Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви icon

Лист кардиналам і єпископам Католицької ЦерквиНазваниеЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Дата конвертации10.02.2013
Размер96.67 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Чистота серця
Лист кардиналам і єпископам Католицької ЦерквиВаша Еміненціє, Ваша Ексцеленціє,

Вам довірено репрезентувати Церкву і виступати в її імені. Важко обороняти її, коли Ви виставлені односторонньому тиску від світу, а від Вас очікують відповіді на делікатні питання, які часто ставлять так, що коли дасте відповідь іншу, ніж хоче світ, будете висміяні. Особливо делікатними є питання моралі, і між ними на першому місці є область моральної чистоти.

Відповідати на ці питання неможливо без закорінення в живій вірі, яка дивиться на життя з перспективи вічності і рахує з Божою ласкою. Якщо хтось правдиво навернеться і знайде живе відношення до Ісуса, то усі проблеми вирішаться.

Ви, дорогі Отці, стоїте перед, історичним етапом яким є внутрішня реформа Церкви. Літургійна реформа ІІ Ватиканського Собору повернула вівтар лицем до людей, але не повернула серце лицем до Бога. Цей найважливіший етап стоїть сьогодні перед Вами!

Реформу розпочніть від себе! Ісус дає зауваження єпископам першої Церкви, закликає до покаяння, Його слово є актуальним для кожного з Вас: “До ангела (єпископа) Церкви в Сардах напиши: Знаю твої діла, що маєш ім’я ніби живий, а ти мертвий. Будь чуйний та решту зміцняй, що мають померти!… Отож покайся” (Од.3,1 наст.).

Святі починали покаяння від себе! А це є дорога і для Тебе, потім потрібно розпочати реформу в семінаріях і між священиками. Студенти теології повинні дати до світла обманливу систему історично-критичної теології (ІКТ) і фальшиву пошану до чужих релігій, за якими скривається дух смерті! Необхідно їх вести до особистого навернення і до наслідування Ісуса через внутрішню молитву і Боже слово (пор.Ді.6,4). Таким чином у них вирішаться усі питання моралі. Якщо життя Ісуса стане нашим життям, то будемо проповідувати Христа і свідчити про Нього та Його Євангелію в Божій силі. Якщо цієї духовної сили не матимемо, то станемо звітрілою сіллю, яку викидають, щоб її топтали люди (Мт.5,13). Ви, будучи пастирями, в цій історичній добі повністю відповідаєте передовсім за цю найосновнішу справу, якою є внутрішнє відродження Церкви.

В останній добі віра була відірвана від живого відношення до Ісуса, а таким чином і від життя. В багатьох місцях християнство ставалося тільки бездухою ідеологією. Моральність, таким чином, втратила свій фундамент і свою обгрунтованість. Найболючіше це проявляється у відношенні до 6-ої і 9-ої Заповіді. Єдиним виходом з цього зачарованого кола є те, щоб не вирішувати проблему моралі атомізовано, відірвано від основи, якою є живе відношення до Ісуса; вихід є в тому, щоб проповідувати живого Христа і Євангелію в повноті, і таким чином здійснювати правдиву реєвангелізацію! Тоді зрозуміємо і делікатні моральні вимоги, які подаються в Нагірній проповіді: “Коли праве око твоє спокушає тебе, - вирви його і кинь геть від себе” (Мт.5,29). Що це означає? Маємо подвійний зір – тілесний і душевний. Тим душевним зором є наша уява, яка зуміє оживити з пам’яті щось конкретне, а це потім викликає нашу змислову пожадливість. Тому відразу, як тільки з’явиться якась уява чи згадка, мушу вирвати моє внутрішнє око від з’єднання з цим об’єктом і відкинути від себе. Практично тут йдеться про внутрішнє самовідречення, про те, щоб перервати внутрішній або зовнішній нечистий погляд. Таке виривання ока не є одноразовим вчинком, але це – програма, дорога віри і любові до Ісуса. “Віддайте тіла ваші, як жертву живу, святу, приємну Богові: богослужбу від вас розумну” (Рм.12,1 наст.).


^ Достоїнство у Христі.


Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – то члени Христові?… Утікайте від розпусти… Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе у вас…” (ІКор.6,15 наст.).

Св.апостол Павло закликає чоловіків і жінок, щоб залишились як і він. Він не тільки не мав дружини, але був правдиво свобідний від світової журби. На першому місці змагався за своє живе відношення до Ісуса, а потім про спасіння душ! За що змагаємось ми? Ми повинні наслідувати св.Павла: “Наслідуйте мене, як і я Христа” (1 Кор.11,1).


ККЦ 2361: “Сексуальність не є чимось чисто біологічним, а торкається людини як такої в її сокровенній суті. Сексуальність здійснюється правдиво людським способом тільки тоді, якщо становить невіддільну частину любові, якою чоловік і жінка цілковито себе зв’язують аж до смерті.” Любов має вимір тілесний, тобто ерос, і вимір душевний – філіа, що означає любов до родини, народу, а потім - аґапе, тобто чиста любов, яка закорінена в Бозі, а до ближнього проявляється безкорисною жертвою.

Бог особливим чином глибоко вклав у серце матері любов. Це добре видно на такій арабській байці: “Був один злий син, розбійник, якому диявол пообіцяв мішок грошей за те, що вб’є свою маму і серед ночі до темного лісу принесе її серце. Він так і зробив, але, йдучи лісом, зашпортався і впав. Скровавлене серце його матері випало на землю і він почув ніжний зойк: “Синочку, чи сильно ти вдарився?” Це є лиш слабий відблиск Ісусової любові, яка не перестає нас любити, хоча ми безнастанно її нехтуємо, зранюємо і вбиваємо.

^ Сексуальність була відірвана від любові і від плідності. В подружжі чоловік і жінка мають рости до батьківства і материнства. Спочатку вони передають природнє життя, а також, будучи християнським подружжям, повинні на це життя нащепити через св.Хрищення і Боже життя. Далі повинні дітей правильно виховувати не тільки словом, але і прикладом любові до Бога, до справедливості, власним прикладом при розрізненні добра і зла і бажанням давати Ісусові перше місце, а для моральних вартостей приносити і найбільші жертви.

На початку 20 століття (1902р.) в Неттуно в Італії була замордована 12-ти літня дівчина, яка радше вибрала мученицьку смерть ніж мала би втратити вінець чистоти. Церква проголосила її святою!

Щодня біля статуї свободи в Америці лежить декілька мертвих птахів, які вночі летять до фальшивого світла, вдаряються до статуї і з поламаними крилами падають вниз. Це є образ молодої людини, яка тужить за свободою і щастям, але тому, що їй ніхто не вказав на Ісуса – єдине правдиве Щастя, знаходить лиш те фальшиве і платить за нього життям (сьогодні масові смерті від СНІДу).

^ Яку вартість має чистота? В Африці знайшли найдорогоцінніший камінь Koh-I-Noor. Малі діти бавилися камінчиками, серед яких був і цей дорогоцінний камінь. Якийсь європеєць дав дітям за нього солодощі, і вони йому цей камінь віддали. Подібно є зі скарбом чистоти. Молода людина втрачає його за хвилеву розкіш.

ККЦ 2350: ^ Наречені зобов’язані зберегти чистоту у стриманості.

Один лікар психіатр пояснював: “Я переконаний, що дівчина по суті є здібна любити тільки одного. ЇЇ серце пробуджується тільки раз. Якщо дівчина мала сім коханих то так (дослівно сказав) для подружжя є засвинена. Візьме собі сьомого, а постійно думає про того першого, якому цілком себе віддала”. Ще кілька років тому було нормальним, що наречений і наречена вступали до подружжя з чистим серцем. Обидвоє берегли чисте серце для того одного, якому хотіли віддатись, але аж до смерті. Розлучення мають корінь у нечистій молодості. Скільки гріху перед подружжям, стільки є терпіння в подружжі. Передшлюбні статеві зв’язки, чужоложство, все це – гріхи, за які треба відповідати перед лицем святого Бога!


^ Чиста любов – Аґапе.


В.Буш (1897-1966), євангелізатор і місіонер, в Німеччині після війни мав відвагу сказати молодим жінкам: “В ІІ світовій війні загинуло в нашому народі 5 млн. чоловіків. П’ять мільйонів дівчат мусять пройти життя дорогою усамітнення. Мали б собі усвідомити, що означає для нашого народу ця мовчазна біда 5 млн. дівчат. Ці чоловіки лежать на бойових полях. Хотів би я цим дівчатам сказати: ‘Не відбирайте тепер грішним способом те, чого вам не дісталось! Не вкрадайтеся до чужого подружжя!’ ‘Але що з нами?’, - запитують. Я відповідаю: ‘Ви, молоді дівчата, які не вийшли заміж, наповніть своє життя чистою любов’ю – аґапе, відношенням до Ісуса і зазнаєте правдивого щастя, яке вас наповнить і якого жодний чоловік вам дати не може. Ця аґапе проявляється у відношенні до людей безкорисною і жертвенною службою для хворих, терплячих і опущених. Світ спраглий такої жертовної і відданої любові!’ ”

^ Без живої віри ані після війни, ані сьогодні неможливо жертвувати своє життя і знайти правдиву любов і правдиве щастя – Ісуса. Однак, ця віра безперервно різними півправдами, фразами, філософіями і новими теологіями отруюється і нищиться!

Існує природній закон тяжіння. Все, що є важче від повітря, падає на землю. Людина теж підлягає цьому закону. Щоб злетіти в повітря використовує повітряну кулю наповнену газом, легшим за повітря.Цим подолав закон тяжіння. Подібно є із законом гріху (Рм.7,1), який тягне нас додолу, але є тут і закон Духа, який мене звільнив від закону гріха і смерті. Цей відноситься тільки до тих, хто є в Христі Ісусі (пор.Рм.8,1-2).

Запитуємо: Яку моральну користь має сучасне людство із психології К.Г.Юнга і психоаналізу З.Фрейда? Можемо констатувати, що мінусову. Їх практики не ведуть до Христа, до прощення гріхів, до звільнення з грішного узалежнення, але навпаки, відводять на фальшиві дороги і легалізують гріх. На жаль, не тільки пацієнти на психіатрії, але і багато монахинь цим заміннюють духовне життя. Кому Фрейд дав силу воювати з т.зв.лібідо – грішною пожадливістю? Кого визволив з гріху? Своїми силами ми не переможемо ані т.зв. лібідо, ані не є здатними виконувати євангелійні вимоги, але якщо маємо живе відношення до Ісуса, то Він нам силу дасть (пор.Флп.4,13).

Апостол Іван пише: “Юнаки, ви сильні і слово Боже у вас перебуває, і ви перемогли лукавого” (1Ів.2,14). Апостол знає, що юнаки мусять боротися передовсім із спокусами в області чистоти і також знає, що цю область злий (т.т.демон нечистий) зловживає. Як перемогли? Так, що залишалися в Божому слові! “Коли перебуватимете у моїм слові… спізнаєте правду і правда визволить вас” (Ів.8,31-32). Ця обітниця дійсна і сьогодні, і не тільки для юнаків, але і для кожного, хто прийняв Христа. Умовою, щоб ми могли перемогти злого, є перебувати в Ісусовім слові.


^ Нечисті демони


Вони діяли не тільки в добі Христа, але діють і сьогодні (сексуальні вбивства, збочення…). Стверджувати, що нечисті демони сьогодні пішли у відпустку і що є безробітними, є знаком духовної сліпоти. В Євангелії бачимо, що дух нечистий часто з’єднаний з різними хворобами, а коли є прогнаний, то люди стають здоровими. Ісус погрозив нечистому духові: “Німий та глухий душе! Наказую тобі: Вийди з нього!” (Мк.9,25). “Всі ті, що їх мучили нечисті духи, теж оздоровлялись” (Лк.6,18). Є таїнством, як діє нечистий дух на психосоматичну систему. “Ісус дав їм (апостолам) владу над нечистими духами, щоб їх виганяли” (Мт.10,1). А що ми? Цей наказ відноситься і до нас. І ми маємо виганяти їх пальцем Божим, як апостоли і святі, які цю Божу силу прийняли і з нею співпрацювали.


^ Святіший Отець Бенедикт XVІ (колишній кардинал Й.Ратцінгер).


“У світі, де гроші і багатство є мірою всіх речей, правдива католицька етика багатьом може виглядати, як чужородне тіло з давніх часів… В культурі “розвинутого” світу передовсім був розірваний нерозлучний зв’язок між сексуальністю і подружжям… Те, що виглядає як “визволення”, змінюється на протилежне, а у вчинках відкриває своє демонічне лице. Ядро спокус людини і ядро її упадку є влучно назване програмними словами: “Будете, як Бог” (Бут.3,5). Як Бог- тобто вільні від закону Створителя, вільні від самих законів природи, абсолютні господарі власної долі… Те, що очікує на кінці такої дороги, точно не є рай на землі (не кажучи вже, що буде після смерті). Сьогодні моральна теологія є головним джерелом напружень між учительським служінням і теологами. Деякі теологи доходять до висновку: ‘жодне учительське служіння, жодний Бог об’явлення з його наказами і з його Десятьма Божими Заповідями’. Декалог, на їхню думку, є ніщо інше, як культурний продукт, пов’язаний із старим семітським Сходом…, тобто, якась релятивна норма, залежна від антропології і історії, але вже не є нормою, яка дана спецефічно для нас…” Це слова Святішого Отця. Ми додаємо: Як хочуть ці теологи обороняти Ісуса, коли практично Його заперечують?! Як хочуть обороняти духовне життя, коли жодного не мають? Як хочуть говорити про мораль, коли жодної не визнають? Потрібно змінити їхню назву: не теолог, а єресепропагатор! Ісус перестерігає: “Хто, отже, порушить одну з оцих найменших заповідей і навчить інших…” (Мт.5,19), але ті т.зв. теологи порушують не тільки найменшу, але всі заповіді і всі основні правди віри і так навчають! Що їх за це чекає? Самі йдуть до пекла і тягнуть туди других. Найінтелігентнішим теологом є сам диявол – сатана. Теологи, які мають духа світу, є його учнями. Це є анонімні сатаністи.


Катехизм Католицької Церкви (ККЦ)


2352 Мастурбація: Учительське служіння Церкви, постійна традиція і моральна свідомість християн завжди стверджували без вагань, що мастурбація є актом внутрішньо і серйозно невпорядкованим… Треба врахувати фактори, які можуть применшувати чи навіть зводити до мінімуму провину.

2354 Порнографія: Вона ображає цнотливість. Вона серйозно посягає на гідність тих, які цьому віддаються (акторів, комерсантів, публіку)… Вона занурює їх усіх у світ ілюзій, порнографія є важкою провиною. Цивільна влада повинна перешкодити виробництву і розповсюдженню порнографічних матеріалів.

2357 Гомосексуалізм: Традиція завжди проголошувала, спираючись на Святе Письмо, що гомосексуальні дії є важкими спотвореннями. Вони суперечать природному законові.

2380 Перелюб: Христос засуджує перелюб навіть у формі звичайного бажання. Шоста заповідь і Новий Завіт цілковито забороняють перелюб.

2388 Кровозмішання (incestus): Святий Павло засуджує цю особливо важку провину. Кровозмішання спотворює родинні стосунки.

^ 2390 Вільний союз: Це коли чоловік і жінка відмовляються надавати юридичної і публічної форми зв’язкові.

2391 Багато людей домагаються сьогодні своєрідного “права на експеримент”… ^ Людська любов не допускає “експерименту”. Вона вимагає повного і остаточного взаємного обдаровування.

Коротко

2396 Серед гріхів, які серйозно суперечать цнотливості, слід назвати мастурбацію, розпусту, порнографію та гомосексуальні вчинки.

^ 2400 Перелюб і розлучення, полігамія і вільний союз є важкими образами гідності подружжя.


Висновок


Ваша Еміненціє, Ваша Ексцеленціє, Вам довірено репрезентувати Церкву і виступати в її імені. Особливо делікатними є питання моралі. Деякі т.зв. теологи замість того, щоб будувати живу віру і моральні засади, діють цілком протилежно.

Дорогі отці, стан Церкви є критичним! Ви разом із Святішим Отцем Бенедиктом XVІ поставлені до відповідальності робити духовну операцію, від якої не можете втекти. За життя або смерть мільйонів душ будете здавати звіт не тільки після смерті перед Богом, але вже і тут, перед людським судом Божого люду і людей цього світу. Ціль операції: “Все обновити у Христі!” (Пій Х 1907р.).


Уклали:

о.ThDr. Ілля А.Догнал, ЧСВВ

о.Ing.ThDr. Кирило Ю.Шпіржік, ЧСВВ

о.ThDr. Методій Р.Шпіржік, ЧСВВ

о.ThLic. Маркіян В.Гітюк, ЧСВВ


Література: Енцикліка Святішого Отця Бенедикта XVI “Deus Caritas Est”

Розмови з Мессорі.


Підгірці, 18.06.2006


Адреса: Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл., Україна


Копія - Святіший Отець Бенедикт XVI


Похожие:

Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconКардиналам та єпископам Католицької Церкви
Вам пишемо, однак, стан Католицької Церкви і відпад людства від Бога змушують нас до написання і цього листа
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Декларації Nostra aetate. Ви разом з ним несете відповідальність за корабель Церкви, яким кидають сильні бурі. Без ясного слова процес...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Метою цього листа є вказати на потребу нової священичої формації закладеної на основі особистого навернення, прийняття Христа за...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Апостол Іван пише: “Тепер багато антихристів постало… з-поміж нас вийшли, але з-між нас не були!” Це є пересторога: “Щоб виявилося,...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Господь через пророка Єзекиїла дав обіцянку: „Я дам вам нове серце… я вийму кам’яне серце з вашого тіла” (Єз. 36, 26). Тут ідеться...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconКардиналам і єпископам Католицької Церкви
Конгрегація віровчення засудила дві головні і дуже поширені книги єзуїта із Сан-Сальвадору Джона Собріна. Конгрегація назвала шість...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconМасонська нагорода Гансу Кінґові Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Церква мовчить щодо історично-критичної теології (ікт), яка в результаті заперечує Божество Христове, натхнення Святого Письма, а...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconМісії в україні лист кардиналам І єпископам Католицької Церкви
Лист від 2007р., що матиме позитивні наслідки для цілого християнства і підтримає ще й спільну місію в Україні. Тут, в часи комуністичної...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Вам на розгляд актуальну проблематику, якою є буддизм. Папі і Вам Бог довірив відповідальність за Католицьку Церкву. Тому Вам не...
Лист кардиналам і єпископам Католицької Церкви iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Приклад: за життя св.Ігнатія з Лойолі його духовні сини (учні) дуже швидко відкрилися для Божого Духа, якого св.Ігнатій отримав від...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов