Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» icon

Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?»НазваниеЗавдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?»
Дата конвертации27.11.2013
Размер63.05 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


5 клас


І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?».

24 бали


ІІ. Напишіть невеликий казково-пейзажний твір-замальовку «За сонцем хмаронька пливе…», використовуючи всі види речень за метою висловлювання.


24 бали


Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


6 клас


І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Хоч я Тарасові в праправнуки годжуся, та, як у світі цьому жить, в Шевченка вчуся».


24 бали


ІІ. Напишіть невеликий пейзажний етюд-казку «Стоїть явір над водою…», використовуючи лексичні та фразеологічні словосполучення.


^ 24 бали


Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


7 клас


І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Народні вірування в баладі Т.Г.Шевченка «Тополя».

24 бали


ІІ. Напишіть невеликий твір-акварель «Тече вода в синє море…», використовуючи однорідні члени речення.

^ 24 бали


Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


8 клас

І. Поміркуйте, чому у вірші Т.Г. Шевченка «Заповіт» немає жодного знака оклику. Поясніть вживання крапок (…) у середині речень. Закінчіть свої міркування аргументованою відповіддю на запитання «Чи виконали українці заповіт Великого Тараса?».

Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу…отойді я

І лани і гори –

Все покину, і полину

До самого Бога

Молитися… а до того

Я не знаю Бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’ янути

Незлим тихим словом.

24 бали

ІІ. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Відтворення героїчної і трагічної історії України в народних піснях і думах», використавши як епіграф запропоновані нижче слова Тараса Шевченка:

Було колись в Україні –

Ревіли гармати;

Було колись – запорожці

Вміли панувати.

^ 24 бали

Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка

9 клас

І. Розставте пропущені розділові знаки в запропонованому нижче творі Т.Г.Шевченка «Мені однаково…». Як ви думаєте, чи актуальна ця поезія для наших сучасників? Свою відповідь аргументуйте.

Мені однаково чи буду
Я жить в Україні чи ні.
Чи хто згадає чи забуде
Мене в снігу на чужині
Однаковісінько мені.
В неволі виріс між чужими
І не оплаканий своїми
В неволі плачучи умру.
І все з собою заберу
Малого сліду не покину
На нашій славній Україні
На нашій не своїй землі.
І не пом’яне батько з сином
Не скаже синові Молись.
Молися сину за Вкраїну
Його замучили колись.
Мені однаково чи буде
Той син молитися чи ні…
Та не однаково мені
Як Україну злії люде
Присплять лукаві і в огні
Її окраденую збудять…
Ох не однаково мені.

24 бали

ІІ. Український письменник, літературний критик Олесь Гончар у своїй статті писав: «Рідна мова й рідна історія – це ті головні компоненти, без яких повноцінне існування нації – неможливе. Ось чому тоталітарна система, глибоко антинародна своєю суттю, докладала стільки зусиль, щоб відібрати в нас мову, позбавити народ наш історичної пам’яті, бо лише той, хто безпам’ятний, хто без’язикий, хто втратив свою національну духовність і гідність, буде беззахисний перед імперською диктатурою».

Напишіть невеликий роздум у публіцистичному стилі (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Чи відроджується сьогодні Україна?». У тексті використайте односкладні та складносурядні речення, дієприслівникові та дієприкметникові звороти.

^ 24 бали

Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


10 клас

І. Прочитайте уривок із поеми «Княжна» Т.Г.Шевченка:


Село! І серце одпочине:

Село на нашій Україні –

^ Неначе писанка, село.

Зеленим гаєм поросло.

Цвітуть сади, біліють хати,

А на горі стоять палати,

Неначе диво. А кругом

Широколистії тополі,

А там і ліс, і ліс, і поле,

І сині гори за Дніпром.

Сам бог витає над селом.


Дайте відповідь на запитання «Українське село часів Шевченка й село XXI століття – причини трагічного занепаду?». У своїх міркуваннях напишіть також і про те, чому у творчості митця село постає ідеалізованим? За допомогою яких художньо-виражальних засобів змальовано «портрет» села в поданому вище уривку? Яким є обличчя українського села в наш час? Чи можна його назвати ідеальним?

24 бали

ІІ. Напишіть твір-роздум (обсягом до 1 сторінки) за темою «Що чекає молоду людину (десятикласника чи десятикласницю) в Україні XXI століття?», відштовхуючись від таких слів Тараса Шевченка:

^ Я не нездужаю, нівроку,

а щось такеє бачить око,

І серце жде чогось...

У тексті використайте звертання, вставні конструкції, риторичні запитання, складні речення.


^ 24 бали


Всього: 48 балів


Завдання

ІІ етапу

ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка


11 клас


І. Висловіть свої міркування щодо морально-етичних правил поведінки дівчини в ХІХ ст., узявши за основу поему Т.Г. Шевченка «Катерина». Чому, на вашу думку, звичаєві правила були такими жорсткими? Чи слід ці норми повернути в наше суспільство? Чи страждає моральність сучасного суспільства через відсутність таких вимог до поведінки молоді?


24 бали


ІІ. Літературознавець, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Оксана Пахльовська зазначила в одній зі своїх статей: «Україну будують українці. Але Україну також будує світ – своїм розумінням її, своїми знанням про неї, своєю солідарністю, підтримкою, любов'ю».

Напишіть статтю дискусійного характеру (обсягом до 1 сторінки) за темою «Хто має будувати Україну XXI століття?». У тексті використайте звертання, безособові речення, риторичні запитання, складні речення з підрядним і безсполучниковим зв'язком (одночасно).

24 бали


Всього: 48 балівПохожие:

Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconІнформація про результати ІІ (районного) етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2011/2012 навчальному році 5 клас № з/п
Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconЗавдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Напишіть твір у художньому стилі (обсягом не менше 1,0 стор.) на тему: «За сонцем хмаронька пливе…»
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconБланк навчального закладу заявка на участь команди у другому (міському) етапі ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2011/12 навчальному році
Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconДодаток до наказу Міністерства освіти і науки від 26. 10. 2010р. №1011 Умови проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі Конкурс) проводиться згідно з Указом Президента України від 30 вересня...
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconПротокол оцінювання робіт учнів, учасників ІІ (районного) етапу ІV міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (2013/2014 н р.)
Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (2013/2014 н р.)
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconПро проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2010-2011 навчальному році
Затвердити Умови проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2010...
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconСписок переможців ІІ етапу ІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 2012/2013 н р. Кіцманського району

Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconПопередні результати ІІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Київ, 14 січня 2012 року

Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconНаказ №5 Про підсумки проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2011-2012 н р
Немирівської райдержадміністрації від 07. 12. 2011 №356, з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення...
Завдання ІІ етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 5 клас І. Напишіть твір-мініатюру (обсяг: 0,5 – 1 сторінка) за темою «Про що я хотів би попросити Тараса Шевченка?» iconКиївський університет імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної педагогічної освіти Завдання ІІІ (міського) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Напиши замітку до шкільної газети (веб-сайта) (обсяг – 1,5-2 стор.) про одну з названих нижче подій. Добери до замітки заголовок
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов