Та додержання законодавства про оплату праці icon

Та додержання законодавства про оплату праціНазваниеТа додержання законодавства про оплату праці
Дата конвертации23.04.2013
Размер50.85 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

ТА ДОДЕРЖАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ


Окрім питань внесення змін до поточного законодавства, які дозволять покращити адміністрування сплати та обліку єдиного внеску неможливо обійти і проблеми наповнення бюджету Пенсійного фонду, які в майбутньому впливатимуть на можливість підвищення розміру пенсійних виплат для осіб у яких вони будуть єдиним джерелом для існування.

Станом на початок 2012 року в області налічувалось 286,3 тис. пенсіонерів.Середня пенсія по області склала 1040,44 грн.

Кількість найманих працівників становила 228,7 тис. працюючих середня заробітна плата яких по області склала 2,3 тис.грн., тобто на одного працюючого в середньому припадає 1,3 пенсіонера.

При цьому, зважаючи на той факт, що із фонду оплати праці внесків до Пенсійного фонду України (надалі ПФУ) потрапляє в середньому лише 34,7%, то для того щоб покрити одну середню пенсію заробітна плата працюючого мала б становити як мінімум 3,0 тис. грн., а зважаючи на той факт, що по області пенсіонерів в 1,3 рази більше ніж працюючих то цю суму потрібно збільшити ще, як мінімум, на 30 %. Тобто, середня заробітна плата по області для покриття витрат пенсійного фонду має становити не менше як 3,9 тис. грн.

Зокрема за 9 місяців минулого року по області обліковувалось 543,2 тис. осіб зайнятого населення працездатного віку з яких 55,1 тис. осіб рахувались безробітними. При цьому кількість найманих працівників за даними ПФУ у цьому ж періоді становила 224,2 тис. осіб та 72,0 тис. осіб які є приватними підприємцями та самозайнятими особами, що разом складало 296,2 тис.осіб, які за даними Пенсійного фонду так чи інакше задіяні в економіці області. Шляхом нехитрого арифметичного аналізу втановлюємо, що 191,9 тис. осіб випадає з поля зору як теоритично зайняте в економіці області працездатне населення. При цьому у центрі зайнятості офіційно зареєстровано було лише 15,0 тис. безробітних.

Якщо взяти до уваги ще і той факт що із 72,0 тис. самозайнятих осіб 37,2 тис. приватних підприємців не набули статусу страхувальника або втратили його, то ця кількість зростає до 229,1 тис.осіб. Тобто, якщо б вдалося зайняти хочаб 10% від цієї кількість осіб в економіці області з мінмальною заробітною платою (1073,0 грн.) то додаткові внески до Пенсійного фонду склали б додатково 8,5 млн.грн. щомісячно.

Однак, перш за все потрібно звернути увагу на наявність досить великого відсотку платників у яких є наймані працівники, що отримують заробітну плату менше мінімальної. Зокрема у грудні місяці минулого року відсоток таких платників склав 39,6 % від їх загальної кількості. З яких 12,7 % це платники у яких всі наймані працівники отримують мінімальну заробітну плату. Цей факт не може не насторожувати. Особливо в даний час, коли збільшений мінімальний страховий стаж для отримання пенсії за віком для жінок до 30 років, а чоловікам до 35 років. Тобто, ситуація коли працівник відпрацювавши повний місяць на роботі, не отримає цей місяць в страховий стаж, через несплату мінімального страхового внеску, може призвести до того, що при досягненні пенсійного віку особа так і не заробить для себе необхідний страховий стаж для призначення їй пенсії за віком. Тому, виникає ситуація коли постає питання хто має подбати про найманого працівника? Працедавець, який користується трудовим ресурсом громадянина і не оплачує гідно його працю чи сам працівник, який змушений буде здійснювати за себе доплату до Пенсійного фонду за період де сплачені за нього внески не досягали законодавчо встановленого мінімуму необхідного для його соціального захисту в майбутньому.

До речі є й інша сторона медалі, коли, нерідко, для того щоб обійти Законодавство керівники (або власники) підприємств завідомо сплачуючи працівникам мінімальні, або менше мінімальної зарплати для себе чи кількох працівників, нараховують заробітні плати які в рази перевищують максимальну величину заробітної плати з якої сплачується єдиний соціальний внесок. Це наштовхує на думку, що ці кошти попросту переводяться в готівку для виплати заробітних плат в “конвертах”, а наймані працівники, можливо навіть не усвідомлюючи того, залишаються і надалі соціально незахищеними.

Згідно статистичних даних у 2011р. на підприємствах щомісячного обліку області в середньому було зайнято 194,7 тис. осіб. Впродовж дванадцяти місяців минулого року найманим працівникам, зайнятим на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було нараховано 4964,5 млн.грн. фонду оплати праці, у т.ч. 4833,9 млн.грн. - штатним працівникам. Майже дві третини фонду оплати праці штатних працівників припадало на оплату за тарифними ставками та посадовими окладами. Номінальна заробітна плата одного штатного працівника в середньому за 2011р. склала 2069 грн. та в 2,1 раза перевищила рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 грудня 2011р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи - 1004 грн.). Порівняно з відповідним періодом 2010р. середньомісячна заробітна плата зросла на 12,1%.

Нарахована середньомісячна зарплата працівникам установ державного управління, підприємств транспорту та установ фінансової діяльності на 28,9-62,0% перевищувала середній показник по області.

Низькою декларувалася вона у працівників підприємств готельно-ресторанного господарства, сільського господарства, мисливства та пов'язаних з ним послуг та будівельних організацій і склала 56,8-75,7% від середньообласного показника.

Диференціація заробітної плати серед міст та районів області становила 1,9 раза. Найбільші нарахування в середньому за січень-грудень 2011р. були у штатних працівників підприємств щомісячного обліку Ужгородського району, міст Ужгород та Чоп і перевищили середній показник по області на 11,1-45,3%, тоді як у працівників підприємств Хустського району, м.Хуст, Свалявського району, м.Берегово, Берегівського та Іршавського районів, заробітна плата була на 12,2- 21,9% нижчою від середньообласного показника.

Із 186,9 тис. осіб, яким оплачено половину або більше табельного фонду робочого часу, встановленого на грудень 2011 p., 11,8 тис. осіб було нараховано заробітну плату в межах 1004 грн., з яких 1,9 тис. осіб - в установах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, 2,2 тис. осіб -в промисловості та 2,9 тис. осіб - в закладах освіти.

У грудні 2011 р. нарахування понад дві тис.грн. мали 95,0 тис. осіб, або 50,8% загальної кількості даної категорії працюючих.

У січні-грудні минулого року коефіцієнт використання робочого часу склав 86,9%. Більш ефективно використовувався фонд робочого часу працівниками установ фінансової діяльності, на підприємствах рибальства, рибництва, готельно-ресторанного господарства, у сфері торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де коефіцієнт його використання становив від 91,2% по 92,0%.

Разом з тим, в будівельних організаціях зазначений показник становив 75,5%, що свідчить про низький рівень зайнятості працівників.

Внаслідок неповної зайнятості надлишок робочої сили становив 2,4%. Повне використання норми встановленого робочого часу дозволило б збільшити розмір заробітної плати на 5,3%.

У грудні 2011р. на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 193,2 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала - 2494 грн., що на 17,6% більше ніж у листопаді минулого року та на 10,2% більше, ніж у грудні 2010р. Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку в області у 2,5 раза перевищувала рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 грудня 2011р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи - 1004 грн.), однак на 18,3% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у грудні 2011р. склали 16,02 грн. проти 19,01 грн. в середньому по Україні.


Надалі Фонд планує провести також і на районних рівнях низку засідань за круглим столом із бухгалтерами підприємств, роботодавцями та представниками профспілок, шоб обговорити проблемні питання, що виникають у ході виконання закону про єдиний внесок, і таким шляхом удосконалити чинне законодавство та ще більше спростити процедуру сплати єдиного внеску.Похожие:

Та додержання законодавства про оплату праці iconРеферату : Право працівника на оплату праці та його захист Розділ : Трудове право України Право працівника на оплату праці та його захист Працівник має право на оплату своєї праці
Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укла­деного трудового...
Та додержання законодавства про оплату праці iconРішення 30 грудня 2010 року №37 Про оплату праці керівництва Корецької районної ради шостого скликання
Оплату праці проводити відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату...
Та додержання законодавства про оплату праці iconДовідк а про наслідки комплексної перевірки додержання законодавства про охорону праці на підприємствах, в установах І організаціях Літинського району
Перевірка показала, що районною державною адміністрацією, керівниками підприємств проводиться певна робота, спрямована на реалізацію...
Та додержання законодавства про оплату праці iconМіністерство праці та соціальної політики україни державний департамент нагляду за додержаннямзаконодавства про працю
Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю розглянув лист від 08. 06. 2011 №07/01-17/1184 щодо проведення...
Та додержання законодавства про оплату праці iconЗакон України Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про оплату праці»
Внести до Закону України «Про оплату праці» ( Відомості Верховної Ради України (ввр), 1995, n 17, ст. 121 із наступними змінами)...
Та додержання законодавства про оплату праці iconЗакон україни про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про оплату праці)
Статтю 175 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №25-26, ст. 131) викласти в такій редакції
Та додержання законодавства про оплату праці iconЗа бажанням працівника
П. 16 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24. 12. 1999...
Та додержання законодавства про оплату праці iconРозпорядження печеніги № Про стан додержання антикорупційного законодавства державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування за І півріччя 2012 року
Про стан додержання антикорупційного законодавства державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування...
Та додержання законодавства про оплату праці iconРозпорядження 21. 10. 2013 Печеніги №237 Про стан виконання вимог ст. 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних
Бюджетного кодексу України щодо забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ і проведення...
Та додержання законодавства про оплату праці iconРішення від № м. Дружківка Про дотримання законодавства про охорону праці на підприємствах, в установах І організаціях міста у 2011 році
Шевцова С. А., щодо дотримання законодавства про охорону праці на підприємствах, в установах І організаціях міста у 2011 році, виконком...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов