Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять icon

Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходятьНазваниеАналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять
Дата конвертации06.06.2013
Размер54.63 Kb.
ТипАналітична довідка
скачать >>>

Аналітична довідка - роз’яснення


Проаналізувавши питання, що надходять від міських рад та існуючих операторів паркування, точку зору фахівців Мінрегіону, стосовно практичної реалізації Єдиної концепції організації безготівкових розрахунків за паркування для приватних осіб та корпоративних клієнтів, вважаємо доцільним надати наступні роз’яснення:

При розробці Єдиної концепції були враховані пропозиції операторів паркування та органів міських рад, які практично зайняті в наданні послуг паркування та можуть об’єктивно оцінювати реальну ситуацію. При цьому, розробники прийняли до уваги висловлювання Міністра Мінрегіону щодо необхідності ефективної координації зусиль центральних і місцевих органів влади та ініциативу Президента, яка спрямована на пошук і використання резервів для збільшення доходів місцевих рад.

Виходячи з практичного попиту, існування «людського фактору» в процесі збору плати за паркування готівкою, так само як і будь яка можливість використання готівкової форми сплати за послуги паркування безперечно призводить до прямих збитків міських бюджетів в сумі більш ніж 80 % сум, що повинні сплачуватись за такі послуги.

Попередній практичний досвід операторів паркування з використання паркоматів виявився негативним лише через одночасне існування можливості розрахуватися з паркувальником готівкою на місці паркування, а також необхідності наявності для сплати дрібних купюр або відсутності можливості надання решти. Через це встановлені паркомати високої вартості, наприклад у Києві, фактично не використовувалися за призначенням.

Концепція пропонує впровадження моделі паркоматів, яка дозволить паркувальнику здійснювати функції контролера-консультанта без права отримання плати за послугу чим забов’язить користувача розраховуватися через термінали.

На думку Мінрегіону для оплати послуг паркування слід і надалі застосовувати паркомати, які обладнаний модулем прийому готівки. Тобто, передбачається підтримка політики готівкових розрахунків в сегменті паркувального бізнесу, яка унеможливлює збільшення доходів місцевих бюджетів, централізованого об’ективного моніторингу доходів від використання паркувальних майданчиків, та підтримує корупцію на рівні паркувальників на місцях.

Слід зауважити що передбачена п.4 абзацу 7 Постанови КМУ № 1342 від 3.12.2009 року норма готівкових розрахунків за послуги паркування не відповідає вимогам Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” та суперечить політиці НБУ щодо стимулювання безготівкових розрахунків серед населення при придбанні товарів та послуг.

Також, це суперечить принципам Президентської політики введення “електронних грошей” і використання мобільного телефону як “платіжного інструменту”. Президентська інициатива цим передбачає виведення з тіньового обігу “паперових” грошей для підтримки економіки держави.

При розробці Постанови КМУ № 1342 від 3.12.2009 року в п.4 абзацу 7 не враховано те, що прийом готівки через автоматичні системи самообслуговування повинен здійснюватися спеціалізованими фінансовими установами, а надання вже оплачених (передоплачених) послуг повинно здійснюватися іншими автоматизованими пристроями, із застосуванням спеціальних карток. Таким чином, Постанова КМУ № 1342 від 3.12.2009 року суперечить нормам Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, та потребує внесенню відповідних змін.


Якщо паркувальний автомат має пристрій для прийому готівки, та призначений для виконання функцій слати готівкою за послуги, такий автомат відноситься до категорії платіжних терміналів, робота яких регулюється Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні".

Для забезпечення оплати послуги паркування, необхідно дотримуватися вимог Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" яким передбачено здійснення сплати за послуги через спеціалізовані платіжні термінали які належать спеціалізованим фінансовим установам.

Саме тому, основою стратегії Єдиної концепції є введення безготівкових розрахунків за послуги паркування та створення єдиного прозорого механізму збільшення доходів місцевих бюджетів, в законодавчо врегульованому полі у масштабі держави.

Передбачений Єдиною концепцією розподіл функцій сплати за послуги, та функцій отримання послуг, розділений і здійснюється окремими пристроями відповідно до вимог Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Фіскальний чек користувач отримує під час поповнення картки, а під час отримання послуги - паркувальний талон, безпосередньо на паркувальному автоматі. Це забезпечує виключення “людського фактору” при наданні послуг паркування, де присутній значний ризик розкрадання коштів безпосередньо паркувальниками на паркувальних майданчиках.

Вважаємо що лобісти можливості розрахунків готівкою безпосередньо через паркувальні автомати переслідують лише власні інтереси та сприяють поширенню корупції.

Звертаємо увагу на те те, що існуючі в Україні паркувальні автомати не мають можливості здійснення безготівкових розрахунків.

Засобом оплати послуги паркування слугуватиме єдина безконтактна паркувальна картка чи соціальна картка.

В разі відсутності картки, передбачається можливість розрахунку з використанням інтегрованої послуги «Мобільне паркування» через мобільний телефон.

Критика здійснення розрахунку з використанням послуги “мобільного паркування” є безпідставною  і непрофесійною.

Задекларований у Єдиної концепції розрахунок з використанням інтегрованої послуги «Мобільне паркування» є альтернативним, тільки у випадку відсутності пакрувальної чи соціальної картки. При цьому користування послугою дуже просте: на табличці біля місця паркування є код, який потрібно ввести для початку паркування, наприклад *456*12345#. Після завершення паркування нічого не потрібно робити, слід лише звільнити паркувальне місце, після чого відповідна сума буде знята з рахунку телефону. Якщо потрібно отримання паркувального талону, після відправлення зазначеного коду, потрібно підійти до паркомату та ввести свій номер телефону.

Крім того, картку можливо придбати безпосередньо у паркувальника зі стартовими 2-ма годинами послуг паркування що не є сплатою за паркування, які надаються паркувальнику під звіт.

На розсуд операторів передбачається придбання паркувальних автоматів значно нижчої вартості ніж існуючи, або використання існуючих лізингових моделей.

Вартість паркомата 900 доларів визначена остаточно і в 12 разів нижче за ті, що пропонуються існуючими виробниками. Кожен оператор паркування в подальшому має можливість самостійно визначити ступень автоматизації своїх паркувальних майданчиків. Для нормальної роботи паркомату достатньо лише самого паркомату, без будь яких доповнень. При необхідності, з приводу побажання збільшення прибутків, оператор паркування може прийняти рішення про обладнання паркувальних майданчиків датчиками автоматичної парковки, вартість яких складає 200 доларів (визначено прейскурантом). Але це власне бажання оператора паркування збільшити свої прибутки, що може бути прийняте з часом.


Що стосується розподілу коштів ТОВ «Технопорт» через м.Київ та зайняття ним монопольного становища слід зауважити, що підприємство є лише централізованим процесінговим центром, який щоденно в автоматизованому режимі перераховує кошти до міських операторів, що фактично надали послуги. Така технологія є аналогом принципу роботи існуючих платіжних систем, наприклад Visa, Mastercard, НСМЕП, тощо. При цьому, запропонована система дозволить без зволікань, в автоматичному режимі, отримувати кошти операторами паркування.

Враховуючи загальну думку усіх міських рад та операторів паркування, ТОВ “Технопорт”, разом з юристами Асоціацієй міст України, внесли конструктивні пропозиції до відповідних законодавчих акті та нормативних документів, для розбудови нової стратегії у сфері паркування транспортних засобів та створення передумов здійснення докорінних змін у цьому сегменті ринку.


Голова Ради Директорів

Групи компаній ТЕХНОПОРТ           Дмитро Стеценко


21.05.2012 г.
Похожие:

Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconДержбуд України роз’яснює
До Держбуду України надходять звернення громадян з проханням надати роз’яснення з питань встановлення приладів обліку та розрахунків...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconДія трудового договору працівника продовжується
Ради профспілки надходять численні звернення працівників щодо порядку їх працевлаштування… у газеті «Вісник профспілки» вже надавалось...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconЛист-роз’яснення Держжитлокомунгоспу України від 13. 04. 03 №4/2-390
Держжитлокомунгосп розглянув це питання на засіданні науково-технічної ради І роз’яснює
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconЛист-роз’яснення меу від 06. 05. 2008 №77-27/263
...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconЩодо надання роз'яснення
Держземінспекція розглянула Ваш лист від 04. 05. 2006 n 169-06 стосовно надання роз'яснення щодо термінів виконання запитів прокуратури....
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconДовідка за підсумками роботи рг1 Проаналізувавши стан, що склався в Україні в частині
Проаналізувавши стан, що склався в Україні в частині сталого розвитку, соціальної спрямованості, організаційної досконалості і конкурентоспроможності,...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconКас фау роз’яснення №01/03 від 19. 12. 2003 року
З метою одноманітного використання положень нск фау та керуючись ст. 193 Нск фау комісія автомобільного спорту фау затвердила наступні...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconРоз’яснення щодо обліку й оплати годин, витрачених працівниками на проходження періодичних медичних оглядів
Лист направлено на адресу керівників головних управлінь уз, начальників залізниць І голів дорпрофсожів. Роз’яснення має бути доведено...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconЩодо надання роз'яснення земельного законодавства лист
Державним комітетом України по земельних ресурсах розглянуто звернення щодо надання роз'яснення земельного законодавства та по суті...
Аналітична довідка роз’яснення Проаналізувавши питання, що надходять iconПостанова n 4 від 31. 03. 95
Враховуючи це, а також, що при розгляді таких справ в судах виникли питання, які потребують роз'яснення, Пленум Верховного
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов