Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” icon

Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом”НазваниеКву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом”
Дата конвертации07.06.2013
Размер50.21 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ

01133 м. Київ-133, а/с 181 тел./факс: (044) 492-27-67

E- mail: press@cvu.kiev.ua

http:\\www.cvu.org.ua


16.03.07


КВУ закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду


16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом”. У прес-конференції взяли участь Голова Правління КВУ Ігор Попов та речник КВУ Олександр Черненко.

Учасники прес-конференції повідомили, що КВУ провів аналіз прецедентів застосування імперативного мандату та судових справ щодо цього. За підсумками аналізу КВУ зробив наступні висновки:


 1. З часу набрання чинності закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад різні політичні сили (Блок Юлії Тимошенко і Блок Леоніда Чернецького) ініціювали кілька спроб відкликання депутатів місцевих рад. Однак аналіз цих процесів показує, що відкликання депутатів носить штучний характер і немає нічого спільного з партійною дисципліною та відповідальністю перед виборцями.

 2. Аналіз документів про відкликання депутата Іванківської районної ради від БЮТ Миколи Волочая дає підстави сумніватися в тому, що рішення про відкликання депутатів від БЮТ будуть прийматися з урахуванням думки виборців та на міжпартійному з‘їзді. Рішення приймалося в Києві чотирма особами без присутності самого депутата.

 3. Блок Леоніда Чернівецького ініціював відкликання трьох депутатів місцевих рад. Це також було зроблено непрозоро, без врахування думки виборців. Однак самі ініціатори процесу не приховують, що метою відкликання депутатів було штучне припинення дії імперативного мандату через ухвали судів.

 4. Рішення судів різних інстанцій щодо імперативного мандату виглядають дивними та нелогічними. Під час розгляду зазначених справ спостерігачі відмічали непоодинокі процедурні порушення.

 5. Центральна виборча комісія в межах своїх повноважень надала роз‘яснення щодо процедури відкликання місцевих депутатів, що зробило технологічно можливим реалізацію недосконалого закону про імперативний мандат. Згідно документу, в разі створення місцевих блоків політичних партій на вибори 2006 року, відповідні рішення про припинення повноважень депутатів приймають керівні органи відповідних місцевих блоків.

 6. В разі створення прецеденту реального відкликання депутата місцевої ради це призведе до ланцюгової реакції та численних політичних репресій проти внутрішньопартійних опозицій. Кулуарність рішень партійного керівництва і правова незахищеність місцевих депутатів різко підніме рівень політичної корупції в партіях.

 7. У разі можливого висновку Конституційного Суду щодо неконституційності закону про імперативний мандат, КВУ прогнозує багаточисельні судові позови щодо поновлення повноважень відкликаних депутатів. Невизначеність статусу значної частини депутатів може поставити під сумнів легітимність рішень місцевих рад.

 8. Зважаючи на існуючі та можливі проблеми у застосуванні імперативного мандату, КВУ закликає політичні сили відмовитися від спроб відкликання депутатів місцевих рад до отримання висновку Конституційного Суду України щодо відповідності даного закону Конституції.

Хронологія подій довкола застосування імперативного мандату:


12.01.2007 р. – прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад (закон про імперативний мандат);


08.02.2007р. – закон про імперативний мандат набрав чинності;


13.02.2007р. – Рада Блоку Юлії Тимошенко (4 особи: Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Ярослав Федорчук та Євген Корнійчук) прийняла рішення про виключення та дострокове припинення повноважень депутата Іванківської районної ради Київської області Миколи Волочая. При ухваленні цього розгляді цього рішення не був присутнім і сам депутат місцевої ради, щодо якого ухвалено зазначене рішення. В той же день, згідно документів, міжпартійний з’їзд БЮТ затвердив рішення Ради Блоку. Однак КВУ не володіє інформацією про те, що в цей день (13.02.2007) відбувався з‘їзд. Про це не існує жодного повідомлення в ЗМІ, а також на офіційному сайті Блоку Юлії Тимошенко.


13.02.2007р. – Рада Блоку передала Іванківській районній територіальній виборчій комісії рішення БЮТ про виключення М. Волочая та реєстрації наступного за списком депутата.


15.02.2007р. - Іванківська районна територіальна виборча комісія відмовила у задоволенні рішення БЮТ. ТВК мотивувала свою відмову тим, що „рішення Ради БЮТ про відкликання та дострокове припинення повноважень депутата Іванівської районної ради є таким, що не відповідає статті 68 Конституції України, яка проголошує, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі”. За оцінкою КВУ, така спрощена та непрофесійна (невірне посилання на статтю Конституції) відмова була навмисною. Основною метою як подання документів в ТВК так і відмови було прагнення створити прецедент розгляду справи про відкликання депутатів Центральною виборчою комісією.


20.02.2007р. – Рада БЮТ передала до ЦВК документи щодо реєстрації наступного за списком депутата Іванківської районної ради. КВУ насторожив той факт, що в ЦВК доволі оперативно (без належної перевірки всіх обставин справи та документів) був підготовлений проект задоволення вимог БЮТ.


27.02.2007 р. – Виборчий блок „Блок Леоніда Черновецького” відкликав та достроково припинив повноваження депутата Київради Грінюка В.Р. А згодом „Блок Леоніда Черновецького” відкликав ще двох депутатів районних у місті Києві рад. За оцінками КВУ ці відкликання робилися навмисно з метою отримання підстав для оскарження згаданих рішень в судовому порядку.


05.03.2007р. – ухвалою Печерського районного суду м. Києва за клопотанням Грінюка В.Р. було зупинено рішення Блоку Леоніда Черновецького, заборонено політичним партіям та блокам вчиняти дії щодо відкликання депутатів місцевих рад. а також заборонено Центральній виборчій комісії та територіальним виборчим комісіям вчиняти дії щодо реєстрації наступного за черговістю депутатів у разі відповідного відкликання депутатів.


12.03.2007р. –Блок Леоніда Чернівецького подав апеляційну скаргу на ухвалу Печерського районного суду м. Києва.


07.03.2007р. –Любомльський районний суд Волинської області також виніс подібну ухвалу щодо заборони проводити відкликання депутатів місцевих рад партіям, блокам та реєструвати наступних за черговістю депутатів виборчим комісіям за позовом депутата місцевої ради Мисовоської О.Ю.


13.03.2007р. – БЮТ подав апеляційну скаргу на ухвалу Любомльського районного суду Волинської області, яка була задоволена апеляційним судом Волинської області. Судовий розгляд супроводжувався численними порушеннями норм чинного законодавства:

 • До апеляційної інстанції матеріали, зокрема клопотання від БЮТ передавалися по факсу;

 • Подаючи скаргу, БЮТ порушив як строки її подання, так і оформив та подав з порушенням інших процесуальних норм;

 • Суд проігнорував всі без виключення клопотання, які подавали учасниками судового процесу.


12.03.2007р. – до Конституційного Суду України за підписами 56 народних депутатів України було подано конституційне подання про визнання неконституційним положення закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад.


13.03.2007р. – у секретаріаті Верховної Ради України зареєстрований законопроект №3303 (ініціатори парламентарі О.Волков, В.Толстенко) про скасування закону про імперативний мандат.


Отримати копії первинних документів (законів, постанов ЦВК, судових ухвал та рішень політичних партій та блоків) можна в Комітеті виборців України. Тел.. 492-27-67, ел. пошта profi@cvu.kiev.uaПохожие:

Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКву провів експертне опитування щодо оптимального складу «уряду технократів» 18 листопада 2008 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Коміету виборців України на тему «Яким бачать оптимальний український уряд українські експерти?»
Києві відбулася прес-конференція керівництва Коміету виборців України на тему «Яким бачать оптимальний український уряд українські...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconЗакон про «імперативний мандат» Прес-реліз
Кву закликає Президента України накласти «вето» на закон про «імперативний мандат»
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКомітет виборців україни
Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України, присвячена результатам моніторингу перебігу виборчої кампанії...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” icon04212 м. Київ-212, а/с 56 тел./факс: (044) 464-5435; 419-00-61
Києві в приміщенні прес-центру інформаційної агенції уніан відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України на тему...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКву розпочинає всеукраїнську просвітницьку акцію «Національні праймеріз-2009». Модельне голосування за відкритими списками» 29 квітня 2009 року в Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України на тему «Національні праймеріз-2009»
У віталій Тесленко. Вони презентували новий проект кву. Метою проекту є просвітницька кампанія по роз‘ясненню особливостей виборчої...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКву висловив занепокоєння щодо демократичності виборчого процесу в Україні
Києві відбулась прес-конференція Голови Правління Комітету виборців України Олександра Черненка, присвячена офіційному початку виборчої...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКву: запровадження «відкритих списків» на виборах народних депутатів призведе до нової якості української політики. 19 березня в приміщенні прес-холу інформаційної агенції «ІнтерМедіа консалтинг»
Березня в приміщенні прес-холу інформаційної агенції «ІнтерМедіа консалтинг» відбулася прес-конференція на тему «Вибори по відкритим...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconПрес-служба кву
Оглядач” (вул. Панаса Мирного, 17) розпочнеться прес-конференція та веб-конференція Комітету виборців України
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconКву назвав найбільш ефективні технології на майбутніх виборах 8 травня 2009 року у Києві в приміщенні прес-центру уніан відбулася прес-конференція «Які виборчі технології ефективні в Україні: досвід позачергових місцевих виборів та прогноз на майбутнє»
України. У прес-конференції взяли участь: Олександр Черненко, голова Правління кву; Володимир Цибулько, політтехнолог; Віталій Бала,...
Кву закликає відмовитись від застосування імперативного мандату до рішення Конституційного Суду 16 березня 2007 року у Києві відбулася прес-конференція керівництва Комітету виборців України „Імперативний мандат: останнє слово за Конституційним Судом” iconГазета «Коментарі», кву та уніан дослідили виконання українськими мерами передвиборчих програм 6 березня приміщенні прес-центу інформаційного агентства уніан відбулася прес-конференція «Виконання мерами міст-мільйонників своїх передвиборчих обіцянок»
Березня приміщенні прес-центу інформаційного агентства уніан відбулася прес-конференція «Виконання мерами міст-мільйонників своїх...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов