Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів icon

Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладівНазваниеПоложення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів
Дата конвертации23.01.2013
Размер63.97 Kb.
ТипПоложення
скачать >>>

ПОЛОЖЕННЯ


про проведення учнівського конкурсу з українознавства

в м. Києві.

Загальні положення

Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Основними завданнями учнівського конкурсу є:

 • виявлення та розвиток творчого потенціалу обдарованих учнів;

 • актуалізація формування в учнів національної самосвідомості як сутнісної основи прояву українознавства в життєдіяльності;

 • залучення учнівської молоді до духовних надбань народу;

Організатором та координатором учнівського конкурсу по місту Києву є Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, на яке покладається відповідальність за організаційно-методичне забезпечення проведення конкурсу.

Для організації та проведення учнівського конкурсу створюються організаційні комітети.

Теми для проведення учнівського конкурсу надає журі конкурсу.

Переможців учнівського конкурсу визначають в особистій першості.

Учнівський конкурс всіх етапів є очною формою змагань.
^

Проведення Міського учнівського конкурсу


Учнівський конкурс проводиться в три етапи: І етап – шкільний (училищний), ІІ етап – районний, ІІІ етап – міський.

І етап – шкільний конкурс.

І етап конкурсу проводиться в листопаді – грудні поточного року.

Персональний склад членів оргкомітетів та журі І етапу конкурсу, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджується наказами керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Завдання для учасників конкурсу готують журі (учителі, викладачі загальноосвітнього навчального закладу або журі ІІ етапу).

Заявки на участь команд у наступному етапі оргкомітети І етапу надсилають до районних оргкомітетів до 20 січня поточного року.

ІІ етап – районний конкурс.

ІІ етап конкурсу проводиться у січні-лютому поточного року.

Персональний склад членів оргкомітетів та журі ІІ етапу конкурсу, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами управлінь освіти районних у м. Києві державних адміністрацій.

Завдання для учасників конкурсу готують члени журі ІІ етапу конкурсу.

^ Заявки на участь команд у наступному етапі конкурсу та звіти про проведення районного етапу оргкомітети ІІ етапу надають до Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д.Грінченка до 20 березня поточного року.

ІІІ етап – загальноміський конкурс.

ІІІ етап конкурсу проводиться у квітні поточного року.

Персональний склад членів оргкомітету та журі ІІІ етапу конкурсу затверджується наказами Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
^

Учасники конкурсу


У І етапі конкурсу беруть участь усі учні загальноосвітніх навчальних закладів або училищ, які виявляють бажання.

У ІІ етапі конкурсу беруть участь учні 6-11 (12) класів, що стали переможцями І етапу конкурсу.

У ІІІ етапі конкурсу беруть участь районні команди, сформовані з учнів 8-11 класів, які стали переможцями ІІ етапу, але не більше, ніж по 3 учасника з кожної паралелі від району.

До місця проведення конкурсу районні команди прибувають у супроводі керівника команди, який має при собі копію заявки на право участі команди у конкурсі.

Керівник районної команди призначається з числа вчителів, які брали активну участь у підготовці учнів до конкурсу і не є членом журі або оргкомітету ІІІ етапу.

Керівники районних команд несуть відповідальність за життя та здоров’я членів команди відповідно наказу районного відділу освіти.

Керівники районних команд повинні забезпечити вчасне прибуття учнів на конкурс і повернення їх до закладів освіти, належну морально-психологічну підтримку.
^

Нагородження учасників конкурсу


Переможцями відповідного етапу вважаються учні, нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступеня.

Результати проведення І та ІІ етапів конкурсу затверджуються відповідними наказами керівників навчальних закладів, районних управлінь освіти.

Переможці ІІІ етапу конкурсу нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів у кількості, яка не перевищує 30 % числа учасників змагань.

Результати ІІІ етапу затверджується відповідним наказом Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
^

Оргкомітети конкурсу


Оргкомітет створюється з числа керівників установ та організацій, що проводять конкурс, працівники методичних установ, учителів, представників місцевих органів державної влади, громадських організацій, товариств, благодійних фондів тощо.

Оргкомітети:

 • проводять організаційну роботу з підготовки і проведення конкурсу;

 • визначають і забезпечують порядок проведення конкурсу відповідно до затверджених Умов учнівського конкурсу;

 • готують документацію для проведення конкурсу;

 • за поданням журі, суворо дотримуючись чинних Умов, приймають рішення щодо визначення переможців та нагородження учасників конкурсу та остаточний склад команд для участі у наступному етапі конкурсу.
^

Журі конкурсу


Журі формується з фахівців українознавства, наукових працівників, учителів, методистів тощо. Його очолює голова.

Голова журі конкурсу:

 • бере участь у формуванні складу журі;

 • несе відповідальність за об’єктивність оцінювання конкурсних робіт учасників змагань.

Журі конкурсу:

 • оцінює рівень і якість конкурсних робіт учнів.

 • аналізує рівень виконання конкурсних робіт, готує подання оргкомітету про нагородження переможців конкурсу.

 • рекомендує кандидатів до складу команди для участі у наступному етапі конкурсу.


^

Рекомендації щодо формування завдань І - ІІ етапів конкурсуКонкурс з українознавства має виявити не лише знання учнів, а й їхню громадянську позицію, самосвідомість, тому можна включити питання творчого характеру. В той же час, завдання мають формуватися відповідно до діючих програм за основними концентрами, наприклад

  • 6-7 кл. – “Україна – держава, історія” (роль історичної пам’яті, історія державної та національної символіки, доля родини в історії країни тощо)

  • 8-9 кл. – “Україна – культура” (єдність матеріального і духовного в українській культурі; проблеми існування культури українців сьогодні і ваші пропозиції щодо їх подолання; як поєднуються прадавні традиції наших предків і сучасні тенденції в українській культурі; внесок українців в світову культуру тощо)

  • 10 кл. – “Українська нація” (якою є українська національна ідея сьогодні та її роль у розбудові громадянського суспільства і держави; творці української національної ідеї і Ваші коментарі до їхніх висловлювань)

  • 11 кл. – “Україна і світ” (міжнародні взаємини українців та України впродовж століть; хто з відомих у світі українців є для Вас зразком служіння своєму народу; як Ви розумієте місію українського народу в світовій історії сьогодні)


Орієнтовні питання для проведення І, ІІ та ІІІ етапів надруковані також у Положенні про Всеукраїнський учнівський конкурс з українознавства (див. ж-л “Українознавство” число 3, 2002 рік, або газету “Освіта” № за 2002 рік).


Орієнтовні питання міського етапу

учнівського конкурсу з українознавства,

( квітень 2004 р.)


8 клас


 1. Дайте визначення поняттям:

  • культура,

  • національна культура.

  • цивілізація,

  • духовна і матеріальна культура,

  • традиція і обрядовість

 2. Державні символи України: шлях крізь віки (від найдавніших часів до сьогодення).

 3. Основні етапи розвитку української культури.

 4. Як Ви розумієте “філософію серця” (кордоцентризм) Григорія Сковороди? Які вислови інших українських філософів та письменників з цього питання Ви знаєте? Як виявляється кордоцентризм в українському національному характері та в повсякденному житті українців?9 клас


 1. Дайте визначення поняттям: національна культура, духовність, архетипи культури, філософія, релігія (або наука, мистецтво)

 2. Роль і місце релігії в українській культурній традиції.

 3. Охарактеризуйте внесок у світову культуру одного з українських митців, релігійних діячів. вчених, просвітителів, які здобули світове визнання (Петро Могила, Дмитро Туптало, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Максим Березовський, Микола Лисенко, Олександр Кошиць, Михайло Грушевський, Володимир Вернадський, Катерина Білокур, Олександр Архипенко тощо).

 4. Що Ви знаєте про злиття стародавніх язичницьких вірувань і світогляду наших пращурів з християнськими цінностями і традиціями у циклі Великодніх свят в Україні?10 клас


 1. Поясніть поняття: етнос, нація, українська нація, національне самоусвідомлення, національна свідомість.

 2. Тест “Становлення української нації і держави”

 3. Що Ви знаєте про становлення і розвиток української національної ідеї?

 4. Визначте національні інтереси Української держави в системі сучасних міжнародних відносин.


11 клас


 1. Поясніть поняття:

  • міжнародні відносини,

  • світове співтовариство,

  • світове українство,

  • українська діаспора,

  • геополітика.

 2. Тест “Самовизначення Української держави у ХХ столітті”.

 3. Визначте етапи формування української діаспори. Українська діаспора сьогодні.

 4. Охарактеризуйте геополітичне розташування України як визначальний та дієвий чинник у системі міжнародних відносин.

Похожие:

Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №23 Про проведення конкурсу з українознавства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів
Затвердити склад організаційного комітету та журі ІІІ (міського) етапу конкурсу з українознавства серед учнів загальноосвітніх навчальних...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №105 Про підсумки проведення ІІІ (міського) етапу конкурсу з українознавства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва 2009/10 навчального року
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які стали переможцями...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №304 Про проведення міського учнівського конкурсу з українознавства
Затвердити склад організаційного комітету та журі міського учнівського конкурсу з українознавства (додаток 1)
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconІнформаційний лист
Черкащини Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини 29 листопада 2012 року проводить регіональний конкурс з...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconКонкурс з українознавства -2010
Міністерства освіти І науки України, проводить Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8 – 11 класів (наказ мон україни «Про...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №96 Про підсумки проведення районного турніру юних істориків серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Рокитнівського навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня-гімназія» проведено районний турнір юних істориків серед учнів 8-11...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconПрограми з українознавства для загальноосвітніх навчальних закладів
України Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, Відмінник освіти України
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №114 Про підсумки міського учнівського конкурсу з українознавства в 2010/11 навчальному році
На виконання наказу Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconНаказ №44 -в про відрядження учнівської команди та вчителів українознавства у м. Чернівці
«Про організаційно-практичне забезпечення підготовки І проведення обласного етапу Міжнародного конкурсу з українознавства» та наказу...
Положення про проведення учнівського конкурсу з українознавства в м. Києві. Загальні положення Учнівський конкурс з українознавства проводиться серед учнів 6-11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів iconЗ 28 березня по 31 березня
Міністерства освіти і науки,молоді та спорту від 10 лютого 2012 року №148 «Про Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов