Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням icon

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчаннямНазваниеРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням
Дата конвертации06.03.2013
Размер51.89 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

ЛЮБОТИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЮБОТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ


Рішення

колегії Люботинського міського відділу освіти


від 25 лютого 2011 року


Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням


Заслухавши і обговоривши інформацію «Про стан роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням» методиста Люботинського міського методичного кабінету Блізнякової О.А., колегія відмічає, що на сьогодні м. Люботин має розроблену та відпрацьовану систему роботи педагогічних колективів навчальних закладів по обліку дітей від 0 до 18 років, які мешкають в мікрорайоні обслуговування ДНЗ або ЗНЗ.

Облік дітей дошкільного віку відбувається у відповідності до листа Міністерства освіти та науки України від 07.05.2007 р. №1/9-263 "Про організацію обліку дітей дошкільного віку" та з врахуванням рекомендацій ГУОН ХОДО (лист Головного управління освіти і науки ХОДА від 19.07.2007 року №01-10/3964. Відділом освіти виданий наказ від 21.04.2010 р. №82 "Про порядок проведення обліку дітей у 2010 році").

Кожен навчальний заклад щорічно впорядковує списки дітей по роках народження, які протягом навчального року поновлюються (станом на 30 вересня та на 31 грудня). Відділ освіти також веде облік дітей від 0 до 6 років на основі даних ЗНЗ міста.

Документація по обліку дітей введена в номенклатуру справ ДНЗ на 2010 рік.

Між тим слід зазначити, що систематична робота по обліку дітей, що мешкають в мікрорайоні навчального закладу, здійснюється педколективами шкіл, тоді як при дошкільних навчальних закладах здійснювався облік тільки дітей, які вже є вихованцями ДНЗ або перебувають на черзі в даний дошкільний заклад.

Загальноосвітніми навчальними закладами також допускаються недбале складання списків дітей дошкільного віку, особливо дітей молодшого дошкільного віку. Зауваження про недосконалість списків дітей від 0 до 4 років неодноразово отримували керівники ЗОШ №4, 5, 6.

На сьогодні кількість дітей дошкільного віку, які повинні відвідувати ДНЗ міста (від 1 до 6 років) нараховує – 887 осіб (місто – 837, село – 50).

В дошкільних навчальних закладах міста виховується 548 дітей, що на 15 більше, ніж у минулому навчальному році. Всього функціонує 25 груп. З них 18 груп з 10,5-годинним перебуванням дітей, 3 групи з 12-годинним перебуванням. Працюють чотири короткотривалих групи в ДНЗ (ДНЗ №1 та ДНЗ №2 – по 2 групи). З 1 вересня 2010 року в Караванському ДНЗ відкрита додаткова група, що дозволила охопити дошкільної освітою додатково 10 дітей 5-річного віку. Показник охоплення дітей дошкільною освітою через дошкільні навчальні заклади в місті становить 61,7%. Даний показник збільшився в порівнянні з 2009 роком на 4,0% (2009 – 57,7%; 2008 – 60,2%; 2007 р. – 60,2%). Аналізуючи стан охоплення дошкільною освітою дітей від 1 до 6 років слід відмітити, що по с. Караван даний показник становить 100%, тоді як по міським ДНЗ – 59,49%.

З метою поліпшення ситуації щодо охоплення дітей дошкільною освітою проводиться системна роз'яснюваль­на робота, сис­тематично аналізуються причини невідвідування дітьми дошкільних навчальних закладів. Також залучаються батьки та діти до проведення масових заходів, дитячих фестива­лів, конкурсів, які організовують дошкільні навчальні за­клади, формуючи у них розуміння, що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною систе­ми неперервної освіти в Україні.

З метою створення сприятливих умов для підготовки до навчання в школі дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні навчальні заклади, міським відділом освіти були складені заходи щодо максимального охоплення дошкільників даної вікової категорії дошкільною освітою (наказ Люботинського міського відділу освіти від 13.09.2010 року №213). У місті запроваджено різні форми охоплення дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою. Дошкільну освіту через загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади здобуває 63 старших дошкільника (87,5%):

Центр раннього розвитку при МБДЮТ – 16 дітей.

Групи «Старт-школа» при ЗНЗ – 41 дитина.

Соціально-педагогічний патронат – 6 дітей.

Заняття проводять фахівці з відповідною освітою. При школах та дошкільних навчальних закладах організована робота консультаційних пунктів для батьків. Відділом освіти здійснюється контроль за підготовкою дітей до школи, її відповідністю вимогам програми затвердженої Міністерством освіти і науки. Закладами освіти міста проводиться роз’яснювальна робота серед батьків щодо необхідності здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти.

Охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою становить 96,1% (місто – 95,9%, село – 100%).

Таким чином, вважаю, що міським відділом освіти та навчальними закладами вичерпані всі можливості по використанню навчальних приміщень для підвищення рівня охоплення дошкільною освітою. Питання щодо приведення мережі дошкільних навчальних закладів до реальних потреб жителів Люботина має вирішуватися тепер тільки за рахунок введення в дію нових дошкільних навчальних закладів: відкриття НВК, переобладнання пристосованих приміщень.

Виконкомом Люботинської міської ради за поданням Люботинського міського відділу освіти розглянуті питання щодо приведення мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб населення. За перспективним планом розвитку освіти в місті впродовж 2011 – 2014 р.р. планується ввести в дію новий дошкільний навчальний заклад на 40 вихованців (вересень 2011 р., в приміщенні ЗОШ №2), відкрити додаткову групу в ДНЗ №3 (2012 р., реконструкція будівлі), відкрити дві групи (2014 р., в приміщенні Гиївської школи, яка була закрита у 1997 р.). Таким чином в місті буде вирішуватися проблема з перенавантаженням діючих дошкільних навчальних закладів та підвищенням відсотку охоплення маленьких люботинців дошкільною освітою.


^ Враховуючи вищезазначене, колегія ухвалює:

 1. Інформацію про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням взяти до відома.

 2. Вважати роботу відділу та навчальних закладів щодо обліку дітей дошкільного віку задовільною.

 3. Люботинському міському відділу освіти спільно з керівниками закладів освіти у 2011-2012 р.р. вважати пріоритетними такі напрями роботи:

  1. Провести інвентаризацію приміщень дошкільних навчальних закладів та вжити дієвих заходів щодо їх використання за прямим призначенням;

  2. Скласти план заходів щодо перспектив розвитку мережі дошкільних навчальних закладів (груп) та організації різних форм охоплення дітей дошкільною освітою;

  3. Поширити практику організації груп короткотривалого перебування (лист міністерства від 17.08.2005 р. № 1/9-431 «Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах»)

  4. Поширити практику здійснення соціально-педагогічного патронату дітей, які не мають можливості відвідувати дошкільні навчальні заклади із-за стану здоров’я дітей (лист міністерства від 17.12. 2008 р. №1/9-811 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»);

 4. Керівникам навчальних закладів міста:

4.1. Проводити облік дітей дошкільного віку та створювати банки даних із зазначенням місця здобуття ними дошкільної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 р. № 1/9-263 "Про організацію обліку дітей дошкільного віку")

Щорічно

до 30 червня

до 30 вересня

до 31 грудня

4.2. Розробити заходи (робочі плани) щодо охоплення дітей дошкільною освітою відповідно до соціально-педагогічних потреб сімей та заходи, які передбачають активне залучення сімей до навчально-виховного процесу, проведення з ними просвітницької роботи.


Голова колегії,

начальник Люботинського

міського відділу освіти А.В. Козоріз


Секретар колегії В.В. СтрілецьПохожие:

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста
«Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста» методиста міського методичного...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРозпорядження від 26. 04. 2011 №155 м. Маріуполь Про надання інформації Керівникам навчально виховних закладів: Організувати проведення Дня відкритих дверей для дітей дошкільного віку в травні 2011 року
До 28. 04. 2011 року надати спеціалістам відділу загальної середньої та дошкільної освіти по районах інформацію про проведення Дня...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії від 28. 11. 2011 р. «Про стан логопедичної роботи в Кіцманському районі»
Заслухавши та обговоривши довідку про хід виконання рішення колегії відділу освіти «Про стан логопедичної роботи в Кіцманському районі»,...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення №127 Від 20 вересня 2011 року м. Городок Про стан І перспективи розвитку дошкільної освіти в районі відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»
Ухавши доповідь керівника відділу освіти райдержадміністрації І. Яскевича про стан і перспективи розвитку дошкільної освіти в районі...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання правознавчих курсів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов у 2010/2011 навчальному році
Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання інформатики та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010 – 2011 навчальному році ” від 13...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням iconНаказ №352 Про організацію обліку дітей дошкільного віку
Харківської обласної державної адміністрації №01-10/3964 від 19. 072007 року «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» та з...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов