Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р icon

Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 рНазваниеПропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р
Дата конвертации01.06.2013
Размер110.08 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

21 березня 2005 року


Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією програми подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні після 30 вересня 2005 р.


 1. Передумови


Наприкінці січня 2004 р. Глобальний Фонд призупинив фінансування основних отримувачів (ОО), діяльність яких базувалася на 3-х грантових угодах, що були укладені на початку 2002 р.: UKR-102-G02-H-00, UKR-102-G03-H-00 та UKR-102-G01-H-00.


15 березня 2004 р. Глобальний Фонд уклав договір з Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс), за яким Альянс погодився забезпечувати контроль та управління послугами, що стосувалися цих трьох припинених грантових угод. Угоду про управління програмою спочатку було укладено на один рік.


 1. ^ Підсумки виконання угоди


На основі дискусії, викладеної на наступних сторінках:


  1. Поправка до дати початку програми в Україні – важливі для України показники підтримують поправку, за якою 3 початкові дати різних грантів в України становлять єдину комбіновану дату й розпочинаються 1 жовтня 2003 р. Досягнення в реалізації програм протягом початкового дворічного періоду Глобальний Фонд буде визначати, починаючи з цієї дати.
  1. ^ Розширення та продовження діяльності Альянсу до 30 вересня 2005 р.: на основі програмної діяльності та інших внутрішніх обставин у країні, діяльність Альянсу як виконавця гранту була продовжена до 30 вересня 2005 р. виконавчим листом Глобального Фонду від 24 січня 2005 р. В той же час, до Угоди про управління програмою було внесено більшу ясність щодо передбачуваних результатів до 30 вересня 2005 р. Ці дані можна знайти на веб-сайті Глобального Фонду, відкривши сторінку з Угодою про управління програмою.
  1. ^ Процес поточної підтримки, окрім зазначеної дати 30 вересня 2005 р.: після отримання загального внеску організатора, будуть впроваджені такі заходи з просування української заяви щодо продовження фінансування після 30 вересня:


21 березня 2005 р. Глобальний Фонд видає звіт з програмної діяльності та заяву на

продовження фінансування.


20 травня 2005 р. Остання дата подання заяви на продовження фінансування

організацією «Консолідаційної групи» (див. опис далі у пункті 5).

10 липня 2005 р. Дата прийняття рішення щодо продовження фінансування.


31 липня 2005 р. Кінцева дата переговорів щодо продовження фінансування гранту

(предмет затвердження гранту).


30 вересня 2005 р. Поточна кінцева дата дії Договору на виконання робіт.


 1. ^ Поправка до дати початку програми та розширення та продовження діяльності Альянсу

В Україні через затримки, які стосуються припинення попередніх грантів, нові вимоги щодо оцінки, які з’являлися пізніше, та зовнішні затримки постачання зумовили відкладення запровадження діяльності на 5-6 місяців від початкових дат, що були затверджені раніше, згідно з грантовими угодами, які зараз припинені. Отже, секретаріат Глобального Фонду ухвалив рішення, що важливі для України фактори вплинули на прийняття поправки щодо трьох затверджених раніше дат початку грантів, і що комбінована дата початку програм – це 1 жовтня 2005 р.


На додаток, на основі досягнення програмних результатів та розширеної підтримки зацікавленої сторони в країні наприкінці січня 2005 р. Глобальний Фонд продовжив роль Альянсу як виконавця гранту до 30 вересня 2005 р. Основним фактором, який вплинув на ухвалення цього рішення, була спрямованість на забезпечення безперервного впровадження програми протягом періоду невизначеності під час президентських виборів в Україні. В період продовження діяльності додаткові 7,67 млн доларів США мають надійти на підтримку поточної діяльності в Україні. Загалом, на 30 вересня 2005 р. Глобальний Фонд виплатить повний 2-ий обсяг гранту, у затвердженому для України обсязі (24,97 млн доларів США).


 1. ^ Процес поновлення гранту на третій-п’ятий роки за затвердженими заявами


У вересні 2004 р. Глобальний Фонд ініціював процес можливого подання заяв щодо продовження фінансування програм, які здобули підтримку впродовж першого та другого років. Зазвичай цей процес проходить такі етапи:


 1. ^ Розробка заяви України щодо продовження фінансування після 30/09/2005


Всі основні зацікавлені сторони в Україні підтримують ідею нагляду та управління єдиною координаційною наглядовою організацією. Таке управління може бути забезпечене через певні механізми, у тому числі прозору й організовану участь основних учасників у плануванні оцінки української національної програми з боротьби із загрозою ВІЛ/СНІД. Нині ЮНЕЙДС з допомогою DfID працює з організаторами за дворічним планом розвитку та підтримки однієї координаційної оргнізації.


Зважаючи на те, що немає єдиної репрезентативної координаційної організації з програм ВІЛ/СНІД в Україні, яка б відповідала також вимогам 'КМК' Глобального Фонду (щодо функціонування, незалежно від назви), цей документ описує запропонований процес, що сприяє загальному внеску зацікавлених сторін до Заяви на продовження фінансування після 30 вересня 2005 р. Передбачається, що підготовка цієї заяви може також ініціювати виокремлення єдиного та широко представленого механізму координації та моніторингу програм з ВІЛ/СНІД в Україні, тому ця можливість коротко описана далі в пункті 6.


  1. ^ Основні принципи складання Заяви на продовження фінансування

Загалом прийнято, що в Заяві на продовження фінансування мають буті розглянуті всі наявні та майбутні зміни до національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, у тому числі й ті, що здійснюються завдяки зовнішнім механізмам фінансування (наприклад, позика Всесвітнього Банку в 60 млн доларів США та програми, які підтримали Місія АМР США, DFID, GTZ та інші організації різної спрямованості, а також неурядові організації).

Водночас наявна широка підтримка всередині країни тих програмних результатів, яких досягнув Альянс як виконавець гранту з початку 2004 р. Окрім того, основні зацікавлені сторони підтримують пропозицію про продовження виконання Альянсом основної ролі в імплементації гранту на наступному етапі. Ця думка нещодавно була оприлюднена на зустрічі зацікавлених сторін в Україні, які мають відношення до грантів Глобального Фонду (28 січня 2005 р., Київ), та в контексті поточного аналізу методичних рекомендацій з визначення основного виконавця.


  1. ^ Продовження ролі Альянсу після 30 вересня 2005 р.

Найбільший можливий обсяг фінансування для України на трирічний період після 30 вересня 2005 р. становить 67,2 млн доларів США.

Враховуючи ту обставину, що зусилля Глобального Фонду зосереджені на підтримці обгрунтованого гармонійного підходу до національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, базованого на співпраці, Глобальний Фонд вважає за потрібне передбачити в період після 30 вересня 2005 р. визначення Альянсом та іншими зацікавленими сторонами потенційних не-Основних Отримувачів на роки 4-5. Зважаючи на великий обсяг знань, які Альянс здобув з березня 2004 р., основним його завданням після будь-якої узгодженої зміни щодо підготовки Основного Отримувача (або іншого учасника), буде забезпечення технічної допомоги та іншої підтримки будь-якому новому ОО (на додаток до технічної підтримки, яка очікується від інших організацій різної спрямованості).

Важливо, що будь-яке збільшення кількості ОО станеться тільки тоді, коли Глобальний Фонд буде впевнений в тому, що ОО не спроможний задовольнити мінімальні вимоги Глобального Фонду, ознайомитись з якими можна тут:

http://www.theglobalfund.org/pdf.12_pp_guidelines_pr_assessment_4_en.pdf


  1. ^ Заява України щодо продовження фінансування – процес консультування зацікавлених сторін

У звичних умовах, за КМК, який реально функціонує, планування Заявки на продовження фінансування мало б бути підкріплене низкою грунтовних консультацій з усіма реальними та потенційними зацікавленими сторонами, а також з виборними особами. Щоб забезпечити широкомасштабне консультування та підтримку усіх зацікавлених сторін, особи, залучені до планування, мають представляти усі сектори суспільства, у тому числі уряд, НУО, громадянське суспільство, агенції різного спрямування, мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, ключові НУО та активістів, які працюють у сфері зменшення шкоди, а також приватний сектор.


Беручи до уваги зворотній зв’язок, думки, висловлені зацікавленими сторонами всередині країни протягом останніх місяців, процес подання Заяви на продовження фінансування може складатися з таких частин:


Крок 1. Альянс, як і всі інші ОО, готує перший варіант пропозиції щодо програмної діяльності та пропонує річні цілі на період після 30 вересня, що стосуються:


 1. пропозицій, у тому числі коментарів та кваліфікаційних вимог попередньо затверджених Глобальним Фондом під час Процесу експертної технічної оцінки;

 2. поточної інформації з поширення хвороби та ефективних профілактичних дій;

 3. інших ініціатив з фінансування.


Водночас Альянс готує попередній варіант Компетенцій (TORs) для робочих груп, щоб перевірити й модернізувати стратегію та робочий план для кожного з компонентів пропозиції для Глобального Фонду.

_____________________________

* В звіті „Брифінг Частини 2” було чітко описано цю позицію.


Крок 2. ^ Проводиться консультативна зустріч зацікавлених сторін з метою започаткування процесу формування Заяви щодо продовження фінансування після випуску Глобальним Фондом пакету документації щодо участі в проекті. Наступні агенції та інші учасники є важливими зацікавленими сторонами та учасниками цього процесу:


 • Відповідні урядові відділи.

 • Комітет з оповіщання.

 • Соціальні служби для молоді.

 • Національні та регіональні ВІЛ-центри.

 • Відповідні організації регіональної влади (у тому числі, представники відділів охорони здоров’я ООН

 • представники ООН (ПРООН, ЮНІСЕФ)).

 • Організації з лікування та профілактики наркотичної залежності.

 • Клініки з ХПСШ.

 • Представники системи післяродового догляду (Місія АМР США та Всесвітній Банк).

 • Парламентська комісія з ВІЛ/СНІД.

 • Наукові та дослідницькі агенції товариств Червоного Хреста та Червоного Напівмісяця).

 • Представники коаліцій та мережі НУО (мережа «ЛЖВС»).

 • Українська асоціація зниження шкоди.

 • Представники людей, що живуть з ВІЛ.

 • Релігійні організації.

 • Представники приватного сектора.

 • Представник ЮНЕЙДС.

 • Представник ВООЗ.

 • Представники донорів: (Європейська Комісія, DFID, GTZ, представник USAID та Світовий Банк).

 • Міжнародні НУО (MSF, IRF (МФ «Відродження»), AFEW, представники PATH, AIHA, Policy Project, Int Federation.


Цей список базується на списку агенцій, які упродовж всієї історії Альянсу брали участь в організаційних консультаціях Альянсу під час дії Угоди про управління програмою. Звісно, цей список було збільшено, щоб залучити нових учасників, які з’являються в Україні у галузі роботи з ВІЛ/СНІД, і адаптовано, щоб забезпечити найкраще представництво НУО та комітетів, на які впливає епідемія.


Крок 3. Разом з Альянсом, як з активним учасником, відібрані робочі групи розглядають попередній варіант робочого плану програми (у тому числі ключові показники для кожного компоненту, деталізовані бюджет, план постачання та план програми моніторингу та оцінки діяльності) за 4 тижні.


Крок 4. Висновки кожної з робочих груп будуть широко розповсюджені, почне працювати механізм забезпечення зворотного зв’язку та коментарів (визначений під час першої консультативної зустрічі) з боку зацікавлених сторін. Альянс має надати адміністративну допомогу кожній з робочих груп з метою забезпечення обміну інформацією без затримок, оскільки час на формування остаточного запиту є лімітованим (як викладено вище в пункті 2.3).


Крок 5. За перегляд та координацію Заяви на продовження фінансування буде відповідальною «Консолідована група зацікавлених сторін», яку буде сформовано під час першої консультативної зустрічі. Запропоновано, щоб до складу увійшли приблизно вісім членів (в тому числі, її голова). Альянс буде надавати координаційну та секретарську підтримку. Цю консолідовану групу будуть розглядати як представника різних організаторів з допомогою використання конституційної моделі, вона буде тісно співпрацювати з ЮНЕЙДС. Найважливіше завдання цієї групи буде полягати в консолідації остаточної версії Заяви на продовження фінансування України Глобальним Фондом. Ця організація буде відповідати на запити Глобального Фонду щодо Заяви, тому потреба у секретарській функції буде актуальною і після прийняття Заяви.


Для успіху роботи групи дуже важливий консенсус у забезпеченні широкого представництва та функціонального складу Консолідованої групи, оскільки часові межі для закінчення процесу будуть доволі стислими.


В іншому випадку, “Фаза 2 процесу прийняття рішення” Глобального Фонду буде адаптовано до будь-яких інших Заяв на продовження фінансування, отриманих з України. З висновки щодо цього процесу можна ознайомитися за адресою:

http://www.theglobalfund.org/en/files/funds_raised/performance/phase2_qa_050208.pdf


6. Здійснення контролю єдиною національною координаційною структурою

До типових функцій національної координаційної структури належать: використання набутого досвіду всіх зацікавлених сторін з метою узгодження стратегій, спрямованих на зменшення негативного впливу ВІЛ/СНІД у країні; визначення додаткових потреб з фінансування, необхідного для досягнення цілей стратегії, що базується на наявній підтримці; моніторинг національних зусиль, які активовані як відповідь на епідемію; визначення пріоритетів щодо oпотреб та вдосконалення роботи з виконання програми для забезпечення того, щоб належні стратегії профілактики доповнювали наявну систему сприяння загальному доступу до лікування.

Зважаючи на бажання забезпечити Україні можливість для підготувки Заяви на продовження фінансування і забезпечити при цьому достатню кількість часу аби не допустити (за умови відсутності порушень у виконанні програми) появи додаткових потреб у фінансуванні, названі вище консультації та «Консолідована група» були визначені як перехідні структури на той час, допоки створюватиметься єдиний, представницький форум для співробітництва.


Очікується, що така єдина національна координаційна структура з’явиться упродовж 2005 календарного року як результат отриманого досвіду принаймні в таких сферах:


 • спільне бажання зацікавлених сторін підтримувати зусилля ЮНЕЙДС з дослідження та визначення альтернативних варіантів тих процесів, які можуть сформувати національну представницьку структуру;

 • аналіз процесу підготовки Заяви на другу фазу проекту та отриманих раніше результатів;

 • врахування результатів виконання програми, викладених у дослідженні Роджера Дрю;

 • заходи щодо зміцнення координаційного механізму;

 • заходи щодо забезпечення консенсусних рішень та зміцнення ролі лідера за підтримки міжнародних організацій, які мають досвід у цих питаннях;

 • досвід інших країн, запозичений під час візитів, для вивчення наявних координаційних механізмів;

 • регулярні квартальні зустрічі зацікавлених сторін, що їх проводить Альянс.

Похожие:

Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconРезультати конкурсів / тендерів в рамках компоненту «Інформація, освіта та адвокація» програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
«Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconРезультати конкурсу в рамках компоненту «Інформація, освіта та адвокація» програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
«Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconРезультати конкурсу в рамках компоненту «Інформація, освіта та адвокація» програми «Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
«Подолання епідемії віл/снід в Україні», підтриманої Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconЗвіт за ключовими результатами досліджень 2004 року щодо відповіді країни на епідемію віл/снід із рекомендаціями щодо розвитку програм Київ, 2005 Документ підготовлений: Л. Бочковою, К. Максименко, А. Муравським, Г. Довбах, Л. Гусак
Снідом, обласними санітарно-епідеміологічними станціями та ндо та профінансоване мбф „Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні” в...
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconДонецький прес-клуб вул. Челюскінців, 151, офіс 401
Віл/сніду «Міст». Проект здійснюється за підтримки мбф «Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні» в рамках реалізації програми «Подолання...
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconРекомендований інструментарій для дослідження політики та програм боротьби з віл/снідом на робочих місцях
Мбф “Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні” в рамках реалізації програми “Подолання епідемії віл/снід в Україні”, підтриманої Глобальним...
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconАнкета для опитування директорів шкіл
Альянс з віл/снід в Україні” в рамках реалізації програми “Подолання епідемії віл/снід в Україні”, підтриманої Глобальним Фондом...
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconРекомендований інструментарій для поведінкового моніторингу військовослужбовців
Мбф “Міжнародний Альянс з віл/снід в Україні” в рамках реалізації програми “Подолання епідемії віл/снід в Україні”, підтриманої Глобальним...
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р icon«Подолання епідемії віл/снід в Україні» Національна програма, підтримана Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією Одинадцята зустріч зацікавлених сторін
Національна програма, підтримана Глобальним фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом та малярією
Пропозиція щодо продовження підтримки Глобальним Фондом для боротьби зі снідом, туберкульозом І малярією програми подолання епідемії віл/снід в Україні після 30 вересня 2005 р iconАнкета для опитування учнів/студентів Шановний друже! Пропонуємо тобі відповісти на запитання цієї анкети. Це займе кілька хвилин
Альянс з віл/снід в Україні” в рамках реалізації програми “Подолання епідемії віл/снід в Україні”, підтриманої Глобальним Фондом...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов