Чечельницьке районне територіальне медичне об\

Чечельницьке районне територіальне медичне об'єднанняНазваниеЧечельницьке районне територіальне медичне об'єднання
Дата конвертации05.04.2013
Размер105.57 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Чечельницьке районне територіальне медичне об'єднання


Адреса: 24800, Вінницька область, Чечельницький район,

смт.Чечельник, вул. Карла Маркса,60

Телефон: (8-251) 2-11 -03, 2-11 -43

Факс: (8-251) 2-13-03

Електронна адреса: chechcrb@,mail.ru.


Керівник установи : Пірникоза Анатолій Васильович.

Народився у січні 1964 року у м. Тульчин. Закінчив десятирічку, Бершадське медучилище. А після служби в армії став студентом Вінницького медінституту, який закінчив в 1991 році. Працював лікарем-ординатором у Вінницькій ЦРЛ . З 1995 року він працює у рай лікарні лікарем-гінекологом, а з 2002 року - головним лікарем.


Історична довідка:


Жителям Чечельника надавати медичну допомогу вперше почали в 1856 році. Тоді тут був один вільно практикуючий лікар. У 1870 році завершилось будівництво Липецької лікарні, яка знаходилася на території Чечельника. Невеликий персонал лікарні надавав медичну допомогу робітникам цукрозаводу та жителям селища. Першим повітовим лікарем у 1900 році був Володимир Іванович Вакул. Заробітної плати за надання медичної допомоги від державної казни не отримував, а знаходився на утриманні людей.

В 1884- 1914 pp. фельдшером працював Омелян Кострецький, який перед цим розпочинав медичну діяльність в селі Луги. З 1900 року по 1906 рік він працював повітовим фельдшером, в його обов'язки входило надання першої медичної допомоги людям, але володіючи обширними знаннями, маючи багатий досвід, в багатьох випадках фельдшер заміняв лікаря.

Раніше про охорону здоров'я людей, розвиток медицини в містечку ніхто не дбав.

На його території до 1906 року не було жодного медпункту'. Невдовзі земство відкрило невеличку лікарню, в якій був один лікар, фельдшер та медична сестра У 1911 році відкрилась лікарня на 20 ліжок. Ось дані зі звіту лікарні за грудень того року:

" Прооперовано 25 хворих, число операцій 68, прооперовано стаціонарно 33, померло 1". Низький життєвий рівень сприяв розвитку і поширенню інфекційних захворювань. Але через відсутність коштів люди не могли отримати належну медичну допомогу.

У 1912 році до Ольгопільської лікарні, яка знаходилася на території району, було приписано 14 населених пунктів, де проживало 13 тисяч чоловік. Лише в

кращому випадки вони могли сподіватись на медичну допомогу. Адже цю кількість людей обслуговував один лікар. Дільнична лікарня на 20 ліжок містилась у двох тісних орендованих приміщеннях. Тодішня влада не проводила ніякої роботи для попередження інфекційних хвороб, не турбувалася і про лікування хворих. В 1913 році у цьому селі на тиф захворіло 3.200 чоловік. На боротьбу з епідемією влада асигнувала всього триста карбованців, а в той же час на будівництво церкви 960 карбованців.

Не зважаючи на складні умови праці, Чечельницька лікарня продовжувала працювати. У 1915 році за січень її відвідали 663 хворих, серед них багато з особливо небезпечними інфекціями. Серед славетних лікарів визначне місце в той час відводилося Данилові Заболотному, відомому академіку.. У 1918 році його обирають народним комісаром освіти та охорони здоров'я Ольгопільського повіту. З особливою завзятістю та енергією береться він за незвичайну справу. З телеграми на адресу Вінницького тубздороввідділу видно обсяг епідемічних захворювань, з якими доводиться вести боротьбу. Лише з І по 8 травня 1919 року у повіті захворіло на сипний тиф 269 чоловік, на черевний 37, з них померло 52 чоловіка. На цій основі Данило Заболотний обґрунтовує необхідність відкриття в місті Вінниці вищого навчального медичного закладу. У 1924 - 25 pp. у Чечельнику працює одна лікарня та один лікарський пункт при Липецькій лікарні. Перша хоч і забезпечена деяким медичним обладнанням, інструментарієм, натільною білизною для стаціонарних хворих, але відчувається гостра потреба в оновленні медичних інструментарію, господарчого майна. Відсутній і транспорт для виїзду до хворих - в наявності були лише віз і тачанка. На посаді санлікаря в районі в той час працював Аврам Ісаєвич Штейн. Працювала в містечку в 1925 році аптека, яка мала ліки на суму 1.216 карбованців.

Велась певна робота по пропаганді медичних знань серед населення. Для боротьби з пошестями та профілактики хвороб була створена санітарна організація, проводились щеплення проти віспи, черевного тифу.

Подальший період характеризується тим, що місцева влада мало приділяла уваги медицині. Особливо відчутним у цьому відношенні був 1929 рік. Низька зарплата медиків, слабка матеріальна база, відсутність медикаментів сприяли плинності кадрів, лікарі працювали завдяки своєму ентузіазму та відданості обраній професії.

У 1934 році медичне забезпечення здійснювала одна районна і дві дільничні лікарні в Липецькому і Ольгополі, діяли акушерські пункти. Після 1940 року в селищі працювала лікарня, поліклініка, аптека, в Липецькому - дільнична лікарня. В роки Великої Вітчизняної війни лікарня в містечку не припиняла роботу. Головним лікарем в той період працював Софрон Ананійович Камінський, хірург за спеціальністю. В діючу армію він не пішов, а залишився на окупованій ворогом території, для активної участі в партизанському русі та надання медичної допомога як народним месникам, так і місцевому населенню. Він був єдиним лікарем. Медична допомога надавалась цілодобово військовим і мирним жителям.

Після закінчення війни С. А. Камінський доклав немало зусиль для відродження і зміцнення медицини як у Чечельнику, так і в районі. Допомагав у створенні медпунктів, відкритті пологових будинків, забезпечував ці заклади кадрами в основному за рахунок медсестер - фронтовиків. Багато знань, сил, енергії, чуйності віддали своїй роботі протягом багатьох років медсестри Марія Петрівна Бурковська, Тетяна Костянтинівна Колесникова, Марія Йосипівна Драпова, Марія Іванівна Краснянська. Марія Тимофіївна Частоколяна, Олена Андріївна Куцак, Євдокія Карпівна Мензул та багато інших.

У 1945 році на посаду головного лікаря Липецької дільничної лікарні був призначений Борис Самуїлович Гальперін. Він зарекомендував себе як справжній

фахівець, людина доброї душі. Працював в галузі охорони здоров'я більше 25 років.

У 1957 році відбулось об'єднання Чечельницької та Ольгопільської лікарні. Через відсутність приміщення в Чечельнику, районна лікарня була розміщена в Ольгополі. Головним лікарем був призначений Семен Єлисеєвич Чалий, який працював з 1951 року до 1960 року.

Значний внесок у розвиток медицини селища зробили головні лікарі: B.C. Романов (1950- 1951), В.П. Романцов(1960 - 1964), П.А. Ігумнов (1964 - 1965), В.Г. Гришко (1965 - 1969) - нині професор доктор медичних наук, завідуючий кафедрою дитячих хвороб Вінницького медичного університету ім. М. Пирогова, П.І. Гриневич (1969 -1972) - який став головним лікарем санаторію міста Миргород, М.Ф Лімський (1971 -1972), (1980 - 1985). Багато для становлення і розвитку медицини Чечельника і всього району зробили Павло Григорович Лініков, Олександр Іванович Багрій, Петро Сидорович Дашко - в подальшому головний лікар лікарні швидкої допомоги міста Черкас, Г.С. Щербатий - в подальшому обласний терапевт Черкаської області, В.П. Баланівський (1973 - 1977) - головний лікар Ольгопільської лікарні - в подальшому головний лікар санаторію "Кришталевий Палац" міста Трускавець, Заслужений лікар України.

У 1977 році у селищі була здана в експлуатацію новозбудована лікарня на 225 ліжок з хірургічним, терапевтичним, педіатричним, пологовим, гінекологічним та лор неврологічним відділеннями. Ольгопільська ЦРЛ була реорганізована в Чечельницьку центральну. її головним лікарем з 1977 - по 1984 pp. працював В.П. Баланівський. В тому ж році він був переведений на посаду головного лікаря санаторію '"Кришталевий Палац" міста Трускавець Саме працюючи тут, він удостоївся високого звання - "Заслужений лікар України", він є кандидатом медичних наук.

Після його виїзду з району, головним лікарем працює Дмитро Іванович Олійник (1984 - 1989 pp.). В цей період завершується будівництво поліклініки. Тут функціонують нові кабінети, прийом хворих ведеться 30 спеціалістами, зростає технічний потенціал лікарні.

З 1990 року головним лікарем ЦРЛ працює Григорій Іванович Фернега. З цього часу приділяється значна увага зміцненню матеріально - технічної бази, автопарк поповнюється спецмашинами, здійснено реконструкцію та відремонтовано господарський корпус, автомобільний гараж, розпочато будівництво харчоблоку, овочесховища, господарського та лікувального корпусів, введено дві бригади швидкої допомоги. У 1990 році було створене районне територіальне медичне об'єднання.

При лікуванні хворих використовуються нові методи і технології, здійснюється широкий діапазон оперативних втручань. Чільне місце займають нетрадиційні методи лікування - фіто-голко-рефлексо та мануальної терапії. Відкрито нові кабінети: планування сім'ї та УЗД. Кабінети та відділення поповнюються сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. У лікарні порівняно низька дитяча смертність, відсутня материнська смертність, низький відсоток смертності від ургентних оперативних втручань та інфаркту міокарда.


^ Охорона здоров'я населення


Головною метою діяльності галузі охорони здоров'я є збереження здоров'я громадян України шляхом забезпечення доступності первинної медико-санітарної допомоги всім верствам населення, підвищення якості спеціалізованої медичної допомоги, ефективного використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя. Стратегічними пріоритетами діяльності галузі є забезпечення права на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

В 2007 році ситуація в охороні здоров'я в порівнянні з попередніми роками значних змін не набула. Населення району забезпечується медичною допомогою на первинному та вторинному рівнях в повному обсязі.

Покращилось фінансування охорони здоров'я району в порівнянні з попередніми роками, хоча поки що воно залишається недостатнім.

Тому першочергове використання коштів було направлено на найбільш пріоритетні напрямки та забезпечення життєдіяльності лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я району.

Велика робота в РТМО була проведена по акредитації медичних закладів первинного та вторинного рівнів, надання медико-санітарної допомоги населення районну.

Продовжились позитивні зрушення в використанні сучасних методів профілактики, діагностики та реабілітації соматичних хвороб, використання комп'ютерних програм.

В організації кваліфікованої медичної допомоги важливе місце посідає робота стаціонару, яка на протязі останніх років відповідає сучасним вимогам.

Показники діяльності відділень являються стабільними. Очолюють відділення досвідчені лікарі фахівці та організатори охорони здоров'я. На протязі багатьох років відсутня материнська смертність.

Реформування медичної галузі передбачає перед усім реформування та удосконалення охорони здоров'я в сільській місцевості, наближення її безпосередньо до сільського населення. З реорганізацією Демівської сільської амбулаторії сімейного лікаря розпочато послідовне впровадження засад сімейної медицини на рівні первинної медико-санітарної допомоги. На протязі найближчих років починаючи з 2007 р. необхідно створити умови для реорганізації ЛПЗ в селах Вербка, Луги, Стратіївка з кількістю жителів 1000 і більше в амбулаторії сімейної медицини, забезпечити їх необхідним обладнанням, інвентарем, санітарним транспортом, лікарськими кадрами, останніх — житлом. В 2006 році на курсах післядипломної підготовки лікарів сімейної практики проводиться перепідготовка 2-х лікарів і завершено перепідготовку 2-х середніх медичних працівників для роботи на засадах сімейної медицини.

Укомплектованість лікарськими кадрами по сільських лікарських амбулаторіях становить 4.75, тоді як в Лужській сільській амбулаторії на протязі 10 років взагалі

Діяльність медичної галузі району направлялася на виконання основних державних програм: - „Діти України"

- „Планування сім'ї"

- „Генетичного моніторингу"

- „Профілактики та лікування АГ"

- „Цукровий діабет"

- „Профілактики СНІДу та наркоманії""

- „Боротьби з туберкульозом"

В 2006 році планові обсяги видатків та національні програми були недостатні.

Проблемні питання що потребують вирішення в 2007 році:

1 .Впроваджувати подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги, поширення принципів організації охорони здоров'я на засадах сімейної медицини.

Передбачається реорганізація ЛПЗ первинної ланки населених пунктів сіл Вербка, Луги, Стратіївка у заклади загальної практики сімейної медицини, попередньо створивши матеріально-технічну базу, провести підготовку і перепідготовку відповідних фахівців вирішити житлові потреби.

2.Відкрити внутрішньо-лікарняну аптеку.

3.Створити лікарняну касу.

4.Удосконалювати та підвищити ефективність роботи цілодобових стаціонарів, денних стаціонарів, стаціонарів вдома на базі ПМСД.

5.На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2006р. №175 "Про затвердження комплексу заходів щодо боротьби з епідемією туберкульозу на 2006р." та з метою впровадження міжнародних стандартів з контролю за туберкульозом створити матеріально-технічну базу для впровадження ДОТС- стратегії в районі.

6. При сприянні РДА та Райради продовжувати роботу по залучені позабюджетних коштів від господарств, підприємців, виробників різних форм власності.

7. В межах бюджетних коштів та позабюджетних надходжень продовжити придбання медико-діагностичної апаратури та обладнання, добудову господарського корпусу.

8.3 метою закріплення лікарських кадрів у районні вважати пріоритетним забезпечення лікарів житлом.


^ Могила Сергій Миколайович народився 13 липня 1966 року в м. Нововолинськ. Навчався в Горьківському медінституті на військово-медичному факультеті. В 1989 році закінчив з відзнакою. Спеціальність за дипломом - лікувальна справа. Має військове звання - старший лейтенант. По закінченні працював начальником медслужби в/ч 69133, 3 вересня 1992 року працює в Чечельницькому РТМО лікарем швидкої медичної допомоги вищої категорії. Користується повагою серед медперсоналу лікарні. Постійно вдосконалює свої професійні якості. Є авторитетним фахівцем своєї справи. За допомогою до нього звертаються не тільки жителі Чечельницького району, а й пацієнти з сусідніх районів і Одеської області. Відданість обраній професії, доброзичливе ставлення до людей, природній оптимізм, готовність прийти на допомогу - це далеко не повний перелік позитивних якостей, які характеризують чудового лікаря і просто добру і чуйну людину Могилу Сергія Миколайовича.

^ Антонишин Петро Васильович народився

21 вересня 1946 року в с. Мізяківські Хутори Вінницького району.

Навчався у Вінницькому медичному інституті,

який закінчив в 1971 році за спеціальністю лікар - лікувальник. 17 років працював у Теплику головним хірургом. У Чечельницькій лікарні працює з серпня 1989 року. Майже 20 років очолює хірургічне відділення.

Його називають лікарем від Бога і це справедливо. Адже йому притаманне надзвичайно добросовісне і уважне ставлення до людей, а ще має багатий досвід, ще має багатий досвід, чималий стаж - 37 років, високу професійну ерудицію. У кабінеті Петра Васильовича майже ніколи не буває пусто. До нього йдуть люди, щоб почути слово поради, до нього йдуть за зціленням. 1 отримують: і мудру, кваліфіковану пораду, і зцілення. Рятувати людям життя, повертати їм радість повноцінного спілкування, відчуття бадьорості - це справжнє щастя. Тисячі операцій зроблено руками Перта Васильовича. Були надзвичайно складні випадки. Але Петро Васильович і його колеги докладають максимум зусиль, щоб прооперовані одужали, відновили свої сили. Про Петра Васильовича можна з певністю сказати, що це людина, яка реалізує себе на всі сто відсотків. Він сповна віддається роботі, людям, ніколи не байдужий до чужої біди. Петро Васильович віддає людям частинку свого серця, свої знання і досвід, а вони віддячують йому щирими словами подяки і людської шани.


Бібліотека у лікарні була створена у 70-х роках. Спочатку її фонд налічував калька сотень книг. З роками фонд почав поповнюватися. З 1989 року бібліотека має своє приміщення, яке сприяє всім зручностям для користування фонду бібліотеки. Бібліотека виписує ряд періодичних видань, які користуються попитом серед лікарів і середніх медпрацівників. Фонд бібліотеки становить 3.480 екземплярів. Бібліотека має у своєму фонді довідкові видання, енциклопедії, словники, а також література по всіх галузях медицини.


Головний лікар

Чечельницького РТМО А.В.ПірникозаПохожие:

Чечельницьке районне територіальне медичне об\Іллінецьке районне територіальне медичне об'єднання (ртмо). Адреса
За період його роботи в лікарні збільшилась кількість ліжок з 75 до 325. Грушко І. П. багато уваги приділяв розвитку медичної допомоги...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Регіональні координатори з моніторингу іпсш
Комунальна установа "Дитяче територіальне медичне об’єднання", дерматовенерологічне відділення, м. Євпаторія
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Піщанське районне територіально-медичне об'єднання Адреса : вул. Леніна, 45 Тел. 2-16-80, факс 2-16-80
В і892 в Піщанці була організована перша земська лікарня, земським лікарем Онфіцинським. В штаті нараховувалось
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Київське міське відділення /кмв / печерське районне відділення
Печерське районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів засвідчує Парламентській асамблеї Ради Европи – паре свою повагу...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Реферату : Добровільне медичне страхування Розділ : Страхування Добровільне медичне страхування
Добровільне медичне страхування має на меті за­безпечити страхувальникові (застрахованому) гарантії повної або часткової компенсації...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Рішення №77 «12» травня 2011 р м. Яворів Про затвердження тарифів послуг комунального підприємства «Яворівське районне радіомовлення»
Комунальним підприємством «Яворівське районне радіомовлення», керуючись ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Інформації Шумське районне управління юстиції у Тернопільській обл вул. Шевченка, 3 м. Шумськ 47100 запит на отримання публічної інформації
...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Документы
1. /Устаткування медичне, х_рург_чне та ортопедичне (медичне обладнання для електроф_з_олог_чнох...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Київське міське відділення /кмв / печерське районне відділення
Печерське районне відділення кмв ВОВ звертається до депутатської фракції Київради з пропозицією винести питання про передачу Київської...
Чечельницьке районне територіальне медичне об\Кмв / печерське районне відділення /прв кмв вов/. 01103. Київ, Кіквідзе,4, тел. 286-06-50. Голова Гриб Олесь Маркович
Від Печерського відділення Київського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів. /Прв кмв ВОВ
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов