Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії icon

Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губерніїНазваниеДовідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії
Дата конвертации05.04.2013
Размер61.46 Kb.
ТипДовідка
скачать >>>


Могилів-Подільске МТМО


Адреса: Вінницька область

м. Могилів-Подільський

вул.Полтавська 89/2

Тел.: 2-53-25

Факс: 2-53-25


Керівник:

головний лікар Миколюк Василь Васильович,

українець, народився 26.07.1947 року.

В 1971 році закінчив Вінницький медичний інститут, факультет - лікувальна справа.

Працював з 1971 року в Дзержинській районній лікарні,

Житомирської області на посаді лікаря-дерматолога.

З 1972 року працював на посаді лікаря в Могилів-

Подільському шкірвендиспансері.

З жовтня 1976 року - директор Могилів-Подільського медичного училища.

З 1984 року призначений на посаду головного лікаря Могилів-Подільської ЦРЛ ім. М.І.Пирогова, де працює по теперішній час.


Історична довідка

На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії.

Медична допомога населенню надавалась в очному опікунському пункті сліпих. Завідував ним лікар В’ячеслав Крайський. Пункт знаходився на другому поверсі його будинку.

На початку 1900 року, коли в повіті було організовано земство, на лікарняній вулиці було відведено спеціальне приміщення в найманому будинку під земську лікарню на 25 ліжок. Лікарня надавала амбулаторну та стаціонарну допомогу всьому населенню Могилівського повіту. В лікарні працювали завідуючий Добровольський І.Р., лікар Григор’єва К.І. та три фельдшери.

4 листопада 1912 року на губернській лікарняно-санітарній нараді було заслухано доповідь лікаря Григор'євої К.І. В ній надано аналіз амбулаторної і стаціонарної допомоги: “В 1910 році амбулаторію відвідало 18018 чоловік, в 1912 році - 15841 чоловік. За 5 років під наркозом проведено 1142 операції, із них на очах - 27, на голові та шиї - 85, черевних - 340, гінекологічних - 259".

Могилівська повітова управа по справах земського господарства клопоталась перед губернською управою про збільшення в Могилівській земській лікарні числа ліжок з 25 до 50. Поcтало питання про необхідність будівництва власної, а не найманої будівлі під лікарню.

Губернський комітет дав дозвіл і виділив 18000 карбованців на перший рік для будівництва. Місто відвело під будівництво безоплатно 2 десятини землі і зобов'язалось надавати допомогу на утримання - 500 карбованців в рік.

11 травня 1912 року Могилівська повітова управа розглядала проект будівлі нової лікарні. Будівництво її почалось в районі залізничного вокзалу.


А лікарня на лікарняній вулиці до 1913 року стала називатись суспільна єврейська міська лікарня. Головний лікар Рейф Г.Л.

Нова лікарня на 40 ліжок була побудована в Могилеві в 1914 році. У її складі, крім терапевтичного і хірургічного відділення, був заразний барак (інфекційне відділення), окрема палата для венеричних хворих, відокремлена пологова палата.

Саме ця лікарня заклала основу для розвитку охорони здоров’я району. Головним лікарем лікарні був призначений Добровольський І.Р.

4 травня 1914 року в лікарню був направлений молодий лікар Осінковський К.М., який став в подальшому кваліфікованим отоларингологом і працював в лікарні більше 40 років.

До 1919 року в Могилеві була відкрита тублікарня на 10 ліжок, проти венерологічний пункт на 10 ліжок. Головним лікарем тублікарні призначають Фіша Д.Р., шкірвендиспансера - Гилерського І.М.

Цікавою є доповідь інформаційно-інструктивного відділу Управління Подільського Губревкому про стан медицини в м. Могилеві на травень 1921 року : "За звітний період майже повністю оснащена центральна амбулаторія, відрегульоване питання про надання безоплатної меддопомоги населенню. Відкритио 1 фельдшерський пункт, 2 лікарські дільниці у Вендичанах і Яришеві. Спостерігається ріст епідемічної віспи, в повіті йде щеплення проти віспи у школярів і населення" (матеріали державного обл. архіву).

У 1921 році відкрилась і почала працювати центральна зубна амбулаторія.

З 1925 року розпочався ріст лікарняної допомоги населенню: число ліжок збільшилось до 75, самостійно веде прийом дитяча консультація, був відкритий рентгенологічний кабінет.


^ Список працівників здоровохорони Могилів-Подільського

округу на 1927 рік:


Лікар Лембернкман - інспектор здоров. охорони, Конюхов - інспектор по лікувальній частині, Лейбович - інспектор санепідвідділу, Фет - санітарний лікар. По районній лікарні: головний лікар – Кручинін, зав. хірургічним відділенням – Гайковський, зав. поліклінікою – Березовський, зав. аптекою – Богомольна, головний лікар тубдиспансеру – Фіш, головний лікар шкірвендиспансеру – Печерський, зав. інфекційним відділенням – Бланк, зав. консультацією – Фромштейн, зав. дитячою консультацією - Глейзер.

В 1928 році була відкрита міська лікарня - назва першої міської поліклініки Могилева-Подільського, яка обслуговувала лише міське населення. Головним лікарем міської лікарні був Кауфман.

В 1936 році в нашому місті відкрилась двохрічна школа медсестер.

В даний час медучилище знаходиться в новій будівлі, побудований гуртожиток.

На протязі 25 років одним із директорів медучилища був Павлик А.П.

Перед початком Великої Вітчизняної війни населення міста та району обслуговувалось Могилів-Подільською районною лікарнею на 150 ліжок, міською поліклінікою, чотирма дільничними лікарнями по 10 ліжок: Вендичанською, Слободо-Шлишковецькою, Озаринецькою та Ярузькою.

Районна лікарня поновила свою діяльність після румуно-німецької окупації, 20 березня 1944 року на основі наказу військового коменданта.

В 1946 році в Могилеві-Подільському була велика лікарня на 195 ліжок, міжрайонний тубдиспансер на 35 ліжок, дитячий кістково-туберкульозний санаторій на 20 ліжок, міжрайонний шкірвендиспансер на 30 ліжок, дитячі ясла на 60 ліжок, сільські дільничні лікарні на 40 ліжок. В місті та районі було розгорнуто 375 ліжок.

В кінці 1951 року відкрита Могилів-Подільська міська лікарня на 75 ліжок. В 1964 році до 150-ліття від дня народження М.І.Пирогова Могилів-Подільській районній лікарні було присвоєно ім’я М.І.Пирогова.

В 1967 році здали в експлуатацію нову будівлю поліклініки.

В 1968 році в Могилів-Подільську районну лікарню був направлений на посаду головного лікаря - Куба І.П.

В 1971 році було розпочато будівництво нової будівлі центральної районної лікарні. В 1978 році зданий в експлуатацію один із корпусів лікарні, послідуючі корпуси були здані в 1984 році.

В 1985 році на посаду головного лікаря призначений Миколюк В.В., який займає дану посаду по теперішній час.

В 1987 році відбулася реорганізація медичної служби, об'єднання міської і районної медицини, організований один центр управління на чолі з ЦРЛ, головним лікарем призначений В.В.Миколюк.

До складу МТМО входять: дитяча лікарня, протитуберкульозний диспансер, шкірвендиспансер, стоматологічна поліклініка, ЦРЛ, Вендичанська міська лікарня, 5 дільничних лікарень, 3 лікарські амбулаторії.

В 1999 році відкриваються міжрайонне ендокринологічне відділення на 20 ліжок, одну із перших в області амбулаторій сімейної медицини.

В 2000 році розпочало працювати травматологічне відділення на 20 ліжок.


Сучасний стан установи:

Структура:

 • Ц Р Л - 265 ліжок

 • дитяча міська лікарня - 30 ліжок

 • шкірвендиспансер - 15 ліжок

 • тубдиспансер - 20 ліжок

 • стоматполіклініка - на 10 відвідувань в зміну

 • Вендичанська міська лікарня - 35 ліжок

 • Яришівська ДЛ - 25 ліжок

 • Кукавська ДЛ - 15 ліжок

 • Ярузька ДЛ - 15 ліжок

 • Слободо-Шлишковецька ДЛ - 15 ліжок

 • Озаринецька ДЛ - 15 ліжок

 • Юрківецька ЛА

 • Козлівська ЛА

 • Сугакська амбулаторія сімейної медицини

 • 43 ФАПИ.

Кількість ліжкового фонду: 450 ліжок

Штат: 984 посади

всього працюючих:

лікарів 168 середніх 433,5 молодших 219,5

^ Технічне оснащення:

Рентгенустановок - 14, ультразвукових апаратів - 6, фіброгастроскопів - 4, фіброколоноскопів - 1, тепловізор, ехоенцефалоскоп, реограф, електрокардіографи, набір для первинної реанімації новонароджених.

Функціонує фізіотерапевтичне відділення з достатнім укомплектуванням та відповідною апаратурою.

Існує комп'ютерна мережа, яка підключена до інформаційної системи ІНТЕРНЕТ.


Персоналії: земські лікарі: Добровольський Іван Романович, Григор’єва Катерина Іванівна, Рейф Гутман Лазаревич.

Заслужені лікарі України: Миколюк Василь Васильович.Почесне звання присвоєно Указом Президента України № 2236 від 4 листопада 1998 року.

Керівники установи, що сприяли її розбудові: Куба І.П., Миколюк В.В.Похожие:

Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРішення №154 17 травня 2012 року 14 сесія 6 скликання Про Звіт директора Комунальної установи Могилів-Подільської районної ради «Могилів-Подільський районний трудовий архів»
Про Звіт директора Комунальної установи Могилів-Подільської районної ради «Могилів-Подільський районний трудовий архів»
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №10 р 03 травня 2012 року Про чергову 14 сесію
Відповідно до частини першої, четвертої статті 46, пункту 1 частини шостої, частини сьомої статті 55, частини восьмої статті 59 Закону...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №14 р 17 вересня 2012 року Про чергову 16 сесію
Відповідно до частини першої, четвертої статті 46, пункту 1 частини шостої, частини сьомої статті 55, частини восьмої статті 59 Закону...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №13-р 8 серпня 2012 року
Про внесення змін до складу конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconПаспорт №2. територіальної громади Серебрійської сільської ради
Населений пункт село Серебрія розташований в південній частині Могилів-Поділського району на відстані 6 км від м. Могилів-Подільський...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №9-р 16 березня 2012 року
Відповідно до частини 7 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні, з метою усунення недоліків, які виявлені...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №12-р 10 серпня 2011 року
Відповідно до частини першої, четвертої статті 46, пункту 1 частини шостої, частини сьомої статті 55, частини восьмої статті 59 Закону...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №11-р 5 липня 2011 року
З метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), керуючись частиною сьомою статті...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconПоложення про офіційний сайт Могилів-Подільської районної ради у глобальній інформаційній мережі Інтернет
Україні, Регламенту Могилів-Подільської районної ради, визначає статус офіційного сайту Могилів-Подільської районної ради як інформаційного...
Довідка На початку століття Могилів (поки що не Подільський) був невеликим повітом, який відносився до Подільської губернії iconРозпорядження голови Могилів-Подільської районної ради м. Могилів-Подільський №5-р 25 січня 2012 року
Відповідно до частини 7 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні, з метою залучення учнівської та студентської...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов