Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом icon

Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентомНазваниеМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Дата конвертации02.06.2013
Размер341.79 Kb.
ТипКонкурс
скачать >>>


Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»

вул. Димитрова, 5, корпус 10-А, 03680, м. Київ

Тел.: (+380 44) 490-5485 (86, 87,88)

Факс: (+380 44) 490-5489

Е-mail: office@aidsalliance.org.ua

Код ЄДРПОУ 26333816


Міжнародний благодійний фонд

«Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»

оголошує відкритий конкурс проектів

за компонентом

«Послуги та інформація на рівні громад»


Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», що впроваджується МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією.


^ МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (надалі – «Організатор конкурсу) – міжнародний благодійний фонд, який підтримує спільноти та дії спільнот, що мають відіграти повноцінну та ефективну роль у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД.


Пріоритетами фонду є підтримка громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ/СНІД у найбільш уразливих групах населення, розвиток громадської підтримки ВІЛ-позитивних та найбільш уразливих до ВІЛ груп, визначення, обмін та впровадження зразків найефективнішої громадської відповіді на епідемію.


^ Обґрунтування конкурсу

Поширення епідемії ВІЛ/СНІД в усьому світі спричиняє скорочення тривалості життя, збільшення обсягів надання медичної допомоги, загострення проблеми бідності, соціальної нерівності та сирітства.


За оціночними показниками, рівень поширення ВІЛ-інфекції серед дорослого населення України є одним з найвищих у європейському регіоні і становить приблизно 1,2%. Приймаючи до уваги також найбільші темпи поширення епідемії серед країн даного регіону, ситуація з ВІЛ/СНІД становить загрозу для розвитку України. Таким чином, одним з головних завдань Уряду України, державних та громадських неурядових організацій, що працюють у сфері ВІЛ/СНІД, є взяття під контроль та обмеження поширення ВІЛ/СНІД в Україні. Оскільки в Україні епідемія в основному поширюється серед уразливих груп, тобто має концентрований характер, основні зусилля по ефективній протидії розвитку епідемії повинні бути спрямовані на ці групи населення. Важливим є забезпечення тривалих, якісних та всебічних соціальних та профілактичних послуг та інформації, покращення доступу до безкоштовної та повної підтримки і лікування людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.


МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проводить відкритий конкурс для визначення найбільш ефективних та обґрунтованих проектів у сфері профілактики ВІЛ/СНІД серед уразливих груп населення та для забезпечення рівних можливостей для усіх зацікавлених організацій.


^ Загальні умови участі у конкурсі

До участі у конкурсі запрошуються українські організації, які є офіційно зареєстрованими, мають статус неприбуткових, мають відповідний досвід роботи у сфері ВІЛ/СНІДу, володіють інформацією про сучасні методи і підходи до профілактики ВІЛ/СНІД.


^ Предмет та мета конкурсу

Предметом конкурсу є проектна пропозиція, яка повністю відповідає вимогам цього оголошення.


Метою конкурсу є підтримка проектів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу серед груп населення з найбільш високим ризиком, надання та покращення якості і доступності профілактичних послуг для представників уразливих груп (споживачів ін’єкційних наркотиків, осіб, залучених до секс-бізнесу, чоловіків, які мають секс з чоловіками, та засуджених). Усі проекти повинні бути спрямовані на досягнення основного очікуваного результату компоненту, а саме – усі уразливі до епідемії ВІЛ-інфекції групи повинні мати безперешкодний доступ до послуг та інформації з профілактики ВІЛ/СНІД, догляду та підтримки. Важливим індикатором є охоплення уразливих груп, оскільки для досягнення впливу на поширеність ВІЛ-інфекції серед уразливих груп необхідно охопити щонайменше 60% від оціночної кількості уразливої групи в певній місцевості.


Організації можуть подавати пропозицію або за одним, або відразу за кількома напрямами, які наведено нижче. У разі якщо організація претендує на виконання кількох напрямів, вона повинна надати одну пропозицію з єдиним робочим планом та бюджетом, в якому буде чітко та зрозуміло визначено використання ресурсів та коштів на кожен з напрямів.


Напрями, за якими може подаватися пропозиція:


 1. Профілактика ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН)

 2. Профілактика ВІЛ-інфекції серед осіб, залучених до секс-бізнесу (ОСБ)

 3. Профілактика ВІЛ-інфекції серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ)

 4. Профілактика ВІЛ-інфекції в установах пенітенціарної системи

 5. Розширення доступу до добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію

 6. Створення та підтримка роботи ком’юніті-центрів для СІН та ОСБ

 7. Адвокація інтересів представників уразливих до ВІЛ-інфекції груп населення

 8. Реабілітація СІН

 9. Замісна терапія підтримки для СІН (лише у Вінницькій та Полтавській областях)

 10. Інформаційно-ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІД (лише в Дніпропетровській області)
^
Далі наведена детальна інформація по кожному із запропонованих напрямів.

1. Напрям «Профілактика ВІЛ серед СІН»

Завдання напряму: зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ХПСШ серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН).^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Аутріч-робота (робота соціальних працівників організації безпосередньо з СІН на вуличних, стаціонарних та мобільних пунктах).

 • Забезпечення доступу СІН до таких послуг: обмін шприців, розповсюдження презервативів, дезінфектантів та інше; надання спеціалізованих послуг (психолога, інфекціоніста, нарколога, хірурга, фтизіатра); консультування за принципом "рівний - рівному"; соціальний супровід клієнтів; направлення клієнтів на тестування на гепатити В та С, туберкульоз, ХПСШ; проведення тренінгів для клієнтів проектів по безпечній поведінці; переадресація клієнтів проектів профілактики в проекти по немедичному догляду та АРТ; юридична допомога клієнтам проектів.

 • Інформаційно-освітня профілактична діяльність серед СІН (інформаційні заняття, розповсюдження інфоматеріалів, проведення тренінгів, тощо).

 • Розвиток та проведення груп самодопомоги та залучення СІН до роботи в проекті.

 • Консультування та мотивування представників уразливих груп до зміни поведінки на менш небезпечну. Сприяння доступу клієнтів проекту до програм реабілітації та ресоціалізації.

 • Інформаційна робота із громадськістю та представниками державних та медичних закладів з метою подолання дискримінації та стигматизації представників уразливих груп, висвітлення заходів проекту у ЗМІ.

^ Проектна пропозиція може включати наступні види діяльності:

 • Розширення охоплення цільових груп проектів шляхом залучення до роботи молодих СІН та СІН з невеликим стажем вживання наркотиків.

 • Розширення охоплення споживачів стимулянтів.

 • Впровадження специфічних програм для залучення до профілактичної роботи СІН жіночої статі.

 • Розширення діяльності на міста та селища області, раніше не охоплені профілактичними заходами.

 • Запровадження інших інноваційних методів, які дозволяють суттєво збільшити охоплення СІН профілактичними заходами.

 • Професійне навчання та працевлаштування СІН.


Проектна пропозиція може містити інші завдання, виконання яких сприятиме досягненню мети проекту. В проекті необхідно вказати кількість шприців, презервативів та дезінфікуючих засобів для забезпечення роботи проекту на весь період роботи.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.
^

2. Напрям «Профілактика ВІЛ серед ОСБ»

Завдання напряму: зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ХПСШ серед осіб, залучених до секс-бізнесу (ОСБ).^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Аутріч-робота (робота соціальних працівників організації безпосередньо з ОСБ на вуличних, стаціонарних та мобільних пунктах).

 • Забезпечення доступу ОСБ до таких послуг: розповсюдження презервативів, дезінфектантів, обмін шприців та інше; надання спеціалізованих послуг (гінеколога, дерматовенеролога, психолога, інфекціоніста, нарколога); консультування за принципом "рівний - рівному"; соціальний супровід клієнтів; направлення клієнтів на тестування на гепатити В та С, туберкульоз, ХПСШ; проведення тренінгів для клієнтів проектів з безпечної поведінки; переадресація клієнтів проектів профілактики в проекти з немедичного догляду та АРТ; юридична допомога клієнтам проектів.

 • Інформаційно-освітня профілактична діяльність серед ОСБ (інформаційні заняття, розповсюдження інфоматеріалів, проведення тренінгів, тощо).

 • Розвиток проведення груп самодопомоги та залучення ОСБ до роботи в проекті.

 • Консультування та мотивування представників уразливих груп до зміни поведінки на менш небезпечну. Сприяння доступу клієнтів проекту до програм реабілітації та ресоціалізації.

 • Інформаційна робота із громадськістю та представниками державних та медичних закладів з метою подолання дискримінації та стигматизації ОСБ, висвітлення заходів проекту у ЗМІ.

Проектна пропозиція може включати наступні види діяльності:

 • Впровадження гендерно-орієнтованих програм.

 • Надання «жіночих пакетів» послуг (розповсюдження матеріалів, які мотивують клієнток до участі у проекті – вологих серветок, гігієнічних пакетів, тощо)

 • Інформаційно-освітня діяльність серед дітей ЖКС.

 • Розширення діяльності на інші міста та селища області.

 • Запровадження інших інноваційних методів, які дозволяють суттєво збільшити охоплення ОСБ профілактичними заходами.

 • Професійне навчання та працевлаштування.


Проектна пропозиція може містити інші завдання, виконання яких сприятиме досягненню мети проекту. В проекті необхідно вказати кількість презервативів, шприців та дезінфікуючих засобів для забезпечення роботи проекту на весь період роботи.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.
^

3. Напрям «Профілактика ВІЛ серед ЧСЧ»

Завдання напряму: зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ХПСШ серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками.^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Аутріч-робота (робота соціальних працівників організації безпосередньо з ЧСЧ на вуличних, стаціонарних та мобільних пунктах).

 • Забезпечення доступу представників уразливих груп до таких послуг: розповсюдження презервативів, лубрикантів, дезінфектантів та інше; надання спеціалізованих послуг (психолога, інфекціоніста, уролога, дерматовенеролога, проктолога); консультування за принципом "рівний - рівному"; соціальний супровід клієнтів; направлення клієнтів на тестування на гепатити В та С, ХПСШ; проведення тренінгів для клієнтів проектів по безпечній поведінці; переадресація клієнтів проектів профілактики в проекти по немедичному догляду та АРТ; юридична допомога клієнтам проектів.

 • Інформаційно-освітня профілактична діяльність серед представників уразливих груп (інформаційні заняття, розповсюдження інфоматеріалів, проведення тренінгів, тощо).

 • Розвиток та проведення груп самодопомоги та залучення представників уразливих груп до роботи в проекті.

 • Консультування та мотивування представників ЧСЧ до зміни поведінки на менш небезпечну.

 • Інформаційна робота із громадськістю та представниками державних та медичних закладів з метою подолання дискримінації та стигматизації ЧСЧ, висвітлення заходів проекту у ЗМІ.

 • Запровадження інших інноваційних методів, які дозволяють суттєво збільшити охоплення ЧСЧ профілактичними заходами.


Проектна пропозиція може містити інші завдання, виконання яких сприятиме досягненню мети проекту. В проекті необхідно вказати кількість шприців, презервативів та дезінфікуючих засобів для забезпечення роботи проекту на весь період роботи.


^ Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


4. Напрям «Профілактика ВІЛ в установах пенітенціарної системи»


^ Завдання напряму: зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції шляхом проведення заходів зі зменшення ризику інфікування ВІЛ/ХПСШ серед засуджених.


Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Забезпечення доступу засуджених до засобів гігієни та індивідуального захисту (презервативи, дезінфікуючі засоби, станки для гоління, зубні щітки, тощо).

 • Інформаційно-освітня діяльність (проведення тренінгів, занять для засуджених, розповсюдження інформаційних матеріалів, тощо).

 • Розвиток та проведення груп самодопомоги та залучення представників уразливих груп до роботи в проекті.

 • Консультування та мотивування представників уразливих груп до зміни поведінки на менш небезпечну.

 • Інформаційна робота із громадськістю та представниками державних та медичних закладів з метою подолання дискримінації та стигматизації засуджених, висвітлення заходів проекту у ЗМІ

 • Проведення тренінгів серед співробітників пенітенціарної системи

 • Консультування медичних фахівців (інфекціоніста, фтизіатра, тощо), психологів, соціальних працівників

Проектна пропозиція може включати наступні види діяльності:

 • Професійне навчання та працевлаштування

 • Організація дозвілля

 • Навчання базовим життєвим навичкам


Проектна пропозиція може містити інші завдання, виконання яких сприятиме досягненню мети проекту. В проекті необхідно вказати кількість презервативів та дезінфікуючих засобів для забезпечення роботи проекту на весь період роботи.


^ Обов’язковою умовою участі у конкурсі є подання листа-підтримки від Державного Департаменту з питань виконання покарань.


Орієнтовна сума бюджету за напрямом – 20 000 доларів США1

Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ 5. Напрям «Розширення доступу до добровільного консультування та тестування на ВІЛ»


Обґрунтування конкурсу за напрямом «Розширення доступу до добровільного консультування та тестування на ВІЛ»

Уразливі групи мають обмежений доступ до добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію (ДКТ), а втім потребують його найбільше. Сьогодні в Україні ДКТ пропонується багатьма спеціалізованими медичними закладами (центри СНІД, кабінети довіри, станції переливання крові, територіальні поліклініки, дермато-венерологічні, наркологічні та протитуберкульозні диспансери тощо). Але групи населення, які є уразливими до інфікування ВІЛ, рідко звертаються до цих установ з огляду на багато чинників, зокрема, ­­­відсутність безкоштовних тест-систем; необхідність долати значні відстані, щоб пройти тестування; довгий час очікування на результат; вимога реєстрації проживання; недотримання анонімності; психологічні перепони, пов’язані з відвіданням спеціалізованої лікувальної установи; автоматична постанова на облік в СНІД-центр в разі неаномімного тестування; ймовірні проблеми з міліцією, стигматизація тощо. Через це набагато більш ефективним шляхом залучення уразливих груп до профілактичних послуг та розширення доступу до ДКТ є залучення НУО, в місцях локалізації уразливих груп, зберігаючи анонімність та використовуючи доступні методи (експрес-тестування на ВІЛ).

^ Предмет та мета конкурсу

Метою конкурсу є збільшення охоплення профілактичними послугами та покращення їх якості, розширення доступу для СІН, ОСБ, ЧСЧ, молоді з ризиковою поведінкою до профілактичних послуг з ВІЛ/СНІД, зокрема послуг ДКТ шляхом надання їм консультативної допомоги стосовно шляхів поширення ВІЛ-інфекції та профілактики інфікування, сприяння прийняттю добровільного інформованого рішення щодо тестування на ВІЛ, визначення ВІЛ-статусу, підтримка подальшої безпечної щодо інфікування ВІЛ поведінки, своєчасний початок антиретровірусної терапії (АРТ), профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ, доступ до послуг з планування сім’ї та всебічної підтримки (в тому числі за принципом „рівний-рівному”).

^ Завдання напряму: збільшення охоплення профілактичними послугами та покращення їх якості, розширення доступу для СІН, ПКС, ЧСЧ, до послуг ДКТ з використанням швидких тестів для виявлення антитіл до ВІЛ шляхом надання їм консультативної допомоги стосовно шляхів поширення ВІЛ-інфекції та профілактики інфікування, сприяння прийняттю добровільного інформованого рішення щодо тестування на ВІЛ, визначення ВІЛ-статусу, підтримка подальшої безпечної щодо інфікування ВІЛ поведінки, своєчасний початок антиретровірусної терапії (АРТ), профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ, доступ до послуг з планування сім’ї та всебічної підтримки (в тому числі за принципом „рівний-рівному”).


^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:


 • Надання медичної консультації лікаря.

 • Організація процесу анонімного первинного тестування на наявність антитіл до ВІЛ за допомогою експрес-тестів (експрес-тести будуть централізовано закуплені Організатором конкурсу та передані в проекти, які будуть реалізовуватись організаціями-переможцями цього конкурсу).

 • Організаційне, програмне та медичне супроводження послуг (організація місця проведення - на вуличних, мобільних та стаціонарних пунктах обміну шприців (ПОШ), місцях роботи аутріч; людських(медична сестра та лікар СНІД-центру, кабінету довіри чи КІЗ), кваліфікований психолог, співробітник НУО, який має відповідний сертифікат на право проведення ДКТ); координація з існуючими у місті проектами, центрами СНІДу, іншими закладами охорони здоров’я).

 • Комплексне надання профілактичних послуг шляхом інтеграції послуг ДКТ із уже існуючими у проекті послугами з профілактики, догляду та підтримки, а також збільшення переадресації для клієнтів, які пройшли ДКТ.

 • Надання, при необхідності і згоді клієнта, соціального супроводу в регіональний СНІД-центр для остаточного уточнення діагнозу, в регіональне представництво людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, чи групу самодопомоги для ЛЖВ для психологічної підтримки.

 • Забезпечення анонімності та доступності послуг з ДКТ.

 • Проведення моніторингу виконання проекту та документація набутого досвіду.Вимоги до проектних пропозицій:

 • Наявність підготовлених консультантів з ДКТ, які мають практичний досвід консультування до та після тесту на ВІЛ.

 • Порядок організації добровільного консультування і тестування СІН, ОКС, ЧСЧ повинен відповідати загальним вимогам відповідного протоколу, затвердженого наказом МОЗ №415 від 19.08.2005 р. Цей протокол розміщено у безкоштовній базі законодавства України на сайті Верховної Ради України: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=z1404%2D05

 • Наявність угоди про співпрацю між НУО та  територіальним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом або  іншим державним чи комунальним закладом охорони здоров’я, що здійснює діяльність з надання до та післятестового консультування і має відповідних фахівців для надання послуг з ДКТ.

 • Залучення в проект лікаря та медичної сестри СНІД-служби (центрів СНІД, КІЗ або кабінетів довіри, інших акредитованих лікувально-профілактичних закладів) для проведення в умовах роботи вуличних, мобільних, стаціонарних пунктів обміну шпиців та місцях аутріч консультування та первинного анонімного  тестування на наявність антитіл до ВІЛ за допомогою швидких тестів (без встановлення діагнозу) .

 • Оцінка результату швидкого тесту («позитивний», «негативний», «недійсний») та перше післятестове консультування   проводиться виключно лікарем СНІД-служби.

 • Ведення журналу реєстрації добровільного перед- та післятестового консультування у зв’язку з тестуванням на ВІЛ-інфекцію (форма первиної облікової документації № 503/о).

 • Надання, при позитивному результаті швидкого тесту на ВІЛ і згоді клієнта, соціального супроводу в регіональний СНІД-центр для остаточного уточнення діагнозу; в регіональне представництво людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, чи групу самодопомоги для ЛЖВ для психологічної підтримки.

 • Комплексне надання профілактичних послуг шляхом інтеграції послуг ДКТ із уже існуючими у проекті послугами з профілактики, догляду та підтримки, а також збільшення переадресації для клієнтів, які пройшли ДКТ.


^ Додаткові умови:

 • Надання разом з проектною заявкою копії угоди про співпрацю між НУО та  територіальним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом або  іншим державним чи комунальним закладом охорони здоров’я, що здійснює діяльність з надання до та післятестового консультування.

 • В проектній заявці грантоотримувач має вказати кількість представників уразливих груп, яким планується надати послуги з ДКТ.

 • Експрес-тести будуть закуплені Організатором конкурсу централізовано та передані в проекти, які будуть реалізовуватись організаціями-переможцями цього конкурсу.

 • Мінімальна кількість тестувань для представників уразливих груп – 400, максимальна – 2000.

 • Розрахунок суми, необхідної для супроводу напряму ДКТ (оплата праці лікаря та медсестри СНІД-служби, дезинфектанти, латексні рукавички і т.д.) вираховується наступним чином: кількість осіб, яких планується протестувати протягом року в рамках проекту * $ 2,5 = сума бюджету за напрямом ДКТ.


Максимальна сума бюджету за напрямом - 5 000 доларів США 1 при охопленні тестуванням не менше 2000 осіб.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ 6. Напрям „Створення та підтримка роботи ком’юніті-центрів для споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) та осіб, залучених до секс-бізнесу (ОСБ)


Завдання напряму: забезпечення створення та/або підтриму функціонування ком’юніті-центрів для цільових груп СІН та ОСБ. Покращення якості життя, ресоціалізація та посилення потенціалу у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД представників даних уразливих до ВІЛ груп за допомогою функціонування ком’юніті-центрів.

^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Інформування громади СІН/ОСБ про створення та напрямки діяльності громадського центру, залучення цих груп до участі в його роботі.

 • Надання інформаційної та консультативної підтримки СІН/ОСБ (послуг соціального працівника, консультантів за принципом «рівний - рівному» та фахівців – психолога, медичного працівника, юриста тощо).

 • Формування знань, навичок та мотивації щодо необхідності дотримання більш безпечної поведінки щодо інфікування ВІЛ (інформаційні заняття, розповсюдження інфоматеріалів, проведення тренінгів, тощо).

 • Організація дозвілля та клубної роботи для цільових груп, членів їх сімей та близького оточення.

 • Співпраця з профільними організаціями, що виконують програми профілактики та догляду та підтримки для СІН/ОСБ, що працюють у сфері ВІЛ/СНІД.

 • Здійснення комплексу послуг з питань професійної підготовки та працевлаштування, ведення здорового способу життя тощо.

 • Допомога із вирішенням соціальних та побутових проблем.


Проектна пропозиція може включати наступні види діяльності:

 • Надання послуг з догляду за дітьми СІН/ОСБ.

 • Надання послуг будинку тимчасового перебування.


Проектна пропозиція може також містити інші завдання, виконання яких сприятиме досягненню мети проекту.


Максимальна сума бюджету за напрямом – 20 000 доларів США1.

Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.
^

7. Напрям «Адвокація інтересів представників уразливих до ВІЛ груп населення»Завдання напряму: досягнення системних змін, націлених на створення сприятливої ситуації для проведення профілактичної роботи серед уразливих до ВІЛ груп населення та людей, які живуть з ВІЛ, шляхом проведення заходів з адвокації прав цих груп населення на місцях. Робота з адвокації передбачає залучення відповідальних осіб та осіб, які приймають рішення.


^ Проектна пропозиція може включати наступні види діяльності:

 • Аналіз законодавства та політичної ситуації і здійснення впливу на неї.

 • Розробка інформаційного повідомлення, вплив на систему «зсередини».

 • Особисті зустрічі з посадовцями.

 • Проведення презентацій на адвокаційну тематику.

 • Написання та використання прес-релізів.

 • Інтерв’ю ЗМІ.

 • Підготовка та проведення прес-конференції.

 • Проведення кампанії з написання листів, подання петиції, написання листа або статті у газету.

 • Проведення демонстрації.

 • Залучення до роботи відомих осіб.

 • Публікація звітів з досліджень з рекомендаціями щодо реформ тощо.


В результаті, виконавці проекту повинні продемонструвати та надати свідчення конкретних результатів, які доводять здійснення системного позитивного впливу на ситуацію на місцевому або національному рівні.


Максимальна сума бюджету за напрямом – 6 000 доларів США 1.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ 8. Напрям «Реабілітація СІН, зокрема людей з подвійною проблемою «хімічна залежність та ВІЛ»

Завдання напряму: Сприяти проведенню психосоціальної реабілітації хімічної залежності з метою повної відмови від вживання наркотиків або зменшення шкоди від вживання наркотиків та профілактика ВІЛ/СНІД для СІН (для СІН/ЛЖВС додається компонент виховання прихильності – формування готовності дотримуватись режиму лікування антиретровірусною терапією). Протягом 12 місяців напрямком «Реабілітація для СІН, зокрема людей з подвійною проблемою «хімічна залежність та ВІЛ», планується охопити щонайменше 400 клієнтів.

^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Організація та проведення заходів з інформування цільової аудиторії про реабілітаційну програму з метою розширення доступу СІН та наркозалежних ВІЛ-позитивних людей до послуг проекту в регіоні. Інформування має здійснюватися через проекти зменшення шкоди, медико-соціального супроводу АРТ, ВІЛ-сервісні НУО, центри СНІДу та наркології.

 • Проведення комплексної соціально–психологічної реабілітації згідно стандартних протоколів, вироблених організацією за попередній період роботи1 для не менше ніж ___ СІН (з них ___ СІН/ЛЖВС) (не менше __ клієнтів в місяць). 2

 • Проведення терапевтичних груп для ЛЖВ/СІН та співзалежних.

 • Консультування клієнтів та близького оточення:

1) сімейне консультування,

2) консультування за принципом «рівний –рівному»,

3) консультування по телефону,

4) консультування по всім питанням стосовно АРТ,

5) консультування фахівців (психолог, юрист, терапевт, лікар-інфекціоніст тощо).

 • Інформаційно-освітня робота: навчальні сесії по всіх аспектах ВІЛ/СНІДу, зокрема по всіх аспектах тестування, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу та ВІЛ-асоційованих захворювань, формування мотивації щодо необхідності прийому АРТ.

 • Проведення заходів для підвищення кваліфікації персоналу та профілактики ефекту згорання.

 • Супровід та сприяння в отриманні медичної допомоги (направлення пацієнтів до медичних закладів/установ з метою повної діагностики та призначення адекватного лікування) за потребою клієнтів.

 • Проведення моніторингу та оцінки ефективності реабілітаційної програми (контроль за якістю наданих послуг).


^ Вимоги до проектних пропозицій:

 • Реабілітаційна програма має відповідати Уніфікованим стандартам наркологічної допомоги населенню в лікувально-профілактичних закладах України (Наказ №226 Міністерства охорони здоров’я України від 27 липня 1998 року) та/або стандартизованим міжнародним реабілітаційним програмам. Відповідність запропонованої реабілітаційної програми національним чи міжнародним стандартам має засвідчуватися посиланням на джерело походження програми та стандартами/протоколом, за яким працює запропонована реабілітаційна програма.

 • Курс реабілітації може коливатися, але його тривалість має становити щонайменше 28 днів. Зобов’язання проекту вважається виконаним, якщо при розрахунку співвідношення кількості клієнтів та кількості днів, які клієнти провели в програмі, результат буде максимально наближений до планового показника: кількість клієнтів, що пройшли 28-денний курс реабілітації.

 • Не менше половини клієнтів мають пройти повний курс реабілітації.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ 9. Напрям «Замісна терапія підтримки для СІН та людей з подвійною проблемою - хімічна залежність та ВІЛ/СНІД (СІН/ЛЖВС)»


Умови участі у конкурсі за напрямом «Замісна терапія підтримки для СІН»

До участі у конкурсі запрошуються неурядові організації (НУО), метою діяльності яких є підтримка та надання послуг уразливим групам населення, в партнерстві з лікувально-профілактичною установою, що безпосередньо впроваджує замісну терапію у Вінницькій, та Полтавській областях. Готовність спільно виконувати проект засвідчується угодою між організаціями. Адміністрування проекту здійснюється НУО.


^ Обґрунтування конкурсу за напрямом «Замісна терапія підтримки для СІН»

Відповідно до планів розширення програми замісної підтримуючої терапії, що регламентується наказами МОЗ України № 161 від 13 квітня 2005 р. «Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків", № 481 19.09.2005 і №102 від 3.03.2006 р «Про внесення змін і доповнень до Наказу МОЗ України № 161 від13 квітня 2005 р», а також наказом №155 Адм. «Про затвердження графіку розподілу препарату «Еднок» для закладів охорони здоров’я, в яких проводиться замісна підтримуюча терапія для профілактики ВІЛ/СНІД серед споживачів ін’єкційних наркотиків», та подальших нормативно-правових актах, що видаватимуться на підставі зобов’язань країни в рамках проекту «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» на період з 1 жовтня 2006 року по 30 вересня 2007 року планується охопити та надати послуги ЗТП не менш як 500 пацієнтам у 9 регіонах України – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській та Херсонській областях, м. Київ та Сімферополь (АР Крим). В регіонах виконання медичної складової замісної терапії покладено на уповноважені лікувально-профілактичні установи, психосоціальний супровід та підтримка клієнтів замісної терапії здійснюється на проектній основі спільними зусиллями НУО та лікувально профілактичних установ, що надають замісну терапію згідно Наказів МОЗ України. За проектом «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» до січня-лютого 2007 замісну терапію мають отримувати 500 осіб, 300 з яких – ВІЛ-позитивні і отримують або потребують АРТ. З лютого 2007 року програму замісної терапії буде розширено з метою охопити її послугами більше 3000 осіб, які страждають на наркотичну залежність та мають клінічні показання для участі у програмі ЗТ.


^ Завдання напряму: Сприяти впровадженню та відповідному рівню ефективності замісної терапії хімічної залежності з метою протидії поширенню ВІЛ-інфекції у середовищі споживачів ін’єкційних наркотиків, зменшення шкоди від вживання наркотиків, формування та підтримки соціального способу життя серед СІН, а також побудови основи формування прихильності АРВ-лікування або підготовки до початку такого лікування для СІН/ЛЖВС.

^ Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

 • Побудова мультидисциплінарної моделі залучення та ведення клієнтів з наркотичною залежністю та подвійною проблемою – наркотична залежність та ВІЛ/СНІД - з залученням відповідних фахівців ключових державних та неурядових організацій, залучених до реалізації проектної діяльності: лікар-нарколог, лікар-інфекціоніст територіального центру профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІД, медична сестра, консультант з хімічної залежності (за потреби до складу персоналу проекту може входити соціальний працівник та психолог). (!) Зверніть увагу, що для ведення пацієнтів з подвійним діагнозом – наркотична залежність та ВІЛ-інфекція/СНІД – виконавці проекту мають встановити робочі стосунки з Центрами профілактики та боротьби зі СНІДом, відповідними проектами з медико-соціального супроводу АРТ, громадськими центрами для ЛЖВС, проектами догляду на дому, і розробити чітку схему переадресації та спільного ведення таких клієнтів.

 • Проведення заходів для підвищення кваліфікації персоналу та профілактики ефекту вигорання.

 • Організація та проведення заходів з інформування та роз’яснювальної роботи серед цільової аудиторії про програму замісної підтримуючої терапії з метою доступу наркозалежних осіб до послуг проекту (за участю фахівців мультидисциплінарних команд). (!) Зверніть увагу, що для вибору оптимальної послуги для наркозалежних осіб, що звернулися по допомогу в проект замісної підтримуючої терапії, доцільно встановити робочі стосунки з реабілітаційними проектами1 з метою визначення програми, з якої клієнту краще розпочати одужання – реабілітація чи замісна терапія.

 • Організація та проведення видачі препарату клієнтам проекту (у тій її частині, що стосується діяльності проекту), включаючи контроль за вживанням препарату ЗТ та запобігання зловживанням клієнтів з визначення граничної дози препарату. Особливу увагу слід приділити організації видачі препарату у вихідні дні – суботу та неділю, з метою забезпечення безперервності програми та запобігання зривам та поверненню до вживання незаконних наркотичних речовин.

 • Проведення комплексних соціально–психологічних інтервенцій з метою покращення якості життя клієнтів проекту (розвиток прихильності до замісної терапії, покращення емоційно-психологічного стану, заохочення до поліпшення соціального функціонування та соціального статусу). За потреби також може бути передбачено організацію консультування медичними фахівцями, консультантом з хімічної залежності, психологом й іншими спеціалістами, проведення терапевтичних інтервенцій, груп самодопомоги та професійно-фасилітованих груп, розробка індивідуальних планів одужання для кожного з клієнтів, мотиваційна робота з профілактики, побудова мотивації до тестування на ВІЛ тощо.

 • Супровід пацієнтів, сприяння в отриманні медичної допомоги (транспортування пацієнтів до медичних закладів/установ з метою повної діагностики та призначення адекватного лікування) та патронаж, за потребою клієнтів. Ці послуги для клієнтів проекту можуть бути організовані через переадресацію до відповідних проектів зменшення шкоди, медико-соціального супроводу АРТ, догляду на дому тощо.

 • Проведення заходів з розвитку сприятливого середовища для впровадження та реалізації замісної терапії в області, зокрема, надання підтримки клієнтам проекту, за згоди чи на прохання клієнтів - робота з близьким оточенням: інформування, сімейне консультування тощо.

 • Проведення моніторингу та оцінки як ефективності замісної підтримуючої терапії (моніторинг ведення пацієнта, включаючи оцінку рівня прихильності до ЗТ), так і проектної діяльності. Бажано передбачити співпрацю проекту психосоціальної підтримки ЗТ та проекту медико-соціального супроводу АРТ за для спільного ведення СІН/ЛЖВС, які проходять і антиретровірусну терапію і замісну терапію з метою забезпечення високого рівня прихильності та його моніторингу.


Проект може передбачати іншу діяльність, виконання якої сприятиме успішному впровадженню програми ЗПТ в кожному з регіонів, а також плануванню обсягу програми замісної терапії (кількості людей, що потребують такої послуги) на наступний період: реєстрація всіх звернень, проведення оцінки стану особи, що звернулася по допомогу, з метою формування листа очікування, та подальшим прийняттям такої особи на замісну терапію у разі вивільнення місць у програмі.


^ Вимоги до проектних пропозицій:

Оскільки новий етап розширення замісної терапії підтримки (ЗПТ) має на меті профілактику поширення ВІЛ-інфекції серед СІН, зменшення шкоди від вживання наркотиків та побудову соціального способу життя серед СІН, то проекти, що надають послуги спрямовані на психосоціальний супровід замісної терапії, мають відповідним чином переглянути стратегію та способи роботи з клієнтами та іншими проектами, що надають інші послуги, які сприятимуть покращенню якості життя клієнтів проектів ЗПТ. Не меншу увагу необхідно приділити профілактиці вибуття пацієнтів з АРТ через проблеми, пов’язані з вживанням наркотиків.


^ Цільовою групою проекту замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) є СІН та СІН/ЛЖВС.

Численність цільової групи проекту визначається кількістю препаратів замісної терапії, доступних на період реалізації проекту в регіоні, відповідно до розподілу, затвердженого Наказами Міністерства охорони здоров’я України.


^ Максимальна сума бюджету за напрямом - 24 000 доларів США.1


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ 10. Напрям «Інформаційно-ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІД»


Умови участі у конкурсі за напрямом «Інформаційно-ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІД»

До участі у конкурсі запрошуються лише НУО ^ Дніпропетровської області.


Завдання напряму: розвиток потенціалу та обмін досвідом і найкращими практиками у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІД Дніпропетровської області. Надання технічної, консультативної та інформаційної підтримки неурядовим та урядовим організаціям з питань ВІЛ/СНІД; розвиток соціального партнерства та діалогу між різними сегментами суспільства; спільно з експертами сприяння професійному розвитку в галузі ВІЛ/СНІД співробітників НУО, фахівців у сфері освіти, представників ЗМІ, посадовців, представників правоохоронних органів та ін.; збирання та поширення в регіоні інформації щодо найкращих практик та досвіду в галузі протидії епідемії ВІЛ/СНІД; проведення обміну інформацією через наявні у третьому секторі мережі ресурсних центрів; розроблення інформаційних механізмів, які використовують НУО, фахівці, журналісти та ін.


^ Цільовими групами даного напряму є:

 • Вчителі загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів.

 • Організації та проекти, що надають послуги з профілактики ВІЛ-інфекції, підтримки та догляду ЛЖВС, а також послуги для представників уразливих спільнот.

 • Соціальні працівники та волонтери Центрів соціальних служб для молоді.

 • Діти та молодь в державній системі освіти.

 • Представники органів місцевої влади.

 • Представники правоохоронних органів, адміністрації в’язниць та військові.

 • Представники ЗМІ тощо.


Проектна пропозиція має включати наступні види діяльності:

1. Освітня діяльність

- два п’ятиденних тренінги за програмою «Школа проти СНІДу» (28 учасників, 3 тренери)

- два тренінги за програмою ХОУП (2 модулі кожен з двох триденних тренінгів, 28 учасників, 3 тренери)

- супровід відповідних освітніх програм (інформаційна та адвокативна підтримка, сприяння проведенню тренінгів у школах, підтримка вчителів-учасників програми тощо)

- витрати на освітню діяльність мають складати не більше 50 % бюджетних коштів на регіон за напрямком ІРЦ.

2. Технічна та тренінгова підтримка регіональних НУО та ДО з питань ВІЛ/СНІД:

- тренінги для фахівців та соціальних працівників НУО та ДО (проведення щонайменше 2 тренінги для соціальних працівників/консультантів регіональних НУО за такими темами: «Аутріч робота та робота за принципом «рівний-рівному», «Соціальний супровід», «Мотиваційне консультування. Особливості роботи із споживачами ін’єкційних наркотиків», «Основи надання першої допомоги (при передозуваннях, кровотечі і т.п.)», «Профілактика ВІЛ, ІПСШ, туберкульозу»);

- робота з волонтерами;

- надання технічної підтримки, інформації та консультацій НУО та ДО;

- проведення робочих зустрічей та круглих столів відповідно до регіональних потреб, тощо.

3. Інформаційна підтримка проекту:

- видання та розповсюдження буклетів та/або візитівок ІРЦ;

- підтримка та регулярне оновлення вебсайтів ІРЦ.


Напрямки діяльності, співвідношення в бюджеті й робочому плані яких має визначатися регіональними потребами Дніпропетровської області:

1. Робота зі ЗМІ та проведення акцій.

2. Адвокація.

3. Інноваційні напрямки діяльності.


Засади діяльності:

 • Узгодження й координація з іншими проектами та програмами з ВІЛ/СНІД у регіоні.

 • Відповідність регіональним потребам.

 • Гармонійне поєднання заходів, спрямованих на внутрішньо організаційний розвиток та зовнішню діяльність, спрямовану на партнерів у регіоні та на національному рівні.

 • Ефективне використання ресурсів.

 • Поширення найкращого досвіду та практик.


Максимальний бюджет за напрямом складає 60 000 доларів США 1.


Бюджет має бути реалістичним та орієнтованим на безпосереднє забезпечення виконання завдань проекту.


^ Загальна тривалість усіх проектів 12 місяців – з 1 жовтня 2006 по 30 вересня 2007 року.


При підготовці проектної пропозиції, користуйтеся, будь ласка, результатами досліджень серед уразливих груп населення. Звіти по проведених дослідженнях розміщені на сайті Організатора конкурсу в розділі Інфоцентр (дослідження)

http://www.aidsalliance.kiev.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ru/library/research/index.htm


^ Значно підвішується вірогідність підтримки проектних пропозицій, поданих Координаційними групами сайту (регіон/місцевість).


Останній термін подання проектних заявок - 15 вересня 2006 року (за поштовим штемпелем).


Для участі у конкурсі необхідно подати проектну заявку з бюджетом, які складено за відповідними формами, що надсилаються разом з цим оголошенням. Проектна пропозиція надсилається в п’яти примірниках українською або російською мовою за адресою:


м. Київ, 03680

вул. Димитрова, 5, корпус 10 А, 6 поверх

Міжнародний благодійний фонд

„Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” з поміткою «Конкурс»

та електронною поштою на адресу

bakh@aidsalliance.org.ua та kosenko@aidsalliance.org.ua


За додатковими консультаціями звертайтесь, будь ласка, в офіс Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД Україні»: (044) 4905485, 4905486, 4905487; Факс (044) 4905489


^ Контактні особи:

- для проектів національного спрямування та з регіонів «другої хвилі» (Волинська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Рівненська, Тернопільська, Житомирська, Вінницька, Чернігівська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Харківська, Запорізька та Луганська області): Марина Брага, Менеджер програм з профілактики, braga@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 134), та Оксана Косенко, Фахівець програм з профілактики kosenko@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 153);


- для проектів з м. Києва, Київської, Черкаської, Одеської областей: Ольга Кішкіна, асистент відділу управління програмами в центральному регіоні України, kishkina@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 219), та Людмила Шульга, старший фахівець відділу управління програмами в центральному регіоні України, shulga@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 152);


- для проектів з Миколаївської, Херсонської областей, м. Севастополь та АР Крим: Олена Гончаренко, асистент відділу управління програмами в південному регіоні України ogoncharenko@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 230), та Наталя Двінських, старший фахівець відділу управління програмами в південному регіоні України dvinskykh@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер 164);


- для проектів з Донецької та Дніпропетровської областей: Наталя Московченко, асистент відділу управління програмами в східному регіоні України moskovchenko@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер 106), та Юрій Гайдук, старший фахівець відділу управління проектами в східному регіоні України gayduk@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер 234).


^ Зверніть, будь ласка, увагу на наступне:


 • Проектні пропозиції, що надійдуть до МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ\СНІД в Україні» після вказаного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.

 • Гранти не будуть надаватися прибутковим організаціям, політичним партіям та фізичним особам.

 • Конкурсна комісія не рецензуватиме подані на конкурс матеріали.

 • Переможці конкурсу будуть повідомлені про його результати протягом 30 робочих днів від дати останнього терміну подання проектних заявок.

 • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються та не обґрунтовуються.

 • Результати конкурсу будуть повідомлені організації електронним повідомленням


Інші умови:

До участі у конкурсі допускаються лише проектні пропозиції, які повністю відповідають умовам конкурсу. Відповідність поданих пропозицій умовам конкурсу Організатор конкурсу визначає на власний розсуд.

Учасники конкурсу погоджуються з тим, що Організатор конкурсу не повертає матеріали, подані на будь-якій стадії проведення конкурсу без спеціальної вимоги учасника, викладеної в письмовій формі та належним чином надісланої Організатору конкурсу. Якщо учасник конкурсу протягом місяця від дня оголошення його результатів не пред’явив вимогу про повернення йому надісланих на конкурс матеріалів та документів, вважається, що Організатор конкурсу має право володіння ними.

У результаті оцінки проектних пропозицій Організатором конкурсу буде визначено переможця. Оцінювання пропозицій буде проводитись Організатором конкурсу на власний розсуд, виходячи з власного бачення мети, цілей та завдань конкурсу. Винагородою переможцеві конкурсу буде укладення угоди з Організатором конкурсу на умовах викладених у проектній пропозиції учасника з урахуванням зауважень конкурсної комісії та Організатора конкурсу.

^ Відповідальність Організатора конкурсу не виходить за межі винагороди, визначеної умовами конкурсу.


Організатор конкурсу не несе відповідальності за роботу пошти України, за будь-які поштові помилки, внаслідок яких матеріали (проектна пропозиція, бюджет чи будь-які інші документи, необхідні для участі у конкурсі) учасників конкурсі не надійшли/надійшли із запізненням, були загублені чи пошкоджені; за роботу операторів зв’язку; у випадку виникнення форс-мажорних обставин. Організатор конкурсу не несе відповідальності за неможливість контакту з учасником конкурсу, якщо будь-яка інформація про учасника конкурсу повідомлена неправильно. Учасник несе особисту відповідальність за достовірність наданої ним інформації.

^ Участю у конкурсі (поданням проектної пропозиції) учасник безумовно погоджується з усіма умовами конкурсу та бере на себе обов’язок їх належно виконувати.

У випадку виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення умов конкурсу, та/або питань, не врегульованих умовами конкурсу, остаточне рішення приймається Організатором конкурсу. Рішення Організатора конкурсу є остаточним та оскарженню не підлягає.

Зважаючи на необхідність узгодження робочого плану за Програмою Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, окремі види діяльності за напрямами, згадуваними у цьому оголошенні про конкурс, можуть бути змінені.


^ Бажаємо Вам успіху!


1 У гривнях за курсом НБУ на день підписання грантової угоди.

1 У гривнях за курсом НБУ на день підписання грантової угоди.

1 У гривнях за курсом НБУ на день підписання грантової угоди.

1


1 Основою для розробки та впровадження стандартів реабілітаційних програм проектів слугує Стандартний протокол реабілітаційної програми для СІН та ЛЖВС СІН, створений МБО «Реабілітаційний центр «Сходи» протягом періоду реалізації пілотного модельного проекту «Реабілітація осіб з подвійною проблемою – наркотична залежність та ВІЛ/СНІД», підтриманого МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» в рамках проекту «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні».

2 Дані пропущені, оскільки кожна організація-заявник при підготовці проектної пропозиції має виходити з власних можливостей та доцільності використання саме її реабілітаційної програми у запланованої цільової аудиторії.

1 В рамках програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» підтримує проекти з реабілітації СІН та СІН/ЛЖВС.

1 У гривнях за курсом НБУ на день підписання грантової угоди.

1 У гривнях за курсом НБУ на день підписання грантової угоди.
Похожие:

Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом
«Послуги та інформація на рівні громад» напрям «Замісна підтримуюча терапія» в Донецькій області
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за напрямом
Конкурс проводиться в рамках програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», що впроваджується мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні” оголошує відкритий конкурс проектів за напрямком
Конкурс проводиться в рамках проекту „Подолання епідемії віл/снід в Україні”, який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів з організації соціального підприємства
Конкурс проводиться в рамках програм, що впроваджуються мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» за кошти Глобального фонду...
Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів за компонентом iconМіжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів з профілактики віл-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків та осіб, залучених до секс-бізнесу, через аптечну мережу
Конкурс проводиться в рамках програм, що впроваджуються мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» за кошти Глобального фонду...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов