Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка icon

Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка



НазваниеІвано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка
Дата конвертации18.12.2012
Размер269.71 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>


Івано-Франківське вище професійне училище

сервісного обслуговування техніки


МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА


ВІДКРИТОГО УРОКУ з предмета

Технології комп’ютерної обробки інформації

Професія: “ Оператор комп’ютерного набору ”;

“ Обліковець з реєстрації бухгалтерських

даних ”.


Тема: “ Використання формул при обчисленнях

в електронній таблиці Excel ”


Викладач-методист В.В.Васинда


м.Івано-Франківськ

2009

^ ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Електронна таблиця Excel широко використовується не тільки, як засіб для формування таблиць, а і як така, що дозволяє досить просто використовувати різноманітні математичні, статистичні та бухгалтерські розрахунки в створюваних таблицях.

Для виконання табличних обчислень потрібні формули та функції. Оскільки деякі формули і їхні комбінації зустрічаються дуже часто, то програма Excel пропонує більш 400 заздалегідь вбудованих формул, що називаються функціями.

Розроблена Васиндою Володимиром Васильовичем методична розробка, дозволить сформувати знання, вміння і навички учнів для професійного використання формул та функцій в електронній таблиці Excel в процесі вивчення прикладного програмного забезпечення, як в начальних закладах професійно-технічної освіти так і в загальноосвітніх навчальних закладах за наявності відповідного технічного та програмного забезпечення, а також в гуртковій роботі та для всіх бажаючих формувати, по мірі необхідності, різноманітні формули в електронній таблиці Excel.

Навчальний матеріал методичної розробки цікавий, потрібний не тільки для загального розвитку, а й для життєвих потреб молоді, адже питання комп'ютеризації суспільства на даний час стоїть на одному з перших місць. Крім теоретичного матеріалу в розробці вагоме місце займають завдання для практичної роботи за комп'ютером, на яких формуватимуться практичні уміння та навички учнів, що стосуються їхньої роботи у середовищі електронної таблиці Excel.

Методичну розробку обговорено на засіданні методичної комісії викладачів спецтехнології ОКН і рекомендовано до друку та впровадження в професійно-технічних навчальних закладах ПТНЗ Івано-Франківської області.


^ План уроку

І. Предмет: Технології комп’ютерної обробки інформації

Тема курсу: Обробка табличної інформації.

Тема уроку: “Використання формул при обчисленнях

в електронній таблиці Excel

^ Тип уроку: Урок засвоєння практичних навичок і вмінь.


Навчальна мета: Уміти використовувати формули та функції при роботі з табличними даними в ЕТ Excel. Закріпити навички практичної роботи.

^ Розвиваюча мета: Розвивати в учнів бажання до самостійної творчої роботи .


Виховна мета: Виховання в учнів інформаційної культури та любові до обраної професії .

^ Девіз уроку : “Хочеш бути розумним, навчися розумно запитувати, уважно слухати, спокійно відповідати і припиняти розмову, коли нічого більше сказати ”

І. Лафатер.


Методична мета: Організація пізнавальної діяльності учнів в навчальному процесі на алгоритмічних принципах засвоєння знань, умінь і практичних навичок.

^ Метод навчання: Виконання практичних вправ на ПК по роботі з табличними даними в ЕТ Excel.

II. Технічні засоби навчання та наочні матеріали, які заплановано використати на уроці.

  1. Технічні засоби навчання: ПК - 15 шт.

  2. Дидактичний матеріал: Форми документів на ПК для виконання практичної роботи.

  3. Підручники:Я.М.Глинський, Практикум з інформатики, Львів – Деол – 1998.

IІІ. Міжпредметні зв’язки.

- фізика - тема “ Закони постійного струму ”,

- математика - тема “ Площі фігур ”,

- бухгалтерський облік:

- тема “ Документація. Облікові регістри ”,

- тема “ Облік товарно-матеріальних цінностей ”


ІV. Хід уроку


  1. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку – 2 хв.




  1. Актуалізація опорних знань – 10 хв.

  • усне фронтальне опитування.


^ 3. Мотивація навчання – 2 хв.

Щоб ефективно працювати з формуванням таблиць в ET Excel необхідно знати алгоритми роботи з формулами та фунціями та вміти використовувати кнопки з панелей Форматування, Стандартної та інших додаткових панелей.

^ 4. Повідомлення теми і мети уроку – 2 хв.


Питання для фронтального опитування:

  1. Назвіть правила техніки безпеки, яких дотримуються при роботі з ПЕОМ .

  2. Які типи даних можна вводити в клітинки ЕТ Excel?

  3. Яким знаком розділяються десяткові дроби?

  4. Як ввести дане в клітинку?

  5. Як вводяться формули в клітинку

  6. Як можна змінити зміст клітинки?

  7. Які є типи адресів в ЕТ Excel?


Відповіді на питання для фронтального опитування:


a) Назвіть правила техніки безпеки, яких дотримуються при роботі з ПК.

В комп’ютерному класі установлена складна і дорогоцінна електронна апаратура. Тому необхідно дуже обережно користуватися цією технікою – тобто працювати на клавіатурі чистими руками, плавно натискати на кнопки, без різких ударів.

  • категорично забороняється заходити в комп’ютерний клас у вологому одязі або з мокрими руками;

  • приносити з собою металеві предмети;

  • торкатись заземлення і дротів, які знаходяться під напругою 220 вольт;

  • торкатися роз’ємів з’єднувальних кабелів;

  • торкатись до екрану або задньої стінки монітора;

  • вмикати і вимикати ПК без дозволу викладача;

  • у випадку несправності апаратури – одразу повідомити викладача.


b) Які типи даних можна вводити в клітинки ЕТ Excel?

Це анкетні чи статистичні дані, дані виробничого характеру тощо, які часто варто наводити у вигляді таблиць. Переважно це текстова, цифрова інформація або формули чи функції.

Таблиці призначені для наочного подання та обробки інформації.


c) Яким знаком розділяються десяткові дроби?

В десяткових дробах ціла і дробова частина розділяються комою.

d) Як ввести дане в клітинку?

Щоб ввести дане в клітинку, потрібно спочатку клацнути в ній мишкою а потім набрати потрібне значення і натиснути Enter.

e) Як вводяться формули в клітинку?

Ввід формули повинен починатися знаком =.

f) Як можна змінити зміст клітинки?

Є два способи:

^ 1-ий спосіб - відмітити клітинку і її зміст з’явиться в рядку формул. Установити туди курсор, провести редагування і натиснути Enter;

2-ий спосіб - відмітити клітинку і натиснути кнопку F2, тоді курсор з’явиться безпосередньо в клітинці. Провести редагування і натиснути Enter.

g) Які є типи адресів в ЕТ Excel?

Є три типи адресів:

- відносні, в яких при копіюванні змінюється позначення стовбчика і рядка. Наприклад А1, ВС345;

- абсолютні, в яких при копіюванні не змінюється ні позначення стовбчика ні позначення рядка. Наприклад $А$1, $ВС$345;

- мішані, в яких при копіюванні може змінюватися або тільки позначення стовбчика або тільки позначення рядка. Наприклад $А1-буде змінюватися тільки номер рядка, ВС$345 буде змінюватися тільки позначення стовбчика;


^ 5. Виконання практичної роботи – 25 хв.


Хід роботи:


  1. Запустіть ET Excel.




  1. Відкрийте Аркуш 1.

Порахувати формулу для закону Ома.

Порахувати через формули та функцію площу

трикутника за трьома сторонами по математиці.


  1. Відкрийте Аркуш 2.

Порахувати вартість витрат електроенергії.



  1. Відкрийте Аркуш 3.

Порахувати суму вартості залишків по видах матеріалів

та по складах.



  1. Відкрийте Аркуш 4.

Порахувати по формулах та функціях значення клітинок

із знаком ?


  1. Відкрийте Аркуш 5.

Порахувати вартість проїзду в залежності від марки автомобіля, вартості 1 л. бензина та відстані до міст.


  1. Відкрийте Аркуш 6.

Порахувати значення даних в накладній при допомозі формул та функцій.


Результати практичної роботи показати викладачу.



  1. Підсумки проведеної роботи – 2 хв.


Таким чином, ми переконались, щоб виконати практичну роботу, необхідні теоретичні знання і практичні навички в області формування електронної таблиці Excel, а особливо вміння користуватися формулами і функціями. Робимо висновок, що ПК справляється з алгоритмами швидше і надійніше, ніж людина. Тому доцільніше виконувати побудову таблиць на ПК, а людині надати можливості займатися творчою працею.



  1. Домашнє завдання – 2 хв.




  • Повторити правила побудови діаграм в ET Excel.

Я.М.Глинський, Практикум з інформатики, Львів – Деол – 2002,

розділ IV, стор. 109-114.

  • Скласти при допомозі мінімальної кількості формул,

використовуючи різні типи адресів, таблицю множення.


^ Форми документів на ПК для виконання практичної роботи.


















Аркуш 1





































Фізика










^ Закон Ома










U(вольт)

I(ампер)

R(ом)










18

2,25

 


















































































Математика

^ Обчислення площі трикутника за трьома сторонами

a

b

c

P

P/2

S

15

10

20


































































^ Аркуш 2

Акт

про розхід електроенергії по Івано-Франківському ВПУ СОТ У відповідності до договору №1237 від 11 березня 2008 року повідомляємо показники розрахункових лічильників станом на 1 жовтня 2008 року



Адреса

№№

лічильників

Показники лічильників

Різниця

Тариф в грн.

Сума в грн.

текучого місяця

попереднього місяця

Дорошенка-28

А,303364

18206

17532

 

0,52

 

Дорошенка,28 (гуртожиток)

А,792394

15215

11642

 

0.52

 






















 

 

 

 

 

 

 

Всього:

 



Аркуш 3





Відомість залишків матеріальних цінностей на складах

№ з/п

Номенклатурний номер

№ складу

Назва матеріалу

Одиниці виміру

Ціна

Залишок на початок місяця

кількість

сума

1

322142

1

стіл учнівський

штуки

100,00 грн.

180,00

 

2

322143

1

крісло

штуки

28,00 грн.

360,00

 

3

322144

1

дошка

штуки

145,00 грн.

25,00

 

Всього по складу 1:

 

4

200342

2

монітор

штуки

800,00 грн.

35,00

 

5

200342

2

мишка

штуки

24,00 грн.

79,00

 

6

200343

2

клавіатура

штуки

30,00 грн.

58,00

 

Всього по складу 2:

 

По всіх складах:

 










Аркуш 4




Мій обід













з/п

Меню

Ціна

1

хліб

0,50 грн.

2

масло

1,00 грн.

3

сіль

1,00 грн.

4

салат з помідор

2,00 грн.

5

кури копчені

15,00 грн.

6

борщ

3,00 грн.

7

відбивна

13,00 грн.

8

гарнір з картоплі

4,00 грн.

9

сік апельсиновий

2,00 грн.

10

морозиво з ківі

6,00 грн.

 

Вартість обіду

?













Одержали з/п

200,00 грн.










Скільки разів можемо пообідати в ресторані?







?

Яка сума грошей залишиться на чайові?







?













Аркуш 5













^ Вартість проїзду на автомобілі

з міста Івано-Франківська




























Марка автомобіля







Розхід бензину на 100 км.







Вартість 1 л. бензину (в грн.)




























№№ з/п

Назва міста

Відстань (в км.)

Вартість проїзду (в грн.)

1

Львів

150

 

2

Париж

2000

 

3

Мілан

1700

 

4

Мадрид

4000

 

5

Лісабон

4500

 






















Аркуш 6


































^ НАКЛАДНА № 12































від "12" березня 2008 р.



























Кому

Нота-Бене
















^ Через кого

експедитора Коцай В. П.




За довіреністю №6, серія-СС-РО від "12" березня 2008р.




Підстава











































з/п

НАЗВА

Од. вим.

К-сть

Ціна

Сума

1

перець чорний мелений 10г.

шт.

50

0,34 грн.



2

желе (полуниця) 90г.

шт.

50

0,60 грн.



3

желе (вишня) 90г.

шт.

40

0,60 грн.

 

4

ізюм

кг.

25

6,05 грн.

 

5

мюслі (банан)

шт.

4

4,10 грн.

 

6

мюслі (яблуко)

шт.

11

4,10 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПІДСУМОК

 

 

 










ПДВ 20%

 

 

 

 

 

 

РАЗОМ

 

 

















































Директор_________ А. Стахів

Гол. Бухгалтер_____ А. Цап

















































Здав _______ комірник О.Шкар

Прийняв_________А. Осташ



Конспект


ВІДКРИТОГО уРОКУ

з предмета

^ Технології комп’ютерної обробки інформації


Тема: “Використання формул при обчисленнях

в електронній таблиці Excel


м.Івано-Франківськ

2008


^ РОБОТА З ФОРМУЛАМИ ТА ФУНКЦІЯМИ В EXCEL.

Для виконання табличних обчислень потрібні формули. Оскільки деякі формули і їхні комбінації зустрічаються дуже часто, то програма Excel пропонує більш 400 заздалегідь вбудованих формул, що називаються функціями.

Всі функції розділені по категоріях, щоб у них було простіше орієнтуватися. Вмонтований Конструктор функцій допомагає на всіх етапах роботи правильно застосовувати функції. Він дозволяє побудувати й обчислити більшість функцій за два кроки.

У програмі є упорядкований за алфавітом повний список усіх функцій, в якому можна легко знайти функцію, якщо відомо її ім'я; у противному випадку варто робити пошук по категоріях.

Багато функцій різняться дуже незначно, тому при пошуку по категоріях корисно скористатися стислими описами функцій, що пропонує Конструктор функцій. Функція оперує деякими даними, що називаються її аргументами. Аргумент функції може займати один осередок або розміщатися в цілій групі комірок. Конструктор функцій робить допомогу у завданні будь-яких типів аргументів.

Наприклад:

=СУММ(А5:А9) - сума комірок А5, А6, А7, А8, А9;

=CP3HAЧ(G4:G6) - середнє значення комірок G4, G5, G6.


Майстер функцій.

Виділіть ту комірку, у якій повинний з'явитися результат обчислень. Потім натискуванням по піктограмі Майстер функцій (із значком fx) відчиніть діалогове вікно Майстер.

У лівому полі цього вікна перераховані категорії функцій, а в правому - функції, що відповідають обраній категорії. Для того щоб побачити усі функції, варто клацнути мишкою по опції Все у полі категорій.

Клацніть мишкою за назвою потрібної Вам функції, тоді назва функції з'явиться в окремому рядку разом із стислим описом цієї функції. Тут же вказуються типи аргументів функції і їхня кількість. Аргументи задаються на наступному кроці роботи з майстром. Щоб перейти до нього, клацніть по командній кнопці Далі.

На другому кроці в діалоговому вікні Майстер вказуються аргументи функції. Майстер розрізняє аргументи, що повинні враховуватися обов'язково, і необов'язкові аргументи. Щоб задати аргумент функції, потрібно або ввести його адресу з клавіатури, або в таблиці промаркувати область, де він розташований. Тоді адреса аргументу функції з'явиться у відповідному полі діалогового вікна Майстра.

При роботі з Майстром завжди можна повернутися до першого кроку, клацнувши по командній кнопці Назад, і вибрати іншу функцію. Якщо всі аргументи функції були зазначені правильно, у правому верхньому полі з'являється результат обчислення цієї функції, що буде поміщений у таблицю. Клацніть по командній кнопці Готово, щоб закрити вікно Майстер функцій.

Після цього в зазначеній комірці таблиці з'явиться результат обчислень, але комірка залишиться виділеною. У рядку формул можна побачити обрану функцію разом із відповідними аргументами. Функції можуть входити одна в іншу, наприклад:

^ =СУММ(Р1 :Р20); ОКРУГЛ(СРЗНАЧ(Н4:Н8);2);

Для введення функції у комірку необхідно:

* виділити комірку для формули;

* викликати Майстер функцій за допомогою команди Функція меню Вставка або кнопки x ;

* у діалоговому вікні, що з'явилося, вибрати тип функції в переліку Категорія і потім потрібну функцію в переліку Функція;

* натиснути кнопку ОК;

* у полях ^ Число1, Число2 та ін. наступного вікна ввести аргументи функції (числові значення або посилання на комірки);

* щоб не задавати аргументи з клавіатури, можна натиснути кнопку, яка

знаходиться праворуч поля, і виділити мишкою ділянку комірок, що містять аргументи функції; для виходу з цього режиму слід натиснути кнопку, яка знаходиться під рядком формул;

* натиснути ОК. вставити у комірку функцію суми СУMM можна за допомогою кнопки.

^

Редагування функцій


Клацніть мишею по комірці, де знаходиться функція. Потім натиснемо по піктограмі Майстер функцій відчиніть діалогове вікно Майстер функцій.

У цьому вікні дається назва функції, приводиться її стислий опис і перераховуються її аргументи. Для того щоб змінити вміст поля, де знаходяться аргументи, можна або безпосередньо ввести нові адреси, або виділити відповідну групу комірок. Після закінчення редагування потрібно клацнути по командній кнопці Готово.

Після натискування по комірці, де знаходиться функція, у рядку формул з'явиться текст функції, що містить значення аргументів. Тому редагування можна виконати безпосередньо в рядку формул, не звертаючись до Конструктора функцій. Для цього потрібно клацнути мишею в тій позиції рядка формул, де необхідно виправити помилку. Зліва від рядка з'являться три командні кнопки (із значком X, "галочкою" і fx).

У тій позиції, де було виконане натискання, з'явиться мерехтливий текстовий курсор. З цієї позиції можна вводити нові символи з клавіатури. Натискування по піктограмі з хрестиком відміняє всі зроблені зміни, так що вміст комірки залишається без зміни. Натискування по піктограмі з "галочкою" підтверджує зміна, і в комірці з'являється нове значення.

^

Обчислення суми


Виділіть комірку, де повинна розташовуватися сума, і клацніть мишею по піктограмі додавання.

У складальному рядку з'явиться знак рівності і слово "SUM", за яким у дужках звичайно випливає адреса деякої області, що програма пропонує після аналізу сусідніх комірок у якості області підсумовування. Якщо Excel "вгадала" правильно, клацніть по піктограмі з "галочкою".

У противному випадку виділіть групу комірок, що потрібно скласти. Можна виділити декілька несуміжних груп комірок, використовуючи кнопку [Ctrl]. Цю кнопку потрібно утримувати в натиснутому стані доти, поки всі групи не будуть виділені.

Адреси груп можна ввести з клавіатури. У цьому випадку потрібно пам'ятати, що адреси початкової і кінцевої комірки групи розділяються двокрапкою, а адреси різноманітних груп - комою (або крапкою з комою). Крім цього у формулу можна ввести і числові доданки. Після цього клацніть по піктограмі з "галочкою", щоб обчислити суму.

^

Обчислення середнього значення


Виділіть комірку, де повинно розташовуватися середнє значення, і клацніть по піктограмі Майстер функцій.

Відчиниться діалогове вікно Майстер. У правому полі клацніть за назвою функції СРЗНАЧ. Потім натискуванням по командній кнопці Далі перейдіть до другого кроку роботи з Конструктором.

На другому кроці потрібно зазначити аргументи цієї функції. Тут також для маркування можна або використовувати мишу в сполученні з кнопкою [Ctrl], або вводити адресу з клавіатури.

На закінчення потрібно закрити вікно Майстера функцій натисканням по командній кнопці ^ Готово, після чого в таблиці з'явиться середнє значення.


Обчислення розміру лінійної амортизації.

Для обчислення розміру лінійної амортизації якогось устаткування (наприклад, верстата) потрібно знати його купівельну вартість, тривалість експлуатації і залишкову вартість. Припустимо, що ця інформація уже внесена в таблицю. Виділіть комірку, де буде знаходитися значення лінійної амортизації, і викликайте Конструктор функцій.

На першому кроці виберіть категорію Фінансові. У правому полі клацніть по абревіатурі SLN (функція лінійної амортизації). Конструктор видає стислий опис цієї функції. Потім клацніть по командній кнопці Далі.

На екрані з'явиться друге діалогове вікно Конструктора функцій. У цьому вікні зазначте аргументи функції. Закінчивши запровадження аргументів, клацніть по командній кнопці Готово. Після цього в зазначеній комірці таблиці з'явиться значення лінійної амортизації.


^ Комбінування функцій

Першу функцію у формулі можна задати за допомогою Конструктора функцій. Потім активізуйте рядок формул і введіть із клавіатури знак арифметичної операції, що зв'язує функції. Для запровадження другої функції також запустіть Конструктор функцій безпосередньо зі рядка формул (піктограма зі значком fx). У такий спосіб можна зв'язати один з одним довільне число функцій.

Функції можуть зв'язуватися оператором композиції, коли одна (внутрішня) функція є аргументом іншої (зовнішньої) функції. Для утворення композиції введіть звичайним способом зовнішню функцію і виділіть комірку, де вона розташована. Потім активізуйте рядок формул і клацніть у ній по аргументу, замість якого повинна бути уставлена внутрішня функція. Після цього запустіть Конструктор функцій і виберіть внутрішню функцію. Цей процес потрібно повторити для кожної внутрішньої функції, якщо вкладень декілька. При цьому варто пам'ятати, що аргументи функцій відокремлюються одна від іншої комою.

Таким чином, аргументами функцій можуть бути числа, окремі комірки, групи комірок і інші функції.

^

Текстовий режим індикації функцій


У звичайному режимі програма Excel вводить у таблицю результати обчислень по формулах. Можна змінити цей режим і ввести текстовий індикатор (відображення) формул, натиснувши комбінацію клавіш [Ctrl-~]

Після цього на екрані стають видимі не результати обчислень, а тексти самих формул і функцій. У цьому режимі збільшується ширина стовпчиків, щоб можна було побачити усю формулу і спробувати знайти помилку.

Часто робочий лист не поміщається цілком на екрані, що ускладнює пошук помилок. Крім того, досить складно довгий час шукати на моніторі причину помилки. Тому рекомендується роздруковувати таблицю в текстовому режимі. Для цього можна вибрати альбомну орієнтацію листа, навіть якщо сама таблиця була зроблена в розрахунку на портретну орієнтацію. При альбомній орієнтації на лист паперу поміщається таблиця з дуже широкими стовпчиками.

Література

  1. Руденко В.Д.,Макарчук О.М., Патланжоглу М.О.Практичний курс інформатики /За ред. Мадзігона В.М. - К.:Фенікс, 1997.-304 с.

  2. Вонг, Microsoft Оffiсе 97, "Windows для Чайників". Пер. з англ.-К.:Діалектика, 1997.-320 с.

  3. Я.М.Глинський, Практикум з інформатики, Львів – Деол – 1998.-167 с.

  4. Чарльз Рабин, Ефективна робота з Microsoft Ехcel 2000, Санкт-Петербург, Москва, Харків, Мінськ, 2000 с.

  5. http://www.google.ru/





Похожие:

Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconІвано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки
Розвиток усвідомленої активності студентів та глибоке розкриття вузлових питань з охорони праці
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка icon«Харківське вище професійне училище №6» Бізнес план Державного навчального закладу «Харківське вище професійне училище №6»
Днз «Харківське вище професійне училище №6» має великий історичний шлях І багаторічний досвід навчання І виховання робітничих кадрів....
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconПлан роботи державного навчального закладу " харківське вище професійне училище №6" на 2013/2014 навчальний рік
Державний навчальний заклад “Харківське вище професійне училище №6” розташоване в Комінтернівському районі м. Харкова за адресою:...
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка icon«Харківське вище професійне механіко-технологічне училище» «затверджую»
Адреса і контактні телефони Державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище»
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconДержавний професійно-технічний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище сфери послуг»
Державного професійно-технічного навчального закладу «Харківське вище професійне училище сфери послуг»
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconІнформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника Замовник: > Найменування. Державний навчальний заклад "Харківське вище професійне училище №6" Ідентифікаційний код за єдрпоу. 05537609
Найменування. Державний навчальний заклад “Харківське вище професійне училище №6”
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconІнформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника Замовник: > Найменування. Державний навчальний заклад "Харківське вище професійне училище №6" Ідентифікаційний код за єдрпоу. 05537609
Найменування. Державний навчальний заклад “Харківське вище професійне училище №6”
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconІнформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника Замовник: > Найменування. Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище №6» Ідентифікаційний код за єдрпоу. 05537609
Найменування. Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище №6»
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconІнформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовник: > Найменування: Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище №6» Ідентифікаційний код за єдрпоу: 05537609
Найменування: Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище №6»
Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки методична розробка iconВідгук викладача української мови та літератури, керівника методичної комісії суспільно-гуманітарних підготовки дптнз «Харківське вище професійне училище будівництва» Язикової Н.
Дптнз «Харківське вище професійне училище будівництва» Язикової Н. В. на матеріали обласної січневої науково-методичної конференції...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов