Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу icon

Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходуНазваниеГ. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу
Дата конвертации01.02.2013
Размер56.36 Kb.
ТипОрієнтовний сценарій виховного заходу
скачать >>>


Укладач:

Г.В Лінчевська,

методист НМЦ громадянського виховання,

виховних технологій та позашкільної освіти

ІППО КУ імені Бориса Грінченка


Орієнтовний сценарій виховного заходу

Минулого вогонь не згасне»,

присвяченого Дню Перемоги


Мета: поглибити знання учнів про Велику Вітчизняну війну, визволення України, героїв війни; розвивати образне мислення, здібності щодо декламування поезій; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, гордість за історичне минуле народу, любов до України, пошану до ветеранів війни.


^ Свято відбувається в актовій залі школи, святково прикрашеній квітами, кольоровими кульками.

На центральній стіні прилаштовано яскравий плакат із назвою свята..

^ Ветерани та учасники війни займають почесні місця


Ведучий. Щороку, 9 травня, коли за вікном буяє весна, коли все довкола розквітає, коли щедрі сонячні промені посилають на землю своє тепло, ми відзначаємо велике свято – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Ведуча. 67 років переможна весна буяє світлом відродження й священної пам’яті. Народна мудрість переконує: хто забуде війну, тому не жити в мирі.

^ Ведучий. 22 червня 1941 року. Цей день і рік назавжди закарбувався в народній пам’яті. Без оголошення війни німецькі війська перейшли кордон України, і чарівну світанкову тишу розірвали вибухи ворожих бомб і снарядів.

Учень –читець 1.

Надходив ранок. Червень. Двадцять друге.

Народжувався день із квітів і роси.

Такі жита, що не дістать рукою,

Така блакить, що в серці не вмістить.

Учень-читець 2.

І раптом поле стало полем бою,

І сонце зупинилося на мить,

І танки здибились перед житами,

Вторгаючись в густий клубчастий дим!

І бризнув колос на броню сльозами,

І зерном бризнув, трепетним, живим.

Учень-читець 3.

Минули дні, і роки пролетіли,

А ту війну забуть ніхто не міг,

Тут навіть ліс із горя посивілий,

Тут наче плаче камінь край доріг.

Хіба ж забудеш, як палили хати,

Мерці гойдались у страшній петлі,

І на землі лежали тут хлоп’ята,

Багнетами прибиті до землі?!

^ Ведуча. Фашизм – це звірства, розруха, голод, смерть. 67 мільйонів людських життів – ось страшний дожинок Другої світової війни.

Ведучий. Своїми подвигами прославили нашу Вітчизну різні покоління солдат і матросів нашої армії та військово-морського флоту. На своїх плечах винесли вони тягар найстрашнішої війни ХХ століття – Другої світової! В найважчий час для нашої Вітчизни пішли на фронт солдати і матроси запасу, крім того, до лав добровольців ставало багато юнаків, які щойно закінчили школу.

Ведуча. Багато з них приписували собі по декілька років, щоб потрапити на фронт і виконати свій священний обов’язок – захищати рідну землю від жорстокого ворога!

Ведучий. Сьогодні поряд із нами ветерани війни. Це їхня юність долала важкі воєнні версти. Вони стояли на смерть. Сивина лягла на їхні скроні, зморшки – як дороги болю на обличчі.

Ведуча. Минають роки, відлітають у вічність. Багато часу минуло, але не стираються з пам'яті ветеранів ті трагічні дні. Все частіше і частіше згадують вони про страшне лихо війни.

Ведуча. На нашу землю знову завітала весна, прикрасила її квітом, наповнила пахощами. Усе ожило, пробудилося, набуло краси. Здається, що навесні ми по-особливому ніжно й трепетно любимо рідну землю. Якби ж весна могла стерти біль і смуток воєнних часів із пам’яті наших героїв!

^ На сцену виходять учні 5-х класів.

1-й учень

Ви в грізних битвах вибороли право

Зустріти свято із найбільших свят.

Пошану й славу у боях

Здобув собі солдат.

2- учень

Побратими, сивочолі ветерани,

Друзі і порадники мої,

У негоду ниють ваші рани,

А ночами сняться вам бої.

3-учень

Сталінград, бої за Україну,

У вогні розтерзаний Дніпро.

Ви собою заступили Батьківщину,

Утвердили на землі добро.

4- учень

Ветерани, любі наші, милі,

Дідусі, уславлені батьки.

Понад обеліски та могили

Линуть реактивні літаки.

^ 5-й учень

То летять онуки ваші, діти,

То сини керують до зірок,

Вашим щедрим серцем обігріті,

Вірні вам на вас рівняють крок.

6-й учень

Вітаєм ветеранів ми уклінно

За промінь серця і невтомні руки,

Живіть, уславлені, спокійно,

Ростуть надійні в вас онуки.

Ведучий. Дорогі наші ветерани! З переповненими любов'ю, ніжністю і вдячністю серцями вітаємо всіх вас із днем святковим і проникливо хвилюючим. Змахніть непрохану сльозу при згадці про минуле.

^ 7-й учень

Нехай вогонь життя

Палає довго і бурхливо,

Освітлюючи цей прекрасний світ.

Від серця щирого бажаємо щасливо

Ще сто прожити славних літ.

^ 8-й учень

Нехай вам щастя Господь посилає,

Нехай вам довго ще сонечко світить!

Бажають з любов'ю вам ваші

Правнуки, внуки та діти.

^ 9-й учень

День вікопомний у серцях живе,

Слізьми проллється на світанні.

Ще друзів ви ховаєте своїх,

І розривають сни гармати.

І з перемогою з важких доріг

Чекає рідна Україна-мати.

Весна сміється морем пелюсток,

Не зламана фашистським катом.

До них кладу гірлянди із квіток

Для вас, нескорені солдати.


^ Під звучання фонограми пісні Д.Тухманова «День Победы» учні вручають квіти ветеранам.


Ведуча. Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо дізнатися сьогодні тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

Ведучий. Багато митців інших країн присвятили свої твори темі війни. Це Андрій Малишко, Олександр Довженко, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Олесь Гончар, Ліна Костенко.

Ведуча. У кожному селі та місті споруджено пам’ятники, обеліски на вшанування тих, кому не судилося повернутися додому. На гранітних плитах золотом викарбувані їхні імена. А скільки існує могил Невідомому солдату! Напевне, немає у всій Європі містечка, де б не було безіменної могили.

10-учень

Там сплять навічно воїни-солдати,

Чиїсь батьки, чиїсь брати й сини.

Їм не судилось весен зустрічати,

Тих, що стрічаєш ти після війни.

Там сплять твої ровесники - орлята,

Тепер уже були б із них орли!

Схилилися над могилами солдатів,

Що у боях за тебе полягли.

11-учень

Куди б не йшов, не їхав ти,

А при шляху спинись,

Могилі тихій, дорогій

Всім серцем поклонись!


^ Звучить пісня «Солдатська пам’ять»

(сл. І Стрічана, муз. В.Кучерявого) у виконанні учнівського хору.


Ведуча. Наш обов’язок – не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував перемогу й загинув у цій страшній війні. Давайте вшануємо їх хвилиною мовчання.

^ Хвилина мовчання.


Ведучий. Відлунали залпи Другої світової війни. Але ніколи не згасне пам’ять про подвиг українського солдата, про його мужність і благородство, патріотизм і жертовність.


^ Виконується пісня О.Левади «Розпустила чорні крила».


Ведуча. Закінчуючи наш захід, присвячений Дню Перемоги, хочеться нагадати всім такі слова: «Батьківщину люблять не за те, що вона велика, а за те, що вона своя». Сподіваємося, що ви будете справжніми захисниками своєї Вітчизни. Щиро бажаємо всім нам миру! До нових зустрічей!


Використані джерела

  1. Свята: весняна палітра/ Упряд.: Л.Шелестова, Н. Чиренко, Н.Чернякова. – К.: Шкільний світ; 2011.- 128 с.

  2. Позакласні заходи з історії /Авт.-упорядн. Ф.Л. Левітас.-Х.: Вид. гр «Основа», 2004. – 160 с.

  3. Кращі весняні свята /Упоряд. О.В. Гноїнська. – Х.: Вид-во «Веста», 2010. – 176 с.

  4. Робоча книга педагога-організатора/упоряд. : Л. Глазунова, А. Панченко.-3-тє вид., перероблене та доповнене. – К.: Редакції газет з управління освітою, 201ё2. – 112с.

  5. Коновалова М.В. Тематичні класні години. 5-11 класи. Національно-патріотичне та громадянське виховання. – Х,: Вид. група «Основа», 2012.– 174с.
Похожие:

Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconГалина Вікторівна Лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка На допомогу класним керівникам Орієнтовний сценарій урок
Мета: розширити знання учнів про важливість миру на землі; виховувати гуманізм, патріотизм, любов до свого народу та повагу до людей...
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconГ. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка, Т. М. Гардзель
Бібліотека – це не тільки книга. Це перш за все колосальний концентрат спресованого часу, ніби концентрація тисячоліть людської думки...
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconГалина Вікторівна Лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Перший урок
Перший урок у 2011-2012 навчальному році, присвячений 20-й річниці Незалежності України
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconЛ. Москаленко, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо кмпу імені Б. Д. Грінченка В. Кузьменко
Ефективність організації позаурочної та позашкільної виховної роботи значною мірою залежить від майстерно проведених виховних заходів,...
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconКиївський університет імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної педагогічної освіти Тренінг
О. В. Єргіна, ст викладач кафедри методики природничо-математичної освіти І технологій іппо ку імені Бориса Грінченка
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconСергій Іванович Назаров, методист нмц технологій іппо ку імені Бориса Грінченка Викладання предмета «Технології»
З 2010-2011 навчального року предмет «Технології» (трудове навчання) викладається
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconПротокол №1 від 16 вересня 2010 року Перспективний план роботи Вченої ради іппо ку імені Бориса Грінченка
Про організацію професійної адаптації молодих учителів знз м. Києва в іппо ку імені Бориса Грінченка
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconКиївський університет імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної педагогічної освіти Попередні результати ІІІ етапу олімпіади зі світової літератури 2012 року
Апеляція відбудеться 22 березня в іппо ку імені Бориса Грінченка, початок о 15. 00
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconПро реалізацію проекту Розвиток музейної педагогіки та впровадження її елементів у навчально-виховний процес
Ф. Л. Левітас, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти І виховання іппо ку імені Бориса Грінченка
Г. в лінчевська, методист нмц громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти іппо ку імені Бориса Грінченка Орієнтовний сценарій виховного заходу iconСклад журі: Левітас Ф. Л
Левітас Ф. Л. – голова журі, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання іппо ку імені Бориса Грінченка,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов