Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» icon

Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій»НазваниеЗагальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій»
Дата конвертации15.11.2012
Размер391.04 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ АДВОКАЦІЙНИЙ ПЛАН

У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ВІЛ/СНІДУ

НА 2012 РІК

Вступ.


З 2008 року ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» в партнерстві з ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»; МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”; МГО „Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я”; Всеукраїнським рухом колишніх в’язнів «Подолання»; ВГО «Гей-Форум України»; ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України»; «Дорадчою радою спільнот з доступу до лікування в Україні» (UCAB) та іншими організаціями в рамках програми, що підтримується Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, використовуючи набутий досвід стратегічного та оперативного планування адвокаційних заходів, проводить щорічне планування національних адвокаційних заходів з врахуванням потреб в адвокації на регіональному рівні для впровадження ефективної скоординованої адвокаційної діяльності зі спільними цілями та завданнями.


^ Мета адвокаційного плану:

Координація адвокаційних заходів на національному та регіональному рівнях з метою оптимізації зусиль та уникнення дублювань для створення сприятливого середовища для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу, а також для забезпечення життєздатності послуг з ВІЛ/СНІДу.


^ Завдання адвокаційного плану:

1. Покращити взаємодію партнерських організацій щодо проведення адвокаційних заходів на національному рівні.

2. Визначити напрямки адвокаційної діяльності, цілі за напрямками, ресурси для реалізації адвокаційних заходів у 2012 році та очікувані результати.

3. Визначити потреби в адвокації, які не мають ресурсного забезпечення, для додаткового залучення коштів та планування діяльності на 2013 рік.


Обґрунтування напрямків адвокаційного плану на 2012 рік:


^ НАПРЯМОК 1. ЗМІНА ПОЛІТИК В СФЕРІ ПРОТИДІЇ ВІЛ/СНІД, АДВОКАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ТА РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМ.


Ціль 1. Фінансове та ресурсне забезпечення програм протидії ВІЛ/СНІД.

Дефіцит бюджетного фінансування Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ/СНІД у 2011 році складав 50%.


^ Ціль 2. Забезпечити умови для можливості надання соціальних послуг НУО за державні кошти.

29 квітня 2004 року з метою впровадження Закону України «Про соціальні послуги» було прийнято Постанову Кабміну № 559 «Про затвердження Правил організації та проведення конкурсу на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг». Зокрема, в даній постанові йдеться про закупівлю соціальних послуг, в тому числі у неурядових організацій. Проте, ця Постанова не працює, оскільки не виписано, яким чином збираються потреби в цих послугах, як розраховується вартість цих послуг, зрештою, які саме послуги готова надавати держава. Отже, для того, щоб ця Постанова запрацювала, необхідна стандартизація послуг. Коаліція уже працювала над затвердженням Стандартів, проте в остаточному їх варіанті (після погодження з Мін’юстом) немає блоку щодо розрахунку вартості послуг, тому навіть в тих випадках, коли стандарти затверджені, проблема вирішена лише наполовину. Зараз Мінсоцполітики знову підіймається питання затвердження положення про Порядок розробки та впровадження стандартів соціальних послуг. Важливим завданням є забезпечення наявності в даному документі блоку розрахунку вартості послуг, що дасть можливість в майбутньому планувати витрати в бюджетах різних рівнів на закупівлю даних послуг.

Крім того, перешкодою на шляху впровадження соціального замовлення на місцях є необхідність затвердження на місцевому рівні положень про соціальне замовлення, де прописуються, в тому числі, усі конкурсні процедури. Також на місцях є плутанина щодо залучення НУО до конкурсів на основі Постанов Кабміну № 1049 від 11.10.2011 р. чи № 559 від 29.04.2004 р. Зважаючи на те, що Постанова № 1049 обмежує участь благодійних організацій у конкурсах на отримання бюджетних коштів, вкрай необхідно забезпечити реалізацію Постанови № 559, яка такого обмеження не має.


Ціль 3. Гармонізація законодавства в сфері протидії ВІЛ/СНІДу

23.12.2010 Верховною Радою України було прийнято Закон України № 2861-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення». Відповідний закон був повністю викладений у новій редакції та під новою назвою «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», в результаті чого станом на сьогодні положення, норми та термінологія інших законів не узгоджуються із чинною редакцією ЗУ. Деякі норми існуючих законодавчих актів є застарілими та не актуальними, (наприклад пункт 21 статті 10 Закону України «Про міліцію»), а у випадку статті 24 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» - взагалі дискримінаційною, оскільки новою редакцією Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» було відмінено обов’язок надавати довідку про відсутність ВІЛ-інфекції під час отримання візи в Україну. Інші законодавчі акти потребують узгодження термінології із чинним законом. Тому чинний ЗУ потребує гармонізації з іншими законодавчими актами та внесення змін до підзаконних актів, які регулюють діяльність у сфері профілактики, лікування, догляду і підтримки, необхідних для забезпечення ефективної протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ.


^ Ціль 4. Залучити ресурси малих міст задля вирішення проблем, що пов’язані з ВІЛ/СНІД та ТБ на місцевому рівні.

Характер епідемії ВІЛ/СНІД та ТБ сьогодні визначається зростанням частки передачі статевим шляхом, поширенням на малі міста та села. Практика реалізованих проектів висвітила досить значний потенціал місцевих громад/муніципалітетів, що може бути використаний для забезпечення першочергових потреб ВІЛ+ людей. Соціально-економічні чинники не сприяють мотивації громадян до тестування та лікування, через необхідність здійснення чисельних поїздок до обласного центру. Окрім того низька толерантність населення малих міст до ВІЛ+ осіб ґрунтується на існуванні чисельних фобій через погану поінформованість щодо ВІЛ/СНІД. Активності, що здійснюються на національному та регіональному рівнях, мало зачіпають малі міста та селища. Заходи більшої кількості ВІЛ-сервісних організацій (як і їх наявність) також обмежується у більшості регіональним рівнем. Визначення проблеми на рівні окремого міста/селища спонукає місцеву владу та громадські організації (за їх наявності) до її вирішення. Практика впровадження проектів, спрямованих на координацію зусиль на місцевому рівні, довела спроможність малих міст мобілізувати ресурси та виконувати певні завдання. Основною нестачею на рівні міст є відсутність ВІЛ- сервісних організацій, навичок та практик здійснення профілактичних заходів, надання послуг. Тому вкрай важливим постає питання поширення практики мобілізації ресурсів громад на вирішення проблем, пов’язаних з ВІЛ/СНІД та ТБ.


^ Ціль 5. Покращити прозорість та підзвітність державних тендерних та закупівельних процесів.

Станом на жовтень 2011 року 9037 осіб  офіційно було зареєстровано в лист очікування для отримання АРВ-препаратів.  Протягом 2011 року спостерігався хронічний дефіцит дитячих форм АРВ-препаратів. За даними ВООЗ, половина людей, які потребують  АРВ-терапії та не отримують її, помирає від СНІДу протягом року.
Серйозні недоліки української системи закупівель зумовлені хронічним недостатнім виділенням державних коштів і неприйнятно високою вартістю АРВ-препаратів, які закуповує Міністерство охорони здоров’я, недосконалою системою для оцінки потреб, зберігання та поставок в регіони. 2011 показав практичну неспроможність чиновників МОЗ  забезпечити АРВ-терапією зростаючу кількість пацієнтів. Таким чином, 332 людям було замінено схему лікування в лютому 2011 року через неадекватне управління закупівлями в МОЗ, і 20 000 осіб було поставлено під ризик переривання терапії.  Державна програма боротьби зі СНІДом була більш ніж на 50% недофінансована в 2011 році. Крім того, 2011 тендери на закупівлю АРВ-препаратів були ініційовані Міністерством охорони здоров’я наприкінці серпня і процес поставки ліків триває ще у 2012 році.  Всі ці факти доводять необхідність контролю з боку пацієнтської спільноти над тендерним процесом 2012 року та забезпечення закупівлі препаратів у серпні 2012 року.


^ Ціль 6. Покращити фармацевтичні практики та політики в Україні з метою забезпечення якості препаратів, які закуповуються за державний кошт.

Більша частина АРВ-препаратів, що плануються до закупівлі, не мають підтвердження якості Всесвітньої організації охорони здоров’я і зазвичай це препарати індійських або українських виробників. Вже не перший рік громадськими організаціями проводиться робота з адвокації закупівлі прекваліфікованих ВООЗ препаратів та пере оголошення тендерів у разі закупівлі препаратів з непідтвердженою якістю, проте зусилля докладаються не системно, а відповідно до проблем, що виникають. Тож, назріла необхідність у вирішенні проблеми на системному рівні. ЮКАБ отримав погодження МОЗ щодо включення прекваліфікації ВООЗ до тендерної документації з 2013 року та буде працювати над його реалізацією.

Препарати, які заходять в Україну для клінічних досліджень, також будуть погоджуватися з пацієнтською спільнотою для недопущення проведення на українцях досліджень неякісних препаратів.


^ Ціль 7. Надати статус гуманітарної допомоги товарам, імпортованим в Україну за кошти ГФ.

Впровадження грантів Глобального фонду систематично стикається з перепонами, обумовленими певними відмінностями національного законодавства від процедур Глобального фонду та міжнародної практики використання таких грантових коштів.

Так, кошти, які є благодійною допомогою для України, обкладаються податками (ПДВ) і в результаті охорона здоров’я втрачала всі ці роки 20 % коштів, а після прийняття Податкового кодексу може втратити 17%, які могли би бути спрямованими на реалізацію необхідних заходів, адже відповідно до Конституції України життя та здоров’я є найвищими цінностями в нашій державі.

Тривалий час витрачається на проведення процедур з визнання товарів, закуплених за гранти, гуманітарною допомогою.


^ НАПРЯМОК 2. РОЗШИРЕННЯ/ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ.


Ціль 8. Розширити АРТ.

Згідно з розрахунковими оцінками Мережі ЛЖВ, в Україні живе понад 240 000 ВІЛ-позитивних людей. Серед них 124 000 особи потребують лікування, і лише 24 411 осіб отримують його (станом на 01.07.2011 р.). Для дітей в Україні не вистачає дитячих форм АРВ препаратів.

За даними ВООЗ, половина ВІЛ-позитивних людей, які не отримують лікування, протягом року помирають. Це означає, що протягом 2012 року 62 000 ВІЛ-позитивних громадян України можуть померти від СНІДу. У зв’язку з несвоєчасною поставкою АРВ-препаратів до центрів профілактики та боротьби зі СНІДом у 2011 році, відбулася заміна препаратів у більш ніж половині регіонів України та поставлено під загрозу життя більше ніж 24 тисячі пацієнтів, з них 2 139 дітей.


^ Ціль 9. Розширити доступ до програми замісної підтримуючої терапії та покращення якості послуг.

Станом на 1 cічня 2012 року в Україні налічується 6632 пацієнти, що на 526 більше, ніж було на 1 січня 2011 р. та на 1537 більше, ніж станом на 1 січня 2010 р.

Із 6632 пацієнтів ЗПТ – 2967 ВІЛ-інфікованих (44,7%), 931 отримують АРТ (31,4 %), а  470 готуються до АРТ (15,8%).

^ Проблемні питання впровадження ЗПТ:

  • ряд ЛПЗ так і не розпочали впровадження ЗПТ, централізація лікування є перешкодою до досягнення універсального доступу до ЗПТ;

  • проблеми із забезпеченням безперервністю лікування ЗПТ у випадках госпіталізації у профільні ЛПЗ: є наказ МОЗ України , але більш, ніж в 50% регіонах він не виконується. Проблеми з лікуванням опортуністичних інфекцій. Є навіть центри СНІД, які ( на 01.11.12) не розпочали впровадження ЗПТ за наказом МОЗ;

  • проблеми з порушення прав пацієнтів ЗПТ з боку міліції та медичного персоналу, як результат: наркозалежні обґрунтовано побоюються переходити на лікування ЗПТ або покидають лікування, 1 285 вільних міст на лікування в програмі залишаються незаповненими

  • практично не забезпечується доступ до ЗПТ для пацієнтів, які затримані за скоєння правопорушень або перебувають під вартою та засуджених


^ Ціль 10. Розширити доступ до діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Система діагностики та лікування ІПСШ в Україні, сформована ще за радянських часів вкрай обмежує доступ до відповідних послуг представників уразливих до ВІЛ категорій населення. Відсутні відповідні медичні протоколи та методичні рекомендації для медиків. Медперсонал не поінформований і не орієнтований на потреби відповідних груп. Вартість діагностики та лікування висока, конфіденційність та дотримання медичної таємниці не забезпечується. Послуги надаються переважно у стаціонарних лікувальних закладах тощо.


^ Ціль 11. Забезпечити дотримання державних гарантій у сфері протидії поширенню ВІЛ.

Актуальною є розробка прийнятного та безпечного для усіх суб’єктів нормативного порядку зберігання, знищення та утилізації використаного ін'єкційного інструментарію без обов’язкової вимоги щодо проведення дезінфекції перед утилізацією, за умови збору такого інструментарію в герметичні ємності з  врахуванням  наявного  досвіду Російської Федерації   та рекомендацій ВООЗ.


^ Ціль 12. Забезпечити доступ до засобів профілактики (презервативів, лубрикантів, шприців).

Доступ представників уразливих до ВІЛ груп населення до засобів профілактики, зокрема до одноразових шприців, вкрай обмежений через несприятливе законодавство з питань протидії незаконному обігу наркотиків, застарілі санітарні норми поводження з медичними відходами, втручаннями міліції в діяльність програм зменшення шкоди, у т.ч. обміну шприців тощо.


^ Ціль 13. Впровадити профілактичні програми з ВІЛ/СНІД та ТБ на робочих місцях

Недостатня поінформованість громадян України в цілому з питань ВІЛ/СНІД та ТБ, відсутність доступу до достовірної інформації, негативний вплив публікацій у ЗМІ, підготовлених не професійно, та інші чинники стають підґрунтям стигми і дискримінації щодо осіб, які постраждали внаслідок ВІЛ/СНІД. Характер поширення епідемії ВІЛ/СНІД в Україні (збільшення частки передачі статевим шляхом), все більше охоплення епідемією населення малих міст та селищ свідчить про недостатність профілактичної роботи, спрямованої на загальне населення. Розробка ефективного інструменту роботи з більшістю населення України може вплинути на уповільнення темпів розповсюдження ВІЛ/СНІД. Одним із ефективних методів роботи є розвиток профілактичних програм у сфері праці, зокрема на базі великих/ містоутворюючих підприємств. Загальновідомо, що більшість працівників таких підприємств перебувають саме у репродуктивному віці, які мають високу сексуальну активність та, відповідно, ризик інфікування ВІЛ (ЗПСШ). Робоче середовище – місце найкраще для впровадження профілактичних програм для значної кількості організованих (у трудовий колектив) громадян, сприяє підвищенню довіри до отриманої інформації з питань ВІЛ/СНІД, а також вирішенню проблем стигми та дискримінації ЛЖВ на робочому місці. Цільова аудиторія таких програм збільшується автоматично за рахунок поширення достовірної інформації та певних навичок із безпечної поведінки за межі трудових колективів через залучення членів сімей та близького оточення працівників.


^ НАПРЯМОК 3. ЗАХИСТ ПРАВ.


Ціль 14. Забезпечити захист прав ЛЖВ та груп населення підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Дані проведеного в 2010 році Мережею ЛЖВ дослідження свідчать, що стигматизація, дискримінація та порушення прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, є поширеними явищами в Україні. Впродовж 12 місяців, що передували опитуванню: половина опитаних ЛЖВ (51%) стикалися із проявами стигматизації та дискримінації з боку оточуючих з причин, що включають ВІЛ-статус. Здебільшого, це плітки (30%), усні образи (18%), психологічний тиск з боку подружжя/партнера (12%). Значно меншими є частки ЛЖВ, яких через ВІЛ-статус фізично переслідували (6%), не допускали до домашніх справ (4%), до участі в різних зборах (3%) або релігійних заходах (2%).


^ Ціль 15. Зменшити рівень криміналізації споживачів наркотиків.

Існуюча в Україні система протидії незаконному обігу наркотиків та призначення покарання за відповідні правопорушення серед іншого базується на Таблицях невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться в незаконному обігу (далі - «Таблиці розмірів наркотиків…»), саме на підставі цього нормативного документу, затвердженого Наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000, органи дізнання, досудового слідства та суд кваліфікують незаконне зберігання певної кількості наркотиків як адміністративне правопорушення (ст. 44 КупАП) або як кримінальний злочин (ст. 309 КК України) та встановлюють кваліфікуючі ознаки відповідних інших складів наркозлочинів.

З 29 жовтня 2010 року внаслідок прийняття Наказу МОЗ України № 634 від 29.07.2010 та вступом у силу нової редакції «Таблиць розмірів наркотиків…», рівень криміналізації споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) на основі опію (опій та опій ацетильований), найбільш поширених у незаконному обігу в Україні, що вживаються ін’єкційним шляхом, підвищився відповідно у 5-20 разів.

Наявна судова практика в Україні достеменно свідчить, що нерідко навіть залишків опію ацетильованого у використаному шприці може бути достатньо для притягнення особи до кримінальної відповідальності за ст. 309 КК України. За таких умов СІН обґрунтовано побоюються тримати при собі використані шприці та нести їх на обмін до ПОШ.

Ця проблема безпосередньо стосується щонайменше 59,8 тис, або 76% усіх офіційно зареєстрованих на диспансерному обліку МОЗ України осіб з хронічною залежністю від опіоїдів. Таким чином, окремі положення вищезазначеного Наказу МОЗ України є перешкодою для реалізації державної гарантії, викладеній у п.8 ст.4 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», що в останній редакції від 23.12.2010 гарантує забезпечення запобігання поширенню ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) за допомогою програм зменшення шкоди, що, серед іншого передбачають створення умов для заміни використаних ін’єкційних голок і шприців на стерильні з подальшою їх утилізацією.


^ Ціль 16. Адвокація в інтересах працівників комерційного сексу.

Чинне законодавство негативно впливає на людей, що надаюсь сексуальні послуги за винагороду. Стигматизуючі норми законів впливають на якість життя та стан здоров’я як жінок, так і чоловіків та трансгенгдерів секс-працівників. Правоохоронні органи використовують чинні закони для виконання плану з розкриття злочинів для використання секс-працівників в своїх цілях. Практика свідчить, що шляхом неправомірних дій, шантажу та фальсифікування або здобуття доказів іншими незаконними методами, використовуючи закон про протидію та боротьбі з торгівлею людьми, міліція приписує даній групі порушення КУпАП за заняття проституцією, фабрикує кримінальні справи за сутенерство та звідництво. Докази з метою звинувачення людини в зайнятті проституцією, збираються з порушенням процесуальних норм та Закону України «Про міліцію». Часто звинувачення висуваються взагалі без доказів – достатньо, щоб серед особистих речей знайшлись презервативи або людина знаходилась у так званих місцях роботи секс-працівників – на «точках». Наслідками такого відношення до секс-працівників з боку міліції є достатня «закритість» даної групи ризику по відношенню до соціальних програм, в тому числі і до профілактики ВІЛ/СНІД. А самі профілактичні програми стають малоефективними в зв’язку з відсутністю доступу до цільової групи. Виникають серйозні складнощі під час консультування та тестування з питань ВІЛ/СНІД та під час розповсюдження засобів захисту. Самі секс-працівники намагаються мати при собі лише мінімальну кількість презервативів. Як наслідок, під час чергового сексуального контакту їм нема чим захистити своє здоров’я від інфекцій та небажаних вагітностей.

Секс-працівники побоюються звертатись до медичної та юридичної допомоги з метою попередження або реагування на насильство з боку клієнтів, міліції, партнерів або будь-якого іншого виду насильників. У суспільстві, що консервативно налаштоване до секс-роботи в силу релігійних та псевдоморальних упереджень, дуже складно розпочати процес формування толерантного ставлення до груп ризику взагалі та до секс-працівників зокрема. Більшість громадян вважають, що секс-працівники заслужили те, що вони є ВІЛ-позитивними, стигма зростає. Секс-працівники не розкривають свій статус як такого при зверненні за медичною допомогою, тому лікар не має змоги правильно призначити лікування або дати відповідні рекомендації щодо збереження здоров’я.

Свою велику негативну роль у суспільстві грають міфи та стереотипи, що склались навколо секс-бізнесу. Існує міф, що секс-працівники мають величезний дохід та тому з них можна завжди взяти більшу платню за послуги медичного та соціального характеру. Співробітники міліції регулярно вимагають від секс-працівників гроші шляхом шантажу, загроз розкрити статус «проститутки» знайомим та родичам. І, оскільки держава ніяким чином на це не реагує, немов заохочуючи насильство та порушення закону, то рівень корупції у лавах правоохоронних органів постійно підвищується.

Секс-працівники часто сприймають насильство по відношенню до себе як звичайну рутину, як особливості професії, як належне та не звертаються до правоохоронних органів із заявами на злочинців, не дивлячись на беззаконня, яке вони вчинюють, на порушення своїх загальногромадянських прав і свобод.


^ Ціль 17. Адвокація в інтересах лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів (ЛГБТ)

Зміст напряму — досягнення системних змін, спрямованих на вирішення актуальних проблем, що перешкоджають ефективній роботі з профілактики серед ЧСЧ як групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ шляхом проведення комплексних заходів з адвокації інтересів ЛГБТ-спільноти на національному рівні в рамках виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки (затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 р. № 1026-VI1) та в контексті Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ»2 (у редакції від 23 грудня 2010 р.); налагодження та підвищення ефективності конструктивного діалогу з органами державної влади; промоція внесення необхідних змін до чинних нормативно-правових актів і регуляторних документів національного рівня, що регулюють правовідносини у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та мають безпосередній вплив на групи ризику; формування сприятливого середовища для розширення, зокрема територіального, діяльності програм із профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед ЧСЧ; сприяння зменшенню в Україні рівня стигми та дискримінації шляхом забезпечення громадянської рівності та соціального комфорту для ЛГБТ/ЧСЧ.


^ Ціль 18. Створити механізми для реалізації прав на соціальну та медичну допомогу засуджених та звільнених хворих на ВІЛ/СНІД, наркоманію та ТБ.

Необхідно відмітити, що законодавство України особам, які відбули покарання в місцях позбавлення волі, крім загальних прав і свобод, надає додаткові гарантії реалізації їх прав, і насамперед, права на невідкладне отримання допомоги від органів виконавчої влади в період шести місяців після звільнення з місць позбавлення волі (тобто в період адаптації на волі), а саме: допомога у створенні належних житлово-побутових умов, отриманні освіти, документів (якщо вони були втрачені), медичну, соціальну та іншу допомогу (відповідно до Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк»)

Але на практиці більшість гарантованих Конституцією та іншими Законами України прав осіб, які відбули покарання в місцях позбавлення волі, не дотримуються, а заходи соціального патронажу не здійснюються. Причинами такого стану справ є:

  • низький рівень обізнаності серед звільнених осіб про послуги, які повинні їм надаватися державними органами та установами, а також невіру в те, що вони ще «потрібні» державі,

  • невисокий рівень мотивації державних органів у виконанні покладених на них обов'язків по здійсненню заходів із соціального патронажу осіб, які вийшли з місць позбавлення волі;

  • відсутність ефективного контролю з боку громадськості, ЗМІ за виконанням державними органами покладених на них обов'язків з реалізації соціальної політики щодо звільнених осіб.

Як наслідок неефективної соціальної політики щодо осіб, які відбули покарання в місцях позбавлення волі, - високий рівень рецидивних злочинів та повернення звільнених осіб у місця позбавлення волі. За статистикою, близько 30% колишніх ув'язнених стають рецидивістами протягом трьох років після звільнення. Це означає, що виправні установи тільки тимчасово ізолюють засудженого від суспільства, але ніяк не виправляють і вже тим більше не повертають його до нормального життя. А отже, зростає злочинність в країні.


^ Список скорочень:

АРВ-препарати – антиретровірусні препарати

Асоціація ЗПТ - Всеукраїнська громадська організація «Асоціація учасників програм замісної підтримувальної терапії України»

^ ВІЛ – вірус імунодефіциту людини

ВООЗ – Всесвітня організація охорони здоров'я

ВРУ – Верховна Рада України

Гей-Форум - ВГО «Гей-Форум України»

Гельсінська спілка - Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Українська Гельсінська спілка з прав людини»

^ ГФ - Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Держсоцзахворювань - Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

^ ДПСУ – Державна пенітенціарна служба України

ДКТ – добровільне консультування та тестування

ЗМІ – засоби масової інформації

ЗПТ – замісна підтримувальна терапія

ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом

ІТЗ– ізолятори тимчасового затримання

^ КМУ – Кабінет Міністрів України

Коаліція – Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

КУпАП – кодекс України про адміністративні правопорушення

^ ЛГБТ - лесбійки, геї, бісексуали та трансгендерні люди

Легалайф - Всеукраїнська Ліга "Легалайф"

ЛЖВ – люди, які живуть з ВІЛ

ЛПЗ – лікувально-профілактичні заклади

МАПО – Медична академія післядипломної освіти

Мережа ЛЖВ – Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

^ МБФ Альянс – Міжнародний благодійний фонд „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”

МВС – Міністерство внутрішніх справ України

Мінсоцполітики – Міністерство соціальної політики України

МОЗ – Міністерство охорони здоров’я України

^ МПВ – місця позбавлення волі

МФВ—Міжнародний фонд “Відродження”

НМАПО – Національна медична академія післядипломної освіти

НУО – неурядова організація

Подолання - ВБО «Рух в підтримку колишніх в’язнів України «Подолання»

^ ПОШ – пункт обміну шприців

Проект USAID - Проект USAID/Розвиток ВІЛ/СНІД сервісу в Україні

ПРООН – Програма розвитку Організацій Об'єднаних Націй

СЕС – санітарно-епідеміологічна служба

СІЗО – слідчий ізолятор

^ СІН – споживачі ін’єкційних наркотиків

СНІД – синдром набутого імунодефіциту

ТБ - туберкульоз

УАЛДВК – Українська асоціація лікарів дерматовенерологів та косметологів

Укрцентр – Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом

ЦСССДМ – Центри соціальних служб у справах сімей, дітей та молоді

^ ЧСЧ – чоловіки, які мають статеві контакти з чоловіками

AFEW – СНІД Фонд Схід-Захід

ICRSE - The International Committee on the Rights of Sex Workers in Europe

LHSI - МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»

OSI – Інститут відкритого суспільства

UCAB - Дорадча рада спільнот з доступу до лікування в Україні

^ UNAIDS – Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу

UNODC – Управління ООН по наркотикам та злочинності


Завдання

Відповідні нормативно-правові акти або кінцеві документи

Ініціатор процесу адвокації

Ресурсне забезпечення

Партнери

^ НАПРЯМОК 1. ЗМІНА ПОЛІТИК В СФЕРІ ПРОТИДІЇ ВІЛ/СНІД,

АДВОКАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ТА РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМ.

Ціль 1. Фінансове та ресурсне забезпечення програм протидії ВІЛ/СНІД.

1.1. Адвокатування ухвалення 399 840, 3 тис. грн на забезпечення доступу ВІЛ-інфікованих дітей і дорослих до безперервної антиретровірусної терапії шляхом централізованої закупівлі препаратів для АРТ у Державному бюджеті 2013 року відповідно до Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки.

Державний бюджет України

Мережа ЛЖВЦіль 2. Забезпечити умови для можливості надання соціальних послуг НУО за державні кошти.


2.1. Розробка положення про порядок розробки та впровадження стандартів соціальних послуг.


Наказ Мінсоцполітики

Коаліція

6-й раунд ГФ

Мінсоцполітики

2.2. Впровадження соціального замовлення в областях шляхом затвердження на місцевому рівні положень про соціальне замовлення.

Рішення сесій обл рад

Коаліція
Мінсоцполітики,

місцеві НУО

Ціль 3. Гармонізація законодавства в сфері протидії ВІЛ/СНІДу


^

3.1. Подання до ВРУ ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

у зв’язку із прийняттям Закону України «Про протидію поширенню

хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та

правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ»
^

ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

у зв’язку із прийняттям Закону України «Про протидію поширенню

хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та

правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ»
Держсоцзахворювань

Проект USAID

^ ПРООН, ЮНЕЙДС,

Проект USAID,

громадські організації

3.2. Затвердження переліку та критеріїв визначення груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.
^

Наказ МОЗ


Держсоцзахворювань
МОЗ, Проект USAID

Ціль 4. Залучити ресурси малих міст задля вирішення проблем, що пов’язані з ВІЛ/СНІД та ТБ на місцевому рівні.


4.1. Технічна підтримка координаційних механізмів міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії у 59 цільових містах 8 областей України.

Рішення міської ради

LHSI

6-й раунд ГФ

Регіональні АМУ

Обласні ЦСССДМ

Регіональні відділення ЛЖВ

4.2. Розробка 20 місцевих програм/стратегій протидії епідеміям ВІЛ/СНІД та ТБ.

Рішення сесії міської ради

LHSI

6-й раунд ГФ

Регіональні АМУ

Обласні ЦСССДМ

Регіональні відділення ЛЖВ

Ціль 5. Покращити прозорість та підзвітність державних тендерних та закупівельних процесів

5.1. Домагатися постійної участі пацієнтів у роботі державних тендерних комітетів


5.2. Адвокатути закупівлю якісних ліків, що включає прекваліфікацію ВООЗ як обов’язкову умови для здійснення державних закупівель з 2013 р.


5.3.Мобілізувати партнерів для удосконалення національної системи прогнозування, що призведе до покращення доступу до ліків, попередження випадків переривань лікування з особливим фокусом на педіатричні форми.

Угоди МОЗ з переможцями конкурсу торгів не пізніше серпня 2012 р.

UCAB
МОЗ, ВООЗ, громадські організації

Ціль 6. Покращити фармацевтичні практики та політики в Україні з метою забезпечення якості препаратів,

які закуповуються за державний кошт

6.1. Промотувати та моніторити етичні підходи до проведення клінічних досліджень ліків від ВІЛ/СНІДу та ко-інфекцій

Протоколи засідання Центральної етичної комісії МОЗ України щодо досліджень у сфері СНІДу та ко-інфекцій, затверджені членами UCAB

UCAB
МОЗ, ВООЗ, Державний експертний центр

6.2. Залучатися до розгорнутого процесу просування національного виробництва ліків, адвокатуючи забезпечення якості та доступності препаратів як ключового пріоритету зусиль з боку державних структур.

Прекваліфікація ВООЗ закріплена в умовах національного виробництва препаратів

UCAB
МОЗ, ВООЗ, Державний експертний центр

^ Ціль 7. Надати статус гуманітарної допомоги товарам, імпортованим в Україну за кошти ГФ


7.1 Забезпечити прийняття Урядом України (Комісією Кабінету Міністрів з питань гуманітарної допомоги) рішення про надання статусу гуманітарної допомоги лікам та виробам медичного призначення, імпортованим в Україну за кошти ГФ.


Рішення КМУ/ гуманітарної комісії

МБФ Альянс, Держсоцзахворювань

6-й раунд ГФ

МОЗ, Секретаріат КМУ, ВРУ

7.2. Прийняття Верховною Радою України Закону України про Про здійснення програм Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні»

Закон України

МБФ Альянс, Держсоцзахворювань

6-й раунд ГФ

МОЗ, Секретаріат КМУ, ВРУ

^ НАПРЯМОК 2. РОЗШИРЕННЯ/ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ.

Ціль 8. Розширити АРТ.

8.1. Здійснення моніторингу доступу до антиретровірусного лікування у Центрах СНІДу та в закладах Державної пенітенціарної служби України у 12-ти регіонах України.

Зазначена діяльність передбачає збір інформації щодо забезпеченості препаратами, доступності тестування з метою клінічного моніторингу АРТ (визначення рівня СД-4 та вірусного навантаження), своєчасності отримання ліків та послуг пацієнтами, якості препаратів з метою розробки та втілення стратегії адвокаційних заходів на національному рівні.

Аналіз зібраної інформації

Мережа ЛЖВ

ГФ, 6 раунд

Регіональні представництва ЛЖВ, регіональні центри профілактики та боротьби зі СНІДом, заклади ДПСУ

8.2. Забезпечення громадського аудиту державних закупівель шляхом моніторингу моніторингу цін на якісні життєво необхідні ліки, продукти та технології медичного призначення.

Аналіз зібраної інформації

Мережа ЛЖВ

6-й раунд ГФ
Ціль 9. Розширити доступ до програми замісної підтримуючої терапії та покращення якості послуг.


9.1. Запровадити рідкі форми метадону у практику ЗПТ.

Наказ МОЗ


МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

Держсоцзахворювань,

МВС,

Державна служба України з лікарських препаратів і контролю за наркотиками

9.2. Затвердження достатніх для потреб ЗПТ національних та міжнародних квот на ввезення метадону та бупренорфіну в Україну

Постанова КМУ, що затверджує адекватну/достатню квоту на ввезення метадону і бупренорфіну у готових лікарських формах на 2012 рік для потреб програми 10-го Раунду ГФСТМ і розширення доступу до ЗПТ до кінця 2013 року.

Затверджені розрахунки потреб в метадоні міжнародним комітетом з контролю за наркотиками.

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

Держсоцзахворювань, МОЗ, ДСКН, КМУ

9.3. Розробити механізм забезпечення безперервності лікування для учасників програми ЗПТ, які находяться в ІТЗ, СІЗО та МПВ на національному та регіональному рівнях

Спільний наказ МОЗ, МВС та ДПСУ (МінЮст); Спільні накази обласних УОЗ, УМВС та УПСУ

Держсоцзахворювань,, МФ «Відродження»; МБФ Альянс,

МФВ

Мережа ЛЖВ, ДПСУ, Проект

USAID, Асоціація учасників ЗПТ, МВС, AFEW, регіональні НУО-грантери МФВ

9.4. Моніторинг доступності та якості програми ЗПТ

Аналіз зібраної інформації, план адвокаційних заходів

Асоціація ЗПТВОЗ, UNODC, національні та регіональні НУО

9.5. Мобілізація спільноти ЗПТ для проведення моніторингу доступності та якості програми та адвокаційних заходів

Легалізація обласних осередків Асоціації ЗПТ шляхом подання заяв до Мінюст

Асоціація ЗПТ

6-й раунд ГФ

Національні та регіональні НУО, ЛПЗ ( де є сайти ЗПТ)

9.6. Сприяти виконанню положення наказу МОЗ України від 29.12.2009 № 1054 (п.2.5.) щодо забезпечення безперервності ЗПТ для пацієнтів, госпіталізованих до стаціонарних відділень лікувально-профілактичних закладів (загального профілю або спеціалізованих). Розширення практики надання ліків ЗПТ за рецептом.


Накази обласних та міських управлінь охорони здоров`я, які містять реально працюючі механізми отримання ліків ЗПТ непрофільними ЛПЗ на час госпіталізації учасника програми та забезпечують можливість отримання ЗПТ (бупренорфін та рідка форма метадону) за рецептом.

Асоціація ЗПТ

МФВ

Управління охорони здоров’я обласних/міських держадміністрацій, Асоціація учасників ЗПТ, місцеві НУО в тому числі пацієнтські.

Ціль 10. Розширити доступ до діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.


10.1.Розробити та забезпечити впровадження у медичну практику Протоколу ведення випадку ІПСШ у представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Наказ МОЗ України

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

UNAIDS, ВООЗ, робоча група МОЗ України (ІПСШ), Держсоцзахворювань, Укрцентр, фахівці НМАПО, головні регіональні дерматовенероло-

ги

10.2. Розробити та забезпечити затвердження Положення про діяльність мобільної амбулаторії на базі НУО.

Наказ МОЗ України

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

Робоча група МОЗ України з питань ДКТ, Держсоцзахворювань, Укрцентр, фахівці НМАПО, санітарно-епідеміологічної та дерматовенероло-

гічної галузей, регіональні НУО

10.3. Розробити та забезпечити затвердження методичних рекомендацій щодо діагностики ІПСШ у групах ризику, у яких визначено можливість надання лікування по результатам швидких тестів.

Наказ МОЗ України

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ
10.4. Ініціювати проведення пілотного проекту щодо визначення ефективності синдромного підходу щодо ведення випадку ІПСШ в групах ризику.

Розпорядження регіональних управлінь охорони здоров’я

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

UNAIDS, ВООЗ, робоча група МОЗ України (ІПСШ), Держсоцзахворювань, Укрцентр, фахівці НМАПО, головні регіональні дерматовенероло-

ги

10.5. Сприяти збільшенню медичних установ (зокрема, розвитку Дружніх клінік для молоді та установ акушерсько-гінекологічного профілю), які співпрацюють з НУО та наданню в їх умовах послуг з діагностики та лікування ІПСШ для представників груп ризику.

Розпорядження регіональних управлінь охорони здоров’я

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

UNAIDS, ВООЗ, робоча група МОЗ України (ІПСШ), Держсоцзахворювань, Укрцентр, фахівці НМАПО, головні регіональні дерматовенероло-

ги

10.6. Ініціювати розробку та забезпечити затвердження Протоколу вакцинопрофілактики гепатиту В в групах ризику.

Наказ МОЗ України

МБФ Альянс

6-й раунд ГФВООЗ

10.7. Впровадити офіційну статистичну звітність по наданню медичної допомоги уразливим до ВІЛ групам населення щодо діагностики та лікування ІПСШ.

Наказ МОЗ України

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

Робоча група МОЗ України (ІПСШ), головні регіональні дерматовенероло-

ги

10.8. Впровадити можливість отримання представниками груп ризику медичних послуг (зокрема діагностики та лікування ІПСШ) без обов’язкового надання підтверджуючих документів (по направленню НУО або кодуванню).

Наказ МОЗ України або Головних управлінь охорони здоров’я

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ
10.9. Адвокація виділення коштів з державного та місцевих бюджетів для проведення безкоштовної діагностики ІПСШ групам ризику.

Розпорядження органів державної влади (загальнодержавних або регіональних)

МБФ Альянс
Укрцентр, Держсоцзахворювань

10.10. Сприяти обов’язковому включенню в програму МАПО навчальних годин щодо особливостей надання медичних послуг групам ризику (зокрема діагностики та лікування ІПСШ).

Затверджені навчальні плани кафедр дерматовенерології МАПО

МБФ Альянс
Інститут дерматології та венерології, УАЛДВК та кафедри післядипломної освіти медичних ВУЗів

Ціль 11. Забезпечити дотримання державних гарантій у сфері протидії поширенню ВІЛ


11.1. Створення умов для заміни використаних ін’єкційних голок та шприців на стерильні з подальшою їх утилізацією.

Наказ МОЗ

Коаліція
Держсоцзахворювань,

НУО

11.2. Забезпечення соціальних гарантій окремих категорій працівників, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ.

Внести зміни в Постанову КМУ від 16.01. 2003 р. № 36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на  пільгових умовах»

Коаліція

НУО

^ Ціль 12. Забезпечити доступ до засобів профілактики (презервативів, лубрикантів, шприців)

12.1 Розширити програми обміну шприців на базі аптечних закладів.

Наказ МОЗ

МБФ Альянс

6-й раунд ГФ

Держсоцзахворювань,

СЕС МОЗ України

12.2. Забезпечення безперешкодної роботи пунктів обміну шприців

Рекомендації/роз’яснення підпорядкованим  службам і підрозділам МОЗ на місцях щодо забезпечення повноцінного функціонування програм обміну шприців та сприяння громадським організаціям у суспільно-корисній діяльності,

Рекомендації дозволяють знищення використаного інструментарію без попередньої дезінфекції із застосуванням

МБФ Альянс, Держсоцза хворювань

6-й раунд ГФ

МОЗ України, Державна санітарно-епідеміологічна служба України оперативно

Ціль 13. Впровадити профілактичні програми з ВІЛ/СНІД та ТБ на робочих місцях


13.1. Розвиток програм профілактики ВІЛ/СНІД, ТБ та упередженого ставлення до осіб, які постраждали в наслідок ВІЛ/СНІД чи ТБ на Львівській залізниці

Внесення змін до колективного договору

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоровʼя»

GIZ

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України, Дорожній профспілковий комітет Львівської залізниці.


^ НАПРЯМОК 3. ЗАХИСТ ПРАВ.

Ціль 14. Забезпечити захист прав ЛЖВ та груп населення підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.


14.1. Створення і підтримка середовища, в якому послуги з профілактики, лікування ВІЛ, догляду та підтримки для найбільш уразливих груп населення та ЛЖВ можуть впроваджуватися ефективно.

План спільних заходів

Мережа ЛЖВ14.2. Моніторинг випадків порушень прав наркозалежних та втручань в діяльність програм зменшення шкоди, надання правової допомоги, реагування на порушення

Фіксація порушень, матеріали/рішення по результатах реагування

МФВ, МБФ Альянс, Мережа ЛЖВ, ВБО «Гідність»

6-й та 10-ий раунд ГФ

Держсоцзахворювань, МОЗ, МВС, Генеральна прокуратура,

Ціль 15. Зменшити криміналізацію споживачів наркотиків


15.1. Привести у відповідність до показників споживання наркозалежними по основним наркотичним засобам розмірів наркотичних засобів, визначених у Таблицях невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, відповідно до яких наступає кримінальна відповідальність

Зміни до Наказу МОЗ №188 від 2000 р та/або до Кримінального кодексу України

МФВ,

МБФ Альянс,

Одеська правозахисна група “Верітас”

МФВ,

6-й раунд ГФ


Асоціація учасників ЗПТ,

^ ВАЗШ, UNODC

Ціль 16. Адвокація в інтересах працівників комерційного сексу.


16.1. Відміна адміністративного переслідування ПКС.


Виключення ст.181(1) з КУпАП

Легалайф
The International Committee on the Rights of Sex Workers in Europe (ICRSE), FOSI, SWON

16.2. Налагодити співпрацю з МВС та МОЗ

Меморандуми про взаємодію та координацію з МВС та МОЗ

Легалайф

МБФ Альянс

МБФ Альянс, AFEW

Ціль 17. Адвокація в інтересах лесбійок, геїв, бісексуалів та трансґендерів (ЛГБТ)


17.1. Скасувати дискримінаційні положення законодавства України про правоохоронну діяльність у частині ущемлення законних прав ЧСЧ та представників інших груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Закон України «Про міліцію» в новій редакції

ВГО «Гей-Форум України»

ВГО «Гей-Форум України», ВБО «Точка опори»
17.2. Забезпечення допуску осіб, які практикують «гомосексуальну поведінку», до донорства крові та її компонентів на недискримінаційній основі

Внесення змін до документа «Перелік захворювань, протипоказань до донорства і форм ризикованої поведінки» — додатку 3 до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів, затвердженого наказом Міністерством охорони здоров’я України від 1 серпня 2005 р. № 385, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2005 р. за № 896/11176 і чинного з 27 серпня 2005 р. — у частині вилучення позиції «гомосексуальні стосунки» із пункту 1.3 «Форми ризикованої поведінки»

ВС «Рада ЛГБТ-організацій України»

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»

ВГО «Гей-Форум України», ВБО «Точка опори»

17.3. Експліцитне зазначення соціальної групи ЧСЧ в офіційному переліку груп ризику, затвердженому МОЗ України

Наказ МОЗ України, яким буде затверджено перелік груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ

ВГО «Гей-Форум України»

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», USAID | Проект розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні

ВБО «Точка опори», ПРГ-Україна

17.4. Забезпечення членства (через включення або підтвердження дальшого членства) представників ЛГБТ-руху та/або ЧСЧ-сервісу в п’яти місцевих координаційних радах з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відповідні розпорядження органів місцевої виконавчої влади про персональний склад місцевих координаційних рад з питань ВІЛ/СНІДу

ВГО «Гей-Форум України»

Власні ресурси ВГО «Гей-Форум України»
17.5. Забезпечення відхилення (зняття з розгляду) проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)»

Процедурні та інші документи Верховної Ради України, її комітетів та Апарату

ВС «Рада ЛГБТ-організацій України»

Власні ресурси ВС «Рада ЛГБТ-організацій України» та ЛГБТ-організацій

ПРООН, Human Rights Watch, Коаліція, МБФ Альянс, Гельсінська спілка, Проект USAID 

Ціль 18. Створити механізми для реалізації прав на соціальну та медичну допомогу засуджених та звільнених

хворих на ВІЛ/СНІД, наркоманію та ТБ.


18.1. Увести до складу територіальних спостережних комісій за діяльністю Державного департаменту України з питань виконання покарань представників Руху колишніх в’язнів України «Подолання» міст: Київ, Одеса, Миколаїв, Чернівці, Донецьк, Харків

Рішення спостережних комісій за діяльністю Державного департаменту України з питань виконання покарань міст: Київ, Одеса, Миколаїв, Чернівці, Донецьк, Харків щодо включення до складу членів комісій представників Руху колишніх в’язнів України «Подолання»

Подолання

Подолання

Коаліція, МФВ, МБФ Альянс, Мережа ЛЖВ, OSI^ Перспективні цілі адвокації відповідно до потреб,

визначених НУО в ході робочої зустрічі 18-19 жовтня 2011р.:


 1. Розробити та затвердити стандарти первинної, вторинної та третинної профілактики .

 2. Забезпечити впровадження програм (первина профілактика), альтернативних зменшенню шкоди (ЗШ).

 3. Спростити механізм передачі АРТ-препаратів (медикаментів) між медичними закладами.

 4. Забезпечити випуск/закупівлю АРТ-препаратів у дитячих дозуваннях та формах.

 5. Забезпечити поставки медпрепаратів належної якості, в належній кількості і у визначені законом терміни в регіони (якісна логістика).

 6. Забезпечити безкоштовну діагностику ВІЛ/ТБ/гепатитів.

 7. Унормувати визначення порядку транспортування ТБ+ пацієнтів.

 8. Реєстрація та закупівля дешевших якісних медпрепаратів та генериків.

 9. Адвокація доступності лікування гепатитів В та С.

 10. Унормувати діяльність хоспісних установ (фінансування, забезпечення ліками, соціальні гарантії персоналу)

 11. Забезпечити попередження СНІД-деменції (зниження інтелектуальних здібностей, викликане СНІДом).

 12. Підготовити звернення в Конституційний суд України про тлумачення застосування ст. 408 Кримінально Виконавчого Кодексу України про звільнення засуджених за медичними показаннями.

 13. Забезпечити використання профілактичних стратегій, що забезпечують урахування культурних особливостей, для пом’ягшення стигми та дискримінації.

 14. Адвокація розробки спільного Наказу (Протоколу) МВС та МОЗ про забезпечення безперервної профілактики та лікування ВІЛ/ СНІД, ТБ і гепатитів в місцях позбавлення волі та закладах охорони здоров’я.

 15. Забезпечити розробку та прийняття Верховною радою України нової редакції Закону «Про об’єднання громадян».

 16. Адвокація забезпечення соціальних гарантій працівникам проектів, що фінансуються за кошти ГФ та міжнародних донорів.

 17. Адвокація створення Національно-правового консультативного центру в сфері ВІЛ-сервісу, в т.ч. «гарячої лінії».

 18. Створити профспілки соціальних працівників та працівників, що задіяні в роботі лікування та опіки ВІЛ/СНІД/ТБ.

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1972-12.


Похожие:

Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconТренінги по стандартам соціальних послуг у сфері протидії віл-інфекції сніду на вересень 2010 року
Вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» в рамках проекту "Вдосконалення віл-сервісу в Україні" за підтримки вбо «Всеукраїнська мережа...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconСтратегічний план Коаліції віл-сервісних організацій на 2012-2016 роки Преамбула: Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція віл-сервісних організацій»
Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція віл-сервісних організацій» (далі – Коаліція) – національна неурядова організація, яка об’єднує...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconМіністру юстиції України Оніщуку М. В. Шановний Миколо Васильовичу! Вбф «Коаліція віл-сервісних організацій»
Вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» представляє інтереси громадських та благодійних організацій України, зокрема, членами коаліції...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconВсеукраїнський благодійний фонд „коаліція віл-сервісних організацій”
«Коаліція віл-сервісних організацій» оголошує про продовження конкурсу на кращу модель адвокації, здійсненої, починаючи з 2005 року,...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconВсеукраїнський благодійний фонд „коаліція віл-сервісних організацій”
Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція віл-сервісних організацій» оголошує конкурс на кращу модель адвокації, здійсненої, починаючи...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconОбласть місто
Контакти організацій-членів вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» вересень 2012 року
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconМоніторинг виконання загальнонаціонального адвокаційного плану у сфері протидії віл/сніду за 2012 рік
Віл/сніду за перше півріччя 2012 року проводилось протягом кінця червня початку липня 2012 року шляхом опитування консультантів з...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconДата надходження тендерної пропозиції до вбф «Коаліція віл-сервісних організацій»

Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconЗагальні збори вбф «Коаліція віл-сервісних організацій»
Національна стратегія адвокації, комунікації та соціальної мобілізації для підтримки розробки та реалізації програм та заходів з...
Загальнонаціональний адвокаційний план у сфері протидії віл/сніду на 2012 рік вступ. З 2008 року вбф «Коаліція віл-сервісних організацій» iconВсеукраїнський благодійний фонд „коаліція віл-сервісних організацій”
Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція віл-сервісних організацій» оголошує набір на курси підвищення кваліфікації за навчальним...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов