Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» icon

Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса»НазваниеЄресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса»
Дата конвертации09.02.2013
Размер52.28 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ)

Цитуємо Т.Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж і у «єретичних висловлюваннях про Ісуса». Візьмемо для прикладу два із них. «Підгорецькі монахи» бачать єресь у висловлюванні, що Ісус «приходить через втручання Святого Духа». Отже, згідно заперечення даного вислову «підгорецькими монахами», Ісус Христос приходить, але «без втручання Святого Духа», а це теж єресь.”

Відповідь: Це твердження є наступним прикладом лицемірного і релятивістичного перекручування і хитрого заперечення основних правд віри.

Єрессю є стверджувати, що Ісус прийшов лише через втручання Святого Духа. Правдою віри є те, що Він „воплотився з Духа Святого” (Символ Віри). Однак якщо Л.Гузар твердить, що Ісус прийшов (на світ) через втручання Святого Духа, то можемо твердити: так само, як Дух Святий втручається у життя всіх звичайних людей, так само Він втрутився і при Воплоченні Божого Слова – а це є єресь.

Одним з методів ІКТ є те, що використовуються нечіткі теологічні терміни, які відкривають двері різним єретичним поясненням. Віровчення каже: „(Син Божий)... воплотився з Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком”(Символ Віри). Отож, якщо воплотився з Духа Святого, то вже не міг бути зачатим від чоловіка. Термін „втручання” Святого Духа все ж не виключає єресь, що міг бути зачатим від чоловіка, але навпаки, її припускає. Якщо дійшло лише до втручання Святого Духа, то це подібно, як при хрещенні кожен християнин є заторкнутий Святим Духом, і тоді Ісус приходить до душі, але цей прихід є іншим, ніж було втілення Божого Сина. Т.Сеньків навмисно затемнює ясне висловлювання Церкви, а цим впроваджує єретичний принцип. З допомогою діалектики перекручує вчення Церкви і називає його єрессю. Це є зразок маніпуляції правдами віри! ОТОЖ ЯСНО, ЩО єретиками є не ми, а він, який тут яВНО презентує єретичне мислення і єретичного духа.

Цитуємо Т.Сеньківа: „Інше твердження, проти якого виступає «підгорецька група» є таким: «Ісус був такий, як і будь-хто інший (людиною)». «Тобто, – продовжують вони, – Він не є Богом, а це єресь». Отже, «підгорецькі єпископи», заперечуючи даний вислів, вважають, що Ісус Христос не був людиною, а Богом, а це, згідно церковного вчення, теж єресь.”

Відповідь: Тут також Т.С. презентує наступний конкретний приклад маніпуляції правдою, з метою її висміяти і заперечити. Також йдеться про створення штучної проблеми, щоб потім про неї дискутувати. З цілого нашого контексту ясно випливає, що ми захищаємо обидві Христові природи.

На противагу цьому, формулювання кард.Гузара: прийшов у світ як людина є єретичним. Ісус не прийшов на світ лише як людина, Він прийшов на світ як Бог і людина: “І Слово стало Тілом” (Ів. 1,14).

Вислів “Ісус народжений від жінки” не є єрессю, якщо ясно вказується, що ця жінка є повна благодаті, захоронена від гріха, і що є Матір’ю і Дівою. Єрессю однак є бачити в Марії тільки жінку, а не наголосити при цьому, що є також Дівою. Точно так само єрессю є бачити в Ісусі лише людину, і при цьому не наголосити, що Він є Богом.

Христологічною єрессю є наступне: Ісус через цю жінку прийшов у світ, як людина у людський спосіб. Оскільки Кардинал цей вислів “у людський спосіб” не пояснює, то це означає, що у людський спосіб на світ дитина приходить через зачаття з чоловіка і через народження від жінки, матері, яка зносить пологові болі. Це в жодному разі не стосується ані Ісуса, ані Його Матері.

Виділенням одностороннього погляду, і то погляду природнього, створюється теорія про природнього (історичного) Христа. У цьому напрямку мислення веде читача кард. Гузар, а цей шлях єресі Т.С. публічно захищає як правовірний.

В усьому тексті висловлює дві головні єресі: ^ Христос є лише звичайною людиною і Марія є звичайною жінкою.

Ці висловлювання кард. Гузара не були б єресями, якби були включені в контекст, що містив би ясне і правовірне формулювання про Господа Ісуса Христа і Богородицю. Залишатися в напівправді, в чисто земному погляді на Ісуса і Пречисту Діву Марію, і замовчувати основне, є єрессю.

Т.Сеньків з допомогою діалектики і перекручування правд доходить до висновку, що ми стверджуємо, начеб Христос не був людиною, а це все ж є неправдою. Ми наголошуємо на засаді: „Завжди, коли говоримо про Господа Ісуса Христа, мусимо ясно вказати не лише на Його людську природу, але і на Його Божество!” Цього, на жаль, кард.Л.Гузар свідомо не робить, а цим проповідує єресі. Т.Сеньків з ним повністю ототожнюється.

^ Т.Сеньків називає нас сектантами і фундаменталістами

Цитуємо Т.Сеньківа: „Ознака секти – це фундаменталізм, який містить міф про повернення до «золотого» минулого.”

Відповідь: Насамперед мусимо розрізнити мусульманський чи індуїстський фундаменталізм, який сьогодні поєднаний з уявою про тероризм і насилля, а з іншого боку – християнський фундаменталізм. Слово «фундамент» означає основу. Основу християнства творить навернення, покаяння, прийняття основних правд віри, без яких немає спасіння. Далі тут йдеться про зречення свого «я», втрату душі заради Христа і Його наслідування. Цей християнський фундаменталізм жили і проповідували апостоли, мученики, святі... Без цього справжнього фундаменталізму ніхто не буде спасенний. Ознакою секти є залишення цих основних правд віри, які висміює сучасний дух апостазії через єресі ІКТ і синкретизм. Обидві ці єресі Т.С. пропагує.

^ Цитуємо Т.Сеньківа: „Міф про повернення до золотого минулого.”

Відповідь: Ми всі усвідомлюємо велику внутрішню кризу Церкви, яку спричинили, насамперед, сучасні єресі. Виходом є повернутися назад до здорових джерел віри, моралі і здорової традиції. На жаль, це все є демагогічно засуджено і висміяно фразою Т.Сеньківа „про повернення до золотого минулого”. Отож, згідно з Т.С., навпаки, модель реформи – це некритичне відкриття усім наймодернішим єретичним течіям. На жаль, вони ведуть до втрати віри і Божого життя, а отже до пекла.

^ Цитуємо Т.Сеньківа: „Адже Ісус Христос – це Богочоловік, тобто, правдивий Бог і правдива людина.”

Відповідь: Здавалося б, що цим Т.С. заперечує єресі ІКТ і єресі кард. Гузара, і що визнає справжній фундамент віри. На жаль, навіть коли сам вислів є правовірний, цілісна позиція Т.Сеньківа і дух, в якому він виступає, є цілком протилежним. Модерні єретики спокійно признають правовірні формулювання і навмисне їх використовують, а це тому, щоб поруч з ними могти легалізувати свої єресі. Це найбільше збиває з пантелику простих і щирих вірних. Прикладом цієї діалектики є проф. Т.Галік в Чехії. Коли єговісти скажуть, що Ісус є Богом, то це не є підтвердженням того, що вони мають Духа Христового. Так є і у випадку правовірного вислову Т.Сеньківа.

Висновок

Коли ми боремося проти єресей, наприклад, проф. Галіка, кард. Каспера, кард. Л.Гузара, кард. М.Влка, теолога Й.Собріна і А.Ґрюна, то маємо єдину мету – щоб була збережена віра, яка забезпечує нам спасіння і з’єднує нас з Христом та Духом Божим і дає силу наслідувати Христа та боротися з неправдою і гріхом. Єретики, навпаки, мають протилежну мету – знищити спасительну силу віри через ставлення під сумнів, релятивізацію, відведення від основних християнських правд і перенесення центру ваги до неосновних тем. Цим звиразненням неосновних проблем відводять від суті і так формують нову віру, яка вже не стоїть на основних правдах – фундаментах, але на людському мудруванні і гордині. Дійсність є доказом того, що урядницька церковна структура не має Божої сили, не є ані світлом, ані сіллю цього світу. Вона мовчить щодо основних проблем, пов’язаних зі спасінням, а тому душі масово йдуть до вічної загибелі.

Тепер є рік св.апостола Павла. На якому боці став би апостол Павло? На нашому боці, чи на боці кард. Гузара і Т.Сеньківа. Далі запитуємо: Хто має і хто не має духа апостола Павла? З проповідування постконфесійної віри, замість біблійної і справді католицької віри, не буде спасенна жодна людина (пор.Мк.16,16).

Виконавча комісія Синоду єпископів УГКЦ,

+ Ілля, ЧСВВ

+ Методій, ЧСВВ

+ Маркіян, ЧСВВ

+ Самуїл

Підгірці, 1.9.2008


Адреса: Синод єпископів УГКЦ, Підгірці 19, Бродівський р-н, Львівська обл., 80660

www.community.org.uaПохожие:

Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconЄресі про Ісусову Матір (ІІ) Цитуємо Тараса Сеньківа: „Окремої уваги заслуговують знайдені «підгорецькими монахами»
Цитуємо Тараса Сеньківа: „Окремої уваги заслуговують знайдені «підгорецькими монахами» у словах Блаженнішого Любомира, Глави угкц,...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconЗ гетсиманії на Голготу (хресна дорога)
Ув’язнення: Апостол-зрадник привів до Гетсиманії воїнів і вартових храму з факелами. Підійшов до Ісуса і зрадливо Його поцілував....
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconРозпорядження від № м. Дружківка Про дозвіл на проведення акції релігійною громадою Церкви Ісуса Христа
Розглянувши заяву релігійної громади Церкви Ісуса Христа про дозвіл на проведення духовно благодійних акції, згідно зі ст. 21 Закону...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconПастирський лист нового Синоду єпископів священикам угкц
А коли наше Євангеліє закрите, то воно закрите для тих, які гинуть; у яких бог цього віку осліпив розум, отих невіруючих, щоб їм...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconРимлян 6,3: «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса христилися, у смерть Його христилися?» 1 На що в цьому вірші поставлено наголос? На «христилися»
Тавлено наголос? На «христилися» і «смерть Його». Маємо знати, що ми христилися у смерть Ісуса Христа. Хрищення в біблійному значенні...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconСлово життя Рим. 6,3 (від 18. 3 до 2012) „Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охристилися, у смерть Його христилися?”
Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охристилися, у смерть Його христилися?”
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconВ. ф януковичу Президенту Росії В. В. Путіну Заклик Президентам України та Росії Святий Володимир 1000 років тому прийняв християнство на Київській Русі. До неї належали сьогоднішні Україна, Росія та Білорусія. З божими Закон
Була зміцнена сім'я, прийняті основні моральні норми до людських стосунків, впроваджена справедливість і покарання злочинів. Народ...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconСлово життя – Рим. 5,11 (від 16. 10. до 30. 10. 2011) „І не тільки те, але й хвалимось у Бозі через Господа нашого Ісуса Христа, через якого ми тепер одержали примирення”
Бозі через Господа нашого Ісуса Христа, через якого ми тепер одержали примирення”
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconВ. Й. Левада Префект Конгрегації Віровчення Чи має сенс Церковне право? Найвищою нормою в Церкві є „salus animarum, тобто спасіння безсмертних душ. Цьому закон
Кккц І кксц від Євангелія, або поставлять його понад Євангеліє, тим самим відірвуть його від суті християнства, тобто від живого...
Єресі, що стосуються Ісуса (ІІІ) Цитуємо Т. Сеньківа: „Подібні звинувачення зустрічаємо теж І у «єретичних висловлюваннях про Ісуса» iconМалоросійський мазохізм
Обидві нації схибнулися на своїй древності. Й настільки сильно, що, завершивши суперечку про національність Ісуса, Адама І єви, врешті...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов