Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення icon

Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положенняНазваниеПоложення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення
Дата конвертации23.12.2012
Размер106.96 Kb.
ТипПоложення
скачать >>>ПОЛОЖЕННЯ

про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності  водіїв»

(нова редакція)


Загальні положення


Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв (далі–Конкурс), проводиться на виконання статутних завдань АсМАП України щодо професійної підготовки і перепідготовки водіїв.

Основною метою Конкурсу є:

 • підвищення загальної безпеки дорожнього руху та зниження аварійності на транспорті;

 • інформування суспільства про діяльність АсМАП України;

 • удосконалення навичок водіння у екстремальних умовах та підвищення професійної майстерності водіїв;

 • створення позитивного іміджу водія як одного з основних учасників дорожнього руху;

 • підвищення зацікавленості суспільства до професії водія, залучення нових водійських кадрів;

 • демонстрація можливостей сучасної техніки для міжнародних перевезень вантажів;

 • створення команди водіїв АсМАП України для участі у міжнародних змаганнях з професійної майстерності водіїв.


Визначення переможця Конкурсу (особистого та командного) здійснюється за мінімальним часом виконання вправ.

Умови Конкурсу враховують вимоги наказу МВС України та МТ України від 20.08.2004 N 991/780, який зареєстровано в Мінюсті України 16.09.2004 р. за N 1159/9758 «Про проведення Всеукраїнського щорічного конкурсу професійної майстерності водіїв» із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС України N 661/371 від 12.09.2011.


1.Організація Конкурсу

Організаторами Конкурсу є Секретаріат АсМАП України, Ради регіонів, Навчально-консультаційний центр АсМАП України (далі НКЦ АсМАП України).

Для проведення Конкурсу, Радою АсМАП України та НКЦ АсМАП України створюється Організаційний комітет Конкурсу (надалі - Оргкомітет). Для вирішення оперативних питань на регіональному рівні створюються регіональні Робочі групи, члени Ради АсМАП України одночасно є Головами Робочих груп відповідних регіонів.

Участь перевізників у Конкурсі здійснюється на добровільній основі.


Юридичні, інтелектуальні та майнові права Конкурсу, а саме: документація, назви, заходи, обладнання, матеріали у любий формі (рукописи, малюнки, саморобні вироби, поліграфічна продукція, реклама, фото, відео, аудіо, електронна інформація та інше) належить АсМАП України.

Документами, що регламентують заходи Конкурсу, є дійсне Положення про Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв, протокол засідання Ради АсМАП України, кошторис витрат на його проведення, офіційна інформація у відповідних засобах масової інформації.


Конкурс проводиться у два етапи протягом двох років.

^ Перший етап: Регіональний – перший рік: травень – вересень; проводиться у регіонах.

Ради регіонів АсМАП України самостійно приймають рішення щодо проведення чи не проведення регіональних етапів, або в об’єднання в проведенні з іншими регіонами.

^ Другий етап: Всеукраїнський – другий рік: квітень - жовтень; проводиться у місті Києві або в іншому місці за рішенням Ради АсМАП України.

Суддівство Конкурсу здійснює суддівська колегія, члени якої визначаються (обираються):

Перший етап: Склад та голова суддів Конкурсу визначається Радою або Радами (в випадку об’єднання) регіонів учасників АсМАП України.

Другий етап: Склад та голова суддів Конкурсу визначається Радою АсМАП України та затверджуються у протоколі засідання.

Суддівська колегія керується даним положенням.


^ 2. Вимоги до учасників Конкурсу


Учасниками Конкурсу мають бути команди перевізників учасників АсМАП України, що не мають порушень при перевезенні вантажів за умовами Конвенції МДП за останні 3 роки (довідка Секретаріату АсМАП України) та надали відповідні заявки до Оргкомітету не пізніше 7 діб до його початку. Кількість команд учасників Конкурсу не обмежується, за умови не більше однієї команди від одного перевізника, кількість учасників команди не більше 2 водіїв, які працюють на даному підприємстві не менше 3 року, для проведення регіонального етапу конкурсу.

Заявка на участь у Конкурсі завіряється керівником підприємства з визначенням представника команди, що має право, окрім керівника, представляти команду в Оргкомітеті. До заявки додаються завірені документи про стаж роботи водія по професії (не менше трьох років), відсутність у водія з його вини дорожньо-транспортних пригод та нещасних випадків із тяжкими наслідками протягом останніх трьох років (довідка з підприємства), копії посвідчення водія.

Відсутність вказаних відомостей або їх невідповідність не дають можливість перевізнику прийняти участь у Конкурсі, або команда дискваліфікується з відшкодуванням витрат, як що невідповідність виявилася після закінчення Конкурсу.

Команди мають право участі на автопоїздах з одним причепом (зчленованих транспортних засобах), які відносяться до категорії N3 (ДСТУ 3649-97) з загальною довжиною не менш ніж 16,5 м та шириною не менш ніж 2,5 м. Об’єм та потужність двигуна, кількість осей, а також форма власності не фіксуються.

Норми екологічної безпеки транспортних засобів повинні відповідати вимогам не менш ніж «евро 3».

Тахограф повинен працювати у штатному режимі, але для змагання використовується окрема заповнена тахокарта або роздруківка, яка пред’являється водієм після виконання вправ змагання.

Транспортні засоби повинні бути справними, укомплектованими відповідно до вимог Правил дорожнього руху та порожніми.

Огляд транспортних засобів здійснюється Суддівською колегією та представниками Оргкомітету безпосередньо перед змаганнями, про що робиться відповідний запис у протоколі змагання.

Транспортний засіб, що не відповідає цим вимогам не допускається до участі у змаганні.


^ 3. Вимоги до проведення Конкурсу.

Теоретична частина змагань Конкурсу має проводитися у приміщенні з кількістю робочих місць (стіл, стілець) не менше ніж п’ятнадцять. Білети з питаннями обираються заявленими учасниками змагань за допомогою жеребкування безпосередньо перед тестуванням, підписуються та завіряються підписом судді. Максимальний термін тестування 30 хвилин. За кожне питання, на яке відсутня відповідь, додається 10 штрафних секунд.

Загальна кількість питань –20, у тому числі:

 • правила дорожнього руху (6);

 • Конвенція про дорожній рух; Європейська Угода щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення; Конвенції МДП (12);

 • правила надання першої медичної допомоги (1);

 • страхування (1).


Оцінка тестування розраховується з додавання 10 секунд за кожну неправильну відповідь.

Практичні вправи змагання повинні виконуватися на майдані з твердим асфальтованим (асфальтобетонним) покриттям.


^ Практична частина:

 водіння “змійкою” вперед та “заднім ходом”;

 заїзд “заднім ходом” (в тунель);

 точність зупинки на “stop” лінії;

 подання під завантаження / розвантаження;

 • вісімка;

 • коло.


Схеми, геометричні розміри, обладнання для позначення вправ подані у Додатку 1 до Положення та повинні відповідати максимальній безпеці проведення змагань.

Ознайомлення водіїв з умовами вправ, їх особливостями та порядком виконання здійснюється членами Оргкомітету та Суддівської колегії за 1 годину до початку першого заїзду.

Водій, що не виконав вправу, штрафується 300 штрафними секундами за кожну вправу.

Торкання рухомими частинами транспортного засобу стояків, елементів огорож або позначень меж, відстаней для вправ протягом їх виконання, наказується 10 штрафними секундами за кожен елемент. Пошкодження обладнання для проведення змагань наказується 100 штрафними секундами за кожний його елемент.

Аварійне вимкнення двигуна протягом виконання вправ штрафується додаванням 10 секунд.

Вікна кабіни транспортного засобу повинні бути зачиненими. Відкривання вікна протягом змагання додає до часу 10 штрафних секунд. Рух транспортного засобу з відчиненими дверима додає 100 штрафних секунд.

Термін виконання вправ Конкурсу не обмежений. Зміна напрямку руху, маневрування на майдані без виїзду за його межі.

Розміри майдану повинні відповідати можливості виконання всіх вправ з заїздом та виїздом та безпечному находженні глядачів.

При проведенні змагань не допускається наявність будь яких осіб на майдані.

Оргкомітет повинен забезпечити відповідні вимоги безпеки при проведенні змагань, наявність аварійного транспортного засобу для евакуації несправних автомобілів, медичного працівника, засобів пожежного гасіння.

Окрім того, необхідно передбачити наявність обладнання звукопідсилення, інформаційних табло для учасників змагань та глядачів.

Відповідність перелічених умов фіксується згідно акту. У разі невиконання будь яких вимог безпеки регіональна робоча група зобов’язана усунути відповідні недоліки або скасувати змагання.


^ 4. Проведення змагань Конкурсу.

Порядок участі команд у змаганнях Конкурсу визначається жеребкуванням за участю представників команд, Оргкомітету та Суддівської колегії після ознайомлення водіїв з умовами вправ, їх особливостями та порядком виконання на майдані не пізніше 1 години до першого заїзду.

Основною метою кожного водія під час змагань є безпомилкове виконання вправ за найменший час.

Команда старту заїзду подається суддею після підтвердження водієм готовності до змагань. Двигун транспортного засобу повинен працювати. Старт починається після відліку 10 секунд, про що водію подається сигнал у вигляді кулака правої руки – відлік почався. Рука з розп’ятими пальцями означає готовність 5 секунд, після чого пальці загибаються по черзі з інтервалом 1 секунда, та різко опускається донизу.

Рух автопоїзду після 5 секундної готовності, але до стартової команди вважається хибним, старт скасовується, водія попереджають з позначенням у протоколі змагань. Старт повторюється. При повторному хибному старті водій штрафується призначенням йому 60 додаткових секунд. Після трьох хибних стартів водій знімається зі змагань.

З подачі команди старт починається хронометраж, який зупиняється у момент зупинки коліс на «стоп-лінії» після виконання всіх вправ.

Виконання вправ на майдані контролюється суддями, які ведуть облік у відповідному індивідуальному протоколі, та сповіщають Головного суддю та глядачів про виконання або невиконання чергової вправи прапорцем (табло) зеленого або червоного кольору відповідно, незалежно від наявності або відсутності штрафних секунд.

Допускається фіксація дій водія на майдані за допомогою систем відео спостереження, офіційними відео – фото, які зроблені за погодженням (запрошенням) Оргкомітету. Інформація може бути прийнята до уваги при вирішенні спірних або конфліктних питань.

У випадку несправності або поломки транспортного засобу, експлуатація з якими забороняється діючими Правилами дорожнього руху, водій повинен зупинити транспортний засіб, вийти з кабіни та підняти одну руку догори. Змагання припиняються, водію надається відповідна допомога та приймається колегіальне рішення про надання водію іншого автомобіля для повторної участі у змаганні.

Водії повинні суворо та точно виконувати рішення або розпорядження Суддівської колегії, Оргкомітету. Міра покарання за невиконання або часткове виконання становить:

 • Попередження з внесенням у протокол змагань;

 • Нарахування штрафних 10 секунд за кожне порушення;

 • Зняття зі змагань, як що дії або бездіяльність водія привела або може привести до порушення нормального ходу змагань.


^ 5. Визначення переможців Конкурсу

Для визначення переможців конкурсу встановлено наступні заліки: індивідуальній залік для водіїв та командний залік.

Переможці Конкурсу в індивідуальному та командному заліку визначаються рішенням суддів за підсумками проведення теоретичних і практичних тестів у день проведення Конкурсу.

У разі, якщо претенденти набрали рівну кількість балів, рішення приймається голосуванням суддів, при чому голос Головного судді є вирішальним.


^ 5.1 Перший етап – Регіональний.

Кількість та склад учасників визначається за рішенням Регіональної Ради, але не більше 30 учасників. Реєстрація учасників проводиться НКЦ АсМАП України.

^ 5.1.2 Порядок вручення нагород переможцям Конкурсу:

5.1.2.1 Водіям - учасникам Конкурсу в індивідуальному заліку, яким буде присвоєно звання Переможець Конкурсу, вручається вимпел/грамота та грошова премія (цінний подарунок )за рахунок коштів Асоціації у сумі:

І премія – 3000 гривень –1 шт;

ІІ премія – 2000 гривень–1 шт;

ІІІ премія – 1000 гривень–1 шт.

5.1.2.2 Почесні кубки/грамоти «Кращий водій» вручаються водіям - учасникам Конкурсу, які вийшли переможцями в окремих видах змагань (теоретичні, практичні, кращі за часом).

5.1.2.3. Кубок „Наймолодший водій”, За волю до перемоги”, „Симпатія глядачів” вручаються водіям - учасникам Конкурсу за рішенням суддів.

5.1.3 У командному заліку переможці нагороджуються кубком.

5.1.4 Компаніям, що сприяють організації та проведенню регіональних змагань, вручаються дипломи АсМАП України.


^ 5.2 Другий етап – Всеукраїнський.

5.2.1 Для участі у Всеукраїнському етапі Конкурсу Ради регіонів до 1 квітня наступного за поточним роком передають пропозиції до НКЦ АсМАП України з числа переможців регіонального етапу Конкурсу, але не більше двох водіїв від кожного регіону.

^ 5.2.2 Порядок вручення нагород переможцям Конкурсу:

5.2.2.1. Водіям - учасникам Конкурсу в індивідуальному заліку, яким буде присвоєно звання Переможець Конкурсу, вручається вимпел/грамота та грошова премія (цінний подарунок) за рахунок коштів Асоціації у сумі:

І премія – 10 000 гривень–1 шт;

ІІ премія – 8 000 гривень–1 шт;

ІІІ премія – 6 000 гривень–1 шт.

5.2.2.2. Почесні кубки /грамоти «Кращий водій» вручаються водіям - учасникам Конкурсу, які вийшли переможцями в окремих видах змагань.

5.2.2.3. Кубок „Наймолодший водій”, За волю до перемоги”, „Симпатія глядачів” вручаються водіям - учасникам Конкурсу за рішенням суддів.

5.2.3. У командному заліку переможці нагороджуються кубком.

5.2.4. Компаніям, що сприяють організації та проведенню регіональних змагань, вручаються дипломи АсМАП України.


^ 5.3 В рамках Всеукраїнського етапу Конкурсу за рішенням Ради АсМАП України можуть додатково проводитись нижче вказані та інші заходи:

 • чемпіонат з міні-футболу серед команд перевізників;

 • спортивні змагання серед учасників, гостей та глядачів;

 • конкурс національних кухонь;

 • атракціони;

 • розіграш лотерей;

 • естрадний концерт;

 • фуршет.


6. Джерело фінансування.


6.1 Фінансування проведення регіональних змагань та фіналу Конкурсу вирішується Радою АсМАП України на кожний рік окремо.
Похожие:

Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» І. Загальні положення
Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних...
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс "Учитель року" Всеукраїнський конкурс "Учитель року" є одним із заходів реалізації
Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) І проводиться з метою виявлення І підтримання творчої праці вчителів,...
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості Загальні положення
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості (далі-Конкурс) проводиться згідно з Указом Президента України від 22. 03. 2002 №284 під...
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» Загальні положення Всеукраїнський конкурс «Учитель року»
Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (далі – Конкурс) проводить Міністерство освіти і науки України на виконання Указу Президента...
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості Загальні положення
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості проводиться згідно з Указом Президента України від 22. 03. 2002 №284 під гаслом «Об’єднаймося...
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Директор XXI століття» Найглибшим принципом людської натури є пристрасне бажання отримати визнання своєї цінності. У. Джейм Загальні положення
Це положення встановлює порядок організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Директор ХХІ століття» (надалі ― Конкурс)
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про V всеукраїнський конкурс „Молода економіка Київ 2004 загальні положення
Всеукраїнської громадської організації „Недержавний аналітичний центр „Інститут Реформ”
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Кращий переклад 2011» Загальні положення Конкурс «Кращий переклад 2011» проводиться з метою
Завдання конкурсу: виявлення та підтримка талановитих, здібних дітей, здатних до творчої перекладацької діяльності
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПро затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості На виконання статті 3 Указу Президента України від 22. 03. 2002 n 284 ( 284/2002 ) "Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості" наказуєм о
Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості (додається)
Положення про «Всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв» (нова редакція) Загальні положення iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Ми підлітки. Краще оповідання-2011» Загальні положення Конкурс «Ми підлітки. Краще оповідання-2011» проводиться з метою
Завдання конкурсу: виявлення та підтримка талановитих, здібних дітей, здатних до творчої літературної діяльності
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов