Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна icon

Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капірулінаНазваниеОкремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна
Дата конвертации23.01.2013
Размер32.45 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>


ОКРЕМІ ПРИЙОМИ РОБОТИ НА УРОКАХ ГЕОГРАФІЇ


СВІТЛАНА ЛЕОНІДІВНА КАПІРУЛІНА,

викладач кафедри методики

природничо-математичної освіти і технологій,

методист ІППО КМПУ ім. Б.Д.ГрінченкаПрийом

Зміст роботи

Знайди пару

Вимагає порівняти (об’єднати) перелік певних географічних назв, визначень понять і т. ін. і знайти пару (напр: Африка – Конго; Анди - Аконкагуа).

Вірю - не вірю

Вчитель або учні називають певні твердження (що можуть бути підготовлені ними як випереджувальні домашні завдання), з якими інші учні класу можуть погодитися або ні. Якщо не погоджуються, то пояснюють чому саме.

Аукціон


Вимагає від учнів швидкості та уміння давати конкретну, узагальнену відповідь. Учні «продають» як на аукціоні вірні відповіді – назви географічних об’єктів, поняття, що вивчаються в темі, терміни, що вивчатись на уроці і таке інше.

Викликаю асоціацію

Учням пропонується висловити асоціації, що виникли у них при слові, наприклад “машинобудування” (предметна спеціалізація, транспортне машинобудування, засоби праці, важка промисловість тощо). Учитель пропонує проведення такої роботи на початку та в кінці вивчення теми для переконання учнів у тому, наскільки складнішими і досконалішими стали їх асоціації.

П’ять речень

Робота в динамічних групах по 4 учні (об’єднуються учні, що сидять за сусідніми парними та непарними партами), кожен з учнів каже речення, що є продовженням попереднього. Так за допомогою п’яти речень учні складають коротку характеристику будь-якого явища або об’єкту.

Естафета


Виконання завдань або відповідь на запитання по черзі, відповідь на кожне наступне запитання є продовженням попередньої відповіді. Запитання записані на картках і передаються з парти на парту.

Географічна розминка

Коротка відповідь на запитання, що ставить учням учитель, або учні (під час роботи в парі), один одному по черзі. Запитання стосуються географічних об’єктів, їх треба обов’язково показати на карті і одним реченням дати характеристику об’єкту (Ніл – найдовша річка Африки і світу).

Мікрофон


Учні передають уявний мікрофон і висловлюють власну думку щодо певного запитання, проблеми, завдання. Висловлювання можуть бути окремими, а можуть доповнювати або продовжувати один одне.

Прес- конференціяКлас ділиться на кореспондентів та спеціалістів з певних питань, галузей, сфер. Перші задають питання, другі дають на них відповіді. Прийом дозволяє колективно підвести підсумки вивченого (наприклад «спеціалісти з охорони природи Африки» та туристи).

Так-ні

Учитель або учні називають поняття, пов'язані з темою (наприклад, літосферна плита, рухи плит, рифтова зона, вулканізм та інші), а учні знаходять відповідь, ставлячи навідні запитання, відповідати, на які слід лише “так” або “ні”.

Як? Що? Де?

Учні (скласти запитання – може бути випереджальним домашнім завданням), вчитель задають запитання які починаються словами «Що?», «Де?», «Як?».

Власні приклади

Учні наводять цікаві приклади щодо теми уроку (випереджальне домашнє завдання) або доповнюють зміст проблеми, що вивчається власними прикладами.

Бліц-опитування

Вчитель у швидкому темпі задає учням запитання, а учні дають одну або декілька можливих вірних відповідей. За необхідності вони можуть доповнювати та розширювати відповіді своїх однокласників.

Роблю висновок


Учні роблять висновки, узагальнення, синтезують (комбінують елементи вивченого в єдине ціле), оцінюють рівень виконання роботи, рівень власних досягнень, досягнень інших учнів і класу в цілому. В залежності від потреби може використовуватися на будь якому етапі уроку.

Географічний вернісаж

Учні готують малюнки тварин, рослин, пейзажів, що стосуються материка або країни, що вивчається. Малюнки займають місце на дошці, учні можуть доповнювати їх власними розповідями.Похожие:

Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconСвітлана Леонідівна Капіруліна
Географічна освіта покликана формувати в учнів уміння цілісно сприймати природничо-наукову картину світу, а також систему раціонального...
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconКапіруліна Світлана Леонідівна
Розбудова сучасної європейської держави не можлива без навчання та виховання свідомого громадянина, який володіє сучасними економічними...
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна icon«Організація виховної роботи на уроках хімії»
Впровадження елементів виховної роботи на уроках хімії з метою популяризації хімічних знань
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconСоболь Світлану Леонідівну (прізвище, ім’я, по батькові особи, яка вчинила правопорушення) винним у : при перевірці дотримання санітарного закон
Соболь Світлана Леонідівна, 1983 р н., Фо-п, магазин «Перлина», вул. 50 років Жовтня,1/3, м. Овруч
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна icon“Розвивальні завдання на уроках зарубіжної літератури в 5 класі”
Мендель Світлана Василівна, вчитель зарубіжної літератури Улянівської зош І-ІІІ ст
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconМетодичні рекомендації щодо викладання географії та економіки в 2009-2010 н р
Тема: Оновлення змісту, форм І методів роботи шляхом модернізації та використання інноваційних підходів до процесу викладання географії...
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconДля вчителів географії та економіки
Учасники конференції: методисти рнмц, керівники рмо вчителів географії, вчителі географії
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconОцінювання навчальних досягнень учнів з географії
Учень (учениця) розрізняє окремі географічні явища чи об’єкти (гори і рівнини, суходіл і океан, село і місто, галузь і т д.) та з...
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconЗ досвіду роботи вчителя географії Веселинівської районної гуманітарної гімназії Павлюк Інни Василівни Веселинове 2010 „Географія Миколаївської області”
...
Окремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна iconНаказ №297 Про здійснення перевірки стану викладання І рівня навчальних досягнень учнів з географії та роботи шкільних бібліотек На виконання плану роботи відділу освіти, молоді та спорту на 2012 рік наказую
Здійснити з 15. 11. 2012р перевірку стану викладання і рівня навчальних досягнень учнів з географії у загальноосвітніх навчальних...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов