Роз\

Роз'ясненняНазваниеРоз'яснення
Дата конвертации07.04.2013
Размер44.45 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РОЗ'ЯСНЕННЯ


від 20.05.2011 р. N 7

Щодо порядку застосування окремих положень Закону України "Про акціонерні товариства" у зв'язку з втратою чинності статей 1 - 49 Закону України "Про господарські товариства" у частині, що стосується акціонерних товариств


Роз'яснення затверджено
 рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 від 20 травня 2011 року N 526

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до пункту 23 статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" роз'яснює питання порядку застосування окремих положень Закону України "Про акціонерні товариства" у зв'язку з втратою чинності статей 1 - 49 Закону України "Про господарські товариства" у частині, що стосується акціонерних товариств.

Закон України "Про акціонерні товариства", опублікований в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр" N 202 від 29.10.2008 року, набрав чинності 30.04.2009 року.

Пунктом другим розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства" передбачено, що через два роки з дня набрання чинності цим Законом (тобто з 30.04.2011 року) втрачають чинність статті 1 - 49 Закону України "Про господарські товариства" у частині, що стосується акціонерних товариств.

Пунктом п'ятим розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства" передбачено, що статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (тобто в термін до 30.04.2011 року).

Приведенням діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності Законом України "Про акціонерні товариства", у відповідність із цим Законом є здійснення таких дій:

1) внесення змін до статуту товариства, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого або закритого акціонерного товариства на публічне акціонерне товариство чи з відкритого або закритого акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство за умови, що кількість акціонерів на дату внесення таких змін не перевищує 100 осіб, а також виконання всіх інших вимог цього Закону у статуті товариства;

2) приведення внутрішніх положень товариства у відповідність із вимогами цього Закону.

Датою приведення діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності Законом України "Про акціонерні товариства", у відповідність із вимогами цього Закону є дата державної реєстрації змін до статуту, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство або закритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство.

Часткове виконання вимог абзацу першого цього пункту не є виконанням вимог цього Закону.

З огляду на зазначене, всі акціонерні товариства, створені до набрання чинності Закону України "Про акціонерні товариства", та які в термін до 30.04.2011 р. не привели свою діяльність у відповідність з Законом (тобто не зареєстрували в установленому порядку зміни до статуту) мають у своїй діяльності з 01.05.2011 року керуватись положеннями Закону України "Про акціонерні товариства", а також положеннями статуту та внутрішніми положеннями акціонерних товариств у частині, що не суперечить положенням Закону.

Акціонерні товариства, створені до набрання чинності Законом України "Про акціонерні товариства" та які в термін до 30.04.2011 (включно) не привели свою діяльність у відповідність із цим Законом, порушили вимоги Закону України "Про акціонерні товариства", та відповідно, вчинили правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до статті 5 Цивільного кодексу України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

Враховуючи зазначене, до дій, пов'язаних зі скликанням і проведенням загальних зборів акціонерного товариства, яке не привело свій статут і внутрішні положення у відповідність із нормами Закону, якщо такі дії були розпочаті до 30.04.2011 (включно), застосовуються вимоги законодавства, що діяло на момент початку вчинення таких дій, зокрема, Закону України "Про господарські товариства".

Інші дії щодо скликання і проведення загальних зборів акціонерного товариства мають здійснюватись відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства".

Частиною другою статті 113 Цивільного кодексу України встановлено, що господарські товариства можуть бути створені у формі повного товариства, командитного товариства, товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерного товариства.

Відповідно до частини четвертої статті 3 Закону України "Про акціонерні товариства" повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити назву його типу (публічне чи приватне) і організаційно-правової форми (акціонерне товариство).

Відповідно до статті 25 Закону України "Про господарські товариства" до акціонерних товариств належать: відкрите акціонерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах; закрите акціонерне товариство, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі.

Статтею 24 Закону України "Про акціонерні товариства" встановлено, що акції публічного акціонерного товариства можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі. Акції приватного акціонерного товариства не можуть купуватися та/або продаватися на фондовій біржі, за винятком продажу шляхом проведення на біржі аукціону.

Отже, організаційно-правовою формою юридичної особи є акціонерне товариство, яке залежно від законодавчого регулювання порядку обігу акцій товариства поділяється на відкрите або закрите відповідно до Закону України "Про господарські товариства" та приватне або публічне відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства".

Таким чином, враховуючи законодавче регулювання порядку обігу акцій товариства, положення Закону України "Про акціонерні товариства", які стосуються виключно публічних акціонерних товариств мають застосовуватись лише до відкритих акціонерних товариств, а положення Закону, які стосуються виключно приватних акціонерних товариств мають застосовуватись лише до закритих акціонерних товариств.

 

Голова Комісії 

Д. Тевелєв  


Протокол засідання Комісії
від 20 травня 2011 р. N 21  

Похожие:

Роз\Лист-роз’яснення меу від 06. 05. 2008 №77-27/263
...
Роз\Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять
Мінрегіону, стосовно практичної реалізації Єдиної концепції організації безготівкових розрахунків за паркування для приватних осіб...
Роз\Щодо надання роз'яснення
Держземінспекція розглянула Ваш лист від 04. 05. 2006 n 169-06 стосовно надання роз'яснення щодо термінів виконання запитів прокуратури....
Роз\Кас фау роз’яснення №01/03 від 19. 12. 2003 року
З метою одноманітного використання положень нск фау та керуючись ст. 193 Нск фау комісія автомобільного спорту фау затвердила наступні...
Роз\Роз’яснення щодо обліку й оплати годин, витрачених працівниками на проходження періодичних медичних оглядів
Лист направлено на адресу керівників головних управлінь уз, начальників залізниць І голів дорпрофсожів. Роз’яснення має бути доведено...
Роз\Щодо надання роз'яснення земельного законодавства лист
Державним комітетом України по земельних ресурсах розглянуто звернення щодо надання роз'яснення земельного законодавства та по суті...
Роз\Щодо роз'яснення деяких питань земельного законодавства
Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто звернення від 18. 05. 2009 р. N 18-05-09/01 щодо роз'яснення деяких...
Роз\Про надання роз'яснення вимог земельного законодавства
Державним комітетом України по земельних ресурсах розглянуто Ваше звернення від 06. 02. 2008 n 6 про надання роз'яснення вимог земельного...
Роз\Лист-роз’яснення Держжитлокомунгоспу України від 13. 04. 03 №4/2-390
Держжитлокомунгосп розглянув це питання на засіданні науково-технічної ради І роз’яснює
Роз\Держбуд України роз’яснює
До Держбуду України надходять звернення громадян з проханням надати роз’яснення з питань встановлення приладів обліку та розрахунків...
Роз\Щодо надання роз'яснення з питань атестації Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто звернення про надання роз'яснення з питань атестації
Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто звернення про надання роз'яснення з питань атестації
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов