Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), icon

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки" (від 11 січня 2007 року n 578-V),НазваниеЗакон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки" (від 11 січня 2007 року n 578-V),
Дата конвертации22.06.2013
Размер43.84 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>

Щодо притягнення порушників земельного законодавства до відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки


Лист Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель

Державного комітету України по земельних ресурсах

від 20 лютого 2007 р. N 6-8-326


Начальнику Держземінспекції АР Крим,

начальникам Управлінь з контролю за використанням та охороною земель в областях, містах Києві та Севастополі


Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки" (від 11 січня 2007 року N 578-V), який набрав чинності 3 лютого 2007 року з моменту його опублікування ("Урядовий кур'єр", N 21).

Даним Законом збільшені розміри штрафів, які накладаються на порушників земельного законодавства відповідно до статті 531 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), а також введена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

З моменту набрання чинності закону, передбачено два види відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки: адміністративна (стаття 531 КУпАП) та кримінальна (стаття 1971 Кримінального кодексу України). Зважаючи на вищезазначене, а також з метою формування єдиного підходу при притягненні порушників земельного законодавства до відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок, пропонуємо діяти у порядку, приведеному нижче, та керуватись наступним.


^ 1. Оформлення правопорушення.


При виявленні факту самовільного зайняття земельної ділянки державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель Держземінспекції чи її територіального органу складає акт перевірки та протокол про адміністративне правопорушення, які у 3-х денний строк направляє для розгляду до відповідного органу (посадової особи) земельних ресурсів, уповноважених згідно з статтею 2381 КУпАП розглядати справи про адміністративні правопорушення.


^ 2. Кваліфікація порушення.


У частині другій статті 9 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

У разі, якщо посадова особа органу земельних ресурсів, яка розглядає матеріали про самовільне зайняття земельної ділянки (матеріали справи про адміністративне правопорушення), встановить, що в діях порушника відсутні ознаки злочину, відповідальність за який передбачена статтею 1971 Кримінального кодексу України, вона, за наявності ознак адміністративного правопорушення, притягує порушника земельного законодавства до адміністративної відповідальності за статтею 531 КУпАП.

Якщо посадова особа органу земельних ресурсів, яка розглядає матеріали про самовільне зайняття земельної ділянки (матеріали справи про адміністративне правопорушення), встановить, що в діях порушника наявні ознаки злочину, відповідальність за який передбачено статтею 1971 Кримінального кодексу України, вона приймає рішення відповідно до статті 253 КУпАП про передачу матеріалів прокурору, органу досудового слідства чи дізнання. При цьому посадова особа, керуючись пунктом третім статті 284 КУпАП, виносить постанову про закриття справи у зв'язку із передачею матеріалів прокурору, органу досудового слідства чи дізнання.

Оригінали документів (акт перевірки, протокол про адміністративне правопорушення, інші матеріали /за наявності/, які засвідчують факт самовільного зайняття земельної ділянки), разом із постановою про закриття справи у 3-денний строк направляються до відповідного органу прокуратури.


^ 3. Розгляд матеріалів органами прокуратури.


Відповідно до статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, у тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню.

Прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного терміну прийняти одне з таких рішень:

1) порушити кримінальну справу;

2) відмовити в порушенні кримінальної справи;

3) направити заяву або повідомлення за належністю.

При відсутності підстав для порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи, про що повідомляють орган, який направив матеріали.

Якщо в результаті перевірки матеріалів не встановлено підстав для порушення кримінальної справи, але матеріали перевірки містять дані про наявність у діянні особи адміністративного проступку, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя вправі, відмовивши в порушенні кримінальної справи, повернути матеріали органу, який їх направив, для застосування в установленому порядку заходів адміністративного стягнення (стаття 99 Кримінально-процесуального кодексу України).


^ 4. Порядок розгляду матеріалів, повернутих органами прокуратури.


Частиною другою статті 38 КУпАП встановлено, що у разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушення кримінальної справи або про її закриття.

Орган земельних ресурсів, якому повернуті матеріали для порушення провадження у справі про адміністративне правопорушення, повинен, керуючись пунктом 8 статті 247 КУпАП, скасувати постанову про закриття справи та порушити адміністративне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки.

Подальше провадження у справі про адміністративні правопорушення, у тому числі примусове стягнення штрафів, здійснюється відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших актів, які регулюють дані питання.

Одночасно зазначаємо, що порушення, які стосуються самовільного будівництва на самовільно зайнятих земельних ділянках, повинні оформлятись інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, що діють у складі органів містобудування і архітектури в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування.

У разі виявлення факту самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці, державний інспектор Держземінспекції чи її територіального органу в акті перевірки та протоколі про адміністративне правопорушення повинен зазначити, в межах своїх повноважень, тільки про самовільне зайняття земельної ділянки, і повідомити відповідну інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю про факт самовільного будівництва для вжиття заходів реагування згідно з їх компетенцією.

Начальник інспекції

О. М. НечипоренкоПохожие:

Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЩодо застосування терміна "самовільне зайняття земельної ділянки"
Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" в частині уточнення терміна "самовільне зайняття земельної...
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconПроект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю)”
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю)”
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconВерховною Радою України прийнято закон
Щодо притягнення порушників земельного законодавства до відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЗакон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення вимог земельного законодавства" від 15.
Держземінспекції ар крим, начальникам Управлінь з контролю за використанням та охороною земель в областях, м. Києві та Київській...
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЗакон україни про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю)
У кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради урср, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122)
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЗакон україни про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про оплату праці)
Статтю 175 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №25-26, ст. 131) викласти в такій редакції
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconВідповідальність за порушення антикорупційного законодавства України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення»
Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» №3207-vi...
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЗакон УкраЇни Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення
У кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради урср, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122)
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconПакет законопроектів «Народна реформа»
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності службових осіб за перешкоджання підприємницькій...
Закон України \"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки\" (від 11 січня 2007 року n 578-V), iconЗакон україни про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо
Стаття 271. Притягнення до кримінальної відповідальності за заявою юридичної особи
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов