Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) icon

Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.)НазваниеНатисни на сміття! (Пустовіт Н. А.)
Дата конвертации30.01.2013
Размер40.77 Kb.
ТипНавчальний посібник
скачать >>>

Натисни на сміття! (Пустовіт Н.А.)


Навчальний посібник для учнів 6-9 класів є частиною науково-методичного забезпечення однойменного факультативу екологічного змісту, присвяченого проблемі твердих побутових відходів. Серед глобальних екологічних проблем ця проблема вирізняється тим, що до неї безпосередньо причетні всі школярі і дорослі, незалежно від віку, статі, професії чи роду занять. Саме це дозволяє забезпечити умови для систематичного вправляння учнів у екологічно компетентних діях, здійснення екологічно виважених вчинків незалежно від спеціально створюваних ситуацій, самостійно і творчо, без будь-якого зовнішнього стимулювання.

Посібник містить відповідну інформацію про причини утворення сміття, способи його переробки та їх екологічні наслідки. Теоретичні матеріали зрівноважені практичними завданнями на формування навичок мінімізації відходів, регулювання власного споживання.

Окремі завдання спрямовані на спільне виконання учнів разом з батьками.

Зміст і спрямованість посібника відповідає принципам освіти в інтересах збалансованого (сталого) розвитку, десятиліття якої з ініціативи ООН розпочато з 2005 року.

Для учнів 6-9 класів, вчителів, батьків і всіх, хто цікавиться екологічними проблемами. (Пустовіт Н.А. Натисни на сміття! Робочий зошит для учнів 6-9 класів. – К.: „Імідж-прінт”, 2005. – 36 с.)

^ Натисни на сміття! (Пустовіт Н.А.)


Методичний посібник для вчителів є частиною науково-методичного забезпечення однойменного факультативу екологічного змісту, присвяченого проблемі твердих побутових відходів.

У посібнику обґрунтовано доцільність звернення до цієї проблеми у зв’язку з можливістю залучення школярів до систематичної самостійної екологічно обґрунтованої діяльності. На основі психологічних протиріч і закономірностей екологічного виховання учнів 12-15 років обґрунтовано загальні рекомендації і тематичні методичні розробки, які доповнюють самостійні завдання, наведені у посібнику для учнів. Пропоновані інтерактивні методи (дискусії, рольові ігри, робота в малих групах тощо) відповідають принципам освіти в інтересах збалансованого (сталого) розвитку.

Для вчителів, вихователів, керівників гуртків.

(Пустовіт Н.А. Натисни на сміття! Методичний посібник для вчителів. – К.: „Четверта хвиля”, 2005. – 32 с.)


Енергозбереження (Пустовіт Н.А.)

Навчальний посібник для учнів 8-11 класів є частиною науково-методичного забезпечення однойменного факультативу екологічного змісту. Містить узагальнену інформацію про традиційні і альтернативні джерела і способи виробництва енергії, їх екологічні наслідки, вплив на здоров’я. Теоретичні відомості слугують основою для самостійних творчих завдань, пропонованих у посібнику після кожної теми. Окремі завдання спрямовані на спільне виконання учнів з батьками.

У посібнику наведена також додаткова інформація, цікаві факти і цифри, спрямовані на поглиблене розуміння сутності проблеми, її зв’язку з іншими глобальними екологічними проблемами.

Зміст і спрямованість посібника відповідає принципам освіти в інтересах збалансованого (сталого) розвитку.

Для учнів 8-11 класів, вчителів, батьків.


(Н.А. Пустовіт Енергозбереження: навчальний посібник для учнів 8-11 класів. – К.: „Спрінт Україна”, 2006. – 40 с.)


Енергозбереження (Пустовіт Н.А.)

Методичний посібник для вчителів є частиною науково-методичного забезпечення однойменного факультативу екологічного змісту.

Посібник містить тематичний план факультативного курсі „Енергозбереження” для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. На основі психологічних протиріч і закономірностей екологічного виховання учнів 14-17 років обґрунтовано загальні рекомендації і тематичні методичні розробки, які доповнюють самостійні завдання, наведені у посібнику для учнів. Представлені у посібнику інтерактивні методи (дискусії, рольові ігри, робота в малих групах, вправи на прийняття рішень тощо) відповідають принципам освіти в інтересах екологічно збалансованого (сталого) розвитку.

Для вчителів, вихователів, керівників гуртків.


(Пустовіт Н.А. Енергозбереження. Методичний посібник для вчителів. – К.: вид-во ТОВ „Джерела Знань”, 2006. – 24 с.)


Пруцакова О.Л. Місто, у якому ти живеш: навч. посібник для всіх, кому не байдужі проблеми довкілля/ О.Л.Пруцакова.- К.: ТОВ”Гнозіс, 2008.- 56с.

Навчально-методичний комплект „Місто, у якому ти живеш” складається із навчального посібника для учнів, робочого зошита (автор- Пруцакова О.Л.) та методичного посібника для вчителів (автор - Пустовіт Н.А.). Комплект є забезпеченням однойменного факультативу екологічного змісту у 8-9 класах.

У навчальному посібнику розглядається прояви екологічних проблем у Києві, визначається зв’язок між станом довкілля у місті і способом життя його мешканців, вплив урбанізованого середовища на стан і здоров’я киян.

Зміст інформаційної частини відповідає віковій специфіці формування екологічно доцільної поведінки учнів основної школи, їх еколологічної компетентності. Спрямованість на роль учня, як громадянина міста, безпосереднього і опосередкованого споживача його ресурсів, визначення комплексу екологічних проблем, пов’язаних зі способом життя киян, оцінка рівня особистого і родинного впливу на довкілля столиці, і, нарешті, вплив самого міста на стан його мешканців вирізняє посібник серед інших розробок екологічного спрямування.

Посібник розроблено у руслі вимог сталого (збалансованого) розвитку суспільства та Освіти в інтересах збалансованого розвитку.

Робочий зошит структурно відповідає навчальному посібнику для учнів. Містить комплекс завдань проблемно-пошукового і творчого характеру, які допомагають учням усвідомити власний вплив на довкілля міста, мінімізувати його на рівні особистого і родинного споживання. Виконання завдань сприяє усвідомленню учнями власної причетності до екологічних проблем столиці, стимулює до побутової діяльності, безпечнішої для довкілля. Спектр завдань відповідає запитам збалансованого (сталого) розвитку суспільства.

Пруцакова О.Л. Місто в якому ти живеш: Роб.зошит для учнів 8-9 кл..- К.: ТОВ „Гнозіс”, 2008.-34с.

Похожие:

Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconЩо робити, щоб вирішити проблему навали сміття в Україні?
Щорічно кількість сміття в нашій країні збільшується на мільярд тонн. Під різноманітні полігони та звалища для його зберігання вже...
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconАбонентська служба єдиний виконавець послуг із збору та вивозу сміття Передумови
Тпв. Кожного року з міського бюджету виділяється понад 4 млн грн на ліквідацію стихійних звалищ побутового та будівельного сміття,...
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconЗа підтримки Державного управління справами Президента України
Обладнана площа (площа, задня та бокові стінові панелі, стіл, 2 стільці, напис на фризовій панелі, кошик для сміття, світильник,...
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconЕкологія космосу та космічне сміття

Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconПроект “ Вулиці для людей контейнери для сміття”, поданий на участь у конкурсі мікропроектів громадянського представництва Напрям проекту
Напрям проекту: акція, спрямована на вирішення соціальних та екологічних проблем місцевого рівня
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconXуцпа українських євреїв Чи мають українці перспективу соціокультурного розвитку?
Д. Гордона, Савіка Шустера, глядачам нав’язується єврейське культурне сміття з неприхованою метою викорчувати українську культуру....
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconЩо робити, щоб вирішити проблему навали сміття в Україні? Черевко Іван
Тпв, ефективно працює для того, щоб звести цю проблему до мінімуму, І кожний з цих методів чи запроваджується, чи вдосконалюється,...
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconОголошення загальношкільної акції «Сміття чи пластикова пляшка?» по збору інформації про смітники з пластиковими пляшками та місцезнаходження контейнерів для збору пластикових пляшок поблизу навчального закладу.
Проблема смітників з пластиковими пляшками є досить актуальною для м. Хмельницького
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconДодаток №1 до Інструкції про порядок застосування
Встановив: ящик для сміття переповнений. Гарячої проточної води немає. Побутові холодильники не працюють. В низькотемпературному...
Натисни на сміття! (Пустовіт Н. А.) iconПершому заступникові міського голови м. Львова п. О. Синютці пл. Ринок, 1, м. Львів Депутатське звернення Шановний Олеже Михайловичу!
Підмурна та буд. 28 на вул. Кн. Осмомисла я почула чисельні скарги людей на будівельне сміття, яке скидається забудовниками у мікрорайоні,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов