Сім’я як місце передавання віри icon

Сім’я як місце передавання віриНазваниеСім’я як місце передавання віри
Дата конвертации02.01.2014
Размер40.94 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>Сім’я як місце передавання віри


« Церква, як Мати вірних, ніколи не стояла осторонь, щоб пасивно споглядати, що діється з вихованням дітей та молоді. Діти та молодь потребують християнського виховання тому Церква разом з батьками має права і обовязок дбати про належне виховання дітей та молоді, які через прийняття Тайни Хрещення стають новими членами Христової Церкви ». ( II Ват.Собор Декларація про християнське виховання).

Всі християни, як такі, що через відродження з води і Святого Духа стали новими сотворіннями і називаються синами Божими, мають право на християнське виховання. А воно має на меті не тільки описану зрілість людської особи, але звертає увагу головно на те, щоб охрещені стаючи поступово освіченими в таїнстві спасіння щораз більше набирали свідомості одержати дару віри; щоб навчилися в дусі і правді почитати Бога Отця, передовсім в літургійній дії, щоб могли пристосовувати власне життя відповідно до вимог нової людини, та вести його в праведності й істині.


Сьогодні як ніколи Церква потребує добрих і побожних родин, які б навчали свої добрим прикладом дітей та молодь, виховуючи їх у християнському дусі, збереженні Божих Заповідей, дотриманні Божих та моральних чеснот, щоб в майбутньому усвідомити суть, ціль і обовязки християнського подружжя.

І цей розвиток дитини відбувається в кожній сім’ї по-різному, бо кожна сім’я є неповторна та відмінна від іншої. Тому перед батьками стоїть велика відповідальність у правильному вихованні та навчанні своїх дітей, щоб згодом вони могли жити повноцінним життям у цьому світі. :

Батьки, тому що дали дітям життя, мають обовязок виховати своїх дітей; тож мусять бути визнанні за перших і головних вихователів. А цей обовязок є такої великої ваги, що де його занедбано ледве можна його будь-чим заступити. До батьків належить створити таке сімейне середовище, оживлене любовю та пошаною до Бога і людей, що сприяло б повнокровному вихованню дітей, індивідуальному і соціальному.

Сім’я стає у житті дитини цією найпершою та найважливішою дорогою виховання. Ця дорога є спільною для всіх, але і, в той самий час, окремою, унікальною та неповторною. Обов’язок виховання батьками своїх дітей вважається суттєвим, бо ж він в’яжеться з переданням людського життя; первісним і першочерговим по відношенню до виховного завдання інших задля винятковості взаємин любові, що існують між батьками й дітьми. Саме сім’я, де батьки дають життя та любов своїм дітям, стає найбільш сприятливим середовищем для розвитку особи. У цьому розвитку дитини відіграє важливу роль любов між батьками.

Сім’я є першою школою чеснот. У родині, збагаченій ласкою та обовязком святої Тайни Подружжя, діти повинні навчитися відповідно до одержаної віри, пізнавати та жити разом з Богом і любити ближнього. Бо тільки такі батьки можуть виховати своїх дітей, які були так само виховані у правдах християнського життя.

Християнське виховання батьків полягає не лише у навчанні, але й в особистому прикладі життя. Батьки, які дарують любов своїм дітям, привчають дітей до молитви, поваги до інших людей, розвивають у дітях моральні цінності такі як справедливість, чесність, мужність та стриманість. А також, розвивають і Божі чесноти: віру, надію та любов. Виховання має бути повноцінне, щоб дитина мала можливість повноцінно розвиватись фізично, морально та духовно.

Тому родина є основою християнських цінностей у формуванні своїх дитей. Родина має давню назву: домашня Церква. Семе в лоні родини батьки „словами і прикладом є для своїх дітей першими вісниками віри, розвиваючи властиве кожному з них покликання”.

Християнська сім’я бере важливу участь у житті Церкви. Вона слухає слово Боже, приймає його та передає це Слово іншим. Так вона щодня стає дедалі більше тією спільнотою, яка вірує і голосить Євангеліє. Цією своєю участю та дією в голошенні Доброї Новини батьки здіійснюють велику роль у Божому спасінні людини. Вони допомагають дітям усвідомити своє призначення та завдання щодо Бога. А основне завдання батьків у сім’ї полягає у проповідуванні через приклад свого життя. І такий спосіб життя сім’ї буде спрямовувати її до життя Церкви як невідємну частину тіла Христового.

Тому найважливіше місце у формуванні дитини відіграє сім’я. Це виховання має охоплювати усебічний і гармонійний розвиток духовних і фізичних сил дитини, за допомогою відповідних засобів, які використовують старші покоління, щоб людина у подальшому житті могла вільно і самостійно виконувати життєві обовязки стосовно Бога, ближніх і самої себе.

Християнська родина є для своїх дітей першим проповідником віри та вихователями; батьки своїм прикладом формують дітей до християнського і апостольського життя, допомагають в виборі покликання, яке пізніше старанно плекають. Тому дітей необхідно виховувати так, щоб у зрілому віці вони з повною свідомістю відповідальності могли піти за своїм покликанням та, щоб могли закласти власну сім’ю в доступних та необхідних собі моральних, соціальних і економічних обставинах. Обов’язком батьків є показати і доказати своїм життям нерозривність та святість подружнього звязку. Отже, бачимо, що сім’я як ніхто інший закладає основи погляду дитини на гідне наслідування моральних і християнських засад у майбутніх сім’ях. Тому Церква звертає особливу увагу на зберігання святості, любові та вірності в стосунках батька та матері.

Отож, сім'я та родинне помешкання повинні бути першою Церквою, про яку дізнається дитина. В родині ми вперше чуємо свою рідну мову, пізнаємо культуру свого народу, формуємо почуття лояльності до своєї землі та людей. Тут ми вперше чуємо про Бога, вчимо свої перші молитви та вперше беремо участь у житті Церкви. Все, що нас оточує, повинно допомагати нам відкривати для себе правду про Бога. Релігійне життя має починатися вдома. Першими катехитами у житті дитини повинні бути її батьки, бо хто як не вони є найважливішими вчителями з-поміж усіх інших. Церква постійно пригадує нам про це.

Щаслива родина – це не міф, а реальність. Коли чоловік і дружина живуть за Законом Божим, коли батько і мати єднаються у спільній молитві разом із своїми дітьми, то на такій родині спочиває благословення Господнє.


о. Василь Чорній, голова Комісії у справах родини Івано- Франківська АрхиєпархіїПохожие:

Сім’я як місце передавання віри iconУрок тематика спілкування лексика мовленнєві функції граматика wb 1 2 я І моя сім’я
Розповідати про свою сім’ю. Розпитувати про сім’ю друга. Розпитувати про професії батьків і місце роботи
Сім’я як місце передавання віри iconВіра родин ісповідників віри землі Теребовлянської
Церкві І народові України церковних лідерів, ісповідників віри, живлячи в їхніх серцях іскру надії на краще майбутнє в ряді достойних...
Сім’я як місце передавання віри iconКонспект з теми. Передавання справ до відомчого архіву
Відомчий архів є в безпосередньому підпорядкуванню відповідної організації, яка не входить до системи дас, або є структурним підрозділом...
Сім’я як місце передавання віри iconЦерква християн віри євангельської україни відділ дитячого служіння. Недільна школа
Чи виросли в християнській сім’ї? так ні; Дата покаяння
Сім’я як місце передавання віри iconАдаптація дитини в сім’ї Адаптація дитини в сім’ї
Що ви відчуваєте при цьому? Варіанти вашої поведінки можуть бути різними: від намагання втекти і повернутися на попереднє місце до...
Сім’я як місце передавання віри iconФорма звершення прилюдного визнання віри (охрещеними кандидатами на конфірмацію)
Прилюдне визнання віри переважно відбувається після проповідування Слова. Вибрані церковною радою кандидати на конфірмацію стоять...
Сім’я як місце передавання віри iconВизнання віри і відречення єресей
Правовірного Синоду угкц + Михайло, + Ілля, чсвв, + Теодозій, чсвв, + Методій, чсвв, + Маркіян, чсвв, + Самуїл, чсвв, + Василь, чсвв,...
Сім’я як місце передавання віри iconВизнання віри і відречення єресей
Синоду угкц + Михайло, + Ілля, чсвв, + Йосафат, чсвв, + Теодозій, чсвв, + Методій, чсвв, + Маркіян, чсвв, + Самуїл, чсвв, + Василь,...
Сім’я як місце передавання віри iconГенеральний секретар Звернення з нагоди Міжнародного дня сім’ї 15 травня 2007 Тема Міжнародного дня сім’ї в цьому році «Сім’ї та інваліди»
У той же час сім’ї інших, навіть занадто дбають про них, тим самим обмежуючи їх індивідуальний розвиток. Як це не трагічно, в деяких...
Сім’я як місце передавання віри iconСвятіший Отець Бенедикт XVI
Вам своє визнання віри. Тим перед Богом і Вами стверджую, що моє визнання віри і зречення духа єресей є щире і правдиве
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов