.М., учителя Теслугівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Пасєку Л.І., учителя Острівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Зиму Г.Ф., учителя Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Кондрась Л.Ф., учителя Козинського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - колегіум”.

Переможцем конкурсу журі визнало учителя світової літератури Радивилівського навчально – виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” Новосад Оксану Степанівну, яка представила відео-урок „Остап і Андрій: два брати, дві долі” за повістю М.В.Гоголя „Тарас Бульба”.

На виконання плану роботи навчально-методичного центру, схваленого науково-методичною радою (протокол №1 засідання ради навчально-методичного центру від 30.08.2011 року) та з метою підвищення рівня професійної майстерності учителів іноземних мов упродовж лютого 2012 року проведено заочний конкурс „Панорама творчих відеоуроків іноземних мов”.

Уроки на конкурс представили вчителі англійської мови із восьми навчальних закладів району: Сацик Л.В., вчитель Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”, Бідюк Н.А., вчитель Радивилівського загальноосвітнього ліцею, Фесюк І.М., вчитель Козинського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум”, Гойда Н.Г., вчитель Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ткачук Р.П., вчитель Срібненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Курсик Т.В., вчитель Пляшівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Гринжола Н.П., вчитель Теслугівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Пасічник С.Д. та вчитель німецької мови Бурмай Л.Д. (Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Конкурсні уроки в цілому відповідають основним вимогам до уроку іноземної мови, зумовлені специфікою цілей, змісту і технологій навчання саме цього предмета. Більшість уроків побудовані у контексті сучасних концепцій навчання, особистісно спрямовані, такі, що забезпечують учням умови для самореалізації та ефективної навчально-пізнавальної діяльності з урахуванням їх інтересів, потреб, нахилів, здібностей та життєвих настанов.

Високої оцінки заслуговують уроки вчителів Сацик Л.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс ”Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”, Бідюк Н.А. (Радивилівський загальноосвітній ліцей) , Бурмай Л.Д. (Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), які характеризуються цілеспрямованістю, чіткою та цілісною організаційною структурою і змістовністю уроку, відповідністю мовлення вчителя цілям, змісту уроку, адаптованістю до рівня підготовки учнів та вимог чинної програми. Вищеназвані уроки проведені із застосуванням сучасних педагогічних технологій, зокрема комп’ютерних, технологій інтерактивного навчання.

Вчитель Сацик Л.В., добре володіючи методикою викладання англійської мови на початковому етапі навчання, надає значної уваги ігровим формам навчальної діяльності, тим самими змістовно відкриває поле для мислення англійською мовою, створює умови для розвитку кмітливості, уяви молодших школярів. Її урок характеризується логічністю, вмотивованістю і емоційністю усіх етапів навчання.

Вчитель Бідюк Н.А. будує урок з урахуванням особистісної спрямованості навчально-виховного процесу з англійської мови, інтегруючи чотири види мовленнєвої діяльності: слухання, говоріння, читання, письма. Вміло поєднує індивідуальні, фронтальні, групові форми роботи. Вчитель використовує нетрадиційні форми контролю. Застосовує комп’ютерні технології, диференційований підхід у навчанні англійської мови.

Вчитель Бурмай Л.Д. моделює навчальний процес з німецької мови відповідно до сучасних вимог. Забезпечує комунікативну спрямованість уроку використовуючи ситуативне мовлення, яке спонукає учнів до розв’язання поставлених проблем засобами німецької мови. Активно впроваджує у навчальний процес з предмета комп’ютерні технології. Її урок динамічний, методи та прийоми адекватні поставленим завданням уроку.

Варто відзначити уроки Ткачук Р.П. (Срібненька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів) та Гойди Н.Г. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Зокрема урок Ткачук Р.П. максимально унаочнений. Вчитель широко практикує виконання та захист учнівських проектів.

Урок Гойди Н.Г. вирізняється чіткою структурою, співвідношенням і послідовністю етапів уроку, розподілом у часі з поставленими цілями, віковими особливостями учнів і конкретними умовами навчання. Вчитель використовує рольові ігри, поєднує роботу у групах з елементами функціональної музики.

Заслуговує на увагу те, що у заочному конкурсі „Панорама творчих відеоуроків” взяли участь молоді вчителі: Гринжола Н.П. вчитель Телугівської загальноосвітньої школи, Курсик Т.В., вчитель англійської мови Пляшівської загальноосвітньої школи та вчитель англійської мови, як другої мови вивчення Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Пасічник С.Д. Переможцями конкурсу стали:

-Сацик Л.В. (Радивилівський навчально-виховний комплекс ”Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”) – І місце;

- Бідюк Н.А. (Радивилівський загальноосвітній ліцей) – ІІ місце;

- Бурмай Л.Д. (Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) – ІІ місце;

- Ткачук Р.П. (Срібненька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів) – ІІІ місце;

- Гойда Н.Г. (Рудня-Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) – ІІІ місце.

На виконання плану роботи навчально-методичного центру відділу освіти схваленого методичною радою (протокол №2 від 30.08.2011 р.), проведено конкурс мультимедійних презентацій з читання.

На нього було представлено 27 мультимедійних презентацій: 2 - для 1 класу, 8 - для 2 класу, 11 - для 3 класу та 6 - для 4 класу.

Найбільш активними виявили себе вчителі Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” (5 творчих робіт), Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (3 творчих роботи), Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені П.Г.Стрижака та Підзамчівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (2 творчі роботи).

Не взяли участі у конкурсі вчителі таких загальноосвітніх навчальних закладів: Довгалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Немирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Пляшевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Гранівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Острівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Переможцями конкурсу стали:

І місце – Бояр Н.О., вчитель Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”;

ІІ місце – Малонос М.П., вчитель Теслугівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Петлюк Л.М., вчитель Підзамчівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

ІІІ місце – Савицька В.В., вчитель Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”;

- Власик Л.П., вчитель Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2;

- Хільницька В.В., вчитель Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Драганчук О.П., вчитель Іващуківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

„За здоровий спосіб життя”. Саме під таким девізом, вперше на теренах району, в спортивному залі Радивилівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 відбулися спортивні змагання серед педагогів Радивилівщини „Освітянський уікенд”.

Головною метою проведення заходу були пропаганда здорового способу життя, залучення освітян району до занять фізичною культурою та спортом, до нового і регулярного формату дозвілля. У вищезазначених змаганнях взяли участь 14 команд загальноосвітніх навчальних закладів, відділу освіти (64 педагоги).

Згідно з Програмою „Освітянського уікенду” команди загальноосвітніх закладів району, до складу яких входили по 2 чоловіки і 2 жінки (крім вчителів фізичної культури, які були членами суддівської колегії), змагалися в різноманітних спортивних конкурсах. Учасники демонстрували влучність на станції „Біатлон по – нашому”, силу в конкурсі „перетягування канату”, швидкість в естафетах „Ігровик”, „Спортивна лотерея”.

На станції „Спортивна лотерея” не було рівних команді Крупецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, відповідно другими та третіми були команди Ситненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів та Рідківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів

Найкращі вміння у веденні баскетбольного, футбольного м’ячів на станції „Ігровик” продемонстрували вчителі Рідківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів, Дружбівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, Ситненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

Не було рівних у влучності, на станції „Біатлон по – нашому” освітянам Рідківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів, Крупецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія”.

Лише після проведення фіналу останнього конкурсу „перетягування канату” визначилися переможці та призери „Освітянського уікенду”.

Найсильнішими в цьому конкурсі були працівники Крупецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, другими – Дружбівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, третіми – Рідківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів.

За підсумками проведення змагань перемогу здобула команда педагогів Рідківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів (Ремесник Олег, Кухар Володимир, Ляхович Інна, Гуцманюк Віта), срібними призерами стали вчителі Крупецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів (Медвідь Андрій, Луцюк Василь, Серватович Марія, Чубик Тетяна), бронзовими - Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія” ( Коханець Володимир, Добридник Тетяна, Попович Наталія, Добровольська Олександра).

У рамках методичного фестивалю впродовж січня місяця 2012р. було проведено конкурс проектів на історичну тематику.

Метою конкурсу було заохочення широких верств українців до самоідентифікації, вивчення свого коріння (родоводу) та історії малої батьківщини; пошук та популяризація видатних осіб, які зробили значний внесок у цивілізаційний процес людства; пошук раритетів та свідчень про історичні події у селах та містах; формування широкого спектру думок щодо історичних подій та ролі тієї чи іншої особистості в історії.

Аналіз матеріалів, поданих учителями історії на фестиваль, свідчить про фахову майстерність педагогів. Всі учасники конкурсу мають достатню методичну підготовку, добре обізнані із сучасними педагогічними технологіями, зокрема проектною.

Журі визначило лауреатів конкурсу: Лінника В.М., учителя Рудня – Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Мулик Р.Д., учителя Козинського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – колегіум”, Фаєвську М.В., учителя Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Хваєвську Л.І., учителя Сестрятинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Пархуту Г.М., учителя Радивилівського загальноосвітнього ліцею.

Переможцем конкурсу журі визнало учителя історії Радивилівського навчально – виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” Пилипюк Надію Володимирівну, яка представила проект „Історична мозаїка”.

Цьогоріч демонстрували свою роботу освітні округи у вигляді презентації освітянських родзинок.

На базі опорних закладів відбувалися зустрічі учнівських та педагогічних колективів усіх суб’єктів округу. Діти мали змогу позмагатися у спортивних естафетах, інтелектуальних іграх. З педагогами проводилися методичні заходи. На завершення в усіх округах були запропоновані глядачам концерти художньої самодіяльності дитячих та педагогічних колективів округу.

24 листопада 2011 року у Радивилівському освітньому окрузі №1 відбулася прем’єра освітянських родзинок „Методичний експрес”. Глибокий, змістовний аналіз методичної роботи в окрузі в презентації представила заступник з навчально-методичної роботи Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” Фаєвська Т.В. Присутні мали змогу познайомитися з чіткою системою методичної роботи закладу та запозичити досвід.

Наступна зупинка експресу – Немирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (директор Денисюк Д.Д.). До уваги присутніх було представлено тренінг „Толерантна особистість”. Школярі визначили, що толерантність – це повага до людини, до її життя, до природи, до вчинків. Головний висновок після проведення тренінгу "Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе ”, „Проявляйте терпіння! Поважайте себе й інших”.

Учасників експресу далі зустрічала Дружбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Директор Побережник П.І.), родзинкою якої є формування здорового способу життя. Тренінг систематизував знання учасників про: фізичну, психічну, соціальну сферу здоров’я. Учасники закріплювали вміння самостійно піклуватися про власне здоров’я, зосереджуватися на приємних спогадах, використовувати їх для покращання настрою, контролювати негативні емоції; оцінювати життєві ситуації, прогнозувати результати діяльності, наслідки поведінки, безконфліктно спілкуватися.

Тему здорового способу життя продовжували обговорювати педагоги у творчій лабораторії Башарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Воронко В.А.) з теми „Шляхи формування здоров’язберігаючої компетентності в умовах сучасної школи”. До участі в роботі лабораторії було запрошено медичного працівника та батьків. У ході засідання обговорювалися наступні питання: сучасний стан проблеми формування здорового способу життя учнівської молоді, діяльність навчального закладу як Школи сприяння здоров’ю, шляхи формування в учнів здоров’язберігаючої компетентності як основи здорового способу життя.

Наступна зупинка Підзамчівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. (директор Гринюк В.В.). До уваги присутніх було представлено засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів. Крім того, до уваги присутніх було представлено ділову гру „Цікавинки з методичної скриньки” в ході якої піднімали питання використання інтерактивних вправ на уроках в початкових класах.

Остання зупинка – презентація освітянської родзинки Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів „Гармонія школи з природою”(директор Воронко Л.В.). Методична панорама заходу включала презентацію, підготовлену заступником директора з навчально-виховної роботи Гербою В.Л. Присутні ознайомилися із навчально-дослідною ділянкою та теплицею, „Зеленим” класом, шкільним садом та парком.

29-30 листопада 2011 року демонстрував освітянські родзинки Козинський освітній округ. Саме в ці дні в навчальних закладах округу проходили Дні відкритих дверей. Педагоги Жовтневої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здивували усіх присутніх святом „Подорож до країни „Будьздоровче””. З метою формування здорового способу життя для учнів 3-7-х класів було проведено вікторини, конкурси, змагання.

Продовжили цю тему й у Гранівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, де вчитель фізкультури Бохонко В.О. провів цікаві спортивні змагання для учнів 6-8 класів.

Усім відомо, що здоров'я багато в чому залежить від способу життя і, у першу чергу, відсутності шкідливих звичок. На цьому закцентували увагу учні Довгалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вони організували виставку дитячих плакатів про здоровий спосіб життя, а заступник директора з навчально-виховної роботи С.Костюк підготувала для них слайд-презентацію „Здоровим бути модно!”.

Керуючись гаслом «Почни з себе», з метою ознайомлення вчителів з інтерактивними методиками, вироблення в них позитивного ставлення до інтерактивних технологій навчання, зацікавлення в їх використанні, заступник директора з навчально-виховної роботи Іващуківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Драганчук О.П. провела методичний калейдоскоп за темою „Використання сучасних ефективних форм і методів роботи в педагогічній практиці”.

Одним із найважливіших напрямків діяльності навчальних закладів є робота шкільних музеїв. В цьому віднайшли „родзинку” вчителі Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Заступник директора з навчальної роботи С.Хоружа провела методичний діалог на актуальну тему „Роль шкільного музею як складової системи навчально-виховної роботи школи у формуванні компетентнісної особистості”, а керівник музею В.Лінник ознайомив учнів 1-4 класів з історією рідного села.

Презентував свої освітянські родзинки й Козинський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – колегіум”. Панасюк Т.І., заступник директора з виховної роботи організувала батьківську громаду першокласників та разом із психологом Войцеховською С.В., класним керівником Рудишиною С.Г., соціальним педагогом Воловчук С.В. розповідали про адаптацію школярів до навчання, грали в ділові ігри, проводили анкетування з батьками. Смолярчук Г.С., заступник директора з навчальної роботи організувала методичні посиденьки «Від креативності – до творчості». Щире спілкування, теорія та практика, праця в салоні педагогічної майстерності, ділові ігри, поезія, пісні – це все, що допомогло розкрити внутрішній світ і творчий потенціал учасників.

Після цього вчительські та учнівські колективи зустрілися під час проведення сімейної регати «Моя сім’я найкраща», в якій брали участь «новостворені» педагогічні сім’ї із Козинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – колегіум», Довгалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Іващуківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Всі разом вони створили проект «Щоб сім’ю не штормило».

21 березня 2012 року проведено презентацію освітянських родзинок Пляшевського освітнього округу № 5 під назвою „В океані рідного народу відшукай духовні острови”. У Теслугівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів заступник директора школи Гришковець С.О. представила презентацію освітнього округу, зокрема, особливості методичної роботи.

У Рідківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів нам представили світ української вишивки. Багатство орнаментів і візерунків, різних прийомів вишивки вразили всіх учасників заходу. А виступи учнів показали, що вони багато знають про вишивку, самі із задоволенням навчаються цьому мистецтву.

У Митницькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було представлено результати роботи над проектом «Писанка». Учні школи під керівництвом вчителя світової літератури І. Ф. Ляхович вивчили і розповіли багато легенд, вірші про писанки. Найважливіше, що в ході роботи над проектом учні самі вчились виготовляти великодні писанки під час проведення майстер-класу з виготовлення писанки Крисою К.І. Як результат роботи школи над проектом нам представили величезну писанку, складену із двохсот маленьких, створених руками вчителів та учнів школи.

Велика актова зала Острівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів школи зусиллям учнів та вчителів перетворилась у галерею кімнатних рослин. Розповіді, пісні, танці у виконанні учнів – все було про квіти. Чудовий танок ромашок підготували учні під керівництвом хореографа С. Зозулі. Ми побачили також прекрасні вироби із бісеру - результат роботи вихованців гуртка бісероплетіння (керівник Коноплюк М.В.)

Оскільки Пляшевська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів тісно співпрацює із колективом національного музею «Поле Берестецької битви», тому родзинкою закладу стала музейна педагогіка. На високому рівні була проведена прес-конференція з теми «Духовні цінності учнівської молоді в умовах співпраці школа-музей-монастир». Також учасники заходу були вражені виставкою робіт учнів та випускників школи. Особливу увагу всіх присутніх привернули картини випускниці школи Савчук Ірини.

Завершувала презентацію округу Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Однією з родзинок цього закладу є краєзнавча та дослідницька робота. Презентацію своїх здобутків школа представила у вигляді дослідницько-пошукової експедиції. Розпочалась експедиція у шкільному музеї (зупинка „Джерело пошуку”), де представлені матеріали пошукової роботи учнів з історії села та історії школи. Учні-екскурсоводи ознайомили нас із експозиціями музею. На другій зупинці („Джерело творчості”) члени шкільних гуртків презентували свої творчі роботи. Про успіхи учнів, які проводили дослідницьку роботу в рамках МАН, учасники заходу ознайомились на зупинці „Джерело дослідництва». Результати творчої діяльності вчителів школи ми побачили на зупинці „Джерело педагогічної творчості”. Серед представлених робіт був і методичний посібник „Рідний край Рівненщина”, який підготувала директор школи Данилішина І.В.

Під час таких методичних заходів педагоги вчаться бути демократичними, активно спілкуватися з іншими, критично мислити, приймати продумані рішення.


І як підсумок методичного фестивалю відбулася методична вітальня ”Сходинки до успіху”, де нагороджувались переможці і призери вищеназваних конкурсів. Для переможців конкурсів педагогічної майстерності згідно наказу відділу освіти встановлено надбавки до посадових окладів в розмірі 10 - 50%.

Із 25 регіонів України 549-ти навчальних закладів різних рівнів і форм власності, наукових установ, методичних центрів, регіональних і муніципальних органів управління освітою, видавництв, міжнародних установ і представництв, підприємств і бізнес-структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти всеукраїнського визнання отримав Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія». На третій Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті», присвяченій ІІІ Всеукраїнському з’їзду працівників освіти, яка проходила 18-20 жовтня 2011р. у м.Києві, заклад нагороджений срібною медаллю у номінації «Інновації у використанні інформаційно - комунікаційних технологій в освітньому процесі» та дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за активне впровадження у навчальний процес освітніх інновацій. ІІІ Національна виставка-презентація за своїм науковим і фаховим рівнем, поставленими на розгляд проблемами пріоритетного розвитку галузі освіти, уже отримала суспільне визнання і є найбільш рейтинговою та широкомасштабною освітянською виставкою. Це огляд інноваційних досягнень в галузі освіти.

Відповідно до системи виявлення й упровадження в практику інноваційного педагогічного досвіду в 2011-12 навчальному році на районному рівні вивчався досвід 9 педпрацівників району, який опубліковано на сторінках освітянської преси. Видано каталог педагогічного досвіду. Наявні накази з вивчення та узагальнення досвіду, плани, картки обліку педагогічного досвіду із зазначенням суті досвіду, форми і дати схвалення.

Особливу увагу працівники навчально-методичного центру надавали інформаційно-методичному забезпеченню навчально-виховного процесу, видавничій діяльності. На допомогу вчителям раз у три місяці за підсумками роботи методичних об’єднань видавалися методичні бюлетені („Методичні рекомендації за підсумками засідань методичних структур”), методичні рекомендації щодо оформлення навчальних кабінетів, методичні рекомендації щодо викладання предметів та планування методичної роботи на 2011-2012 н.р., методичні рекомендації щодо проведення першого уроку та ін. Впродовж 2011/12 навчального року видано 15 методичних посібників.

Щодо експериментальної діяльності закладів освіти: Радивилівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа № 1-гімназія» здійснює експериментальну роботу регіонального рівня, впроваджує виховну систему „Психолого – педагогічне проектування соціального розвитку учнів” на основі інноваційних освітніх авторських технологій Киричука В.О. і Киричука В.В. Цей же заклад зайняв І місце в районному конкурсі „Кращий навчальний заклад року” . Розпочато практичний етап дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня у Радивилівському загальноосвітньому ліцеї з теми акмеологічної освіти (науковий керівник – Пальчевський С.С.). Навчально-методичний центр відділу освіти розпочав роботу у регіональному експерименті лабораторії інклюзивної освіти з теми: «Формування готовності педагогічних кадрів до роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання» І (теоретичний етап) (науковий керівник – Антонюк Л.В.). Районний Будинок школяра – член лабораторії позашкільної освіти при РОІППО завершив роботу експериментальної діяльності за темою: «Соціальна реабілітація вихованця ПНЗ та його інтеграція у соціум» (науковий керівник - Гавлітіна Т.М.). На районному рівні впроваджується експеримент школи-родини у Срібненській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів та експеримент модульно-розвивального навчання у Радивилівському загальноосвітньому ліцеї.

Запроваджені форми методичної роботи дають змогу створювати умови для неперервної освіти педкадрів, надають їм методичну допомогу в фаховому вдосконаленні, дозволяють апробувати та впроваджувати нові педагогічні технології, забезпечувати заклади освіти інформацією з цих питань, організовувати різні форми підвищення кваліфікації всіх категорій педагогічних працівників відповідно до їхніх запитів і замовлень або за даними діагностичного вивчення рівня професійної компетентності.

Проте, поряд із здобутками в роботі методичної служби району є невирішені питання і проблеми, над якими необхідно працювати в новому навчальному році. А саме :

- недостатньою є діяльність загальноосвітніх закладів щодо освоєння та апробації новітніх освітніх технологій навчально-виховного процесу;

- результативнішою та ефективнішою має бути індивідуальна робота методистів навчально-методичного центру, керівників районних методичних об’єднань, шкільних методичних об’єднань, „учителів-методистів”, „старших вчителів”;

- не забезпечується ефективне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально – виховний процес;

- не здійснюється експериментальна діяльність в більшості закладів району;

- формально діють шкільні методичні кабінети;

- потребує підвищення результативності методичної роботи на рівні освітніх округів;

- реалізація допрофільного та профільного навчання;

- науково-методичне забезпечення викладання предметів з поглибленим навчанням.

Виходячи з вищезазначеного та з метою підвищення ефективності науково-методичної роботи, у 2012-2013 навчальному році перед працівниками навчально-методичного кабінету поставлено такі завдання:

1.1.Спрямувати роботу на виконання державних стандартів освіти на всіх рівнях діяльності навчальних закладів, виконання законодавчих та нормативних документів.

1.2.Створити умови для підвищення рівня професійної майстерності на діагностичній основі.

1.3.Удосконалити науково – методичне забезпечення освітнього процесу у відповідності з потребами освітніх установ.

1.4.Забезпечити визначення рівня сформованості педагогічних компетенцій кожного педагога.

1.5.Сприяти розвитку і впровадженню інновацій в навчально – виховний процес.

1.6.Забезпечити організацію експериментально-дослідницької роботи. 1.7.Активізувати участь вчителів методистів, старших вчителів у роботі методичних об’єднань, семінарів – практикумів, підготовці методичних рекомендацій, висвітленні досвіду в періодичній пресі.

1.8.Забезпечити якісне вивчення педагогічного досвіду відповідного фаху (згідно з планом роботи навчально-методичного центру) та випуск друкованої продукції.

1.9.Забезпечити навчання педагогів на основі інформаційно-комунікаційних технологій, сприяти виробленню вмінь самостійно набувати знання.

1.10.Організувати методичну допомогу вчителям, щодо профільного та поглибленого навчання предметів.

1.11.Підтримувати електронні банки даних педагогічних технологій, передового досвіду, та ін. інформаційних орієнтирів.

1.12.Координаторам освітніх округів надати методичну допомогу щодо планування методичної діяльності закріплених закладів та спроектувати модель розвитку освітньої системи округу.

1.13.З метою забезпечення ефективного планування роботи внутрішкільних методичних структур провести оперативно – методичну нараду з керівниками шкільних методичних підрозділів.

1.14. Підтримувати проведення педагогічних мостів між педпрацівниками шкіл району, області, України.

2. Керівникам методичних структур

2.1. При плануванні роботи методичних структур врахувати пріоритетні напрямки викладання навчальних дисциплін в 2012-13 навчальному році.

2.2. Проводити засідання методичних структур з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

3. Бібліотеці навчально-методичного центру щомісячно інформувати школи про надходження новин методичної літератури та мультимедійних засобів навчання.

4. Навчально-методичному центру (Нестеренко О.В.)

4.1. Розробити критерії оцінки внутрішкільної методичної роботи та запровадити захист планів методичної роботи заступниками директорів з навчально-виховної роботи.

4.2. На базі навчально-методичного центру формувати медіатеку навчально-методичного та програмного забезпечення.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10Похожие:

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconВідділ освіти радивилівської райдержадміністрації методичний кабінет
...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconВідділ освіти Василівської районної державної адміністрації Науково-методичний центр відділу освіти затверджую директор науково- методичного центру відділу освіти райдержадміністрації
Підвищення фахового та методичного рівня членів циклової методичної комісії вчителів російської мови та літератури
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconConsortium for the Enhancement of Ukrainian Management Education
...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconУкраїна відділ освіти радивилівської районної державної адміністрації

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconУправління освіти макіївської міської ради макіївський навчально-методичний центр управління освіти

Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconНавчально-методичний комплекс
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчально-методичний комплекс (протокол засідання науково-методичної комісії...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconПоложення про обласний конкурс «Успішний проект 2012»
Організаторами Конкурсу є управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та Навчально-методичний центр...
Відділ освіти радивилівської райдержадміністрації навчально-методичний центр iconВідділ освіти Лисичанської міської ради Міська психолого-медико-педагогічна консультація Адреса: м. Лисичанськ, вул. Гарібальді,13 сш №14, ку «Лисичанський Методичний центр»
Кому виданий
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов