Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород icon

Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. УжгородНазваниеПротокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород
Дата конвертации26.12.2012
Размер93.4 Kb.
ТипПротокол
скачать >>>


ПРОТОКОЛ

засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації


12 січня 2012 року

м. Ужгород

 

 

Присутні: 50 членів громадської ради, Гоблик В.В., Дупелич В.Р., Токарчик Н.М., Малеш Л.Г., 15 експертів громадської ради, представники ЗМІ – 2 осіб. ВСЬОГО – 65 особи.

 

Запрошені: Володимир Васильович Гоблик – заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, ^ Володимир Романович Дупелич – начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, Надія Михайлівна Токарчик – заступник начальника управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, Лариса Геннадіївна Малеш – заступник керівника секретаріату громадської ради, експерти громадської ради, представники засобів масової інформації.


^ Відсутні члени Громадської ради: Адам Й.І. (Товариство ромів Закарпаття), Бедзір В.О. (Профспілка працівників мас-медіа), Білей С.І. (Закарпатська обласна молодіжна громадська організація «Студентська Свобода»), Голуб О.С. (Громадська організація «КАРПАТИ КЛИЧУТЬ»), Теличко В.Ф. (Закарпатський осередок Спілки композиторів України), Шандор Ф.Ф. (Карпатський центр полінгових досліджень), Дубович Н.В. (Асоціація міст України), Коваль О.І. (Товариство соціально-культурного розвитку «Панонія»), Лелекач Т.З.(ГО «Сокіл»), Мощак М.М. (Регіональне відділення УСППУ), Паш В.Ю. (ГО «Гуртожиток»), Сачко О.М. ( ВМОНА), Сірмаї Е.І. (БФ підтримки розвитку виноградарства і виноробства), Фекете Ю.Ю. (ГО «Ініціатива»), Феськов В.Г. («Фундація регіональних ініціатив»), Шейдік А.І. (ЗО УСВА), Багіров Е.С. (Міжнародна громадська організація «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України»).


^ ВСЬОГО – 17 осіб.


Відсутні з поважних причин: Бількін О.С. (Закарпатська обласна організація ВМГО «Молодіжний Європейський Рух») – службова нарада, Бігунець І.Ю. (Організація ветеранів України Закарпатської області)-відпустка, Волошин В.М. (Фонд Європейський дім») - відрядження за кордоном, Вишняк А.М. (Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив») – відрядження у м.Київ, Гавриш М.К. (Громадська організація Спілка буровиків України) – на лікарняному, Мільчевич І.І. (Закарпатське обласне козацьке товариство ВГО «Українське реєстрове козацтво») – на лікарняному, Данилик І.І. («Товариство-добровольців Закарпаття – учасників війни») – на лікарняному, Дербаль Ю.Ю. ( громадська організація «Форза») - відрядження по області, Капітан І.І. ( Мукачівська міськрайонна спілка підприємців) – відрядження, Кіндат О.О. ( ГО «Україна –Польща-Німеччина») - відрядження за кордоном, Ковач О.І. ( «Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття») – нарада при голові РДА, Лані В.Ю. («Товариство медичних працівників Мукачівського району») – відрядження м.Київ, Орел В.В. ( «Асоціація медичної екології») – нарада з керівництвом установи.


^ ВСЬОГО – 13 осіб.

 

Порядок денний:

 

  1. Про розгляд та затвердження звітів про діяльність комісій Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації у 2011 році.

(Інформують: Голови комісій Громадської ради).

  1. ^ Про розгляд та затвердження планів роботи комісій Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2012 рік.

(Інформують: Голови комісій Громадської ради).

  1. Про проект Плану роботи Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2012 рік.

(Інформує : Секретаріат Громадської ради).

4. Про затвердження порядку денного засідання Громадської ради у січні 2012 року (додається).

(Інформує : Секретаріат Громадської ради)


^ 1.      СЛУХАЛИ:

Харуту Ф.Г., голову Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, який поінформував присутніх про результати роботи Громадської ради та Президії за період 2011 року згідно затвердженого Плану роботи. Також голова Громадської ради подякував головам комісій за співпрацю.

 

УХВАЛИЛИ:

Інформацію про роботу комісій Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації взяти до відома та розмістити для обговорення членами Громадської ради та громадськістю на веб - сайті Громадської ради.

           

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА – 50

Проти – 0

Утрималися – 0

 

^ 2.      СЛУХАЛИ:

Харуту Ф.Г., голову громадської ради, який запропонував та надав слово головам комісій для ознайомлення присутніх про роботу профільних комісій Громадської ради .


ВИСТУПИЛИ:


Мітряєва С.І., голова комісії сприяння розвитку міжрегіональних та міжнародних зв’язків, яка поінформувала присутніх про роботу комісії. Зокрема, наголосила, що 2011 рік видався непростим: - Незважаючи на те, що це перший рік роботи, комісії  вдалося провести змістовну роботу. Зокрема, хочеться виділити експертну оцінку угоди про малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною, яка почала діяти вже наприкінці минулого року. У 2012 році ми плануємо співпрацювати з обласною адміністрацією у питаннях виборів до парламенту та Євро-2012.


^ Лукша О.В., голова комісії сприяння реалізації планів соціально-економічного розвитку області, раціонального використання ресурсів та підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону, який проінформував присутніх про проведену роботи комісії за 2011 рік. Зокрема, слід відмітити, що комісією впродовж квітня-травня 2011р. відповідно до свого профілю виконана громадська експертиза стану виконання Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року. Олег Васильович відмітив, що головною метою саме цієї громадської експертизи ставилось: виявлення проблемних і невирішених питань та внесення експертних рекомендацій і пропозицій як щодо доопрацювання і коригування Регіональної стратегії, так і запровадження реального стратегічного управління розвитком Закарпаття в умовах дії чинників системних реформ та кризових явищ. У процесі громадської експертизи впродовж 2 місяців проаналізовано за сприяння головного управління економіки ОДА та обласної ради близько 20 об’ємних документів обласної влади з 2006 по 2011 рік. Результати громадської експертизи висвітлені у доповіді голови Комісії Лукші О.В. на Зборах Громадської ради 29 червня 2011р. (бюлетень ГР при ОДА №2, www.zakgromada.org.ua). За матеріалами громадської експертизи розроблені і оформлені на 40 стор. тексту: Пропозиції щодо якісного удосконалення стратегічного управління і стратегічного планування та консолідаційних механізмів реалізації Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року в умовах реформ та глобальних кризових явищ – «Кроки Закарпаття до авангарду конкурентоспроможних українських та центральноєвропейських регіонів».

^ Лобко В.Ю., голова комісії з питань захисту довкілля, медичної екології та екологічної безпеки, поінформував присутніх про роботу та зокрема, зупинився на проведеній комісією висновків громадської експертизи проектів рішень пленарного засідання VІІІ сесії обласної ради VІ скликання: про погодження клопотання ПАТ НАК «Надра України» (Берегівське золото-поліметалічне родовище), про погодження клопотання ПАТ НАК «Надра України» (Квасівське рудне поле), про погодження клопотання ПАТ НАК «Надра України» (Мужіївське золото-поліметалічне родовище. Василь Юрійович ознайомив присутніх, що уважно, професійно вивчивши дане питання, комісія вважає, що для стабілізації небезпечної екологічної ситуації, яка склалася навколо території Мужіївської копальні, необхідно розробити і реалізувати Програму ліквідації наслідків екологічного забруднення територій Мужіївського золото-поліметалічного родовища на 2012-2013 роки (на основі результатів екологічного аудиту) із здійсненням її громадського моніторингу. На це слід виділити кошти з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища, а також залучити кошти з аналогічного державного фонду, -вважа фахівець.


^ Лазар Й.Й., голова комісії сприяння захисту прав і свобод громадян, правової експертизи та боротьби з корупцією, який коротко зупинився на проведеній роботі комісії у сфері протидії корупції. Зокрема, проінформував присутніх, що комісією розроблені пропозиції щодо удосконалення порядку інформування громадськості області у сфері протидії корупції. До розробки пропозицій залучено фахівців юридичного факультету Ужгородського національного факультету та спеціалістів відповідних служб.


^ Греньо М.М., голова комісії з розвитку підприємництва, наголосив, що комісія і надалі буде активно працювати в обговоренні стану діяльності малого та середнього бізнесу в області та проблеми, що заважають його розвитку. Зокрема, проінформував присутніх, що комісією вироблено спільно узагальнені пропозиції, які були передані органу виконавчої влади. Це стосується: необхідності внесення зміни до законодавчих актів, що стосуються  процедури створення підприємств малого та середнього бізнесу та спростити цей процес шляхом зменшення кількості дозволів необхідних для їх відкриття; слід запроваджувати пільгове кредитування для малого та середнього бізнесу (низьку відсоткову ставку; тривалий термін кредитування; можливість повернути отриману суму до закінчення терміну кредиту;  дольове фінансування) або ж розробити державну програму, що має на меті надання субвенцій з державного бюджету; на державному рівні, шляхом збільшення державних замовлень, стимулювати зростання  попиту на кваліфіковані кадри виробничих професій, поєднуючи для цього зусилля наукових закладів, бізнес-шкіл, техноцентрів, технополісів; вдосконалити систему ліцензування та патентування для підприємств, що постійно займаються видами діяльності, що підлягають ліцензуванню шляхом продовження термінів дії ліцензій та патентів; з 1 січня 2011 р. набрала чинності ціла низка положень нового Податкового кодексу. Загалом спроби влади реформувати податкову систему є позитивним. Однак новий Податковий кодекс прийнятий із суттєвими помилками і прорахунками щодо малого і середнього бізнесу та ініші суттєві пропозиції. На думку членів  громадської  ради вкрай необхідним є внесення доповнень до  Податкового кодексу ( Глави 1 Розділу XIV).  Сьогоднішня стратегія влади щодо розвитку малого та середнього бізнесу, на думку членів громадської ради,  повинна враховувати різні чинники. Ці та  ряд інших пропозицій голова громадської ради Федір Харута передав в ОДА для врахування при підготовці відповідних доручень та інформування урядових інстанцій.

 

^ Ходанич П.М., голова комісії з питань освіти, культури та збереження і примноження духовних цінностей, зупинився на пріоритети діяльності комісії 2011 року та перспективу. Зокрема, проблеми функціонування малокомплектних шкіл, робота з обдарованою молоддю, формування та збереження фондових зібрань обласних музеїв, проблеми обліку й збереження творів сакрального мистецтва у діючих церквах та інших культових спорудах, стан виконання в області Закону України «Про творчу діяльність та творчі спілки в Україні». Серед питань, які вивчала комісія – хід виконання Програми підтримки засобів масової інформації, видання книг закарпатських авторів та проблеми функціонування системи книгорозповсюдження в області. Серед перспективних питань, які вивчатимуться комісією – розвиток традиційних видів народного мистецтва, організація фестивалів народного і професійного мистецтва. На початку 2012 року на засіданні громадської ради комісія оприлюднить свої висновки стосовно стану збереження в області пам’яток дерев’яної сакральної архітектури та пропозиції щодо його поліпшення.


^ Волощук М.Ю., голова комісії сприяння захисту прав ветеранів, інвалідів та малозахищених верств населення, наголосив, що для ефективності роботи Громадської ради слід більше залучати регіональні об’єднання, тобто налагодити співпрацю з громадськими радами в регіонах. Це дасть можливість вивчати стан справ захисту ветеранів та інвалідів та малозахищених вестів населення для дієвої роботи та надання їм посильної допомоги у вирішенні ряду спірних питань щодо свого захисту.


^ Афтанас Я.Д., голова комісії захисту прав працюючих та запобіганню безробіттю, наголосив, що наразі комісія аналізує та питання щодо захисту прав працюючих. В подальшому планується розробка дієвих методів щодо вивчення та вироблення конкретних пропозицій.


УХВАЛИЛИ:

Затвердити звіти голів комісій Громадської ради, які подані в секретаріат Громадської ради при Закарпатській ОДА.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА – 50

Проти – 0

Утрималися –0. 


ВИСТУПИЛИ:

Харута Ф.Г., голова Громадської ради, з пропозицією затвердити за основу План роботи Громадської ради при Закарпатській ОДА на 2012 рік. Зокрема, він наголосив, що План роботи ГР на 2012 рік узгоджений та розроблений на основі поданих письмових пропозицій голів комісій Громадської ради та на основі перспективного Плану роботи обласної державної адміністрації на 2012 рік.


УХВАЛИЛИ:

Затвердити за основу План роботи Громадської ради на 2012 рік.


ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА – 50

Проти – 0

Утрималися –0 


ВИСУПИЛИ:

Гоблик В.В., заступник голови обласної державної адміністрації, зауважив, що у громадянському суспільстві повинна бути рівновага - влада та громадськість мають працювати як партнери. Обласне керівництво завжди дослухається до вас. Адже ви озвучуєте думки закарпатців щодо тих чи інших актуальних питань, можливостей вирішення нагальних проблем.


 Харута Ф.Г., голова Громадської ради, за підсумками роботи у 2011 році висловив вдячність та нагородив від імені Громадської ради почесними грамотами кращих представників Громадської ради та органів виконавчої влади.


 

 

Голова зборів

 

Ф.Г. Харута

Секретар зборів

Л.Г. Малеш


Похожие:

Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол засідання Президії Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 31 січня 2012 року м. Ужгород присутні
Члени Президії Громадської ради: Харута Ф. Г., Афтанас Я. Д., Лукша О. В., Греньо М. М., Лазар Й. Й., Мітряєва С.І., Кузьма Б.І.,...
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconЗатверджено Протоколом №2 засідання громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації від 29 квітня 2011 року Склад Президії громадської ради при Закарпатські обласній державній адміністрації
Склад Президії громадської ради при Закарпатські обласній державній адміністрації
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол №1 засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації
Всього членів Громадської ради: 90 представників інститутів громадянського суспільства
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПро склад громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації
Закарпатській обласній державній адміністрації від 4 лютого 2011 року, з метою забезпечення участі громадян в управлінні державними...
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол №2 засідання громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації Держпром, 2 під’їзд 24 березня 2011 року
Затвердження положення та регламенту громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол засідання лічильної комісії з підбиття підсумків голосування при обранні складу громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації на установчих зборах 26 січня 2011 року
Харківській обласній державній адміністрації на установчих зборах 26 січня 2011 року
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconРішення Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації
Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації від 23 вересня 2011 р
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconРегламент засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 23 вересня 2011 року
Про роботу Президії Громадської ради у період між засіданнями з 29 червня по 23 вересня
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол першого засідання громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації
Вибори правління громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації
Протокол засідання Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації 12 січня 2012 року м. Ужгород iconПротокол №2 засідання лічильної комісії установчих зборів з обрання складу громадської ради при Луганській обласній державній адміністрації на 2011 – 2012 роки
Про підсумки підрахунку голосів з обрання складу громадської ради при Луганській обласній державній адміністрації на 2011 – 2012...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов