Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 icon

Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003НазваниеПласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003
страница1/4
Дата конвертации30.12.2012
Размер0.63 Mb.
ТипДокументы
скачать >>>
  1   2   3   4

ПЛАСТ
Національна Скаутська Організація України


ВМІЛОСТІ
Уладу Пластунів Юнаків
та Пластунок Юначок


Видання крайової пластової старшини
Львів-2003


«Вмілості Уладу Пластунів Юнаків і Пластунок Юначок» — пластовий правильник, посібник, який вміщує вимоги до знань і вмінь пластунів у різних ділянках життя, так званих «вмілостей». Пластові вмілості — невід’ємна частина виховної програми Пласту для юнацтва віком 12-18 років. Опанування пластових вмілостей сприяє творчій і суспільній самореалізації молоді, її професійній орієнтації, формуванню повновартісних громадян нашої країни.

^ ЩО ТАКЕ ПЛАСТОВА ВМІЛІСТЬ

Для чого вмілості в програмі УПЮ?

«Не лише знати самому, а й при потребі прислужитися іншим своїми знаннями та вміннями» є одним з принципів пластування. З метою плекання цієї риси в юнацтві до програми УПЮ введено пластові вмілості. Вмілості дають пластунам і пластункам нагоду здобути теоретичні та практичні знання у певних ділянках. З часом це може стати улюбленим заняттям чи початком життєвої професії. Деякі практичні вмілості накладають на юнацтво відповідальність і обов'язок допомагати іншим. Група мистецьких вмілостей дає змогу розкрити і розвинути свої таланти та виявити їх серед свого оточення. Спортивні вмілості сприяють тіловихованню, а вмілості спеціального зацікавлення дають змогу відкрити для себе щось нове, випробувати свою волю. Здобуття вмілостей не лише збільшує коло зацікавлень юнацтва, а й допомагає ставати зараднішими, кориснішими, повновартісними людьми, цікавими для оточуючих, а тим самим кращими громадянами своєї держави.

^ Скільки вмілостей?

Кількість вмілостей неможливо визначити точно, бо скільки існує людей, стільки є особистих захоплень і зацікавлень, які потребують додаткових знань та вмінь. Кожне з них можна оформити як пластову вмілість. У цій книжечці вказані вимоги вже затверджених вмілостей. Але кожен пластун юнак чи пластунка юначка, екзаменатори чи виховники можуть внести пропозиції до змін вже існуючих чи подати проект на створення нової вмілості, додаючи відзнаки. Булава УПЮ в Україні, після розгляду та затвердження МРСК нових вмілостей або змін вже існуючих, проголошує відповідні інформації у пластових виданнях, передаючи вмілість до використання всім юнакам та юначкам Краю.

^ Як поділені вмілості УПЮ?

Вмілості, окрім поділу на тематичні групи, пристосовані до трьох проб, з тим, що деякі з них мають кілька ступенів із зростанням рівня складності відповідно до віку юнацтва. При зарахуванні вимог у пластових пробах беруться до уваги лише вмілості, призначені в пробі, яку складає юнак чи юначка. І це означає, що юнацтво може здобуваги вмілості «легші» чи «важчі», але зобов'язане пройти необхідну кількість відповідних до своєї проби.

^ Хто може зголошуватись до здобуття пластової вмілості?

До здобуття пластової вмілості можуть братися всі юнаки та юначки, якщо вони мають достатню підготовку та умови. Але слід пам'ятати, що підготовка чи перевірка вмілості у жодному випадку не повинна перешкоджати здобуттю пластових ступенів — осягненню відповідних проб. З уваги на потребу вищого рівня безпеки, пластового вироблення та фізичних можливостей кандидатів деякі вмілості призначені для юнацтва, що закінчило 15 років життя. Інколи можна робити винятки з цього правила, але за умови, що забезпечене виконання всіх необхідних передумов, окрім віку.

^ Як осягати пластову вмілість?

У порозумінні зі своїм впорядником юнак чи юначка вибирає відповідну до віку пластову вмілість, заповнює зголошення і передає його до курінного чи таборового проводу. Зв'язкові чи коменданти таборів передають зголошення відповідному інструкторові-екзаменатору, який готує та перевіряє знання і вміння юнака чи юначки з вибраної вмілості.

^ Хто може проводити перевірку пластової вмілості?

Інструктором пластової вмілості може бути:

а) пластун-скоб, пластунка-вірлиця, які здобули цю вмілість та поширюють своє знання з даної ділянки;

б) член УСП і УПС або непластун, який має фахову освіту або довголітній досвід у цій ділянці.

^ Процедура призначення екзаменатора

Екзаменатора вмілості підшукує зв'язковий/-ва куреня або комендант табору (комендант табору може запросити екзаменатора тільки на час тривання табору). Обов'язком зв'язкового/-ої куреня УПЮ чи коменданта табору є подбати, щоб кандидат на екзаменатора був достатньо кваліфікований та виповнив «Заяву екзаменатора». «Заяву екзаменатора» виповнює і підписує кожен кандидат на екзаменатора, незалежно від того, пластун він чи непластун. Ці заяви зв'язковий/-а зберігає в архіві куреня, а комендант передає копію разом з посвідкою про осягнення вмілості на руки курінному проводу.

^ Обов'язки екзаменатора вмілості

1. Заповнити і підписати «Заяву екзаменатора» та передати її зв'язковому чи зв'язковій, комендантові табору.

2. Зібрати зголошених до вмілості юнаків/-чок, пояснити їм точно всі вимоги та спосіб проведення перевірки вмілості.

3. Пояснити чи навчити (практично) основних елементів даної вмілості та допомогти вказівками, порадами в розшуках додаткових інформацій або у вправах засвоєння матеріалу вмілості.

4. Офіційно перевірити знання зголошених юнаків/-чок згідно з вимогами вмілостей УПЮ. Перевірка вмілості відбувається в основному в формі демонстрації, а не усно, бо «виконання, а не говорення» є головною засадою перевірки вмілості.

5. Виповнити й підписати посвідку здобутої вмілості для тих юнаків та юначок, що успішно відповіли її вимогам. Готову посвідку передати зв'язковому/-ій куреня чи комендантові табору для підпису. Факт здобуття пластової вмілості проголошується на таборовій збірці та реєструється в курінній картотеці. Формальне вручення посвідок виконує зв'язковий/-а на найближчих курінних сходинах або на таборі, якщо він курінний.

^ Як виглядає відзнака вмілості і де її носити?

Згідно з приписами про відзнаки у Пласті:

а) відзнака округла; розмір — 30 мм;

б) тло щитика синє, символ малиновий;

в) обведення щитика шириною 3 мм, малинової барви;

г) вигляд символу нормований вимогами пластових вмілостей;

ґ) спосіб виконання — гаптування;

д) носити: 75 мм під відзнакою гуртка або 25 мм під відзнакою або відзнаками вишколів, потверджених ГПБулавою.

^ Скульки можна носити відзнаку вмілості?

Юнак/-чка може носити відзнаку юнацької вмілості так довго, як довго він/вона є в УПЮ.

Нові вмілості

У цей правильник включено нові або змістовно оновлені вмілості, які проходять апробацію на практиці. Під заголовком таких вмілостей зазначено: «нова вмілість». Пластунам, які здобувають такі вмілості, потрібно переслати копію посвідки здобутої вмілості разом із своїми заувагами до неї у виховний відділ КПС на адресу крайової канцелярії Пласту НСОУ: Львів 79000, Головна пошта а/с 65, Пласт НСОУ, «вмілості УПЮ».

Деякі нові вмілості, наприклад, скелелазіння, ще не мають затвердженої відзначки. Можливо, у вас будуть ідеї щодо нових оригінальніших відзначок для існуючих вмілостей. Чекаємо на Ваші проекти.

Дякуємо за співпрацю.

вмілості практичного пластування

Картографія (друга проба)

1. Розказати, що таке топографічна мапа та як нею користуватися, зокрема пояснити:

а) основні знаки та символи;

б) значення мірила (масштабу);

в) систему вживаних кольорів;

г) спосіб означення рельєфу терену;

ґ) сторони світу та магнетичне відхилення.

2. Розказати про компас, як ним користуватися і продемонструвати:

а) зорієнтування мапи за допомогою компаса;

б) визначення напряму азимутом та спосіб ходу за азимутом;

в) як знайти місце свого перебування на мапі і визначити місце в терені способом ресекції азимутів.

3. Пояснити та продемонструвати, як:

а) обчислити довжину дороги на основі мапи;

б) знайти сторони світу за допомогою сонця та полярної зірки;

в) обчислити геометричні виміри недоступних предметів в терені;

г) міряти віддаль в терені «на око»;

ґ) міряти пройдену віддаль в терені, вживаючи довжину власних кроків.

4. Виконати одне з перерахованих завдань:

а) намалювати план-шкіц табору включно з околицею в радіусі 200-300 м від центру табору в масштабі 1:1000;

б) накреслити шкіц з відбутої 4-кілометрової прогульки.

5. Виконати кожне з перерахованих завдань:

а) вживаючи тільки компас, успішно пройти за азимутами означену трасу довжиною 500 м із трьома змінами напряму;

б) вживаючи тільки топографічну мапу і компас, успішно пройти трасу «лисячого бігу» довжиною 3-4 км з 5-8 контрольними пунктами.

^ Куховарення (перша проба)

1. Запланувати меню для дводенної курінної (20-40 осіб) або гурткової (5-10 осіб) прогульки. Зробити перелік потрібних харчів. Пояснити, які харчі потрібні для меню.

2. Збудувати три головні польові кухні, в одній з них правильно розпалити вогнище мокрими і сухими дровами. Знати, де й коли ці кухні застосовують.

3. Пояснити та показати, як дотримуватись чистоти в кухні; що робити з відпадками; як підготувати миття посуду та менашок; як зберігати харчі (магазинування), кухонне приладдя й посуд.

4. Успішно виконувати протягом одного дня обов'язки кухаря на таборі або прогульці, під час чого продемонструвати, як варити чай, кашу, компот, картоплю, ярину, суп та як спекти на польовому вогнищі м'ясо.

5. Зробити для вжитку на кухні з природних матеріалів три приладдя, наприклад:

а) гачки на каструлі;

б) щипці до вогню;

в) забезпечення проти поширення вогню;

г) пеньок або колоду для рубання.

6. Зібрати дрова для одноденного таборування, забезпечити їх проти дощу.

Мандрівництво (друга проба)

1. Мати такий мандрівний виряд: наплечник, спальний мішок, підстилку, мандрівні черевики, дощовик, мандрівне шатро, польову пляшку, пластовий ніж та компас.

2. Пояснити:

а) правила поведінки та безпеки під час мандрівки:

б) дотримання гіґієни в мандрівці та профілактику піхурів і їх лікування;

в) спосіб пакування наплечника, ходження з важким наплечником і без нього.

3. Підготувати детальний план одноденної 15-19-кілометрової мандрівки для одного гуртка.

4. Виконати кожне з перерахованих завдань у такому порядку:

а) відбути чотири 15-кілометрових мандрівки з приписаним вирядом під час табору або впродовж одного року (у гірському терені можуть бути 10-кілометрові мандрівки);

б) відбути одну 30-кілометрову мандрівку з приписаним вирядом під час одного дня (гірським тереном мандрівка може бути 20 кілометрів);

в) написати звіт з мандрівки, подаючи дату, мету, трасу, провідників та цікаві факти.

^ Піонірство (друга проба)

1. Здобути вмілість «Табірництво».

2. Пояснити правила безпеки при використанні різних піонірських приладів та показати правильне вживання, загострення та зберігання ножа, сокири, пилки, джагана і лопати.

3. Розпізнати з вигляду хоча б п'ять різних дерев та пояснити їх ужиткову вартість для піонірства.

4. Продемонструвати та пояснити способи закінчування линви, скручування линви з тонких шнурів, спосіб обчислення міцності линви та спосіб злучування линви.

5. Зав'язати та пояснити застосування хоча б 5 з перерахованих вузлів:

– пластовий, лікарський, ткацький, рибальський, зашморг, скорот, подвійний

– зашморг, вісімковий, теслярський зашморг, моряцький, рятівнича петля, звичайна

– ключка, мандрівницький вузол, затягаюча ключка, купецький вузол.

7. Правильно продемонструвати спосіб перехресного, скісного і паралельного в’язань.

8. Пояснити спосіб будови таких споруд: вежа, міст, брама, дараба, пристань і

стіл. Зробити модель або намалювати детальний план будови одної з цих споруд.

9. Виконати два з поданих нижче збірних завдань:

а) збудувати піонерську вежу не менше як 5 м висоти;

б) збудувати сплав або дарабу, яка втримає на воді найтяжчого з будівничої групи;

в) збудувати сталу або плаваючу пристань для двох або більше човнів;

г) збудувати міст нормальної величини через воду, мочари або провалину, не менше як 5 м ширини;

ґ) збудувати польовий стіл для одного гуртка;

д) збудувати таборову браму або іншу таборову споруду.

Сигналізація (третя проба)

1. Розказати історію сигналізації та різні способи комунікації в минулому й тепер.

2. Знати умовні знаки та азбуку семафору.

3. Знати умовні знаки та азбуку Морзе.

4. Знати міжнародні сигнали для покликання допомоги та вміти їх правильно застосовувати.

5. Виконати два з таких завдань:

а) побудувати простий телеграф, ним надати й прийняти депеші (не менше 35 слів), вживаючи азбуку Морзе зі швидкістю 35 букв на хвилину;

б) збудувати простий геліограф та ним надати й прийняти депеші (не менше 35 слів), вживаючи азбуку Морзе зі швидкістю 35 букв на хвилину на віддаль 500 метрів;

в) надати й прийняти депеші (не менше 35 слів) азбукою семафору (за допомогою прапорців) зі швидкістю 40 букв на хвилину на віддаль 500 метрів;

г) пояснити умовні знаки та правильно користуватись радіоапаратом або польовим телефоном;

ґ) встановити контакт радіотелеграфом, надати й прийняти депеші (не менше 35 слів), вживаючи азбуку Морзе зі швидкістю 35 букв на хвилину.

Табріництво (перша проба)

1. Мати власний таборовий виряд та пояснити потребу кожної речі.

2. Відбути хоча б два тижні пластового таборування під шатрами.

3. Докладно пояснити:

а) як підібрати зручне для таборування місце;

б) що належить до таборового гурткового або курінного виряду, а що до особистого;

в) способи ставлення шатер на таборі;

г) забезпечення табору від вогню;

ґ) потребу дотримання чистоти на таборі.

4. Виконати щонайменше п'ять з перелічених таборових об’єктів: стояк на менашки, стояк на черевики, стояк на рушники, ліжко, вішак на одяг, полицю в шатрі, лавку, східці, прикрасу біля щогли або шатра.

5. Спільно зі своїм гуртком поставити хоча б двоособове шатро та забезпечити його від негоди.

6. Взяти активну участь в будові щонайменше двох з таких таборових споруд: машта або морська щогла, брама, лятрина, польовий стіл.

7. Підготувати місце на ватру, збудувати таборову ватру одного виду, розпалити вогонь, загасити ватру та упорядкувати використане місце.

Одне перо (перша проба)

1. Пояснити правила перебування серед природи.

2. Пояснити, як слід поводитися у випадку загублення серед природи, продемонструвати, як:

а) знайти сторони світу за допомогою сонця і зір;

б) підтримувати зв'язок з можливими шукачами;

в) вибирати дорогу, коли потрібно перейти на інше місце.

3. Пояснити, як розпізнавати й охоронятися від отруйних рослин, гадюк та небезпечних звірів.

4. Пояснити потребу води для організму людини і способи:

а) розпізнавати та охоронятися від гіпотермії та сонячного удару;

б) знаходити воду серед природи та очищувати її.

5. Розпалити вогонь тертям сухих патиків, сонячним промінням за допомогою скла або іншим примітивним способом. У жодному випадку не слід використовувати запальнички чи сучасні засоби запалювання вогню.

Два пера (друга проба)

1. Здобути вмілість «Одне перо».

2. Пояснити способи самозбереження серед природи у випадку непередбаченого довшого перебування далеко від цивілізації.

3. Виконати три з перерахованих завдань:

а) вилізти на дерево з линвою і без линви:

б) перейти через вузьку кладку або балку;

в) спуститися до глибокої ями і вилізти з неї;

г) переправитися через річку;

ґ) вилізти на скелю та злізти з неї за допомогою линви і без неї.

4. Виконати три з перелічених завдань:

а) зробити посуд і знаряддя для їжі;

б) зробити спис або вудку на рибу;

в) зробити ніж чи сокиру;

г) зробити шнурок з природних матеріалів;

ґ) зробити лук і стріли.

5. Виконати кожне з поданих завдань:

а) розпізнати по два роди їстивних рослин, овочів та ягід;

б) зробити та наставити по одній пастці для ловлення птахів, звірів і риб;

в) збудувати простий збірник води;

г) описати та пояснити хід подій на підставі слідів;

ґ) продемонструвати способи маскування та підходження серед природи, а зокрема підкрадання без звуку і «застигання» в русі.

6. Збудувати схоронище для кількаденного життя в природі й перебувати в ньому на самоті одну ніч. Віддаль від місця інструктора та інших схоронищ мусить бути 250-500 метрів. Дозволений виряд: пластовий однострій, куртка, ніж, коц та дощовик або пластикова церата.

Три пера (третя проба)

1. Здобути вмілості «Одне перо», «Два пера» та «Перша допомога».

2. Подати дозвіл від батьків на письмі.

3. Після основної підготовки та виконання вищенаведених вимог відбути одинцем триденну прогульку на підставі затвердженого інструктором плану. Прогульку виконати за такими вказівками:

а) дозволений виряд: пластовий однострій, куртка, один коц, дощовик або пластикова церата, ніж, олівець, записник, шнурок, миска, три сірники та їжа на два дні (не більше, ніж 2500 калорій для дівчат та 3000 для хлопців);

б) протягом першої доби дотримуватись цілковитої мовчанки; збудувати шалаш та варити для себе. Записувати всю діяльність і враження до записника;

в) протягом другої доби замаскувати місце, варити для себе та поводитися так, щоб не бути поміченим. Продовжувати вести записи.

4. Подати інструкторові точний звіт зі своїх спостережень разом із записником.

^ Вмілості першої допомоги і рятівництва

Перша допомога (перша проба)

Виконати вимоги А або Б.

А. Здобути відзначку першої допомоги від Червоного Хреста або іншої урядом контрольованої інституції, яка спеціалізується у такому навчанні.

Б. Відповісти поданим нижче вимогам.

1. Пояснити закони про надання першої допомоги потребуючим.

2. Пояснити, як запобігти дальшому пошкодженню людини в нещасному випадку, коли ступінь покалічення не з'ясовано.

3. Пояснити, як розпізнати чотири види ран. Пояснити небезпеку інфекції.

Показати і пояснити чотири способи зупинки кровотечі.

4. Зробити список речей, потрібних у польовій аптечці; показати та пояснити їх вживання. Продемонструвати, як стерилізувати матеріал на бинти та правильно його використовувати.

5. Показати й пояснити рятування людини, пораненої внаслідок дії електричного струму, та як чинити, якщо людина перебуває в контакті з електричним дротом.

6. Пояснити і показати ознаки вивихів і переломів рук чи ніг, показати, що робити в таких випадках.

7. Зробити ноші та продемонструвати, як переносити людину із складним переломом або важким пораненням.

8. Пояснити два види штучного дихання та практично продемонструвати їх.

9. Пояснити види отруєння, способи попередження та допомогу у випадках отруєння.

10. Пояснити ознаки та показати, що робити в таких випадках: зомління, шок, опік, сонячний удар, запаморочення та серцевий напад.

11. Розрізнити найважливіші інфекційні хвороби, пояснити їхні ознаки та спосіб запобігання захворенню.

12. Користуватися аптечкою та успішно виконувати обов'язки гурткового, курінного або таборового санітара впродовж двох діб під час мандрівки або на таборі.

13. Знати, що робити у випадку укушення отруйної гадюки, бджіл і скаженого звіра.

Перша допомога (друга проба)

Мати довідку про закінчені курси з першої допомоги.

Водне рятівництво (третя проба)

1. Здобути вмілість з плавання.

2. Втриматися на воді 15 хвилин.

3. Продемонструвати, як правильно кидати рятувальне колесо та користуватися рятувальним жилетом. Показати, як зробити тимчасовий рятувальний жилет із сорочки або штанів.

4. Показати, як користуватися човном при рятівництві.

5. Скочити у воду так, щоб голова була весь час над водою.

6. Швидко роздягнутися на березі (20 секунд), поплисти до потопаючого, подати йому весло, сорочку або палку та притягнути його 30 метрів до берега.

7. Знати, як поводитися з потопаючим у воді; показати, як звільнитися у воді від трьох захоплень потопаючого, як тягнути трьома способами непритомного у воді хоча б 30 метрів та як витягнути його на берег.

8. Поплисти до притомного потопаючого 30 метрів, правильно вхопити його та притягнути до берега. Продемонструвати передній та задній підходи до потопаючого, над і під водою.

9. Продемонструвати, як робити штучне дихання, як приводити до притомності та викликати кровообіг.

Природничі вмілості

Погодознавство (перша проба)

1. Розпізнати та назвати 10 формацій хмар, пояснити, яку погоду можна за ними передбачити.

2. Описати дію ртутного та анероїдного барометра.

3. Пояснити інформацію та зміни на синоптичній карті впродовж 4 днів.

4. Пояснити, що таке абсолютна та відносна вологості та який їх вплив на погоду.

Описати 4 види туману.

5. Пояснити, що таке постійні та локальні вітри та як вони утворюються.

6. Пояснити такі атмосферні явища: теплі та холодні фронти, дощ, громовиця, циклон, тайфун, туман, веселка, роса, торнадо, міраж, полярне світло, град.

7. Знати систему та шкалу Бюфорта для означення вітрів. Знати морські сигнали прапорами, світлами для визначення сили вітру.

8. Вміти застосовувати головні принципи передбачення погоди.

9. Відвідати метеорологічну станцію.

10. Знати про працю та публікації служби погоди в Україні. Знати, на якій радіохвилі служба погоди дає передбачення погоди.

11. Передбачити погоду протягом двох днів на таборі або на прогульці.

  1   2   3   4Похожие:

Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт національна скаутська організація україни крайова пластова старшина звіт куреня уладу пластунів юнаків
Зв’язковий Дата останньої Ради
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconІнформація про грантоодержувача назва організації: Молодіжна організація «Пласт Національна скаутська організація України». Керівник організації (прізвище та посада) : Колесник Дмитро Сергійович, виконавчий директор
Назва організації: Молодіжна організація «Пласт – Національна скаутська організація України»
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconЗаява зв'язкового/ї Крайової Пластової Старшини для куреня Уладу Пластового Юнацтва
Признаю ідеї, цілі та приписи Пласту, як вони встановлені та з'ясовані у Трьох Головних обов'язках, у Пластовому Законі, у правильниках...
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт – Національна Скаутська Організація України
Телефон: дом моб. E-mail
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт – Національна Скаутська Організація України Закарпатська округа Станиця Ужгород
Повна адреса проживання, індекс
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт національна скаутська організація України Крайова булава уладу пластового юнацтва Змаг «Кращий юнацький курінь 2012 року» Положення конкурсу «Кращий юнацький курінь 2012 року»
Учасники конкурсу: Учасниками конкурсу можуть бути тільки ті курені, які зголосились до участі в змазі, надіславши заповнений бланк...
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПоложення про членські внески Пласт Національна скаутська організація України (станиця) відомість надання безповоротньої фінансової допомоги

Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт Національна скаутська організація України
Розповідав про діяльність: зауважив проблему залучення неповнолітнього юнацтва до політичної агітації
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт-Національна скаутська організація України Одинадцятий Крайовий пластовий з’їзд
Для внутрішнього вжитку Номінаційною комісією. Інформація розголошенню не підлягає
Пласт національна Скаутська Організація України вмілості уладу Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок Видання крайової пластової старшини Львів-2003 iconПласт – Національна скаутська організація України Крайова булава упю напрямні з організації та проведення Пластових таборів
Навчальна – на таборі відбувається цілеспрямований процес засвоєння певних знань та вмінь
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов