Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи icon

Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи



НазваниеВикористання інформаційних технологій у практиці початкової школи
Дата конвертации31.01.2013
Размер89.78 Kb.
ТипПовідомлення
скачать >>>

Семінар у дистанційному форматі ІППО КУ імені Бориса Грінченка


Використання інформаційних технологій

у практиці початкової школи


Січень 2010 року


Підготувала І.А.Підгородецька,

вчитель початкових класів

спеціалізованої школи № 15

Голосіївського району

м. Києва.

Урок інформатики в 3 класі

Тема: Кодування інформації. Робота з програмами в підтримку навчальних предметів.

Мета: ознайомити з різними видами кодування інформації; закріплювати вміння роботи з мишею; вчити відкривати вікна і запускати програми на виконання дій за допомогою піктограми: розвивати логічне мислення, мовні і математичні здібності учнів; виховувати самостійність, уважність, інтерес до навчання.


Обладнання: 8 комп'ютерів, ребуси на картках, чисті аркуші паперу, фломастери, проекційний екран із завданнями-зразками. Сигнальні картки «+» і «-», книги «Планета міркувань», книги «Сходинки до інформатики - 3».


^ ХІД УРОКУ:

  1. Оpганізація уроку

На уроці інформатики застосовується незвична для початкових класів форма роботи - групова.

Робоча група працює за комп'ютером.

Група помічників-спостерігачів стежить за виконанням дій.

Склад обох груп несталий.

Спочатку третьокласники готують себе до роботи.

Девіз: Є закони у природи,

Є i правила у нас -

Працювать будем уважно,

Ми старанний 3-й клас!


  1. Повідомлення завдань уроку

  • Сьогодні на ypoцi ми вдосконалюємо навички роботи за комп'ютером, уміння роботи з мишею.

  • А навіщо нам досконало володіти комп'ютером?

Відповіді дітей.

  • Сьогодні ми розвиватимемо свої мовленнєві й математичні здібності, а також логічне мислення. Отже, знання з математики i української мови нам стануть у пригоді.


^ III. Знайомство з кодуванням інформації

1. Актуалізація знань

- Прочитайте слово:

ВАДУНКОНЯ

(не можна пояснити значення слова)

- А так:

5 6 3 4 7 1 2 8 9

ВАДУНКОНЯ

- Чому прочитати легко?

(є підказка «ключ» до розсекречування слова)

- Отже, сьогодні ми дізнаємося, що таке кодування.

- А як ви розумієте значення цього слова?

^ Відповіді дітей.

2. Знайомство з видами кодування:

а) ознайомлення з ребусами

  • Кодувати інформацію можна за допомогою букв, цифр, малюнків i розділових знаків. Таке кодування називають ребус.

Розшифрування ребусів (використовується роздавальний матеріал – картки з ребусами):

TІ 100 3 ЗУБ 40 А

ЛИ 100 К ПІ 2 Л Г 1 А

3. Робота в книзі «Планета міркувань» с. 88 – 89

(О.Гісь «Планета міркувань», Київ, ТОВ «Національний підручник», 2007р.)

4. Ознайомлення з шарадами:

  • Цікавий вид кодування слова - шарада. Це загадка, у якій закодовано слово, яке складається з кількох частин.

  • Розшифруємо шараду, подану в книзі «Сходинки до інформатики» на с.26.

  • Розкодуйте таке слово:

        • префікс в слові такий, як у слові «зайшов»,

        • корінь від слова «гадати»,

        • суфікс такий, як у слові «сніжинка»,

        • закінчення, як у слові «парта».

5. Кодування чисел

  • Закодувати можна i число.

Наприклад:

20=10+10

20 = 30-10

20 = 2•5 + 10

20=100-8•10

Сьогодні необхідно навпаки - розкодувати число. Яким ключем для розсекречування будете користуватись?

(знання таблиці множення i ділення, уміння додавати i віднімати числа).


^ IV. Робота з програмою

1. Пояснення з використанням проекційного екрану.

На робочому вікні - галявина, де мама курка збирає своїх діточок. Вам потрібно обчислити значения виразу, який розміщено в лівому верхньому куті екрана. Підвести маму-курку до яйця з відповідним числом. Для цього користуйтеся клавішами-стрілками. Якщо відповідь правильна, з яйця вилупиться курчатко, що буде ходити за мамою-куркою. Якщо ви помилитеся, то курчатко буде бігати i шукати маму-курку. Від ваших знань, самостійності, уваги i відповідальності залежить доля курчатка.

У завданні будь уважним!

Добре думай, не спіши!

Знай, що вчитись завжди важко.

Легше буде у житті!


2. Робота за комп'ютером.

Робоча група сідає за комп'ютери, помічники-«cпостерігачі» одержують сигнальні картки. Ними вони сигналізують про правильність виконання дій за комп'ютером:

  1. повторення правил поведінки при роботі за комп'ютером;

  2. включити комп'ютер (кнопка на системному блоці);

  3. знаходимо ярлик потрібної нам програми «Сходинки до інформатики»;

  4. відкриваємо головне меню;

  5. знаходимо потрібний урок «Курчата» (працюємо лівою кнопкою миші);

  6. все поле екрану - робоче вікно програми уроку. Воно складається з галявини. Щоб розпочати роботу, натискаємо «пропуск»;

  7. група «спостерігачів» і робоча група міняються місцями.


Фізкультхвилинка для очей.


3. Перевірка роботи групи

- Розкодуйте, про що йшла мова?

V. Розвиток логічного мислення

1. Гра «Закодуй слово»

Робоча група i група «спостерігачів» здійснюють будь-яке кодування слова i за допомогою сигнальних карток визначають правильність відповіді (по 2 завдання).

2. Виконання завдання 2 (розшифрування вислову), поданого на с. 60 в книзі «Планета міркувань» (О.Гісь «Планета міркувань»).


VI. Підсумок

  • Чим корисний був для вас цей урок?

  • Чого ви навчилися?

  • Що нового дізналися?



Похожие:

Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconВикористання інформаційних технологій у практиці початкової школи
Бурхливий розвиток засобів інформатизації (комп'ютерів, комп'ютерних комунікацій, електронних пристроїв), а також поява нових технологій...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconВикористання інформаційних технологій у практиці початкової школи
Він надає користувачеві все необхідне — потужні функції роботи з текстом, включаючи малювання контуру тексту, засоби для малювання,...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconВикористання інформаційних технологій у практиці початкової школи
«Майкрософт Україна» В. Лановенко, «у сучасному суспільстві інформаційні технології перестали бути окремою обмеженою сферою економіки...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconІнформаційно-комунікаційні технології в навчально-виховному процесі початкової школи
Вміле використання інформаційних технологій педагогами спонукає учнів молодшого шкільного віку до самостійного доступу к інформаційним...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconПрограма Модель комплексного впровадження інформаційних технологій навчання
На основі аналізу психолого-педагогічної літератури і практики роботи освітніх закладів удосконалити систему підготовки учителів...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconЗакон україни про підтримку підприємств галузі інформаційних технологій
Цей Закон спрямований на ефективне використання виробничого, науково-технічного та експортного потенціалу і підвищення конкурентоспроможності...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconРеферату : Сучасні можливості використання інформаційних технологій у банківській та страховій справі Розділ : Страхування
Назва реферату: Сучасні можливості використання інформаційних технологій у банківській та страховій справі
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconВідгук викладача фізики О. В. Лук'янчикової щодо матеріалів січневої Інтернет-конференції 2012 р. Секція природничо-математичної підготовки «Педагогічні аспекти використання інтерактивних інформаційних технологій у навчанні і вихованні учнів»
Актуальність даної теми доповіді є безперечно дуже важливою в навчально-виховному процесі. Адже застосування сучасних інформаційних...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconКодекс ділової етики Членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України
Кодекс ділової етики Членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України (далі кде) створений для впливу на взаємовідносини...
Використання інформаційних технологій у практиці початкової школи iconМодуль 2: нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов