Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) icon

Другий Великодній Пастирський лист (28 2008)



НазваниеДругий Великодній Пастирський лист (28 2008)
Дата конвертации09.02.2013
Размер116.58 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Другий Великодній Пастирський лист (28.4.2008)

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Сьогодні, як і вчора, ми святкуємо славне Христове Воскресіння. Христос у хрещенні передав нам нове життя. Окрім хрещення, необхідно особистою вірою прийняти Христа, а тоді правильно святкувати сьомий день.

Тисячу років тому Святий князь Володимир у Києві віддав наш народ Христові. Жестом віри було спільне Хрещення в ріці Дніпрі.

Сьогодні наш народ стоїть перед потребою обновити Хрещення і знову прийняти Христа. З цим пов’язано і питання Церковної єдності.

Зміст листа: 1) Проблема єдності вірних в Україні

2) Варіанти зовнішньої єдності

3) Звернення до церковних і політичних авторитетів

^ До п.1) Проблема єдності вірних в Україні

В Марійському об’явленні у Фатімі 1917 року і в Україні 1987 року було дано послання, що стосувалося і Росії. “Якщо Росія навернеться, то не буде третьої світової війни”. Щоб настало навернення до Христа, необхідно, щоб був даний простір тим, які це живе християнство вносять.

В сучасній добі вирішується про те, чи Україна і Росія відкриються основі християнства, яка внесе духовну обнову, чи відкриються декадентним течіям, які нищать духовні та моральні цінності людини і суспільства. Якщо християнство в Україні через правдиве покаяння не відкриється Христовому Духу, то стане незначною меншиною в новому протихристиянському суспільстві. Лише оновлене християнство може обновити людину і цілий народ. Щойно таке християнство надасть ясний сенс і мету людському життю, а також дасть силу і середники для осягнення справжнього щастя і спасіння. Людина, яка не закорінена у живій вірі, і яка не має здорових життєвих засад, сьогодні стає рабом неморальності, алкоголю, наркотиків, гральних автоматів, різних ворожок і страхів. Наслідком є порушена психіка, розбиття родин, нещасні діти, злочинність… Духовну руйнацію ще й до того пришвидшують різні секти через йогу, дзен, бойові мистецтва, різні орієнтальні практики і медитації.

Основа християнства – це запевнення нашого вічного життя у Христі. Основою моралі є любов до Бога і до ближнього. Теперішнє поганство через обожнення тварин і людини призводить до ідолопоклонства і до вічної загибелі. Замість чистої любові тут панує культ егоїзму і цинізму, що веде до самодеструкції особи і суспільства.

^ Перешкоди до єдності

Щоб християнство могло здійснювати правдиву та плідну місію, і щоб могло передати людям живого Христа і повне Євангеліє, мусить настати, насамперед, внутрішнє відродження кожного християнина і кожної окремої Церкви.

Найбільшою перешкодою для правдивої єдності у Христі на Україні є провід УГКЦ! Чому? Бо цілковито відкрився декадентному духу, який спаралізував Західну Церкву. Видимим плодом є масовий відпад від спасительної віри. Через т.зв. історично-критичну теологію заперечуються основи віри, тобто Божество Ісуса Христа і натхнення Св.Письма. Творити єдність з цим духом є духовним самогубством, а цього духа, прихованого начебто в “східній духовності”, проштовхує на Україні дух Синоду УГКЦ. Цей дух був тут насильно внесений в 1996 р. через папські дикастерії. Це беззаконня не зупинив навіть протест трьох митрополитів. Цей злочин Ватикану проти нашої УГКЦ і проти України досі не був направлений! Основною умовою справедливості є зміна духа в теперішній ієрархії УГКЦ. Інакше в УГКЦ духовна обнова не настане! Без покаяння і без правди ніхто не спасеться, а жодної правдивої єдності, що базується на обмані, не існує.

До 1990 року територія України була частиною Радянського Союзу, церковно підпорядковувалася Московському Патріархату. Західна Україна 400 років була під сильним впливом Західної Церкви, але 1946 року Сталін “об’єднав” її з Московським Патріархатом.

Із здобуттям Україною незалежності 1991 р. виникли, окрім нашої відновленої Унійної Церкви і вже існуючої Православної Церкви Московського Патріархату, ще дві Православні Церкви: Київського Патріархату і Автокефальна.

6 квітня 2008 р. ми написали Святішому Отцю щодо єдності християн наступне: “Є цілком зрозуміло, що ми не можемо православних єпископів обманювати і заманювати до пастки, яку представляють сучасні Ватиканські дикастерії, що нищать Боже життя. Однак це не означає, що через ці дикастерії вони мали б відкинути служіння папства як такого! Пропонуємо, щоб усім трьом Православним Церквам в Україні, якщо б вони визнали примат, була збережена їх цілковита адміністративна і юридична самостійність. Православні від цього нічого не втратять, а навпаки, здобудуть утвердження свого авторитету і внутрішньої єдності між собою. Водночас здобудуть і утвердження основ своєї віри, які сьогодні виставлені великим деструктивним тискам” (із листа до Папи).

Якщо настане духовне воскресіння, то християнство в Україні стане моральною силою для обнови цілого народу. Ця єдність тоді матиме позитивний вплив і на християн в Росії.

^ До п.2) Варіанти зовнішньої єдності

1. варіант основної єдності

Пояснення до схеми:

А – Православна Церква Київського Патріархату (ПЦКП)

Б – Православна Церква Московського Патріархату (ПЦМП)

В – Автокефальна Православна Церква (АПЦ)

Г – Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ)


Першим кроком до зовнішньої єдності було б те, щоб кожна з чотирьох Церков прийняла єдність зі Святішим Отцем, тобто прийняла харизму папства. Не йдеться про те, щоб підпорядкуватися адміністративній владі папських дикастерій, які часто роблять якраз протилежне до того, що хоче Папа і що представляє, та зловживають його авторитетом.

Ця базова єдність передбачала би, що кожна з чотирьох Східних Церков на Україні в основі залишиться у тому стані, в якому є, лише прийме служіння папства у питаннях віри і моралі. По суті жодна з трьох Православних Церков нічого не втратить, а лише здобуде.


^ 2. варіант чотирьох Патріархатів на Україні





Якщо б усі Східні Церкви прийняли папство (прим.: УГКЦ прийняла його вже 400 років тому), постало би актуальне питання: що було б корисним для України? Теоретично, Святіший Отець міг би визнати Патріархат кожній з цих чотирьох Церков.


^ 3. варіант Київського об’єднаного Патріархату

Київський Православний Патріархат де-факто існує, але поки що не є схвалений жодним іншим Патріархатом: ані Московським, ані Константинопольським, ані Папою. Подібно і УГКЦ, хоча є з’єднана з Римом, Папа не визнає Патріархат УГКЦ, незважаючи на те, що кард. Л.Гузар і називає себе Київським Патріархом.

Створення єдиного Київського Патріархату матиме перешкоди. Якщо припустимо, що усі Церкви визнають примат Папи Римського, то з якої з чотирьох Церков мав би бути обраний Патріарх? Який юридичний стан він би мав щодо окремих об’єднаних Церков? Очевидно, мусіли б бути опрацювані чіткі церковні закони, які б зберігали певну автономію окремих чотирьох Церков і їх власну традицію.

^ 4. варіант Київсько-Московського (Московсько-Київського) Патріархату

1) Для всіх моделей єдності основною умовою є внутрішнє навернення, як УГКЦ, так і трьох Православних Церков.

2) Московський Патріархат в Москві мав би визнати найвищий і Божий авторитет Папи у питаннях віри і моралі. Однак тут не йдеться про адміністративну підпорядкованість владі папських дикастерій.

3) Необхідно, щоб настало оздоровлення національних відносин між росіянами і українцями.

Якщо Бог через заступництво Богородиці зробить ці три чуда, то ця модель може бути серйозним варіантом для реалізації.

Цей варіант практично би означав, що коли б Московський Патріархат як цілісність прийняв примат Папи у питаннях віри і моралі, на Україні тоді не було б жодного патріархату, але тільки чотири автономні Церкви, які визнавали б єдність з Папою. Ці Східні Церкви на Україні і Православна Церква в Росії створили б один Московсько-Київський (Київсько-Московський) Патріархат як центр Східної Церкви. Умовою було б те, щоб Московський Патріархат в Росії визнав службу і авторитет Папи в питаннях віри і моралі (ex cathedra), і щоб так вчинили і три Православні Церкви на Україні. Цей Східний Патріарх у разі виборів нового Папи був би найсерйознішим кандидатом.

^ 5. варіант: Статус-кво в Україні

Цей варіант виражає сучасний стан, який є в Україні. Пасивно залишатися в цьому стані було б на шкоду усіх чотирьох Східних Церков. Якщо не буде створена базова єдність християн на Україні, то тоді неможливо оборонятися проти інвазії сект та різних релігій зі Сходу, які часто зловживають християн і мас-медіа для реалізації своїх цілей.

Духовне розділення християн є на шкоду як для народу, так і для окремих душ, вічне спасіння яких таким чином знаходиться під загрозою. Велика відповідальність за це лягає на духовних пастирів, які мали б не лише охороняти овець, але також забезпечити їм місії та рехристиянізацію України.

Що про єдність Церков скаже простий віруючий народ? Божий люд хоче, щоб тут було забезпечено спасительне вчення, щоб були дані середники до спасіння і до духовного життя, щоб тут були святі пастирі, охочі жертвувати за стадо і своє життя. Для реалізації цього необхідне духовне пробудження, з яким є пов’язане служіння євангелистів, пророків, учителів, апостолів та пастирів для збудування Христового Тіла (пор. Еф.4,11наст.).

Потрібно чітко констатувати, що зречення з нашого боку примату Петра вело б до фальшивої єдності і це означало б зраду власної ідентичності та Христа. За правду і наші мученики жертвували кров і життя.

Ми пробачили Православній Церкві і пробачаємо знову. Признаємо, що винуватцем нашої ліквідації 1946 року не є Православна Церква, але дух зради всередині нашої Церкви, а головне – політичний режим. Це все ми прощаємо. Ми свідомі, що в минулому і ми теж спричинили біль Православній Церкві. Сьогодні ми хочемо через правдиве покаяння дати простір нашому Господу і Спасителю, щоб Він заволодів у нашій Церкві, щоб душі були спасенні, щоб настала правдива обнова і духовне воскресіння на території України, а також і Росії.

^ До п.3) Звернення до Церковних і політичних авторитетів

Звернення до Папи

Святіший Отче, ситуацію в Україні потрібно вирішувати в правді і справедливості. Насамперед, мусять бути відновлені здорові фундаменти, які були порушені насильним втручанням папських дикастерій 1996р. Всупереч протестів трьох митрополитів і проти ККСЦ, на Главу УГКЦ була поставлена особа, яка внесла до Синоду УГКЦ духа, що не дозволяє жодної правдивої обнови і місії. Цей дух смерті, що був нам накинений в ім’я послуху Ватикану, вже не сміє панувати в УГКЦ. Слухатись такої системи є самоліквідацією Церкви. Ця система смерті є перешкодою до правдивої єдності усіх християн в Україні. Про це свідчать і проголошення з “Меморандуму трьох митрополитів УГКЦ” (1996): Те, що сталося, було наслідком махінації і раніше запланованого перевороту, що був накинутий болючим способом нашій вітці Христового Тіла... Mи пишемо цей Меморандум... щоб ті, xтo прийде пo нac, вже нiкoли більше не пiшли дорогою, накиненою нам на жовтневому Синоді (1996)”. Митрополити запитують, якою буде реакція, коли про цей шантаж довідаються православні брати:Якщо колись задумають унію з Римом, вони питатимуть себе: Чи і нас також так потрактують (зманіпулюють нами)?”

В 2007р. ця система зліквідувала останнього правовірного єпископа в Україні. З цієї причини для збереження правовірності УГКЦ ми прийняли єпископські свячення. Офіційна ієрархія лицемірно ховається за Вашим Папським авторитетом і офіційно нищить останні залишки вірних, яких отруює єресями і духом відпадницького західного католицизму.

Святіший Отче, знову Вам нагадуємо, щоб силою свого авторитету екс-катедра Ви зробили духовну операцію для збереження Західної Католицької Церкви. Через історично-критичну теологію тут заперечується Христове Божество і натхнення Св.Письма. Цей Ваш крок віри принесе оздоровлення та поверне єдність навіть тим християнам, які не визнають Вашого примату (протестанти, православні).

^ Звернення до Московського патріарха

Ми, єпископи УГКЦ, молимося за Вас, щоб Бог дав Вам світло і силу для духовного використання цьогорічного ювілею Хрещення Русі-України Святим Володимиром в Києві 988р. 1000-літній ювілей був 20 років тому, але тодішня політична система не дозволила ані духовно, ані зовнішньо використати цей ювілей для духовної обнови народу. Нехай же цього року ця можливість буде Вами додатково використана! Нехай же це додаткове святкування 1000-літнього (цього року – 1020-літнього) ювілею буде поєднане з духовним воскресінням російського народу. За цей народ і Ви і Ваша Церква відповідаєте перед Богом. Без правдивого покаяння ані в Україні, ані в Росії не настане духовне воскресіння. Віримо, що Бог створить умови, щоб і Ви взяли участь в урочистостях у Києві.

^ Звернення до представників Православних Церков в Україні

Ви, духовні пастирі Божого стада, живете в Україні і розділяєте долю цього народу. Україна є виставлена великому тиску різних нехристиянських духовних течій. Цей тиск стає щораз інтенсивнішим і нищить особу, родину, спільноту, парафію і цілий народ. Без конкретної форми єдності ми не здатні ані оборонятися, ані здійснювати плідну зовнішню місію християнства. Настає великий ювілей 1020 років від часу хрещення Русі-України. Цього року цей ювілей поєднуємо ще з 1000-літнім ювілеєм, який в минулому було неможливим гідно відсвяткувати. Ми запропонували Папі модель єдності, в основі якої є те, щоб на першому місці чинив покаяння провід УГКЦ! Також ми йому запропонували, а сьогодні пропонуємо і Вам, варіанти єдності, однак не з ватиканськими дикастеріями, але лише з авторитетом Папи. Цей авторитет є повірений Папі Христом для охорони моральних правд та правд віровчення.

Ми переконані, що наш діагноз і прогноз виходить з реальності, і що настав історичний момент для вирішення проблеми єдності в Містичному Тілі Христовому – в Церкві. Також ми переконані, що ця ініціатива є у згоді з Божою волею! Нам йдеться про одне: про живе відношення до Христа, про правовірне вчення, про спасіння безсмертних душ і духовне воскресіння цілої України!

^ Обнова християнства призводить до обнови народу

Обнова християнства призводить до оздоровлення цілого народу. Усі проблеми: особисті, суспільні і міжнародні мають духовну основу. Якщо настане обнова Христовим Духом, то токсичний вірус брехні і смерті буде переможений ліком правди і настане духовне оздоровлення особи, родини і цілого народу. На початку минулого століття настала духовна обнова Західної України за посередництвом митрополита А.Шептицького ЧСВВ. Державні статистики констатували, що злочинність знизилась до мінімуму і зміцнилося родинне життя.

З тисячолітнім ювілеєм обнови хрещення у Києві і по інших місцях України чи Росії може розпочатися на цій території процес обнови здорових, моральних, суспільних і духовних цінностей. Найбільшою цінністю тут, на землі, є життя, а після смерті – життя вічне! І цей духовний вимір повністю усвідомлював князь св.Володимир при хрещенні Русі-України 988р.

Болісно, що багато священиків і єпископів не орієнтуються в цих основних речах, а тому навіть не бачать кризи віри і потребу обнови.

З цією обновою здорових коренів християнства в Церкві та народі пов’язана і єдність з Західною Церквою, така, яка була в добі св. Володимира. Ця внутрішня єдність повинна повністю респектувати власну традицію і структури як однієї, так і іншої Церкви.

^ Звернення до Президента України В.Ющенка

Ми, єпископи УГКЦ, дуже радіємо з того, що Вам, пане Президенте, лежить на серці духовне благо, а також єдність християн в Україні, і що Ви хочете гідно відсвяткувати і самі взяти активну участь у відзначенні 1000- і 1020-літнього ювілею Хрещення Русі-України. Дякуємо Вам за Вашу ініціативу і підтримку цього духовного і народного проекту.

Бажаємо Вам, щоб особливо під час цього святкування у Києві, Ви гідно репрезентували Вашого попередника Святого Володимира, який був мудрим володарем над усією Руссю-Україною. Нехай же Бог дасть Вам багатство мудрості і сили, щоб Ви і надалі мудро вели український народ!

^ Звернення до Президента Росії Д. Медведєва

Шановний пане Президенте! Насамперед, сердечно вітаємо Вас з обранням на пост Глави російського народу. Ви були обрані в тому році, коли ми згадуємо ювілей хрещення Русі-України святим Володимиром. Оскільки не було можливості 1000-літній ювілей 1988 року торжественно відсвяткувати, він був додатково перенесений на цей рік, коли водночас пригадуємо 1020-літній ювілей. Незважаючи на те, що головне святкування відбудеться у Києві на свято Святого Володимира 27 липня 2008 р., ця подія стосується і Вашого народу, який ви представляєте. Ми, як єпископи УГКЦ, звернулися до Московського Патріарха та звертаємося і до Вас з проханням, щоб Ви зробили максимум для духовної віднови християнства в Росії.

Не бійтеся, що обнова правдивого християнства буде політично невигідною! Росія сьогодні є надією для цілого т.зв. християнського світу, який сьогодні перебуває у глибокій духовній і суспільній кризі. Під час появи Богородиці 1917 року у Фатімі (Португалія), було дано послання, в якому Вона сказала людству: “Якщо Росія навернеться, то не буде третьої світової війни!”. Це послання стосується і України.

Пане президенте, сам Бог кладе Вам на серце цю візію обнови Вашого народу, так само, як її кладе на серце і президенту України! Нехай же Святий Володимир буде для Вас обох прикладом мудрого проводу повіреного Вам люду. Нехай же його жест хрещення Русі-України буде Вам обом прикладом віри, яка відкриває рай на землі і після смерті.

Христос Воскрес! Нехай же цього року в Україні і в Росії дійсно збудеться: ^ Воістину Воскрес!

Висновок


Сьогодні ми святкуємо славне Христове Воскресіння. Христос у хрещенні передав нам нове життя. Тисячу років тому Святий князь Володимир у Києві віддав наш народ Христові. Жестом віри було спільне Хрещення в ріці Дніпрі. Сьогодні наш народ стоїть перед потребою обновити Хрещення і знову прийняти Христа.

З цим пов’язано і питання церковної єдності.


В Христі, єпископи УГКЦ

+ Маркіян Гітюк, ЧСВВ

+ Методій Шпіржік, ЧСВВ

+ Ілля Догнал, ЧСВВ

+ Самуїл Обергаусер

Підгірці, 28.4.2008

Копії:

  • Папа Бенедикт XVI

  • Московський Патріарх

  • Київський Патріарх

  • Настоятель УАПЦ (Православної Автокефальної Церкви)

  • Президент України В.Ющенко

  • Президент Росії Д.Медведєв



Адреса: Монастир ЧСВВ, Підгірці, 80660, Бродівський район, Львівська область, Україна.

www.community.org.ua



Похожие:

Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconВеликодній Пастирський лист
В цей історичний час до Вас звертається новозаснований Візантійський Католицький Патріархат
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconВеликодній пастирський лист християнам України
Ця нав’язана шизофренія підтримується рекламуванням гормональних препаратів, які дітям в школах сугестивно пропонують. Вершиною цього...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconПастирський лист усім християнам Європи
Цей пастирський лист мала би видати Єпископська конференція Європи. Оскільки вона паралізована апостатичною структурою всередині...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconВеликодній пастирський лист
Великдень ми проживаємо Христову смерть І його славне воскресіння, що є основою нашої віри. Боже Слово нам нагадує, що хрещенням...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconВідповідь на пастирський лист Глави угкц л. Гузара
За ці злочини згідно Карного Кодексу України належиться покарання ув’язненням від 2 до 5 років. Згідно Божих законів цей пастирський...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconПовідомлення (т зв пастирський лист) угкц щодо нас, чотирьох єпископів. Цитуємо: "Як Верховний Архиєпископ угкц бажаю подати до вашого відома наступне": Пункт
Л. Гузар видав офіційне повідомлення (т зв пастирський лист) угкц щодо нас, чотирьох єпископів
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconПастирський лист – Великдень 27 2008
Володимиром у Києві. Хрещенням ми були занурені до Христової смерті і одержали нове життя (пор. Рим. 6,3-4). Це Боже життя в собі...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconРіздвяний пастирський лист
Звертаюся до вас, як пастир, якому довірена найбільша відповідальність за ваше спасіння
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconНа початку року був написаний пастирський лист священикам і Божому люду та була організована акція підписування петицій. Своїми підписами вірні відрікалися 8-ми єресей кард. Л
На початку року був написаний пастирський лист священикам і Божому люду та була організована акція підписування петицій. Своїми підписами...
Другий Великодній Пастирський лист (28 2008) iconПостанова комісії (ЄС) №889/2008 від 5 вересня 2008 р. Детальні правила щодо органічного виробництва, маркування І контролю для впровадження Постанови Ради (ЄС) №834/2007 стосовно органічного виробництва І маркування органічних продуктів
Органічних продуктів, та скасування Постанови (єес) №2092/911 І, зокрема, Статтю 9(4), другий абзац Статті 11, Статті 12(3), 14(2),...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов