Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту icon

Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проектуНазваниеЗвіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту
страница1/3
Дата конвертации07.03.2013
Размер490.22 Kb.
ТипЗвіт
скачать >>>
  1   2   3

Звіт за результатами моніторингу впровадження

ЗУ «Про доступ до публічної інформації»

органами публічної влади Волині
(вересень-листопад 2011 р.)Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту «Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» ми застосували обидва види доступу до інформації, які передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації»: пасивний та активний.

Пасивний спосіб передбачав моніторинг офіційних веб-сайтів ОПВ (пошук інформації про орган влади, його нормативно-правові документи тощо). У активному способі ми застосували своє право передбачене ЗУ «Про доступ до публічної інформації» подати до ОПВ запит на інформацію. Цікаво те, що запитувана інформація за Законом уже є публічною, втім у результаті моніторингу офіційних веб-сайтів ОПВ та аналізу їх відповідей на запити був виявлений ряд не доопрацювань у роботі усіх органів публічної влади Волинської області.

Запити на інформацію

Щоб спростити роботу і собі, і органам влади запити на інформацію були надіслані через електронну пошту. Поверхневим аналізом ми здобули загальні відомості про ОПВ – адреси, телефони, структуру органу влади та ін. Також із офіційних сайтів ОПВ виокремили і електронні пошти, які вказані у розпорядженнях керівників ОПВ щодо впровадження доступу до інформації чи подання запиту на інформацію. Ті, електронні адреси, які не довелося знайти ні в розпорядженнях щодо подання запитів на інформацію, ні на офіційних сайтах ОПВ, ми шукали у офіційному довіднику телефонів Волинської обласної державної адміністрації.

У 38 органів публічної влади були надіслані запити на інформацію. Відповідь ми попрохали надіслати у електронному та паперовому форматі. Робота ОПВ одразу була оцінена не на відмінно.

Із 38 ОПВ 5 органів влади не відповіли на перший запит на інформацію. У результаті переговорів із представниками органів влади, ми виявили, що Іваничівська РДА проігнорувала запит, до того ж там звільнили відповідального за доступ до публічної інформації. Камінь-Каширська РДА заявила, що не отримала наш перший запит на інформацію, хоч він був надісланий на дві електронні пошти, вказані на офіційному сайті ОПВ. Ратнівська РДА просто затримала відповідь майже на тиждень. Після контактування із відповідальними за доступ до інформації Волинської обласної ради було виявлено, що у цього ОПВ трапились технічні неполадки із сервером, про що вони вказали у своїй відповіді на наш другий запит на інформацію.

Ще один запит проігнорувала Шацька районна рада. Як виявилося, та електронна адреса, яка вказана на її офіційному сайті є недійсною. Після уточнення адреси запит був надісланий ще раз.

Цікаві казуси трапились і з тими ОПВ, які надали відповідь. Так, працівники Шацької РДА переконували громадських активістів, що подібний електронний запит не є істинним запитом та нарікали на відсутність підпису і печатки, відмовлялися відповідати, хоч згодом і надали відповідь. Оригінальністю відзначилась і Ковельська міська рада, чию відповідь подано нижче:


^ Шановний Михайле Романовичу !

Щиро вдячні за широке тлумачення Законів України "Про інформацію " та "Про доступ до публічної інформації" та повідомляємо, що відповідно до ст. 20 цього закону у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження .

Відповідно до ст.21. Закону України "Про доступ до публічної інформації" та Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 "Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію" у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Об"єм запитуваної Вами інформації становить більше 10 друкованих аркушів.

З метою дотримання процедури прийняття регуляторних актів вищезазначена інформацію може бути Вам надана лише після погодження та наступного затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат при умові оплати Вами вартості наданої адміністративної послуги.


^ Міський голова О.Кіндер

Кончаківська 61722


Проте документ як відповідь був надісланий без підпису голови або печатки органу влади. Після довгих прохань надіслати цю ж відповідь лише з реквізитами, представники Ковельської міської ради таки вирішили надати повноцінну відповідь на запит.

Отже, практично 87 % ОПВ надали відповідь на запит на інформацію вчасно, і 13 % ОПВ надали її лише після повторного запиту.

Варто також звернути окрему увагу на те, що не всі ОПВ надали відповідь у двох формах, про які ми просили у запиті. Розпорядники інформації вирішили на свій розсуд обирати форму відповіді. Так, 32 ОПВ відповіли у паперовому форматі. Не прийшли копії документів звичайною поштою від: Володимир-Волинської, Шацької, Іваничівської та Старовижівської РДА, а також від Маневицької і Шацької райрад. Відповіли лише звичайною поштою Старовижівська та Іваничівська райради. Цікаво, що діапазон різниці у кількості днів між електронною відповіддю та паперовою сягає від 0 до 13 днів. Так, спостерігалось, що паперові листи, надіслані ОПВ, приходили пізніше.
Позитивним фактом серед ОПВ є те, що майже в усіх них призначений відповідальний за доступ до публічної інформації, що є вимогою відповідно до п. 1.2 ст. 3 Закону. Так, лише у Ковельській міській раді та Іваничівській РДА відсутні відповідальні за доступ.

Варто також зазначити, що відповіді органів публічної влади суттєво відрізнялися одна від одної. До прикладу, у відповіді на запит вказано перелік копій документів, які додано, втім, частини із них так і не було додано.


Розпорядчі акти з впровадження ЗУ «Про доступ до публічної інформації»


 РДА
Володимир-Волинська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.06.2011 року м.Володимир-Волинський № 309 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Ковельська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 9 червня 2011 року м. Ковель № 250 «Про організацію виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Луцька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 1 червня 2011 року м. Луцьк № 219 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Ківерцівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 3 червня 2011 року м. Ківерці № 230 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті і структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Рожищенська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 31 травня 2011 року м. Рожище № 194 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті районної державної адміністрації, структурних підрозділах районної державної адміністрації та міській, селищній, сільських радах»

Горохівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 27 травня 2011 року м. Горохів № 269 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Шацька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09 червня 2011 року смт Шацьк № 207 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»

Іваничівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24 травня 2011 року смт Іваничі № 179 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Камінь-Каширська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 26 травня 2011 року м. Камінь-Каширський № 164 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Локачинська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 19 травня 2011 року смт Локачі № 188 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Любешівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 8 червня 2011 року смт Любешів № 192 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах Любешівської районної державної адміністрації»

Любомльська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 27 травня 2011 року м. Любомль № 149 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Маневицька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 30 травня 2011 року смт Маневичі № 269 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Ратнівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 10 червня 2011 року смт Ратне № 166 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Старовижівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24 травня 2011 року смт Стара Вижівка № 120 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації»

Турійська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 16.06.2011 смт Турійськ № 223 «Про забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах районної державної адміністрації та затвердження Порядку подання у Турійську районну державну адміністрацію запиту на інформацію»

 ^ ОПВ обласного значення
Волинська облрада

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 11.05.2011 № 113-р м. Луцьк «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Волинській обласній раді»

^ Волинська адміністрація

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 17 травня 2011 року м. Луцьк № 206 «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах обласної державної адміністрації та районних державних адміністраціях»

Райради
Володимир-Волинська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 16.06.2011 року № 45-р м. Володимир-Волинський «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Володимир-Волинській районній раді»

Ковельська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 02.06.2011 року №33 «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Ковельській районній раді»; РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 18.10.2011 року № 81 «Про забезпечення доступу до публічної інформації у Ковельській районній раді»

Луцька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 02.06.2011 № 61/01-02 «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»

Ківерцівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 10.05.2011 року № 56 «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Ківерцівській районній раді Волинської області»

Рожищенська

Надано у паперовому варіанті, на сайті немає, бо його нема.

Горохівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 01.06.2011 № 34-р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Горохівській районній раді»

Шацька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 1 липня 2011 року № 46 –Р «Про забезпечення доступу до публічної інформації у Шацькій районній раді»

Іваничівська

ІВАНИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 30.05.2011 №54-р смт. Іваничі «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»

Камінь-Каширська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від «___» ___________ 2011 року №____ «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Камінь-Каширській районній раді»

Локачинська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 03.06.2011 № 22-р «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Локачинській районній раді»

Любешівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 14.06.2011 № 25-р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Любешівській районній раді;

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 30.06.2011 № 30-р «Про організацію забезпечення доступу до публічної інформації у Любешівській районній раді»

Любомльська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Від 01.07.2011 № 64 – р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Любомльській районній раді»

Маневицька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 07.07.2011 № 53-р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Маневицькій районній раді»

Ратнівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 22 липня 2011 року смт Ратне № 44-р «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»

Старовижівська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 23. 06.2011р. № 31 -р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у районній раді»

Турійська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 30.05.2011 № 25-р «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у Турійській районній раді»

Міськради
Ковельська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 10.05.2011р.№ 191 м. Ковель «Про доступ до публічної інформації»

Луцька

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 20.05.2011 № 232 м.Луцьк «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»

Володимир-Волинська

РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 30.05.2011р. № 167р «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в апараті, структурних підрозділах виконавчого комітету міської ради»

Нововолинська

РІШЕННЯ від 19 травня 2011 р._№ _166 м. Нововолинськ «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації»
  1   2   3Похожие:

Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconУказ президента україни №547/2011 Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації з метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації»
З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», реалізації...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconРозпорядження від 10. 06. 2011 р. №286 Про доступ до публічної інформації
На виконаня Закону України “Про доступ до публічної інформації”, Указу Президента України від 5 травня 2011 року №547/2011 “Питання...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconРозпорядження 26. 07. 2011 м. Чигирин №170 Про забезпечення доступу до публічної інформації в райдержадміністрації
Про доступ до публічної інформації”, Указу Президента України від 05. 09. 2011 №547/2011 „Питання забезпечення органами виконавчої...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconРозпорядження голови мостиської районної державної адміністрації від 1 червня 2011 р. №322 м. Мостиська Про забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05. 05. 2011 №547 «Питання забезпечення органами...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconНаказ №1434/5 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 травня 2011 року за №629/19367 Про затвердження форм для подання запиту на отримання публічної інформації
З метою виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Указу Президента України від 05. 05. 2011 №547 «Питання...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconУ к а з президента україни питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації з метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закон
Закону України "Про доступ до публічної інформації", реалізації конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconУказ президента України Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації
З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закону України "Про доступ до публічної інформації", реалізації...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconРозпорядження голови сколівської районної державної адміністрації від 31 травня 2011 року №241 м. Сколе Про забезпечення виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації "
З метою організації виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05. 05. 2011 №547...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconІнформації доступу до публічної інформації; ужити заходів щодо забезпечення уніфікованого підходу стосовно затвердження органами виконавчої влади інструкцій з питань обліку,
З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», реалізації...
Звіт за результатами моніторингу впровадження зу «Про доступ до публічної інформації» органами публічної влади Волині (вересень-листопад 2011 р.) Щоб у повній мірі дізнатися потрібну інформацію у рамках проекту iconМетодика моніторингу забезпечення органами влади громадянам «права знати» Методика ґрунтується на Конституції України та на інформаційному законодавстві України, зокрема на зу «Про доступ до публічної інформації»
Президентом України», постанові Кабінету Міністрів України №1277 від 21 листопада 2011 року про «Питання системи обліку публічної...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов