Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області icon

Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської областіНазваниеВитяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області
Дата конвертации23.02.2013
Размер66.48 Kb.
ТипВитяг з протоколу
скачать >>>
1. /ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ 1.doc
2. /ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ 2.doc
3. /ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ 3.doc
4. /ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ 4.doc
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ №9

ЗАСІДАННЯ

КОЛЕГІЇ ЧУГУЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від 27 вересня 2011 року


__________________________________________________________________


1. «Про хід виконання Програми підтримки розвитку малого підприємництва в Чугуївському районі на 2011-2012 роки за підсумками І півріччя 2011 року».

___________________________________________________________________________________________________________________


Розглянувши та обговоривши інформацію заступника начальника управління, начальника відділу розвитку споживчого ринку та реєстрації управління економіки райдержадміністрації Демченка В.О. про хід виконання Програми підтримки розвитку малого підприємництва в Чугуївському районі на 2011-2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 10.12.10 (ІІ сесія VI скликання) (далі – Програма), за підсумками І півріччя 2011 року, колегія райдержадміністрації відмічає, що роботу було спрямовано на ліквідацію адміністративних та регуляторних бар’єрів щодо розвитку підприємництва, створення сприятливих умов для його розвитку, збереження існуючої кількості та досягнення стійкої тенденції розвитку суб’єктів малого бізнесу, виконання основних завдань та заходів, запланованих у підпрограмах.

У межах підпрограми „Упорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності” та з метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва досягнуто скорочення термінів отримання дозвільних документів у сфері господарської діяльності. Удосконалено роботу Єдиного дозвільного офісу та розширено коло його учасників. Суб’єкти господарювання тепер мають змогу додатково отримати дозвільні документи або консультацію у спеціалістів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, міськрайонного управління Держкомзему у м. Чугуїв і Чугуївському районі Харківської області, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Ефективно діє спрощена процедура реєстрації підприємницької діяльності (Єдине реєстраційне вікно). Станом на 01.08.11 послугами Єдиного реєстраційного вікна та Єдиного дозвільного офісу скористались відповідно 456 та 349 суб’єктів господарювання.

З початку року зареєстровано 66 фізичних осіб-підприємців та
8 юридичних осіб. Загальна кількість підприємців у районі складає 1557 осіб, у порівнянні з початком року їх кількість збільшилась майже на 4%. Станом на 01.08.11 функціонує 110 підприємств малого та середнього бізнесу. Проти попереднього року їх кількість не змінилась. У сфері малого бізнесу працюють майже 3,5тис.осіб. За даними управління статистики на 10 тисяч осіб наявного населення припадає 23 малих підприємства.

З метою залучення суб’єктів підприємницької діяльності до участі у формуванні державної політики у сфері підприємництва та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.09 №518 „Про утворення місцевих та регіональних галузевих рад підприємців” створені та працюють промислова рада підприємців і рада підприємців з питань торгівлі та діяльності ринків при райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 03.08.09 №525 та №526 відповідно). Протягом 2011 року було проведено 7 засідань, радами розглянуто 15 питань.

Серед основних видів діяльності малих підприємств найбільша питома вага припадає на оптову і роздрібну торгівлю (більше 70%). Населення району обслуговують 210 підприємств торгівлі, 61 підприємство громадського харчування.

Протягом І півріччя 2011 року у районі відкрито 3 магазини:
ФО-П Чугуївська А.М. (смт Есхар), ФО-П Дмитрієва М.Л. (с. Миколаївка),
ФО-П Руденко С.М (с. Іванівка) та 2 торгові павільйони: ФО-П Мішньов Є.М. (смт Введенка), ФО-П Скубій О.В. (с. Іванівка). Відкрито 1 кафе ФО-П Кривошеєва О.В. (с. Велика Бабка).

Започаткували свою діяльність 6 об’єктів побутового обслуговування населення, в цілому в районі їх кількість складає 88. Спільно з представниками малого бізнесу вирішуються питання надання торговельних та побутових послуг мешканцям населених пунктів, в яких відсутні стаціонарні магазини, шляхом виїзної форми обслуговування.

Аналізуючи розвиток підприємництва в сільськогосподарській галузі, слід зазначити, що станом на 01.08.11 в районі налічується 39 фермерських господарств. Сільгосппідприємства району, які є суб’єктами малого та середнього бізнесу, активно беруть участь у виставкових заходах та ярмарках. За період з січня по травень 2011 року було проведено 34 ярмарки, реалізовано продукції на суму 100,35тис.грн за цінами, що не перевищували середньообласні.

У межах підпрограми „Упорядкування підприємництва на торговельних майданчиках району” успішно працює ринок фізичної особи-підприємця Оніщук О.А. (смт Есхар). Територія ринку постійно вдосконалюється, розширюється кількість додаткових послуг з метою створення необхідних умов для роботи підприємницьких структур. Райдержадміністрацією розпочаті організаційні заходи щодо перетворення торговельного майданчику в
смт Чкаловське в паспортизований ринок, створені умови для торговельної діяльності підприємців-сільгоспвиробників району на ринках м. Чугуїв та
м. Харків. Здійснюються заходи щодо сприяння участі підприємців району в проведенні святкових ярмарків-продажів (Стрітення весни, свято „Масляна”, Відкритий фестиваль обрядового та сучасного весільного дійства „Весілля в Малинівці – плюс”, ярмарок на Покрова, Новорічний продовольчий ярмарок та інші).

У межах підпрограми „Підтримка програм зайнятості” за сприянням Чугуївського міського районного центру зайнятості одноразову виплату по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 9 осіб, які пройшли професійне навчання за програмою „Стратегічне планування і розвиток приватного підприємства”, використано коштів у сумі 125,245тис.грн.

На дотаційні робочі місця працевлаштовано 21 особу. Більшість підприємств малого та середнього бізнесу в районі працюють стабільно.
З початку року на підприємствах малого бізнесу району створено 23 нові робочі місця.

У межах підпрограм „Розвиток молодіжного підприємництва”, „Підготовка кадрів” для забезпечення профорієнтаційних послуг для учнівської молоді в 12 навчальних закладах встановлено програмні апаратні комплекси „Профорієнтаційні термінали”. З учнями 9-11 класів проведено 17 уроків з орієнтації молоді на професії з загальним охопленням 354 особи.

На базі Кочетоцької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату проведено масовий захід для учнів – „Крок за кроком до майбутньої професії”, у якому взяли участь 122 учні. В травні 2011 року серед учнів 9-11 класів проведено „Свято професійно-технічної освіти Харківщини „Робітнича професія – крок до стабільного суспільства”.

У межах підпрограми „Створення сприятливого середовища на засадах соціального партнерства” та для оперативного розгляду і вирішення проблемних питань у підприємництві діє Координаційна комісія з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації, якою з початку року проведено 3 засідання.

У межах підпрограми „Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка” для реалізації механізму часткового відшкодування з районного бюджету відсоткових ставок за кредитами банків, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва, для реалізації інвестиційних проектів передбачено кошти в сумі 65,0тис.грн (на 2011 рік – 30,0тис.грн, на 2012 – 35,0тис.грн). У районному бюджеті на 2011 рік затверджено 5тис.грн.

Таким чином, колегія райдержадміністрації оцінює хід виконання Програми за підсумками І півріччя 2011 року як задовільний.

Поряд з позитивними змінами є ряд серйозних проблем, які стоять на шляху розвитку підприємництва. Це недосконалість чинної нормативно-правової бази щодо малого та середнього бізнесу, невиправдано великий податковий тиск, неспіврозмірність доходів, що можуть бути отримані в результаті діяльності в легальному секторі економіки, у порівнянні з тіньовим. Негативним є нерівномірний розвиток малого та середнього бізнесу в територіальному розрізі. Більшість підприємств зосереджено на території селищ. Недостатнім є рівень професійної та інформаційної підготовки суб’єктів малого та середнього бізнесу, що стримує активність та ініціативу підприємців, або бажаючих займатися підприємницькою діяльністю. Порівняно недостатнім є розмір середньомісячної заробітної плати найманих працівників на малих підприємствах.

З метою подальшого виконання Програми колегія райдержадміністрації вважає за необхідне:

1. Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації
(Рало В.І.):

1.1. Сприяти розвитку підприємництва в сільськогосподарській галузі, вжити заходів для збереження існуючих та створення нових фермерських господарств на території району.

1.2. Забезпечити участь суб’єктів малого та середнього бізнесу – сільгоспвиробників у виставкових заходах та продовольчих ярмарках.

2. Відділу освіти райдержадміністрації (Коростельов В.В.):

2.1. Впровадити проведення факультативного курсу „Основи підприємницької діяльності” в загальноосвітніх закладах району.

3. Рекомендувати начальнику Чугуївської об’єднаної державної податкової інспекції (Довжич В.Ф.) запровадити відзначення в районі кращих платників податків серед суб’єктів малого підприємництва.

4. Рекомендувати сільським, селищним головам розробити перспективні напрями та конкретні заходи щодо розвитку малого та середнього бізнесу на території громад на період 2011-2012 років.

5. Управлінню економіки райдержадміністрації (Горовенко М.В.):

5.1. Забезпечити функціонування „Гарячої телефонної лінії” та „Інтернет-сторінки” на веб-сайті райдержадміністрації як системи зворотнього зв’язку між представниками малого бізнесу та органом виконавчої влади.

5.2. Надати методичну допомогу виконкомам сільських, селищних рад у розробці перспективних напрямів та конкретних заходів щодо розвитку малого та середнього бізнесу на території громад на період 2011-2012 років.

5.3. Підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації з означеного питання.


Голова

районної державної адміністрації,

голова колегії

В.В. ЛОБОЙЧЕНКО


Похожие:

Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії Приморської районної адміністрації Маріупольської міської ради
Вирішили: Інформацію „Про виконання рішення колегії Приморської районної адміністрації від 23. 08. 2011
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії Приморської районної адміністрації Маріупольської міської ради
Вирішили: Інформацію „Про виконання рішення колегії Приморської районної адміністрації від 23. 08. 2011
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconРозпорядження голови районної державної адміністрації 27. 04. 2012 №330 } положення про архівний відділ Чугуївської районної державної адміністрації
Архівний відділ районної державної адміністрації (далі – відділ) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації
Слухали: Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 02. 2008 №31 «Про...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації
Слухали: Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 02. 2008 №31 «Про...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації
Слухали: Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 02. 2008 №31 «Про...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації
Слухали: Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 02. 2008 №31 «Про...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації від 28. 09. 2011 пр №3
Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 20. 08. 2010 №191 «Про роботу...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації від пр №
Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 05. 2010 №114 «Про стан...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації від пр № м. Маріуполь
Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 06. 2012 №124 «Про організацію...
Витяг з протоколу №9 засідання колегії чугуївської районної державної адміністрації харківської області iconВитяг з протоколу засідання колегії районної адміністрації від 23. 05. 2012 пр №1 м. Маріуполь
Про хід виконання рішення колегії Іллічівської районної адміністрації Маріупольської міської ради від 27. 05. 2010 №114 «Про стан...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов