Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с icon

Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. сНазваниеСекція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с
Дата конвертации31.05.2013
Размер37.2 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Секція 1. Інформаційні технології та системи в оподаткуванні

Дзядик Юрій Владиславович, с.н.с., МННЦ ІТіС1, канд. фіз.-мат. наук

Базова модель оптимізації рівня оподаткування

Анотація. Описано модель, яка встановлює систему математичних співвідношень між оптимальними нормами оподаткування та іншими параметрами ринкової економіки у термінах мікроекономічної теорії суспільних благ.


Зараз при встановленні рівня оподаткування в Україні панує волюнтаризм. Кандидат у президенти красивої України пропонує створити в Україні офшорну зону, не враховуючи, що, за означенням, офшори існують на островах. На протилежність йому, політики встановлюють такий тягар податків (за принципом "від необхідного бюджету"), який дуже прозоро винищує українського підприємця і потенційно перетворює Україну на легку здобич зарубіжних економічних конкістадорів. Обидва ці крайні підходи об'єднує демаґоґія і відсутність наукового обґрунтування.

На жаль, поетичному характеру українців притаманно клясти долю, ворогів та й самого Всевишнього за немилість – на відміну, наприклад, від американців, у яких на самій видноті не лише в офіційних установах, але і в душі знаходиться девіз: "In God we trust". Європейське свідовідчуття лаконічно висловив Ґ.В.Ф.Ґеґель: "Бог, і лише він один, є Істина".

Як помітив А.Пуанкаре, європейська цивілізація панує над світом не в останню чергу тому, що для неї пошук Істини – передумова будь-якої дії.

Математика (знання) – мова не лише Природи (за відомим висловом Ґ.Ґалілея), але внутрішня мова всього Сущого, у тому числі й економіки.

Доти, доки ми не знайдемо адекватну математичну форму – наші економіка і політика будуть сліпими у пітьмі і небезпеці.

Наведемо базову модель для визначення оптимального рівня оподатку­вання. Ця модель є фундаментальною (базовою) в тому сенсі, що на ній мають ґрунтуватися моделі для практичного застосування, які потребують подальших прикладних наукових досліджень та розробок.

Нагадаємо деякі поняття економіки.

Суспільне благо — це благо, яке одночасно використовується всіма членами суспільства. Наприклад, чисте повітря, безпека від злочинців, зовнішня безпека, захист у старості, можливість отримання життєво необхідної інформації та ін. (Деякі суспільні блага можуть бути значимими лише для деяких груп суспільства, об'єднаних за реґіональною, професійною, етнічною чи якоюсь іншою ознакою).

Нижче використовуються також такі широко відомі поняття, як функція корисності та функція виробництва (чи виробнича функція).

Припустимо, що існують три блага, з яких перше є суспільним (тобто неподільним), та m споживачів. Через xih будемо позначати споживання h го (подільного, тобто > 1) блага i м споживачем, через yjh – його виробництво j м підприємством, через wih – початковий запас. Через xh, yh, wh та xi, yj, wi позначатимемо суми відповідних величин по всім значенням опущеного індексу. Очевидно, xh = yh + wh.

Розглянемо державу як єдине підприємство, що виробляє суспільне благо згідно з виробничою функцією y1 = g(y2, y3).

Функція корисності i го споживача має вигляд Si (x1, xi2, xi3), де x1 – загальна кількість суспільного (неподільного) блага.

Необхідні умови оптимуму мають вигляд системи (m+1)-го рівнянь:

, (1)

, i = 1, 2, ..., m. (2)

Далі, введемо у модель ціни. Звичайні блага мають звичайні ціни ph, які є спільними для всіх учасників ринкової економіки. Ціна ж суспільного блага інтерпретується як норма податку p1i (податок p1i x1) – для споживачів та бюджет p1x1 – для виробника (держави). Тому суспільне благо має (m+1) ну ціну. Природньо вважати, що бюджет дорівнює сумі податків. Отже, ми маємо m+2 невідомих цін p1i (i = 1, ..., m), p2, p3.

Оскільки підприємство максимізує свій прибуток, то в стані оптимуму виконуються наступні два рівняння, подібні до (1)–(2):

. (3)

Оскільки кожен споживач максимізує свою функцію корисності, то ми отримуємо систему 2m рівнянь:

. (4)

Описана вище модель подібна до моделей ринкової рівноваги типу Л.Вальраса, однак в дійсності (при детальному аналізі) є, за виразом П.Самуельсона, моделлю ринкової псевдорівноваги.

Існує досить багато розгалужень описаної моделі, в розробці яких приймали участь економісти багатьох країн. Найбільш відомими з них є Е.Ліндал (E.Lindahl, Швеція), Ж. К.Міллерон (J. C.Milleron, Франція), Д.К.Фолі (D.K.Foley, США) та ін.

Для практичного застосування описаної вище моделі на ній як на основі має бути збудована система конкретних моделей, причому з врахуванням національних особливостей. Наприкінці варто нагадати відоме у науко­метрії приблизне співвід­ношення витрат на фундаментальні, прикладні дослідження та розробки як 1 : 4 : 16.


1 Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО інформаційних технологій та систем Національної Академії Наук України та Міністерства освіти і науки України.Похожие:

Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconЗ досвіду прогнозування цін на метали та паливо Дзядик Юрій Владиславович, к ф-м н., с н. с
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій І систем нан та мон україни
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconЮрій Владиславович Дзядик Кібернетичний центр нану
Віртуальна організація це група учасників, що спільно займаються загальною справою, незалежно від їх фізичного розташування, перетинаючи...
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconВісник Харківського національного університету Серія «Математичне моделювання. Інформаційні технології. Автоматизовані системи управління»
Серія «Математичне моделювання. Інформаційні технології. Автоматизовані системи управління»
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с icon1. Общая постановка задачи и её актуальность
Серія «Математичне моделювання. Інформаційні технології. Автоматизовані системи управління»
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconВісник Харківського національного університету
Серія «Математичне моделювання. Інформаційні технології. Автоматизовані системи управління»
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconВсеукраїнський інститут екранних мистецтв
Спеціалізації: менеджмент підприємницької діяльності, інформаційні системи в менеджменті, економічна безпека підприємства, комп’ютерні...
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconДля сайта кафедри гіс наші випускники Першій випуск студентів кафедри тоді вона звалася кафедрою «Геоінформатики»
Першій випуск студентів кафедри (тоді вона звалася кафедрою «Геоінформатики») за спеціальністю 080401 Інформаційні управляючі системи...
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconШоста всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології в освіті»
Технології «1С» у підготовці ефективних та потрібних для національної економіки кадрів
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconІнформатика (усна форма)
Опишіть інформаційні системи та технології. Охарактеризуйте види інформаційних систем їх апаратне та програмне забезпечення. Назвіть...
Секція Інформаційні технології та системи в оподаткуванні Дзядик Юрій Владиславович, с н. с iconУрок №2 Тема «Інформаційні процеси та інформаційні технології»
Опрацювання – збірне поняття, що описує сукупність інформаційних процесів: отримання, подання, збирання, створення,зберігання, шукання,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов