Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам icon

Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископамНазваниеСвідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам
Дата конвертации10.02.2013
Размер98.06 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Свідки Ісуса

Лист кардиналам і єпископам

Католицької Церкви

Святіший Отець вибрав як мотто на Всесвітній День молоді в Австралії (2008) Ісусову обітницю: “Як на вас зійде Святий Дух, будете моїми свідками (мартирес) в Єрусалимі… і аж до краю землі” (Ді. 1,8).

Умовою того, щоб стати Ісусовим мартирем було і є прийняття Святого Духа. Це прийняття не можна замінити ані побожністю, ані аскезою, ані освітою. Апостоли як учні Христові залишили все задля Нього (див.Лк. 14,33). Репрезентовані Іваном під хрестом, прийняли Ісусову Матір за свою власну (див.Ів. 19,25-27). Їм декілька разів з’являвся воскреслий Христос і говорив з ними (пор.Лк. 24,13наст.; Ів. 20; Ів. 21). На сороковий день після свого воскресіння, коли Він видимо залишив цю землю, Ісус обіцяв дати їм свого Духа. Аж потім вони стануть Його свідками. Це здійснилося в Єрусалимі в день П’ятидесятниці. Там апостоли свідчили найперше. На їх свідоцтво за 1 день навернулося 3 000 людей. Свідоцтво словом, поєднане з прийняттям Святого Духа, згодом було поєднано з другим ступенем свідоцтва тих, що увірували – зі свідоцтвом життя. “Мали одне серце і були однією душею, і ніхто ні про що не казав, що це є його власне, але мали усе спільне” (пор.Ді. 4,32). Взаємні міжлюдські відносини базувалися на євангелійній чистоті: “Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать” (Мт.5,8). Люди з-поза їхньої спільноти бачили, що Бог є посеред них і зовнішнім знаком того була чиста і безкорисна любов між ними, і про них говорилося: “Подивіться, як вони люблять один одного”. Потім це свідчення словом і життям Бог підтверджував великими дивами і чудами (пор.Ді. 5,12.15; 9,36 наст.; 14,3 і т.д.).

Ці свідки Ісуса були вимушені створити закриту спільноту, щоб не злитися зі світом (див.Ді. 2,40). З іншого боку все ж були відкриті, щоб в Божій силі свідчити цьому світу про спасіння, яке є в Ісусові. Основою євангелійного свідоцтва було і є – вказати на реальність гріха і на Ісуса, який своєю смертю і своїм воскресінням переміг гріх і смерть і здобув нам вічне життя.

Отець Том Форест написав: “Коли б мені з’явився ангел, щоб сповнити одне моє бажання для добра Церкви, то я б хотів: ЩОБ В КАТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ ЗНОВУ БУЛО ПОСТАВЛЕНО ^ ВСЕПЕРЕВИЩУЮЧЕ ПІЗНАННЯ ІСУСА ХРИСТА. За це пізнання вмирали мученики, а місіонери приносили найбільші жертви!”

Ісус помер за мої особисті гріхи, які засудили мене до вічної смерті. Він є моїм Спасителем. “В нікому іншому нема спасіння” (Ді. 4,12). Ісус є “Бог з Бога…істинний Бог з істинного Бога” (Символ віри). Він є Воскресіння і Життя (див.Ів. 11,25). Хто повірить в Ісуса, буде спасенний, хто не повірить – буде засуджений (пор.Мр. 16,16). Це є суттю радісної звістки – моє спасіння і життя в Христі. В Ньому є і моє визволення з рабства гріха (пор.Ів. 8,36). Медитації йоги і дзен-буддизму, психотехніки чи фройдівський психоаналіз нікого не позбавлять ані провини, ані рабства гріха. Єдиний, хто визволить мене від гріхів, є Ісус. Апостол Петро свідчив в домі поганина Корнилія про те, що Ісус помер за наші гріхи, і що воскрес з мертвих. Божий Дух, що перебував у Петрові, через це свідоцтво зійшов не лише на поганина Корнилія, але і на всіх його приятелів.

Апостол Павло також свідчить про досвід, який здобув, коли навернувся і прийняв Ісуса та Його Духа, і таким чином став Ісусовим свідком. За це він зазнав переслідування з боку єврейської ієрархії, яка хотіла його вбити.

Кожен, хто хоче стати справжнім свідком Ісуса мусить зробити те, що зробили апостоли: навернутися, прийняти Ісуса Христа, віддати Йому ціле своє життя, а тоді прийняти в повноті Святого Духа! Нічого більше і нічого менше. Сьогодні свідок Христа мусить відділитися від духа цього світу, від духа Нью Ейдж, від історично-критичної теології (ІКТ), фальшивого міжрелігійного діалогу і жесту в Асижі (1986р. і 2002р.), які практично зловживаються для ліквідації будь-якої місії. Правдивим свідком був апостол Павло (див. його листи), правдивим свідком був ап.Іван (див. його Євангеліє, листи і Апокаліпсис), а також і інші апостоли.
^

Смерть задля Христа


Перші два ступені свідоцтва – словом і життям – є часто некривавим мучеництвом. Третій ступінь – це криваве мучеництво, смерть задля Христа! Першим таким свідком Христовим став в Єрусалимській спільноті первомученик Степан. Ті, хто вважали себе релігійною елітою і заступниками Бога на землі, його укаменували (див.Ді.6-7). Потім вони об’єдналися з політичною владою і усунули наступного свідка – апостола Якова, якому Ірод наказав відтяти голову. Накінець усі апостоли, учні Ісусові, стали свідками не лише своїм словом і життям, але також підтвердили своє свідоцтво мученицькою смертю. Їх наслідували наступні генерації свідків. Проти них виступили не лише євреї, але і погани, які мучили і вбивали християн. В 65р., після спалення Риму Нероном, настало жорстоке переслідування християн в цілій Римській імперії, яке продовжувалося аж до ІV ст. Поганство немилосердно вбивало жінок, дітей і старців, тому що вони вірили в Ісуса.

Ми живемо в добі, коли в Церкві офіційно вивчається така теологія, яка піддає сумніву те, що Христос є Богом і Єдиним Спасителем і що Св.Письмо є Божим словом. Тому найбільша проблема сьогодні – свідчити відпалим християнам, священикам, монахам та ієрархії про живого Ісуса, про те, що кожен з них мусить навернутися. Для своєї власної шкоди вони переконують себе, що коли були охрещені і закінчили теологічні студії, то автоматично є спасенними. Навіть фальшиво вважається, що після прийняття священичого чи єпископського свячення ці люди автоматично стали святими. Це є великою помилкою. Ця екзистенційна неправда веде до пекла. Під час появ Пречистої Діви Марії в Україні (Джублик, 2002) діти бачили пекло і небо. На запитання, чи бачили там і єпископів, відповіли: “В пеклі їх було багато. В небі були лише ті, хто померли як свідки віри (мартирес)”. В Меджуґор’ї Матір Божа закликала вірних, щоб половину молитов і постів жертували за свого єпископа і церковних настоятелів. Якщо єпископи не навернуться від духа світу і світського стилю життя і якщо в покорі, як розкаяний розбійник, не віддадуть Ісусові своє лицемірство, свою сліпоту і свої гріхи, то будуть засуджені (пор.Лк. 13,3). Найгірше є, що багато з них не хочуть бути свідками Ісуса, не хочуть навернутися і також не дозволяють навернення і спасіння іншим. Їх стосується Боже слово: “Зажмурили очі, щоб не бачити, закрили вуха, щоб не чути, щоб серцем не зрозуміти і не навернутись, щоб Я міг їх зцілити” (Мт. 13,15).
^

Погляд Святого Письма на свідоцтво


Апостоли свідчили про Ісуса, насамперед в Єрусалимі. Тому і ми мусимо, насамперед, почати свідчити в Церкві. Ісус виразно передбачив, що нас не приймуть і багато хто виступить проти: “У власному домі будуть двоє проти трьох, батько проти сина, а мати проти доньки” (Лк. 12,52-53), а далі Ісус каже: “Це Я вам сказав, щоб ви не зневірилися. Виключать вас з синагог (і зі шкіл), і година настане, що кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить тим Богові. Чинитимуть вам те, бо не пізнали ані Отця, ані Мене” (Ів. 16,1-3). Апостол Іван пише: “Я побачив під жертовником душі убитих…за свідоцтво, що мали … Тоді було дано білу одежу кожному, … хто мав бути вбитий як вони” (Об. 6,9-11). Дракон воював з тими, які прийняли Ісусову Матір і мають свідчення Ісуса Христа (Об. 12,17). Апостол Іван пише: “І побачив я тих, що були обезголовлені за свідчення Ісуса і за слово Боже, бо не поклонилися звірові і його образові, ані не прийняли його знамення на своє чоло і свою руку. І вони ожили та царювали з Христом …” (Об. 20,4). Павло свідчить про Ісуса, який йому явився і сказав: Я зробив тебе свідком …Я визволю тебе від народу і від поган, до яких я тебе посилаю, щоб відкрити їм очі, щоб вони навернулися від темряви до світла, від влади сатани до Бога, та щоб вірою в Мене одержали відпущення гріхів” (Ді. 26,16-18). Сам Ісус каже про необхідність свідчити про Нього: Хто мене визнає перед людьми, того і я визнаю перед своїм Отцем Небесним” (Мт. 10,33). “Вас приведуть до правителів і до царів за мене, щоб свідчити перед ними і поганами” (Мт. 10,18). “Не турбуйтесь, як вам відповідати чи що говорити, Святий Дух неодмінно навчить вас тієї години, що потрібно казати” (Лк. 12,11-12). Тут не говориться про жодний міжрелігійний діалог, але Ісус виразно говорить про те, що маємо про Нього свідчити і за ціну переслідування чи навіть смерті. А ця позиція без змін дійсна і сьогодні.

Сьогодні, так як і в минулому, у кожній родині потрібно мати одразу після Св. Письма книгу життя святих і мучеників – це є справжні свідки віри. Життєписи однак мусять бути написані в Божому Дусі, як свідоцтво віри. Так їх може написати лише той, хто сам є Ісусовим свідком і має в повноті Святого Духа, а не історики ІКТ. З іншого боку, сьогодні свідки Ісуса мусять боротися проти системи, яка отруїла духовною отрутою не лише християнську літературу, але й теологію. Йдеться, насамперед, про релігійно-психологічні книги (напр.Ансельм Грюн). На жаль, багато книг із церковним схваленням містять цю отруту (Й.Собріно та ін.).
^

Приклади свідоцтв


Святе Письмо подає нам приклад, як маємо в покорі вчитися боротися проти неприятелів Церкви. Прикладом є пророк Ілля. Після трьох з половиною років укриття, молитов і посту за духовне пробудження народу, він повертається на свою батьківщину і зустрічається з царем Ахавом, який за порадою своєї дружини Єзавель дозволив убити Господніх пророків. Ахав нахабно сказав до пророка: “Це є ти, що непокоїш Ізраїля?” Ілля не піддався фальшивій покорі, ані не відкрився страху і духу, який був за Ахавом, але одразу йому відповів: Не я зробив нещасливим Ізраїля, але ти і дім твій, бо ви відпали від Господа через ідолопоклонство(1Цар. 18,17-18). З такою ж готовністю мали б уміти відповідати і ми, і так відбивати усі зухвалі напади неприятеля.

Дух брехні і смерті сьогодні у світі ліквідує все, що поєднане з Ісусом і моральними цінностями. Він виступає з професійною сугестивністю і дерзістю. В Церкві цей дух вселився до клиру та ієрархії, а також з професіональною та сугестивною дерзістю пропихає брехню ІКТ і духовність Нью Ейдж. Для вбивання невинних овечок, він зловживає послух і щирість! Тому в Церкві мусять бути правдиві свідки Ісуса, які виступлять проти цього духа брехні і смерті у світлі й силі Святого Духа.

Приклад: Ліберальний священик нищить парафію, розбиває живі спільноти і психологічно вбиває найсильніших духовних осіб, які з ним не погоджуються, словами: “Ти розбиваєш парафію, вже мав би покінчити з цією фальшивою побожністю”. Вірний з неправильної покори мовчить, перестане боротися, загіркне на Церкву і на Бога, або відійде з Церкви. Якщо він обороняє духовне життя і віру, то не мав би боятися, а мав би сказати: “Отче пароху! Не я, а ви розбиваєте парафію, ви мали б вже накінець покінчити з тою вашою фальшивою побожністю. Або наверніться, або відійдіть! Ви не пастир, а вовк.”

Приклад: Як реагувати, коли ліберальний теолог, що заперечує Христове Божество і Його воскресіння, прискіплюється до студента, який обороняє апостольську віру? Наприклад, йому скаже: “Ти є шкідник Церкви, ти не слухаєш Церкви, ти проти Святішого Отця!” Студент мав би відважно сказати: “Не я, а ви, пане професоре, є шкідником Церкви. Ви не слухаєте Церкву, ви є проти Святішого Отця!” Що слідувало б опісля? Студент, очевидно, був би виключений навіть і з останнього курсу. Однак, виключеним мав би бути ліберальнний професор. Якщо є виключений цей невинний студент і покараний за те, що обороняє правовірність і Церкву, то вина лягає на боягузливого єпископа, бо не заступився за правдивого свідка віри. Студент не був зухвалим, але був героєм, що обороняв Ісуса і свідчив про Нього. Св. Климент Гоффбауер, в схожій ситуації будучи студентом, зробив так: встав і вголос сказав: “Пане професоре, це вже не є католицьке вчення!”, – гримнув дверима і вийшов з аудиторії. Це є свідоцтво віри!

Так само демагогічно проти свідків Ісуса повторюють звинувачення, що є неслухняними! На це достатньо запитання: В чому конкретно, коли і де? А тоді додати висновок: Не ми, але ви неслухняні Богу, Євангелію та Папі!

Свідок Христовий – це Божий воїн. Він обороняє безборонних і оберігає основні правди віри, які є дорогою до вічного життя. Це є найвищий і найшляхетніший ідеал. Ця духовна боротьба вимагає цілої людини, і часто відіграється приховано лише в людському серці: проти духів брехні, єресей, страху і невіри.

Старший священик згадує семінарію: “Тут був один семінарист, який навколо себе збирав слабких і нерішучих, та рафіновано вбивав у них останні краплі віри. Усі це знали, але боялися його. Тоді я знав, що мушу заступитися за безборонних. Майже всю ніч я молився і шукав Божу волю. Зранку, після Літургії я виразно і коротко сказав йому: “Х. – ти є вбивця душ!” – і повернувся до каплиці. За хвилину мене викликали до ректора. Ректор і духівник мене насварили, а тоді вислали його за двері. Духівник замислився і сказав: “Добре ти йому то сказав. Можеш іти!” Рік після прийняття свячень дотичний семінарист покинув священство! Знаю, те, що я тоді зробив, було свідоцтвом задля Ісуса, і навіть, якщо це було проти бонтону тодішньої семінарії”.

^ Ми повинні свідчити не лише про Ісуса, але і про Божий закон – Декалог. Теологи ІКТ вважають Декалог давнім збірником законів кочових племен, який, як кажуть, вже не є Божим словом, і ані вже не є для нас зобов’язуючим. Всупереч тому, справжній свідок приймає Декалог як Божий закон.

Божі закони Декалогу свідчать проти абортів і евтаназії, які є убивством людини. Свідчать проти вбивства і самогубства, проти моральної нечистоти, яка нищить особу і сім’ї. Свідчать проти гомосексуалізму, передшлюбного інтимного життя, наркотиків, алкоголізму, корупції, хабарництва, гедонізму і всіляких залежностей. Перша Заповідь Декалогу є проти окультизму і фальшивої духовності, яка приховується за удавано невинними філософіями, психологіями, альтернативною медициною, різними медитаціями, релаксаціями, духовними енергіями, т.зв. космічними каналами, віщуванням, магією, спіритизмом і т.д. Якщо християнин не відділиться від цих практик, то він власне і не навернувся, і далі залишається в рабстві князя темряви (пор. Еф. 2,2). Якщо християнин має духа цього світу, то не є жодним свідком Ісуса, а навпаки, дає своїм життям, своєю позицією і словом протилежне свідоцтво.

Від правдивого свідоцтва залежить спасіння багатьох (пор.Рим. 10,13-14). За це свідоцтво заради Христа і Євангелія апостол Павло зазнав переслідування, а накінець був убитий, як і інші апостоли, і схоже, як і сотні тисяч мучеників – свідків (мартирес) аж до сьогоднішніх днів.

Отож маємо свідчити про Христа в силі Святого Духа, насамперед, в Єрусалимі (в Католицькій Церкві), а накінець, усім народам. Це є наказ Спасителя, а він зобов’язує кожного. Жодний міжрелігійний діалог не може і не сміє замінити це свідоцтво!

Висновок


^ На порозі третього тисячоліття ми повинні свідчити цілому світу про живого Ісуса, бо в Ньому Єдиному є спасіння і вічне життя. З цього обов’язку кожен з нас буде давати звіт перед Божим судом. Якщо б ти мав живу віру і послухав Ісуса та Його Євангеліє, багато з тих, що будуть в пеклі, там би не мусіли бути! Усвідом собі перед Богом і всіма людьми цю свою відповідальність!

Свідоцтво в Єрусалимі (в Церкві) є найважчим. Це відчув і апостол Павло від власного народу і від фальшивих братів (див.2Кор. 11,24-28), а головне – від церковної ієрархії, яка узурпувала собі Божий авторитет. І сьогодні часто цей авторитет використовується для вбивства Ісусових свідків! Святіший Отець вибрав як мотто для Всесвітового Дня молоді в Австралії (2008) Ісусову обіцянку: “Як на вас зійде Святий Дух, будете моїми свідками (мартирес) в Єрусалимі… і аж до краю землі” (Ді. 1,8). Передумовою того, щоб стати Ісусовим мартирем, було і є прийняття Святого Духа.

Господи Ісусе Христе, Ти за мене пролив свою кров і жертвував своє життя. Мій Господи і Боже, дай щоб був охочий і я задля Тебе вчинити так само, і таким чином стати Твоїм мартирем. Амінь.

В Христі,

o. ThDr. Ілля A. Догнал, ЧСВВ

o. Ing. ThDr. Кирило Ю. Шпіржік, ЧСВВ

o. ThDr. Методій Р. Шпіржік, ЧСВВ

o. ThLic. Maркіян В. Гітюк, ЧСВВ

Підгірці, 21. 9. 2007

Копії: Святішому Отцю Бенедикту ХVІ

Адреса: Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл., Україна

www.community.org.uaПохожие:

Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Господа і Бога Ісуса Христа! Як тільки віра перестане бути відношенням, а стане лише якоюсь ідеологією чи теологічною дисципліною,...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconМісії в україні лист кардиналам І єпископам
Лист від 2007р., що матиме позитивні наслідки для цілого християнства і підтримає ще й спільну місію в Україні. Тут, в часи комуністичної...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам
Метою цього листа є вказати на потребу нової священичої формації закладеної на основі особистого навернення, прийняття Христа за...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconМісії в україні лист кардиналам І єпископам Католицької Церкви
Лист від 2007р., що матиме позитивні наслідки для цілого християнства і підтримає ще й спільну місію в Україні. Тут, в часи комуністичної...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Метою цього листа є вказати на потребу нової священичої формації закладеної на основі особистого навернення, прийняття Христа за...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Господь через пророка Єзекиїла дав обіцянку: „Я дам вам нове серце… я вийму кам’яне серце з вашого тіла” (Єз. 36, 26). Тут ідеться...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconМасонська нагорода Гансу Кінґові Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Церква мовчить щодо історично-критичної теології (ікт), яка в результаті заперечує Божество Христове, натхнення Святого Письма, а...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Вам на розгляд актуальну проблематику, якою є буддизм. Папі і Вам Бог довірив відповідальність за Католицьку Церкву. Тому Вам не...
Свідки Ісуса Лист кардиналам і єпископам iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Декларації Nostra aetate. Ви разом з ним несете відповідальність за корабель Церкви, яким кидають сильні бурі. Без ясного слова процес...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов