Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році icon

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному роціНазваниеРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Дата конвертации06.03.2013
Размер61.79 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

ЛЮБОТИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЮБОТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ


Рішення

колегії Люботинського міського відділу освіти


від 25 лютого 2011 року


Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 – 2011 навчальному році

Заслухавши і обговоривши інформацію «Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 – 2011 навчальному році"

методиста методичного кабінету Люботинського міського відділу освіти Сітченко В.М., колегія відмічає, що на сьогодні в навчальних закладах м. Люботин стан викладання образотворчого мистецтва ведеться на достатньому рівні.

Згідно з планом роботи відділу освіти Люботинської міської ради, відповідно до наказу Люботинського міського відділу освіти від 13 жовтня 2010 року № 245 "Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010 – 2011 навчальному році" з метою вивчення якості викладання предметних дисциплін художньо-естетичного циклу з 01.11.2010 р. по 25.12.2010 року було здійснено вивчення стану викладання образотворчого мистецтва в ЗНЗ міста.

Одним із найважливіших завдань сучасної освіти є духовний розвиток особистості. Вирішенню його покликані сприяти предмети художньо-естетичного циклу в системі загальної середньої освіти. Головною метою художньо-естетичної освіти в загальноосвітній школі є розвиток особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу, здатності до сприймання, розуміння і творення художніх образів, потреб у художньо-творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні.

У 2010/2011 навчальному році викладання предметів художньо-естетичного циклу здійснюється за Типовими навчальними планами, згідно листа МОН України від 05.03.2010 р. №1/9-143 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2010-2011 навчальний рік".

За підсумками проведення експертизи слід зазначити, що в усіх навчальних закладах міста наявні нормативні документи щодо викладання образотворчого мистецтва.

Однією з головних проблем є недостатня кількість підручників з образотворчого мистецтва у ЗНЗ міста, найгірше підручниками з образотворчого мистецтва забезпечені учні 7-х класів.

Усього в загальноосвітніх навчальних закладах міста працює 7 вчителів образотворчого мистецтва, які викладають предмет у 5-7 класах. Із них: 1 учитель (14 %), який має кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії", 1 вчитель (14 %) – кваліфікаційну категорію "спеціаліст I категорії", 1 вчитель (14 %) – "спеціаліст II категорії", 4 вчителя (58 %) – мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст".

Документація щодо стану викладання образотворчого мистецтва перевірялась у Люботинській гімназії № 1, Люботинській ЗОШ № 4 та Люботинській ЗОШ № 6.

Найкраще організована і проводиться робота кафедри вчителів художньо-естетичного циклу, трудового навчання та фізичної культури у Люботинській гімназії №1, де традиційно наприкінці семестру та навчального року проводиться звіт-презентація роботи кафедри.

Також на достатньому рівні проводиться робота ШМО гуманітарного циклу Люботинської ЗОШ № 6, до складу якого входить вчитель образотворчого мистецтва Чудная О.В.

Але водночас необхідно зауважити, що у роботі ШМО виявлені такі недоліки:

  • при плануванні роботи не проводиться анкетування щодо методичних проблем, які виникають у вчителів під час викладання навчального предмету, або не враховуються його результати;

  • не завжди зберігаються виступи, тези виступів, матеріали проведення предметних та методичних тижнів, конспекти проведених відкритих уроків;

  • не плануються виступи членів методичного об’єднання з теми самоосвіти та вчителів, які пройшли у поточному році курсову перепідготовку.

Слід зауважити, що у загальноосвітніх навчальних закладах не приділено достатньої уваги вивченню та узагальненню ефективного педагогічного досвіду. За останні 3 роки у загальноосвітніх навчальних закладах не узагальнено жодного досвіду роботи вчителів образотворчого мистецтва.

У навчальних закладах також ведеться робота щодо залучення учнів до позакласної роботи. На базі Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. 3 6 за бюджетні кошти працює гурток "Чарівний пензлик", в яких навчаються 39 учнів 2-8 класів. Керівники гуртків – вчитель початкових класів Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Чірва Л.М., вчитель образотворчого мистецтва Люботинської ЗОШ № 6 Чудная О.В. Гурток працює за авторською програмою Трубнікової О.Ю. (програму схвалено методичною радою ХОНМІБО, протокол № 2 від28.05.2009 р.).

На достатньому рівні ведеться робота з обдарованими учнями різних вікових категорій. Учні закладів міста беруть активну участь у міжнародному конкурсі "Таланти ІІІ тисячоліття", фестивалі – конкурсі "Люботинські джерела" та обласних та міських конкурсах малюнків " Ми живемо в Україні", "Моє рідне місто", "ДАІ очима дітей", "Безсмертний конкурс українського народу", "Я хочу жити в якісному світі", "Увага! Залізничний переїзд" . Відстежується результативність участі учнів у конкурсах, але ця робота не завжди упорядкована, не зберігаються ксерокопії дипломів переможців конкурсу, не фіксується загальна кількість учнів, що беруть участь у конкурсах, не підраховується відсоток переможців від загальної кількості учасників.

Під час перевірки було відвідано 5 уроків образотворчого мистецтва. Відвідано уроки вчителів образотворчого мистецтва: Бондар О.С. (Люботинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 ) в 7 кл., Чудної О.В. (Люботинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 ) в 3 та 6 кл., Макаренко В.В. (Люботинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ) в 5 кл., Пономарьової Р.І. (Караванська ЗОШ І-ІІІ ст.) у 7 кл. Всі уроки було проведено на достатньому науково-методичному рівні.

У навчальних закладах міста було перевірено 12 класних журналів. Основна увага приділялась дотримання технології тематичного та семестрового оцінювання, відповідність змісту записів навчальній програмі, наявність поточного оцінювання, наявність записів щодо внутрішкільного контролю. Охайно ведуться записи у класних журналах Люботинської гімназії №1, ЗОШ № 6. Зауваження щодо ведення класних журналів були наявні у Люботинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

Під час перевірки було встановлено, що кабінет художньо-естетичного циклу наявний лише у Люботинській ЗОШ № 6.

За завданнями Люботинського міського відділу освіти проведено контрольні роботи, які виконували 153 учні 3, 5-7-х класів навчальних закладів міста. А саме:

Учнів 3-х кл. – 14 (ЗОШ № 2, ЗОШ № 6);

Учнів 5-х кл. – 60 (ЛГ № 1, ЗОШ № 5);

Учнів 6-х кл. – 9 (ЗОШ № 6);

Учнів 7-х кл. – 70 (ЗОШ № 4, Караванська ЗОШ).


^ Враховуючи вищезазначене, колегія ухвалює:


1.Інформацію про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 – 2011 навчальному році взяти до відома.

2. Керівникам навчальних закладів міста:

2.1. Розробити заходи на усунення виявлених недоліків у довідці

До 05 березня 2011 р.

2.2.Посилити контроль за веденням класних журналів згідно Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів (Наказ МОНУ від 03.06.2008 №496)

до кінця навчального року

2.3. Винайти можливість щодо створення кабінетів художньо-естетичного циклу протягом 2011 року

2.4. Забезпечити наступність та перспективність в діяльності загальноосвітньої школи І ступеня та основної школи щодо здійснення нового, ціннісно-культурного підходу до образотворчого мистецтва

Постійно

2.5. Стимулювати вчителів до використання комп'ютерних технологій при викладанні образотворчого мистецтва

Постійно

2.6. Посилити роботу щодо участі вчителів художньо-естетичного циклу у виставці-ярмарку педагогічних ідей та технологій

2011/2012 навчальний рік

2.7. Систематично контролювати роботу вчителів з обдарованими учнями.

2.8. Розглянути можливість збільшення кількості годин у робочих навчальних планах на проведення уроків із мистецьких дисциплін у початковій, основній та старшій школі

до 01.07.2011 р.

2.9. Сприяти поєднанню навчальної діяльності, позакласної та позашкільної роботи з естетичного виховання та координації цієї роботи з діяльністю закладів культури

Постійно

2.10. Проводити мистецькі заходи, організовувати екскурсії, культурні програми для учнів із залученням батьківської громадськості з метою підвищення загального культурного рівня учнів і їх батьків.

Постійно

2.11. Довести до методичних служб навчальних закладів та вчителів методичні рекомендації за результатами вивчення довідки

до 01.04.2011 р.

2.12. Довести довідку до відома вчителів образотворчого мистецтва

до 01.04.2011 р.

2.13. Адміністрації Люботинської ЗОШ № 4 вирішити питання щодо залучення фахового спеціаліста до викладання предмету «Образотворче мистецтво» до 01.09.2011 р.


Голова колегії,

начальник Люботинського

міського відділу освіти А.В. Козоріз


Секретар колегії В.В. СтрілецьПохожие:

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання інформатики та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010 – 2011 навчальному році ” від 13...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання правознавчих курсів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання української мови в російськомовних класах Люботинської загальноосвітньої школи №4 та рівня навчальних досягнень учнів у 2010 2011 навчальному році
Про стан викладання української мови в російськомовних класах Люботинської загальноосвітньої школи №4 та рівня навчальних досягнень...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconНаказ №297 Про здійснення перевірки стану викладання І рівня навчальних досягнень учнів з географії та роботи шкільних бібліотек На виконання плану роботи відділу освіти, молоді та спорту на 2012 рік наказую
Здійснити з 15. 11. 2012р перевірку стану викладання і рівня навчальних досягнень учнів з географії у загальноосвітніх навчальних...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconНаказ №177 Про підсумки організації І проведення Спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст. Немирівського району у 2010 2011 навчальному році
Немирівського району у 2010 -2011 навчальному році, з метою підвищення рівня організації спортивної та фізкультурно – оздоровчої...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconНаказ №296 Про проведення у 2010/2011 навчальному році урочистих та святкових заходів з нагоди закінчення навчання учнями 11(12)-х класів у загальноосвітніх навчальних закладах Зміївського району
Харківської області», наказу відділу освіти від 15. 03. 11 №160 «Про порядок організованого закінчення 2010/2011 навчального року...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням
Ням методиста Люботинського міського методичного кабінету Блізнякової О. А., колегія відмічає, що на сьогодні м. Люботин має розроблену...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов у 2010/2011 навчальному році
Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста
«Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста» методиста міського методичного...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов