Відкритий лист усім вірним угкц icon

Відкритий лист усім вірним угкцНазваниеВідкритий лист усім вірним угкц
Дата конвертации09.02.2013
Размер66.72 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>


Відкритий лист усім вірним УГКЦ

Дорогі вірні Української Греко-Католицької Церкви,

цим оприлюднюємо цілій нашій Церкві, що ми: о. ThLic. Маркіян В. Гітюк, ЧСВВ, о. ThDr. Методій Р. Шпіржік, ЧСВВ, о. ThDr. Ілля А. Догнал, ЧСВВ і о. PaedDr. Самуїл Р. Обергаусер згідно встановлених літургійних приписів були висвячені на греко-католицьких єпископів. Оприлюднення питання хто нас висвятив, де і коли, вже належить до Святішого Отця.

Ситуація в нашій Церкві склалась така, що Синодом УГКЦ, де панує дух схизми і апостазії, офіційно не може бути обраний єпископ, який би захищав ідентичність нашої Церкви. Дух Синоду є протилежний до того, якого мали наші єпископи-мученики: єпископ Й.Коциловський, єпископ Г.Хомишин. Тепер хоч і є зовнішня свобода, однак настала скрита диктатура, яку вже від 1990р. підготовляв о. д-р. І. Дацько, канцлер кардинала М. Любачівського. В 1996р. незаконно, за Главу нашої Церкви був просунений Любомир Гузар. Він збудував систему повільного розкладу Церкви тим, що відкрив її духові схизми, а що ще набагато гірше: духові Нью Ейдж – духові антихриста. Тому ми перед своїм сумлінням, перед Богом, перед мученицькою Церквою були зобов’язані зробити цей крок – обминути процедуру виборів, яка дозволяє, щоб єпископами стали лише такі, які внутрішньо зломані, мають духа зради і по суті не будуть захищати ані ідентичність нашої мученицької Церкви, ані інтереси Божі. До того ж про таких колабораціоністів потім лицемірно, і з усією славою виголосять, що їх вибрав та іменував сам Святіший Отець.

Структуру, яка була нав’язана УГКЦ незаконно і проти волі трьох Митрополитів, які протестували проти цього злочину, саме тому необхідно було обійти і зробити революційний крок, подібно як вчинив Л. Гузар в 1977р., коли без відома Святішого Отця дав себе таємно висвятити на єпископа. Однак Л. Гузара на відміну від нас, ані в сумлінні, ані перед Богом і Церквою ніщо не оправдувало за його незаконний крок. В 1977р. було неможливим, щоб він, американець, як таємний єпископ їхав на Україну для підпільної діяльності. Отже не було необхідності святити єпископів для України. На Заході, в США, Канаді, Бразилії наша Церква мала офіційних єпископів і не було причини когось тайно святити. Він міг мати намір або підривати УГКЦ на Заході, або мав лише свої особисті кар’єристські амбіції. Потреба наших свячень в теперішній добі, однак має поважну причину: внутрішній розклад, в якому Церква знаходиться і якому на Україні відкрив двері д-р. І. Дацько і Л.Гузар.

Митрополит Стефан Сулик у своїй книзі «Як Стефан став Митрополитом» описує інтриги І. Дацька, громадянина США, який одразу після падіння комунізму прийшов на Україну з Архиєпископом М. Любачівським, щоб будучи канцлером, практично тримати в своїх руках церковну владу і підготовляти наступний крок до того, щоб він сам або його найближчий приятель Л. Гузар став Главою УГКЦ і щоб таким чином відкрити нашу Церкву духові схизми, але і духові Нью Ейдж. Все це їм вдалося з допомогою інтриг папських урядовців, які обманули Святішого Отця. Коли три наші Митрополити подали скаргу до Святішого Отця, то було вже запізно.

Щоб до Синоду єпископів дісталися люди, яким на серці лежить на першому місці Боже Царство і спасіння безсмертних душ, потрібно було зробити революційний крок, подібний до того, який зробив Л. Гузар. Повторюємо, на це він не мав права, але ми мали право. В часі підпілля не потрібно було просити дозволу Ватикану на свячення єпископів, тому що була особлива ситуація. Сьогодні з певного погляду ситуація є набагато важчою ніж в часі підпілля, хоч зовнішньо маємо свободу. Тому ми перед Богом мали право зробити цей революційний і рискований крок. Від єпископів, які також були таємно свяченні в підпіллі і ми прийняли тайні єпископські свячення. Отож ми мусіли обійти незаконну монополію антихристиянського духа теперішніх структур. Тому щойно тепер додатково повідомляємо про наші свячення не тільки вам, вірним, але також усім кардиналам і всім єпископам Католицької Церкви. У цій справі ми звернулися головно до Святішого Отця.

Звертаємо вашу увагу, що згідно ККСЦ кан. 1060 §1 в даній ситуації жодний Синод, жодний самозваний Патріарх, жодна церковна комісія не є компетентною і не має права нас карати. Міг би лише Святіший Отець. Але він де-факто нас покарати не може, бо цим покарав би сам себе, тому що ми є йому вірними і вірні мученицькій Церкві та залишимось вірними нашому Господу і Спасителю Ісусу Христу. Нашою програмою є вірність Святішому Отцю, вірність вченню Католицької Церкви. В цих важких умовах, коли і ціла Західна Церква переживає кризу, ми охочі повністю жертвувати себе за обнову Церкви, як це вчинили наші попередники єпископи-мученики.

Потрібно знати, що уся Західна Церква опанована духовним раком. ^ Як головних винуватців і найбільш відповідальних за погром у Церкві можемо виділити дві групи: переважна більшість єпископів і переважна більшість теологів. Загальновідомо що Собор єпископів себе не оправдав. Криза єпископату стала явною через скандали, що сягають від США через Ірландію аж до Австралії, і які потрясають Церквою. Однак ще гіршим, ніж конкретні випадки, які викликають згіршення, є загальна позиція більшості єпископів, які йдуть на компроміси, а цим зраджують Христа і Його Церкву. Вже декілька десятиліть між єпископами поширена помилкова думка, що Церква нібито для того, щоб забезпечити собі якесь майбутнє, мусить що раз більше уступати бажанням і уявам хворого суспільства. Це, однак, є обман і велика помилка. Через таку позицію Церква отримала характер неосновного елемента суспільства. Цю позицію у нас репрезентує Л.Гузар і більшість поставлених ним єпископів. Однак тут йдеться про зраду Христа і Його Євангелія, та зраду Божого Духа і Церкви.

Святіший Отець для цьогорічної зустрічі молоді обрав гасло: “Приймете силу Святого Духа, який на вас зійде, і будете моїми свідками” (Ді. 1,8). Ми маємо бути Ісусовими свідками, тобто мучениками, а не кар’єристами і боягузами, подібно як зрадник апостол Юда. Ісус сказав: “Ідіть же по всьому світу і проповідуйте Євангелію” (Мк. 16,15), а апостол Павло каже: “Горе мені, коли б я не проповідував Євангелії” (1Кор. 9,16). Отож ми маємо обов’язок свідчити цьому світові. Маємо обов’язок і відповідальність за Україну – чи в Церкві, в людських душах і в народі запанує Дух Христовий, чи пануватиме дух антихриста. Ми твердо і визначено стоїмо під прапором Христа і охочі захищати усі ті душі, яким лежить на серці власне спасіння, і які бояться Бога більше, ніж людей. Ми хочемо їх підтримати на безпечній дорозі наслідування Ісуса Христа, яка веде до вічної слави в небі. Це є нашою програмою, яку нам дав Ісус подібно, як поклав її у серця усіх вірних апостолів і єпископів. Нашою програмою є Він сам – Ісус Христос, в Ньому ми хочемо обновити нашу УГКЦ. “У Бога немає нічого неможливого”. Як це станеться? На це запитання ангел відповів Богородиці: “Святий Дух це вчинить”. Це неможливе, Святий Дух зробить можливим, але для цього потребує людей, які так само, як Богородиця, скажуть Богові: “Я раба Господня, нехай же станеться мені за Твоїм словом” (Лк. 1,38).

За прикладом нашої Небесної Матері, ми хочемо бути рабами Господа, а не рабами брехні, різних гріхів і залежностей. Ми хочемо проповідувати цю справжню свободу, яка є лише у Христі. Цій свободі передує певність спасіння, яке також є лише в Ісусі Христі: “Хто має Сина, той має життя вічне, хто ж Сина Божого не має, той життя не має. Це вам пишемо, щоб ви знали, що маєте життя вічне” (1Ів. 5,10наст.).

Нас четверо є дійсними греко-католицькими єпископами. Ми не чекали. Коли б нас, чи подібних нам, мав вибирати кард. Л. Гузар, то він радше вибрав би козла з рогами ніж правовірного священика за єпископа. Перед Богом і перед цілою Церквою ми були зобов’язані зробити цей крок. Мусили обійти зрадницьку і незаконно просунену ієрархію, яка сама напхалася, а Святішому Отцю в такій системі не залишалось нічого іншого, як тільки цих прихованих зрадників визнати. І ми до певної міри зробили цей революційний крок, але на відміну від них, які це зробили для зради і для знищення Церкви, ми – задля спасіння нашої Церкви і задля духовного воскресіння. Якщо Святіший Отець силою системи був змушений визнати їх, зрадників Церкви, то тим більше в інтересах Церкви – визнати нас. Якщо б він нас осудив, то цим самим осудив би себе і всіх правовірних людей в цілій Церкві, яких ми репрезентуємо, а також цим засудив би самого Христа. Це неможливо!

Святіший Отець є безсильний, тому що він не може карати тих, які вбивають душі, бо вони вибудували залізобетонну структуру, де церковна машинерія вже не обороняє Боже життя, але захищає тих, хто це життя вбиває. З огляду на те, що Святіший Отець є безсильний і висить на хресті, ми допомогли йому зробити цей сміливий крок для добра Церкви, цілком в його інтенції. До того ж в нашій Східній Церкві не існує жодного покарання latae sententiae, тобто силою самого права. Тому до нас не відноситься жодна кара. Повторюємо, нас не може судити ані кард. Л. Гузар, ані скликаний ним самосуд. Нас як єпископів може судити єдино Святіший Отець. І як ми уже наголосили, він нас засудити де-факто не може.

Наша програма є такою ж, яку мав апостол Павло – проповідувати Христа вчасно-невчасно, свідчити про нього відпалим християнам і новітнім поганам, бути охочими прийняти задля Христа кайдани, а навіть і смерть. Ми повністю усвідомлюємо основну реальність, якою є смерть, суд і вічність: або будемо ми і ви навіки в пеклі, або будемо вічно жити в небесній славі. Це земне життя є тільки підготовкою до щасливої чи нещасливої вічності. Наша програма – проповідувати Ісуса Христа, бо тільки в ньому і ніде інше, є наше спасіння і вічне життя. Боремося і хочемо боротися проти усіх єресей і як добрі пастирі захищати довірене Боже стадо від усіх хижих вовків, які його нищать. Боягузливі пастирі, наймити, відкривають Церкву духові світу, щоб нищив її зсередини. Ми охочі за своїх овець покласти і своє життя за прикладом самого Ісуса Христа (пор. Ів. 10,11). Ми просимо Синод єпископів УГКЦ включити нас до своєї структури. Однак тут є проблема – цей Синод має іншого духа ніж ми. Ми маємо Духа Христового. Отож ми готові прийняти інтриги та очорнювання, і те що вони будуть представлятися, що мають Христового Духа і що вони є вірними пастирями. Звичайно, можуть це казати, але мірилом правди є одна умова: щоб ці члени Синоду мали Христового Духа, то насамперед мусять навернутися і чинити покаяння, інакше не будуть навіть спасенні. Ми цю Божу умову стараємося сповняти кожного дня. Від них залежить чи виберуть цю дорогу навернення і покаяння. Тільки тоді матимемо з ними єдність. Правдива єдність є тільки в Христі і в Його Дусі.

Дорогі вірні УГКЦ, ми повідомили вам, що ми прийняли Боже післаництво, бути вашими вірними пастирями і уділяємо вам своє архиєрейське благословення.

+ Маркіян В. Гітюк, ЧСВВ

+ Методій Р. Шпіржік, ЧСВВ

+ Самуїл Р. Обергаусер

+ Ілля А. Догнал, ЧСВВ

Підгірці 3.03. 2008р.

Копії:

  • Бенедикт XVI, Папа

  • Кардиналам і єпископам Католицької Церкви

  • Синоду УГКЦ


Адреса: Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл.

www.community.org.ua
Похожие:

Відкритий лист усім вірним угкц iconПастирський лист священикам І вірним угкц в Україні
Глави угкц кард. Л. Гузара замість нього був новим правовірним Синодом єпископів призначений новий представник угкц, а ним є архиєпископ...
Відкритий лист усім вірним угкц iconПастирський лист вірним єпархії
Угкц кир Михайло Осідач разом з усіма єпископами правовірного Синоду єпископів угкц уділяють Вам своє Архиєрейське благословення
Відкритий лист усім вірним угкц iconВідповідь на памфлет під назвою „Пересторога вірним угкц” Цими днями на замовлення апостатичного Синоду угкц вийшов памфлет під назвою: „Пересторога вірним угкц ”
Цими днями на замовлення апостатичного Синоду угкц вийшов памфлет під назвою: „Пересторога вірним угкц ”. Яка мета цього памфлету?...
Відкритий лист усім вірним угкц iconВідкритий лист Львів’янам
Курії Львівської архиєпархії угкц. Це був підлий маневр, бо, по-перше, угкц цей костел взагалі не потребує, бо в центрі міста має...
Відкритий лист усім вірним угкц iconВідкритий лист Цирілу Василю ті, секретарю ксц
Вам повідомляємо про злочини ієрархії угкц. За це повну відповідальність несете, передовсім, Ви, оскільки є дуже добре проінформовані...
Відкритий лист усім вірним угкц icon17 єпископів угкц під анатемою
Цим відкритим листом повідомляємо Святішому Отцю Бенедикту XVI, всім священикам, монахам, монахиням І всім вірним угкц в Україні,...
Відкритий лист усім вірним угкц iconПовідомлення священикам І вірним угкц недійсні єпископські І священичі свячення
Правовірний Синод угкц цим повідомляє всіх вірних угкц, що єпископські свячення Й. Шевчука 2009р. є недійсні
Відкритий лист усім вірним угкц iconОнкохворі діти України: відкритий лист
...
Відкритий лист усім вірним угкц iconПовідомлення (т зв пастирський лист) угкц щодо нас, чотирьох єпископів. Цитуємо: "Як Верховний Архиєпископ угкц бажаю подати до вашого відома наступне": Пункт
Л. Гузар видав офіційне повідомлення (т зв пастирський лист) угкц щодо нас, чотирьох єпископів
Відкритий лист усім вірним угкц iconПастирський лист нового правовірного Синоду єпископів угкц вірним
Святої Літуpгії. Поширюють про нас неправди і очорнення, а при цьому навмисне закривають справжній стан речей. Роблять це тому, що...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов