Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста icon

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз містаНазваниеРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста
Дата конвертации06.03.2013
Размер61.48 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

ЛЮБОТИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЮБОТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ


Рішення

колегії Люботинського міського відділу освіти


від 25 лютого 2011 року


Про стан профілактичної роботи

з попередження правопорушень та злочинів серед

неповнолітніх у ЗНЗ міста


Заслухавши і обговоривши інформацію «Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у ЗНЗ міста» методиста міського методичного кабінету Олійник С.В., колегія відмічає, що на сьогодні в м. Люботині дітей на міському обліку знаходиться 22, на обліку КМСД – 10 учнів ЗНЗ міста.

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень неповнолітніх є передусім проблемою педагогічною, бо вона пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань. Тому в цій справі особливе місце повинна зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті. Що сьогодні робиться в цьому плані? Небагато. Не все можливе робить і школа, хоч саме вона повинна нести моральну відповідальність за вчинки своїх вихованців.

У профілактиці правопорушень серед неповнолітніх значна роль належить шкільній психологічній службі, яка почала функціонувати в Україні в кінці 80-х років.

Практичними психологами у вересні 2010 року було проведено організаційно-діагностичну роботу з учнями загальноосвітніх навчальних закладів міста, які знаходяться на внутрішкільному обліку. Встановлено характер педагогічної занедбаності учнів, прогалин в їх знаннях, уміннях та навичках, відставання чи затримки в розвитку шляхом систематичних спостережень за ними на уроках, перервах, в позаурочний час, вивчення результатів їхньої діяльності.

Психологічна служба школи забезпечує психічне здоров’я учнів, гармонійний розвиток особистості, формування громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору, вільного саморозвитку особистості, сприяє гармонізації взаємин особистості і суспільства, вирішенню проблем психологічного забезпечення навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи, профілактиці конфліктів, правопорушень.

У вересні у всіх ЗНЗ було проведено вивчення психо-діагностичного стану учнів девіатної поведінки та розроблено координаційний план роботи з ними.

Профілактика правопорушень вимагає осмислення змісту виховної роботи в школі. Наша виховна система не завжди формує ставлення до цих явищ, а просто йде по шляху заборон.

З урахуванням цього потрібно перебудовувати і форми виховної роботи. Адже досвід переконує, що її масові форми бажаного ефекту не дають. У школі мають переважати такі форми, які дозволяли б кожному учню самовиразитись, - конкурси, змагання, олімпіади, вікторини тощо. Це дозволить школярам займатись улюбленою справою, спонукатиме їх до творчості, привчатиме до розумного використання вільного часу.

Крім того, виховні заходи в основному проводяться після того, як учень щось скоїв, коли зло поширилося серед школярів. Оскільки серед учнівської молоді мають місце факти паління, вживання алкоголю чи наркотиків, хуліганства і крадіжок, статевої розбещеності, особливу увагу треба приділяти відповідним напрямам роботи. Необхідно замислитись над тим, наявність яких моральних якостей може стати «гальмом» на шляху вчинення школярами негативних вчинків. Наприклад, статевій розбещеності може протидіяти наявність у дівчат і хлопців таких якостей, як жіноча і чоловіча гідність, повага до представників протилежної статі, відповідальність у статевих зносинах.

У виховній роботі, пов’язаній з профілактикою правопорушень, особливе місце має займає правове виховання.

До роботи з цією категорією учнів залучаються класні керівники, батьки, адміністрація. Класні керівники протягом року відвідували учнів вдома, проводили з ними бесіди, залучали їх до позакласної роботи, участі в роботі гуртків та секцій. Шкільні психологи проводили анкетування та тестування дітей особливого контролю, розробили рекомендації для батьків та вчителів для роботи з цією категорією дітей.

Протягом року класними керівниками проведено години спілкування, бесіди, диспути щодо профілактики правопорушень серед учнівської молоді: класними керівниками Люботинської гімназії №1 проведено колективне ігрове спілкування "Право, обов’язок і честь"; класні керівники ЗОШ №2 провели цикл виховних діяльностей з правової тематики: юридичний аукціон "Що таке права людини?" (6-7 кл), круглий стіл "Право на освіту та отримання професії" (9 кл.). У ЗОШ № 3 відбулося свято "Я і мої права" для учнів 1 – 4 класів, а члени клубу "Закон і підліток" оформили випуск газети "Правовий вісник". Класними керівниками 1 – 11 класів ЗОШ № 4 проведено відкриті виховні години та уроки правової освіти, а учні 8 – х класів стали активними учасниками рольової гри по темі "Правопорушення та юридична відповідальність". У ЗОШ № 5 проведено тематичні виховні діяльності на правову тематику "Сім'я – основа повного і гармонійного розвитку дитини"(1 клас), "Права дитини" (2 клас), "Наші права – щасливе дитинство"(5-6 клас), "Україна на шляху до демократії"(8-9 клас). Оформлена тематична виставка малюнків, плакатів "Конвенція прав дитини в малюнках". Вже традиційно учні 5-9 класів ЗОШ №6 беруть участь у конкурсі стіннівок "Мої права", для учнів 5-6 класів проведені години спілкування "Декларація прав дитини", "Закон і ми". Класними керівниками 5-8 класів Караванської ЗОШ проведені години спілкування "Злочин і кара".

Члени батьківського комітету брали участь у рейдах з перевірки зайнятості учнів у вечірні години.

Проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками з питань профілактики правопорушень та виконання закону України «Про загальну середню освіту», заслуховувалися звіти й інформації з цих питань на нарадах при директорі, при заступниках директора з виховної роботи. При вирішенні проблемних питань щодо роботи з дітьми девіантної поведінки адміністрації школи зверталася за допомогою до кримінальної міліції, до представників служби у справах дітей.

^ Питання знаходиться на контролі адміністрації ЗНЗ:

  • на нарадах при заступнику директора з виховної роботи: "Про роботу класних керівників щодо виконання Комплексної програми профілактики злочинності та заходів програми профілактики дитячої бездоглядності", "відвідування учнями школи вересень - жовтень" (ЗОШ №2, протокол №4 від 15.11.2010р); "Про результати акції "Урок" (ЗНЗ міста), "Про стан правового виховання учнів" (ЗОШ №4), "Стан індивідуальної роботи з батьками учнів, які опинилися в скрутних життєвих обставинах"(ЗОШ №5, протокол №2 від 03.11.2010), "Про стан відвідування школи учнями 9, 10 класів" (ЗОШ №5, протокол №2 від 06.10.2010р).

- нараді заступників директорів з виховної роботи "Про соціальний захист неповнолітніх" (протокол № 3 від 14.10. 2010 р.), "Про роботу з дітьми, які потребують посиленої педагогічної уваги" (протокол №5 від 16.12.2010р).

Але в роботі з профілактики правопорушеннь є чимало недоліків як в діяльності класних керівників, так і в школах в цілому. Необхідно тісніше знайомитися з неблагополучними сім'ями, залучати дітей до шкільної справи, проводити роботу у мікрорайоні школи.


^ Враховуючи вищезазначене, колегія ухвалює:

  1. Інформацію про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у ЗНЗ міста взяти до відома.

  2. Вважати роботу відділу та закладів освіти щодо виконання Комплексної програми профілактики злочинності серед неповнолітніх на 2006 - 2010 роки програми задовільною.

  3. Керівникам ЗНЗ:

3.1. взяти під особистий контроль стан виховної роботи щодо ранньої профілактики, запобігання бездоглядності, попередження скоєння правопорушень та формування здорового способу життя серед неповнолітніх ;

3.2. створити належні умови для забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості дітей та учнівської молоді шляхом залучення до роботи гуртків, спортивних секцій;

3.3. запровадити систематичне проведення батьківських лекторіїв з питань профілактики протиправної поведінки, поширення негативних явищ серед учнівської молоді, підвищення відповідальності батьків з виконання батьківських обов’язків.

3.4. скласти заходи з профілактики правопорушень у роботі з учнями, схильними до їх скоєння. До 15.03.2011 р.

3.5. залучати до профілактичної роботи з учнями ЗНЗ органи кримінальної міліції та представників у справах неповнолітніх та юстиції.

4. Центру практичної психології та соціальної роботи (завідуюча Бойко Л.М.):

4.1. розробити систему діагностики та корекції поведінки цих дітей, вивчити особливості їх характеру. До 01.04.2011 р.

4.2. проводити семінари – практикуми з класними керівни­ками щодо організації роботи з важовиховуваними дітьми, враховуючи рекомендації

Один раз на півріччя.

 


Голова колегії,

начальник Люботинського

міського відділу освіти А.В. Козоріз


Секретар колегії В.В. СтрілецьПохожие:

Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан та перспективи роботи з питань охоплення дітей дошкільного віку навчанням
Ням методиста Люботинського міського методичного кабінету Блізнякової О. А., колегія відмічає, що на сьогодні м. Люботин має розроблену...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання географії у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання правознавчих курсів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про проведення моніторингу стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010-2011 н...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан викладання інформатики та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Стану викладання навчальних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах м. Люботина в 2010 – 2011 навчальному році ” від 13...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010 2011 навчальному році
Про стан викладання образотворчого мистецтва та рівня навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста у 2010...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconПротокол №4 засідання колегії
Про стан роботи щодо попередження злочинності та правопорушень серед підлітків і молоді в районі
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії від 28. 11. 2011 р. «Про стан логопедичної роботи в Кіцманському районі»
Заслухавши та обговоривши довідку про хід виконання рішення колегії відділу освіти «Про стан логопедичної роботи в Кіцманському районі»,...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconНаказ №314 смт. Володарка Про затвердження плану заходів щодо профілактики злочинності і правопорушень серед учнівської молоді у Володарському районі
«Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту» та з метою удосконалення профілактичної роботи...
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення №126 Від 12 квітня 2007 року м. Городок Про стан роботи служб райдержадміністрації щодо попередження підліткової злочинності
Закону України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх»
Рішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 25 лютого 2011 року Про стан профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх у знз міста iconРішення колегії Люботинського міського відділу освіти від 29 червня 2011 року Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов у 2010/2011 навчальному році
Про стан забезпечення підручниками, нормативною, методичною та додатковою літературою з української, російської та іноземної мов...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов