Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 icon

Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31НазваниеПостанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31
Дата конвертации17.10.2013
Размер59.2 Kb.
ТипПостанова
скачать >>>

РАДА ПРОФСПІЛКИ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ

І ТРАНСПОРТНИХ БУДІВЕЛЬНИКІВ УКРАЇНИ

П Р Е З И Д І Я

ПОСТАНОВА

10 грудня 2010р. м. Київ Протокол № пр-31Про дотримання трудового законодавства
по відношенню до працюючих жінок у
пасажирському господарствіЗаслухавши та обговоривши інформацію правового інспектора праці Ради профспілки Бельченка М.В. “Про дотримання трудового законодавства по відношенню до працюючих жінок у пасажирському господарстві“, президія Ради профспілки зазначає, що керівництвом пасажирського господарства залізниць та відповідними профспілковими органами в цілому проводиться певна організаційна робота, спрямована на підвищення активності цієї категорії працюючих, забезпечення їх трудових прав і законних інтересів, дотримання принципів соціальної справедливості.


Про позитивну динаміку дотримання трудових прав жінок свідчить і офіційна статистика правової інспекції праці Ради профспілки. Так, на протязі 2006-2010р.р. питома вага порушень трудового законодавства стосовно працюючих жінок до загальної кількості виявлених залишається на одному рівні. Так, в 2007р. кількість таких порушень реєструвалось на рівні 5,8% від загальної кількості виявлених, в 2008р. – 4,3%, 2009р. – 4,7%. В першому півріччі п.р. кількість таких порушень збільшилась до 8%, що свідчить про посилену увагу до цих питань територіальних і дорожніх профспілкових організацій у зв"язку з проведенням року жінки.


Разом з тим, незважаючи на позитивну динаміку дотримання трудового законодавства щодо працюючих жінок, у ході проведених перевірок встановлені окремі факти порушення трудових прав цієї категорії працюючих.


Так, практично у всіх пасажирських вагонних дільницях та депо виявлені випадки тимчасового переміщення – переведення працівниць у зв"язку з виробничою необхідністю на посади зі значно меншою заробітною платою ніж це передбачено укладеним контрактом. Такі тимчасові кадрові переміщення, як правило, на посади мийників і прибиральників території тощо, є порушенням умов укладених контрактів, в яких відсутні зобов"язання працівника щодо виконання робіт за іншими професіями і посадами. При цьому додатково порушуються вимоги ст.104 КЗпП України щодо оплати праці при виконанні робіт різної кваліфікації за роботою вищої кваліфікації. Без дотримання умов контрактів та без особистої згоди в порушення режиму праці і відпочинку вирішуються і питання залучення працівниць до виконання робіт із значно більшим обсягом роботи, ніж це передбачено наказом Укрзалізниці від 21.05.2010р. №369-Ц, яким затверджені нормативи обслуговування пасажирських поїздів. При цьому облік робочого часу та його оплата проводиться не за фактично виконану роботу, а за роботу по встановленим вищезазначеним наказом Укрзалізниці нормам обслуговування. Аналогічно проводиться облік робочого часу та його оплата при встановленні підсумованого обліку робочого часу з квартальним обліковим періодом. При цьому оплачується місячна норма робочого часу, а не фактична згідно маршрутних листів або графіків роботи. Години роботи, що перевищують квартальну норму переносяться на наступні періоди, в яких безпідставно погашаються без обліку і оплати. Такі факти мають місце в Київській ВЧ-1(Південно-Західна), Ковельському ЛВЧД (Львівська) та інших.


До цього часу в окремих підрозділах пасажирського господарства не виконуються вимоги ст.114 КЗпП України щодо збереження середнього заробітку на протязі двох тижнів при переведенні на іншу постійну нижче оплачувану роботу. Такі факти мають місце у ЛВЧД Полтава, ЛВОК Полтава (Південна залізниця), ВЧ-1 Київ, моторвагонне депо Фастів (Південно-Західна залізниця), ЛВЧД Ковель(Львівська залізниця).


Майже у всіх пасажирських вагонних депо та вагонних дільницях не відповідає вимогам чинного законодавства і практика притягнення працівниць до дисциплінарної відповідальності. Так, масовий характер носять факти оголошення доган провідникам пасажирських вагонів за перевезення пасажирами надлишкової ваги багажу по актам ревізорських бригад. При цьому, як в ревізорів всіх рівнів, так і в інвентарних описах більшості поїздів ваги відсутні. Яким чином визначено перевищення визначених вагових норм провозу багажу, такі дані в актах як правило відсутні.


В деяких підрозділах не виконуються норми колективного договору щодо щорічного надання матеріальної допомоги на оздоровлення на умовах і розмірах, встановлених колективним договором. У зв"язку з цим у таких структурних підрозділах як ЛВОК Київ – пасажирський, Київській ВЧ-1, моторвагонному депо Фастів (Південно-Західна залізниця), ЛВЧД Полтава, ЛВОК Полтава – Південна (Південна залізниця) та ряду інших на протязі 2008 – 2009 р.р. виникла заборгованість по наданню такої допомоги жінкам, що знаходяться у соціальній відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Мають місце непоодинокі факти порушень прав жінок як на чергову, так і соціальну відпустку, передбачену ст.19 Закону України "Про відпустки". З причин невиконання графіка відпусток та відмов працівницям у наданні соціальної відпустки з виробничих причин, в більшості перевірених підрозділів фіксується значна заборгованість по основним, додатковим та соціальним відпусткам. В окремих підрозділах щорічний показник невиконання графіка відпусток сягає за 25%. Як наслідок, працівниці не мають можливості використати своє право на щорічний відпочинок і оздоровлення, а на окремих залізницях втрачають і право на матеріальну допомогу на оздоровлення за минулі роки, яка надається тільки при використанні чергової відпустки в поточному році. Необхідно відмітити, що в окремих структурних підрозділах профспілкові комітети не приділяють належної уваги контролю за дотриманням графіка відпусток, що дозволяє роботодавцю не виконувати норми колективних договорів в частині надання матеріальної допомоги на оздоровлення.


В деяких підрозділах не ведеться облік одиноких матерів, багатодітних жінок та жінок, що виховують дітей –інвалідів. Працівниці як адміністрацією, так і профспілковими комітетами не інформуються про наявність в останніх пільг та умов їх

використання, що призводить до ненадання пільг, передбачених чинним законодавством. Характерним прикладом може слугувати ситуація, що склалася у ЛВОК Запоріжжя -1. Так, з часу прийняття Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" державна податкова соціальна пільга для одиноких матерів, жінок, що виховують дітей інвалідів, трьох і більше дітей не застосовувалась. У зв"язку з чим фіксуються матеріальні втрати пільгових категорій працівниць, виплата яких дозволила б вирішити окремі матеріальні проблеми, пов"язані з вихованням підростаючого покоління. Поодинокі факти аналогічних порушень мають місце і в інших підрозділах пасажирського господарства.


^ Президія Ради профспілки постановляє:


  1. Інформацію правового інспектора праці Ради профспілки Бельченка М.В. прийняти до відома.
  1. Звернути увагу керівництва Головного пасажирського управління Укрзалізниці, начальників залізниць на факти порушень встановлених законодавством та колективними договорами трудових прав та соціальних гарантій працюючих жінок.


3. Запропонувати начальникам залізниць:

- посилити вимогливість до керівників відокремлених структурних підрозділів

залізниці щодо дотримання вимог трудового законодавства стосовно

працюючих жінок;


- забезпечити надання жінкам соціальних пільг та гарантій, передбачених

чинним законодавством, галузевою угодою та дорожніми колективними

договорами;


  1. Дорожнім та територіальним комітетам профспілки, профкомам первинних

профспілкових організацій :


- продовжити роботу по здійсненню громадського контролю за дотриманням

вимог чинного законодавства, галузевої угоди та колективних договорів

стосовно працюючих жінок;


- у повній мірі використовувати надані Законом України “Про професійні спілки,

їх права та гарантії діяльності ” права щодо здійснення захисту трудових,

соціально-економічних прав та інтересів працюючих жінок ;


5. Контроль за виконанням постанови покласти на правову інспекцію праці

Ради профспілки.


Голова Федерації профспілок

транспортників України,

Голова профспілки залізничників і

транспортних будівельників України В.М. Ткачов
Похожие:

Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова 10 грудня 2010 р. Протокол № пр-31 м. Київ
Затвердити перспективний план роботи Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України на 2011 рік (додається)
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова від 2010р. № Київ
В абзаці тридцять восьмому пункту 12 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548 Про встановлення...
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова 10 грудня 2010 р. Протокол № пр 31 Київ
Заслухавши інформацію завідувача відділу інформації Ради профспілки Артем’євої О. М., президія Ради профспілки відзначає, що докорінно...
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова 10 грудня 2010 р. Протокол № пр-31 м. Київ
Заслухавши інформацію завідувача відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки Гнатюка О. Г., президія Ради профспілки...
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова 10 грудня 2010 р. Протокол № пр-31 м. Київ
Щороку при проведенні аналізу статистичного звіту ми відмічаємо значне зменшення чисельності членів профспілки, поряд із цим продовжує...
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПротокол засідання №1 8 грудня 2010р м. Городок
Слухали : Голову комісії Б.Іваницького, який запропонував обрати заступником голови комісії Самотіса Л.І
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПротокол №3 Розширеного засідання президії колегії суддів фшу м. Київ 25 грудня 2010 року Присутні: Президент фшу капустін В. В. Перший віце-президент Селезньов М. Я
Боданкін Л. М., Гнип Ю. П. /Київ/, Довженко В. О. /Одеса/, Полеський С. О. /Суми/, Ретинський В. М. /Сімферополь/, Товчига О. Г....
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconРозпорядження голови обласної державної адміністрації М. М. Папієва №682-р від 27. 09. 2010р. «Про затвердження плану заходів з проведення в області Всеукраїнського тижня права» рекомендуємо організувати і провести протягом 6-11 грудня 2010р.
М. М. Папієва №682-р від 27. 09. 2010р. «Про затвердження плану заходів з проведення в області Всеукраїнського тижня права» рекомендуємо...
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconПостанова 26 вересня 2013 р. Протокол № пр 12 м. Київ
Про стан зайнятості працівників підрозділів залізничного транспорту України в умовах реформування
Постанова 10 грудня 2010р м. Київ Протокол № пр-31 iconРішення комітету конкурсних торгів Протокол №06/13 від 28 02 2012 р м. Київ 2012 р. Зміни до документації конкурсних торгів «Паливо дизельне 170т.»
Продукти нафтоперероблення рідкі (23. 20. 1), м. Київ, Київська обл., надрукованого в вдз №22 (624) від 20. 02. 2012р оголошення...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов