Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую icon

Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджуюНазваниеВасилівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую
страница1/6
Дата конвертации03.04.2013
Размер0.66 Mb.
ТипДокументы
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6


ВАСИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


ВІДДІЛ ОСВІТИ


ЗАТВЕРДЖУЮ


Начальник відділу освіти

райдержадміністрації

__________В.І. Онищенко

30 грудня 2011 року

м. Василівка


І. ВСТУП


Діяльність відділу освіти райдержадміністрації у 2011 році була зосереджена на розвитку доступності, піднесення якості та забезпечення ефективності дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, задоволення потреб населення.

Освітня галузь району включає 53 навчальні заклади, у тому числі 21 дошкільних, 29 денних загальноосвітніх, 1 вечірній, 4 позашкільних навчальних закладів. Загальний контингент учнів та дітей в ДНЗ у 2011/2012 н.р. складає 8330 чол. , а педагогічних працівників – 669 чоловік.

Пріоритетом в розвитку дошкільної освіти Василівського району є забезпечення її якості та доступності для кожної дитини відповідного віку, виховання здорової, компетентної особистості.

Станом на 30.12.2011 мережа дошкільних навчальних закладів району включає 21 заклад. Функціонують 19 дошкільних начальних закладів. Два навчальні заклади закриті по причині відсутності коштів на їх утримання (ДНЗ «Веселка» с. М.Білозерка, ДНЗ «Журавушка» с.Орлянське).

Кількість дітей в ДНЗ району – 2086.

Охоплення дітей дошкільною освітою становить 63 %.

В районі 607 дітей п’ятирічного віку. Дошкільними закладами охоплено 416 дітей. Крім того, існує альтернативна форма підготовки 5-річних дітей до школи. Це групи підготовки при школах, в основному сільських – 12 груп, де виховується 191 дитина. Таким чином, охоплено дошкільною освітою 100 % дітей п’ятирічного віку.

З 01.09.2011 року позитивно вирішилося питання переводу перших класів з приміщень дошкільних закладів: Василівського ДНЗ № 2 «Малятко» в Василівську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1; Дніпрорудненського ДНЗ № 2 «Оленка» в Дніпрорудненську гімназію «Софія»; Дніпрорудненського ДНЗ № 5 «Теремок» в Дніпрорудненську СШ І-ІІІ ступенів «Світоч», Дніпрорудненського ДНЗ № 7 «Теремок» в Дніпрорудненську СШ І-ІІІ ступенів «Талант», що дало змогу розвантажити переповнені дітьми групи в дошкільних навчальних закладах та додатково відкрити групи раннього та старшого дошкільного віку.

Відкрито дошкільні групи:

- в ДНЗ № 2 «Малятко» м. Василівка (дві групи-35 дітей);

- в ДНЗ № 2 «Оленка» м. Дніпрорудне (дві групи-35 дітей);

- в ДНЗ № 5 «Теремок» м. Дніпрорудне (одна група-20 дітей);

- в ДНЗ № 7 «Теремок» м. Дніпрорудне (одна група – 20 дітей);

З 15.12.2011 розпочато роботу дошкільного навчального закладу при Верхньокриничанській ЗОШ І-ІІ ступенів (навчанням охоплено 25 дітей).

З метою створення умов для навчання та виховання дітей дошкільного віку з вадами фізичного або психічного розвитку в районі функціонують: на базі Василівських дошкільних навчальних закладів № 2, 4, 5, 6 – логопедичні пункти для дітей з вадами мови (70 дітей); в Дніпрорудненському дошкільному навчальному закладі № 2 «Оленка» - 2 ортопедичні групи для дітей з вадами опорно-рухового апарату (40 дитини); в Дніпрорудненському дошкільному навчальному закладі № 7 «Теремок» - 2 логопедичні групи для дітей з вадами мови (36 дітей).

Дошкільним навчанням охоплено 2061 дитину від 1 до 6 років, що становить 63 % (85 % - у міській місцевості; 28 % - у сільській місцевості).

Головним здобутком дошкільної освіти є збалансований розвиток дитини, тому дошкільні навчальні заклади району різноманітні, з варіативними підходами до змісту і методів виховання, роботи з батьками громадськістю тощо. Широке коло питань забезпечення доступності якісної освіти вирішувалося протягом минулого навчального року в системі загальної середньої освіти.

Кількісні виміри та варіативність загальноосвітньої мережі в районі забезпечують відповідно диференційовані умови в різних за статусом загальноосвітніх навчальних закладах для задоволення освітніх потреб усіх основних категорій їх споживачів: у традиційних ЗНЗ, гімназіях та спеціалізованих школах.

У загальноосвітніх школах району в 2010/2011 навчальному році навчалося 6250 учнів, на початок 2011/2012 навчального року – 6094 учні. Кількість учнів зменшилася на 156 учнів. Скорочення учнівських контингентів призвело до зменшення наповнюваності класів і шкіл. Середня наповнюваність шкіл району становить 51,1 %, 15 шкіл використовують менше 50 % проектної потужності, причому 12 з них розташовані в сільській місцевості.

КПНЗ «Центр ДЮТТ» ВРР ЗО охопив в 2011 році гуртковою роботою 541 дитину району, що складає 8,7% від загальної кількості учнівської молоді району. З них в містах – 358 учнів, в селах – 183учні .

Виважене ставлення до подальшої оптимізації шкільної мережі, дотримання вимог законодавства, забезпечення права на доступність освіти залишаються в 2012 році незмінними принципами в цьому питанні.

У сільській місцевості доступ до середньої освіти значною мірою забезпечується за допомогою підвезення дітей до закладів освіти.

З 2004 року, за період дії програми «Шкільний автобус», для підвезення дітей і педпрацівників сільської місцевості, район отримав з Державного бюджету 3 шкільних автобуси; з них - у 2008 році – 2 автобуси, з місцевого бюджету в 2011 році 2 автобуси. Це дало можливість розгрузити транспорт на маршрутах щодо підвозу дітей до Скельківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з с. Златопіль, с. Маячки, с. Підгірне с. Приморське, с. Орлянське та шкіл м. Василівки,. У цілому в минулому році стовідсотково підвозилися до 19 загальноосвітніх навчальних закладів 518 учнів та 82 вчитель.

В навчальних закладах нового типу функціонує 3 НКК, обладнані мультимедійні кабінети. 50% навчальних закладів використовують мережу для створення єдиного навчального простору, який об’єднує всі персональні комп’ютери школи. До швидкісної мережі Інтернет підключено 22 навчальних заклади, з них: 10 ADSL, 9 WI-FI, відділ освіти райдержадміністрації.

Наступним кроком в побудові Інтернет мережі є використанням швидкісного радіоканалу. Так в травні 2011 року під’єднані до мережі 9 навчальних закладів: Тополинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Відножинська ЗОШ І-ІІ ступенів, Орлянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІ ступенів, Широківська ЗОШ І-ІІ ступенів, Підгірненська ЗОШ І-ІІ ступенів, Приморські ЗОШ І-ІІІ ступенів, Приморська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Приморська ЗОШ І-ІІ ступенів № 1, Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів. З метою підвищення якості освіти, поліпшення функціонування та інноваційного розвитку закладів освіти району протягом 2011 року були укомплектовані комп’ютерною технікою: Тополинська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2 ПК, Орлянська ЗОШ І-ІІІ ступенів – мультимедійний проектор з екраном та ноутбуком, Приморська ЗОШ І-ІІ ступенів № 1 – 1 ПК та Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст. НКК (5+1). Проте залишається актуальним питання забезпечення дошкільних навчальних закладів комп’ютерною технікою та введення сучасних технологій у роботу вихователя.

В межах регіонального проекту «Єдиний інформаційний простір області» придбана та інстальована «Програма КУРС» стандартної комплектації для використання в загальноосвітніх навчальних закладах.

89 % вчителів району пройшли навчання за однією із програм: «Intel® Навчання для майбутнього», «Основи ІКТ», «Партнерство у навчанні». У минулому навчальному році здійснювалася експериментальна діяльність з 5 проблемних тем у 5 загальноосвітніх навчальних закладах. Відпрацьовувалися питання створення здоров’язбережувального освітнього простору, формування компетентностей учня, профільного навчання, якості освіти, сільської школи, соціалізації учнівської молоді тощо.

В 2010/2011 навчальному році, випущено з базової школи 724 учні, зі школи ІІІ ступеня - 417 учнів. Отримали свідоцтво з відзнакою 35 випускників 9 класу, нагороджено Золотою та Срібною медалями 19 випускників 11-х класів.

Якість шкільної освіти підтверджували своїми успіхами у минулому навчальному році учні – учасники інтелектуальних змагань.

У 2011 році в районі проведено олімпіади з 24 предметів. Участь у районних олімпіадах взяли 553 учні із 20 навчальних закладів, в тому числі 14 навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 6- І-ІІ ступенів. Із них 4 міських, 12 сільських і 4 навчальних заклади нового типу (2 гімназії та 2 спеціалізовані школи). Переможцями районного етапу олімпіад журі визнало 263 учні (47,5 % від загальної кількості учасників). Найкращі результати серед шкіл нового типу показали школярі КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ступенів «Світоч», КЗ «Василівська гімназія «Сузір’я», КЗ Дніпрорудненська гімназія «Софія».

У 2011-2012 навчальному році проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на 7 наукових відділеннях. Науково-дослідницькі роботи були представлені на 27 секціях. В конкурсі взяли участь 8 навчальних закладів району (так, як і у минулому році), які представили 71 учасник (проти 63 минулого року): КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ступенів «Світоч» - 12 (11 в минулому році), КЗ Дніпрорудненська гімназія «Софія» - 22 ( 16 у минулому році), КЗ «Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ступенів «Талант» - 9 (проти 8), КЗ «Василівська гімназія «Сузір’я» разом з КПНЗ «Василівський районний центр роботи з обдарованою молоддю» Василівської районної ради - 14(проти 16 минулого року), Василівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 - 1 учасник, Василівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1- 3( проти 6 у минулому році), Степногірська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 6 (проти 3), Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів -1 учасник. За результатами контрольних робіт до захисту допущено 65 учнів. За результатами захисту на обласний етап рекомендовано 43 учня, із них 33 учня допущені до участі у захисті науково-дослідницьких робіт на ІІ етапі МАН.

Якість позашкільної освіти підтверджували учні на районних, обласних та Всеукраїнських фестивалях, конкурсах, змаганнях. В районних етапах брали участь 18 гуртків. Переможцями стали 57 учнів. В обласних етапах брали участь 18 гуртків (72 гуртківця), з них 29 призерів. У Всеукраїнських фестивалях, виставках та змаганнях брало участь 28 гуртківців, з них І місце – І, ІІ місце – 4, ІІІ місце – 16 учнів.

Рівень виконання покладеної державою на школу функції щодо харчування дітей безпосередньо позначається на їх здоров‘ї. Завдання організації харчування в межах своїх повноважень – якісне харчування школярів відповідно до встановлених норм.

Розширено охоплення учнів ЗНЗ гарячим харчуванням. У 2010/2011 навчальному році гарячим харчуванням охоплено 4813 учнів (77 % від загальної кількості учнів), у 2011/2012 навчальному році 4809 (79 % від загальної кількості учнів), що на 2 % вище порівняно з відповідним періодом минулого навчального року).

Відповідно до розпорядження голови Василівської районної державної адміністрації від 16.12.2011 № 901 «Про організацію харчування учнів» з 01.01.2012 року збільшується середня вартість гарячого харчування на одну дитину з числа учнів 1 – 4 класів та учнів 5 – 11 класів із числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей з 4,60 грн. до 8,00 грн.

Стовідсотково забезпечені харчуванням учні 1 – 4 класів та учні 5 – 11 класів, із числа пільгових категорій.

У загальноосвітніх навчальних закладах району забезпечено дотримання чинних вимог санітарно – гігієнічних і санітарно – протиепідемічних правил і норм при організації харчування учнів.

Оздоровленню дітей приділяється значна увага. Влітку з 01 до 21 червня 2011 року на базі 26 загальноосвітніх навчальних закладах Василівського району працювали табори з денним перебуванням (14 робочих днів, крім вихідних). Оздоровлено 1860 дітей. Харчування дітей, які перебували у пришкільних оздоровчих таборах здійснювалося за рахунок бюджетних коштів, виділених на галузь «Освіта» із розрахунку від 4 грн. 60 коп. до 7,72 в день на 1 дитину та за рахунок субвенцій Дніпрорудненської міської, Степногірської селищної та сільських рад на суму 47 676 грн.

Районний педагогічний колектив загальноосвітніх закладів налічує 669 учителів, на 88% він складається з фахівців з вищою педагогічною освітою, 16,7 % від загалу – вчителі пенсійного віку. Якісний склад вчителів високий: переважна більшість (понад 39 %) – мають кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», 16,7 % від загалу – «спеціалісти першої категорії», 7,4 % - відповідно «спеціалісти другої категорії», педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель» присвоєно понад 30 % педагогів шкіл.

Колектив освітян району має дуже потужний потенціал і всі можливості для забезпечення якісної освіти дітей. Хоча в цілому потрібне омолодження вчительського складу за рахунок енергійних, близьких по духу за віком до дітей, здатних сказати в школі своє нове енергійне слово педагогів. Відбувається дуже стрімке зменшення кількості молодих вчителів, оскільки через рівень заробітної плати, неможливість розв‘язати житлові проблеми молоді спеціалісти досить часто, відпрацювавши належні 3 роки, звільняються, а частка вчителів-пенсіонерів сьогодні становить 14 %, тобто майже вдвічі більша, ніж молоді. У зв’язку з неефективним розподілом педагогічного навантаження у загальноосвітніх навчальних закладах району, а також недоцільним наданням цільових направлень, залишається відкритим питання працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, що навчалися за цільовими направленнями від нашого району.

У контексті вимоги Президента України В.Ф. Януковича щодо поліпшення якості життя людей особливої актуальності набувають і питання соціальної підтримки педагогічних працівників. Найболючіше з них – забезпечення житлом. По району на квартирному обліку знаходиться 11 педагогічних працівника, з них у сільській місцевості – 1.

Вирішується питання підготовки сільського вчителя щорічно і через надання цільових направлень на навчання. У 2011 році відділом освіти їх видано до педагогічних навчальних закладів області (Запорізький національний університет) 2 випускникам загальноосвітніх закладів району.

Ще одним з актуальних питань є технічний стан приміщень навчальних закладів району. В загальноосвітніх закладах району успішно проведено поточні ремонти, підготовлено обладнання та учбові приміщення до початку навчального року.

На проведення ремонтних робіт в закладах району в 2011 році виділено кошти з місцевого та районного бюджетів в розмірі 6038,226 тис. грн. Всі виділені кошти витрачено за їх призначенням, а це - покращення умов роботи загальноосвітніх навчальних закладів району.


Головні завдання відділу освіти райдержадміністрації на 2012 рік:

1.Здійснення необхідних управлінських заходів щодо реалізації Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» в частині здійснення обов‘язкової дошкільної освіти дітей 5-річного віку та переведення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на 11-річний термін.

2. Проведення відповідної роботи з оптимізації мережі навчальних закладів відповідно до потреб особистості з урахуванням запитів держави, району, соціально-економічних факторів; відпрацювання регіональної моделі «Освітній округ»; створення належних умов для реалізації профільного навчання, здобуття освіти здібною та обдарованою учнівською молоддю.

3. Спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування докласти зусиль для додаткового вивчення та задіяння резервів збільшення потужностей дошкільної освіти за рахунок повернення до мережі приміщень дошкільних навчальних закладів, що не використовуються, або використовуються не за призначенням; розгортання мережі дошкільних груп на базі вільних приміщень загальноосвітніх навчальних закладів тощо.

4. Нарощення та модернізація парку навчальних комп‘ютерних комплексів, розвиток необхідного обладнання і засобів навчання для широкого застосування інтерактивних, інформаційно-комп‘ютерних технологій в освітньому процесі; підключення усіх загальноосвітніх навчальних закладів, оснащених навчальними комп‘ютерними комплексами, до швидкісного Інтернету; придбання навчальних комп’ютерних комплексів для відкриття гуртка ВЕБ-дизайну при КПНЗ «Центр ДЮТТ» .

5. Продовження роботи щодо модернізації навчально-матеріальної бази закладів освіти району з метою створення умов інтегрованого навчання в них дітей з обмеженими фізичними можливостями.

6. Забезпечення регулярного підвезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання, роботи і проживання.

7. Здійснення управлінських заходів щодо створення умов для повного охоплення дітей шкільного віку навчанням.

8. Розвиток системи соціальної підтримки, матеріальне та моральне заохочення педагогічних працівників, утвердження їх гідного соціального статусу.

9. Вжиття заходів щодо запровадження енергозберігаючих технологій, забезпечення належного водопостачання, встановлення сучасних опалювальних систем.

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ АПАРАТУ.

п/п

Зміст роботи,

форма проведення

Термін виконання, учасники

Відповідальні

за виконання

1

2

3

4

1.

Оперативні наради начальника відділу освіти з апаратом відділу та керівниками підрозділів

щопонеділка

Онищенко В.І.

2.

Прийом громадян з особистих питань у відділі освіти

понеділок

з 9-00-12-00,

13-00 –16-00

Онищенко В.І., Джуган Н.В., Сергєєва Т.О.

3.

Засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації

1 раз на два місяці: третя середа - лютого, квітня, червня, серпня, жовтня, грудня.

Онищенко В.І., Сергєєва Т.О.

4.

Наради керівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів району

1 раз на два місяці: остання середа – січня, березня, травня, вересня, листопада

Онищенко В.І., Джуган Н.В.

5.

Засідання комісії при відділі освіти з атестації педагогічних працівників закладів освіти

Відповідно до графіку

Онищенко В.І., Нестор А.В.

6.

Засідання експертної комісії по проведенню державної атестації загальноосвітніх, дошкільних, та позашкільних навчальних закладів району

Відповідно до плану державної атестації навчальних закладів району

Онищенко В.І., Джуган Н.В.,

Сергєєва Т.О.Нестор А.В.,

Бабаченко О.Г.,


7.

Розробка плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2013 рік.

ІV квартал

Онищенко В.І.,апарат відділу,керівники підрозділів
  1   2   3   4   5   6Похожие:

Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconУкраїна коломийська районна державна адміністрація івано-франківської області відділ освіти

Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconУкраїна коломийська районна державна адміністрація івано-франківської області відділ освіти

Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
Проінформувати про проведену роботу до 02. 11. 2012 р відділ освіти, молоді та спорту Кіцманської райдержадміністрації (Галіцька...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація чернівецької області
На відзначення 26-их роковин Чорнобильської катастрофи відділ освіти Кіцманської райдержадміністрації рекомендує провести протягом...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація чернівецької області
«Щодо термінів проведення канікул». відділ освіти Кіцманської райдержадміністрації зобов’язує директорів загальноосвітніх навчальних...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
«Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
Народного проекту «Повернені імена» з пошуку родичів загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війни, відділ освіти, молоді та спорту...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація чернівецької області
Відділ освіти Кіцманської райдержадміністрації доводить до вашого відома, що 20. 05. 2012 року о 11. 45 год в м Кіцмань біля обеліска...
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація
Відділ освіти, молоді та спорту вул. Шевченка, 7, м. Кіцмань, Чернівецької обл., 59300 тел.(03736) 2-13-54
Василівська районна державна адміністрація запорізької області відділ освіти затверджую iconКіцманська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
Ода від 14. 08. 2012 №01-31/63 «Про затвердження плану заходів у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов