Зробимо оточуючий світ кращим icon

Зробимо оточуючий світ кращимНазваниеЗробимо оточуючий світ кращим
Дата конвертации15.04.2013
Размер43.46 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>Зробимо оточуючий світ кращим


Виховання громадянина, виховання у дитини правильного відношення до оточуючого світу, суспільства, гуманних почуттів, працелюбності, громадської гідності, гармонійного розвитку виховання – такі вимоги ставляться до сучасної школи та педагогічного колективу ДЗОШ № 47.

Вимоги часу, критичне екологічне положення в державі та на всій планеті покладають особливу відповідальність на педагогів, керівника екологічного об’єднання «Донбас – наш дім». Вони повинні виховувати не тільки громадянина своєї держави, а людину планети Земля з новим екологічним мисленням і відношенням до оточуючої середи. Підростаюче покоління повинно бути вихованим, не байдужим споживачем, а розумним дбайливим хазяїном всього того, що надала щедра природа людині.

Екологічне виховання в школі проходить по двом паралелям: в поурочній та позаурочній діяльності. Вся позаурочна екологічна робота проходить через екологічне об’єднання школярів.

В школі з 1998 року створене і працює екологічне об’єднання «Донбас – наш дім» до складу якого входять члени екологічного сектора дитячої суспільної організації «Іскра», члени батьківського комітету, вчителя, громадськість. Виконуючи плани наміченої роботи проводяться різноманітні форми і методи екологічного виховання. З початку 2010 – 2011 навчального року у вересні проведена акція «Натиснемо на сміття», в якій взяли участь учні 5 – 10 класів в кількості 163 чоловік, прибрано пів гектара парку в районі «Планетарію», територія шкільного двору, прилегла територія.

Дитячою суспільною організацією «Іскра» проводиться велика робота по організації екологічного виховання в школі починаючи з класних справ і закінчуючи загальношкільними заходами, підготовкою і участю в районних і міських екологічних заходах. Для цього використовуються різноманітні форми роботи: традиційні загальношкільні свята, тематичні тижні, фестивалі тощо.

В жовтні проведена акція «Допоможемо птахам Донбасу» в ході якої організовано конкурс творчих робіт учнів, виготовлено і вивішено в парку Ленінського Комсомолу 8 шпаківень, виготовлено 10 годівниць для птахів. Зібрано 20 кг сухого корму для птахів, використовуються відходи з їдальні для щоденного годування. В акції брали участь 104 учня 5 – 10 класів.

В листопаді 2010 року проведений екологічний тиждень «Захистимо планету Земля». Агітаційна бригада організувала брейн – ринг між учнями 7 – 8 класів. В цілях екологічного виховання проводиться науково – просвітницька діяльність. Планується проведення традиційних екологічних тижнів.

В грудні 2010 р. проведений конкурс творчих робіт, рефератів, малюнків, захист плакатів з екології. В перебігу навчального 2010 – 2011 року проводилися різноманітні виховні заходи щодо екології, згідно вікових особливостей дітей. В травні 2010 р. учнями 1 – 11 класів проведений екологічний тиждень, з участю в міських та районних заходах.

Для якнайкращої пропаганди практичної природоохоронної діяльності продовжена підтримка чистоти парку в районі «Планетарію», на квітень 2011 року намічений трудовий десант по очищенню ставка в районі мікрорайону «Маяк», протягом 2010 – 2011 навчального року проводилася тісна співпраця з біофаком Донецького Університету, МАН, екологічним центром (п.Пески), Донецьким обласним краєзнавчим музеєм. Буде продовжено створення малої Червоної книги, виступ екологічної агітбригади, проведення екскурсій, походів, туристичних поїздок.

Шкільне екологічне об’єднання «Донбас – наш дім» працює по наступним напрямам: агітаційно – пропагандиському, практично – природоохоронному, науково – дослідницькому. Екологічною роботою в школі також займається екологічний сектор ДОО «Іскра», зареєстрований виконкомом Київської районної ради у м. Донецьку, рішення від 10.12.1997 р. № 518/1.

Учні школи беруть активну участь не тільки в шкільних екологічних заходах, але і в роботі районного екологічного клубу, екологічної конференції, районного екологічного фестивалю, який складається з трьох окремих конкурсів:

  • конкурс звітів з екологічної роботи за поточний рік та матеріалів навчальних закладів з екологічної роботи;

  • конкурс плакатів екологічної тематики «Екодзеркало – 2011»;

  • пізнавально – ігрова програма «Зелений світ»

Учні школи прийняли участь в районному конкурсі «Замість ялинки – новорічний букет (грудень 2010 року), в акції «Захистимо першоцвіти» (березень 2010 року), проведений всесвітній «День навколишнього середовища» (квітень 2011 року), День птахів. Прийнята участь в районному зльоті екологічних загонів (листопад 2010 року). В рамках участі в обласних екологічних акціях, учнями школи був проведений похід в заповідну зону Клеман – Бик, очищення Путіловського лісу від побутового сміття, вивчення флори і фауни рідного краю.

Впродовж 2010 – 2011 навчального року школа брала участь в роботі районної лабораторії проблем екологічної культури. З вересня 2004 року така лабораторія відкрита і працює в стінах школи.

В березні 2011 року школа прийняла участь у Всеукраїнській акції «Наша допомога птахам – 2011», та провела низку заходів, що приведені в таблиці:з/п

Заходи в рамках акції «Наша допомога птахам – 2010»

КількістьУчнів, які приймали активну участь в акції

77Кількість чоловік впродовж зимового періоду систематично підгодовувала птахів

46Кількість старих пташиних гніздувань

13Кількість з них заселено

11Кількість зроблених та розвішених штучних пташиних гніздувань в 2011 році

5

В березні - квітні 2011 року проведена низка заходів в рамках участі в акціях, присвячених Міжнародному Дню довкілля: «Збережемо першоцвіти», «Міжнародний день птахів», «День землі» та проведена робота:

  • висаджено 5 дерев;

  • висаджено 5 чагарників;

  • висаджено 2 кущів троянд;

  • виготовлено 6 шпаківень та 5 синичників, які прикріплені в парку ім.. Ленінського комсомолу та шкільному дворі.

Проведені суботники по благоустрою території школи та шкільного двору за участю 163 чоловік.

Отже, колектив ДЗОШ № 47 постійно турбується щодо екологічного стану оточуючого нас середовища і робить посильний вклад для того, щоб оточуючий нас світ став кращим.

Заступник роботи

з виховної роботи Кропова Н.І.Похожие:

Зробимо оточуючий світ кращим iconМіжнародна громадська організація Школа Рівних Можливостей
Ми хочемо, щоб світ став кращим для людей і щоб люди в ньому не зазнавали дискримінації та насильства
Зробимо оточуючий світ кращим iconДирекція Міжнародного дитячого фестивалю “Світ талантів”
Світ талантів” засвідчує Вам свою повагу І пропонує розглянути пропозицію щодо участі у VІІІ київському відкритому дитячому фестивалі...
Зробимо оточуючий світ кращим iconАплікаційна форма на участь у тренінгу рамках проекту «Прозора освіта –Давай зробимо це»
Місце проживання
Зробимо оточуючий світ кращим iconПлан інформаційної кампанії
«Набридло сваритися?», «Хочеш зробити своє життя кращим?» тощо. Стінгазета може містити кишеньку для буклетів
Зробимо оточуючий світ кращим iconЗміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект
Лариса Кравчук.«Сходинки етичного зростання» : Світ під назвою «Я»: навчально-метоичний посібник для 4-го класу К. Шкільний світ,...
Зробимо оточуючий світ кращим iconПередмова Шлях вдосконалення
Світ лежить у злі” – прорік святий апостол Іван Богослов. Світ лежить у злі й донині. І, як результат, сьогодні ми маємо дві найбільші...
Зробимо оточуючий світ кращим iconОлександр кочерга
Сучасний світ змінюється швидко: повне його оновлення може відбутися вже за якісь п’ять – десять років. Плин часу прискорився настільки,...
Зробимо оточуючий світ кращим iconПротокол журі фотовиставки "Світ очима студента"
На конкурс студентської фотовиставки "Світ очима студента" було подано 121 робота 20-ти
Зробимо оточуючий світ кращим iconТрадиція Різдвяних свят на Буковині
Різдвяних свят ми поринаємо на три тижні у чарівний світ, створений уявою й фантазіями багатьох поколінь наших предків. Це світ,...
Зробимо оточуючий світ кращим iconМитрополит Стефан Сулик в 2001р вийшла в світ книга
В 2001р вийшла в світ книга "Як Стефан став Митрополитом". Це автобіографія греко-католицького Митрополита в Філадельфії (сша) Стефана...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов