1. Що таке економічний розвиток громади? icon

1. Що таке економічний розвиток громади?Название1. Що таке економічний розвиток громади?
Дата конвертации25.06.2013
Размер66.46 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>1. Що таке економічний розвиток громади?

Економічний розвиток громади (ЕРГ) – це процес співпраці людей, що складають громаду, заради створення багатосторонньої та сталої локальної економіки.

У Новій Шотландії люди створюють громадські парки та сади, проводять музичні фестивалі й намагаються залишити свій слід іншими можливими способами. Вони започатковують бізнесові підприємства, якими володіє громада, а також компанії, які є власністю працівників. Вони відкривають музеї культурного спадку, керують громадськими клубами і дають старт малому бізнесу. Крім цього, вони підтримують один одного, купуючи локально вироблені продукти та користуючись місцевим сервісом.

^ 2. Чому саме ЕРГ?

У сучасному стрімкому і швидкозмінному світі часто виникає враження, що економічні питання цілковито знаходяться поза межами контролю пересічних громадян. ЕРГ – це шлях, здатний повернути людям контроль над подіями у власному житті та своїй громаді. ЕРГ допомагає людям керувати змінами в економічному середовищі, реагувати на них і навіть кидати їм виклик.

^ 3. Орієнтована на людей економіка
за Сільвером Дональдом Камероном


«Промисловість» стосується продуктів та профітів. «Промисловий розвиток» стосується робочих місць; продукти та профіти є другорядними. Здається, усе просто, але нездатність зрозуміти це може дорого коштувати.

«Створення робочих місць в Арічаті» не є пунктом корпоративного списку завдань у Токіо чи навіть Торонто. Звісно, така ідея може зненацька виникнути у порядку денному політиків та державних чиновників у Галіфаксі та Оттаві, але в Арічаті, у Кейп-Бретоні, вона визначає порядок денний. Виходить, що «промисловий розвиток» відбувається в Арічаті, а також в Антигоніші, Амхерсті та Аннаполісі.

Арічат розташований на Айсл Медам, мальовничому острові площею 35 квадратних кілометрів, який є домівкою для близько 4300 чоловік, зі мною включно. Оскільки у XVIII столітті острів був заселений французькими поселенцями, основним видом промисловості на ньому було рибальство. Втім, у 1992 році рибальство на острові занепало. Це призвело до скорочення 500 робочих місць із їх загальної кількості у 1500.

На екстрених зборах був сформований комітет для одержання коштів за федеральною програмою Сервісу з перебудови промисловості (СПП), а також для залучення консультантів GTA до аналізу кризи та визначення шляхів виправлення ситуації. Консультанти провели опитування населення, розглянули альтернативи і зробили висновок, що єдиною надією для мешканців острова є «економічний розвиток громади».

Чим на той час був ЕРГ? Він залишався невизначеною аморфною концепцією, яка, втім, вочевидь вимагала ефективної комунікації у межах громади. Тому нашим першим кроком стало створення неприбуткової громадської кабельної телестудії «Теліл комунікейшнз». Цей процес забрав чимало нелегких зусиль, проте телестудія вижила. Наразі вона має трьох повночасових працівників і, крім усього іншого, випускає відеофільми для представників уряду та промисловості.

Комітет СПП також дав життя локально керованій розвитковій компанії – Асоціації розвитку Айсл Медам (АРАМ). У пошуках ділових ідей АРАМ провела опитування громадських організацій і понад 140-ка бізнесових підприємств, а потім поширила одержані понад 400 порад у межах громади.

Дослідження виявило, що острів’яни бажають такого розвитку, який буде сталим і підсилюватиме громадські цінності та спадок. Їм потрібна індустрія розваг та інформації, базована на острівній двомовній культурі. Лісоматеріали та ремесла. Нові напрямки у сільському господарстві та аквакультурі. Туризм – але дрібносегментний затишковий туризм, а не пляжні готелі та автобусні тури. Зрозуміло, дослідження показало, що зміни на краще вже розпочалися: з моменту початку роботи комітету СПП були започатковані понад 30 бізнес-підприємств.

АРАМ тут же широко повідомила про останні досягнення через засоби масової інформації. Нещодавно Асоціація створила двомовний центр телефонного обслуговування; наразі відбуваються тренінги його персоналу. АРАМ спонсорувала повночасову надомну роботу п’яти осіб. Невдовзі острів має стати регіоном культурної спадщини, і туристичний бізнес на ньому помалу розвивається.

Інші започаткування підтвердили зростання індустрії розваг. Сьогодні острів експортує до Європи висушені у печі пиломатеріали, а також інноваційне аквакультурне спорядження. «Грегз ф’юелз» з Арічату забезпечує пальним бензоколонки по усьому узбережжі. Для повноцінного заміщення втраченого рибальства нам потрібно чимало малих бізнес-підприємств, але з часом економіка Айсл Медам міцно зведеться на ноги, як пристань на стійких опорах. І вже ніколи закриття одного підприємства не буде катастрофою.

ЕРГ здатен спрацювати, хоча це й не легко. Він вимагає сталих довготривалих зусиль, які забирають не лише чимало волонтерського часу, але й потребують початкового вкладення коштів та інвестицій капіталу. Аби ЕРГ справді став наріжним каменем політики розвитку, необхідне значно грунтовніше зобов’язання з боку уряду та інших владних структур. Айсл Медам одержав істотні гранти, і його мешканці вдячні за них, але те, що нам справді потрібно – це послідовна, гідна довіри довгострокова стратегія, яка стосується не лише фінансування, а й маркетингу, тренінгів, комунікації, технології, досліджень і навіть положень щодо безпеки. Наші нові бізнес-підприємства, наприклад, потребують доступу до наших особистих заощаджень, які постійно відтікають з острова згідно із «зареєстрованим пенсійним ощадним планом», до пенсійних фондів та інших джерел капіталу. Сьогодні з метою кредитування цих фірм провінція замінює невідповідні положення програмами, які залучатимуть інвестиції до ЕРГ; крім того, рух кредитних спілок також спрямований на громадське інвестування.

ЕРГ – це орієнтована на людей економіка, заснована на енергії людей, яким вона найбільше потрібна. Вона здатна пом’якшити перехід до майже безробітного світу, прогнозованого Джеремі Ріфкіном та іншими. Проте ЕРГ вступає у протидію з базовими уявленнями про те, чим саме є економіка, якою повинна бути її мета, як вона організована і сформована. За своєю основою це революційне підприємництво. До нього нас привів відчай. Ми маємо сприйняти його як наше майбутнє і рішуче рухатися у цьому напрямку.

^ Славнозвісний автор, національний оглядач та активіст у галузі ЕРГ Сільвер Дональд Камерон мешкає у Д’Ескоуссі, невеличкій громаді на Айсл Медам, Нова Шотландія.

Принципи економічного розвитку громади

^ ЕРГ здійснюється людьми, які є мешканцями громади.

1. ЕРГ – це розвиток громади, який здійснюється у громаді й заради громади. «Фахівці» зі сторони не беруть у цьому участі. Від самого початку право лідерства належить самій громаді.

2. ЕРГ – це процес. Якщо громада проводить ЕРГ, то люди мають зібратися докупи, зорганізуватися та виробити план. Часто для цього вони визначають свої переваги та активи і вирішують, як ними слід скористатися заради підсилення громади – соціального та економічного. Громади можуть звернутися до практика з ЕРГ, особи, яка допоможе громаді визначити, що вона бажає робити. Але встановлення цілей, прийняття рішень та виконання необхідних заходів – усе це повинно бути обов’язком самих людей, які мешкають у громаді.

3. ЕРГ – довготермінова справа. ЕРГ не відбувається швидкоплинно. Успішний ЕРГ означає, що люди залишаються залученими, зорганізованими і продовжують досягати своїх цілей.

4. ЕРГ – цілісний підхід до розвитку. До нього входять водночас соціальний та економічний розвиток. Він чутливий до локальної культури та природного середовища. За визначенням Жіночої мережі ЕРГ Нової Шотландії: «Гроші – це не єдиний основний момент. В ЕРГ основних моментів чимало… люди, їхня громада, їхня культура та навколишнє середовище – усе це важливо».

5. ЕРГ інклюзивний. Кожна громада складена з людей з різними інтересами та потребами. Мати план ЕРГ, що відповідає потребам усієї громади, означає консультуватися та залучати усіх членів цієї громади. Як сказано в Американському посібнику з розвитку громади: «Недостатньо того, що рада директорів у складі дев’ятьох осіб чи група з 20-ти громадян встановить пріоритети для свого оточення і розраховуватиме, що усі інші виявлятимуть готовність виручити у скрутний момент. Якщо ви прагнете залучити людей, спершу запитайте в них, які їхні цілі».

6. ЕРГ – це розвиток людей. Ключем до успіху ЕРГ є зобов’язання лідерів та участь широкого загалу членів громади. Інколи, заради досягнення співучасті та ефективності, людям необхідно навчитися самоорганізації, співпраці та співробітництву. Вони також потребують тренінгових та освітніх програм, здатних допомогти їм досягти своїх цілей. «Людський розвиток» допомагає громаді контролювати власне майбутнє.

7. ЕРГ заснований на сталості. Коли громада вирішує, що бажає зробити, їй слід задатися запитаннями стосовно сталості. Наприклад, чи наш майбутній добробут залежить від збереження наших природних ресурсів? Чи побудований наш проект на перевагах нашої громади? Чи багато людей у нашій громаді мають однакове бачення громади? Наскільки можливо очікувати довготривалої підтримки роботи нашими людьми? Чи буде ініціатива економічно сталою?

8. ЕРГ інноваційний. Процес ЕРГ вимагає, щоб його учасники задавалися не лише запитаннями «що таке…?» і «чому?», але й «що буде, якщо…?» і «а чому б і ні?» Це означає знаходження нових шляхів використання наших людських, природних та матеріальних ресурсів з метою створення нових можливостей.

9. ЕРГ спрямований на диверсифікацію. Диверсифікація означає створення економічних можливостей у безлічі різноманітних, менших секторів, а не покладання на одну-єдину промисловість. Це дозволить громадам успішно перетерпіти періоди буму та банкрутства, які є вельми частими для регіонів, що мають лише одну основну промисловість чи єдиного працедавця.

10. ЕРГ є співробітницьким. Заради досягнення своїх цілей громади, як правило, розбудовують партнерські стосунки з іншими громадами, з освітніми установами, урядом та агенціями регіонального розвитку. Подібне партнерство надає людям доступу до знань та ресурсів, які можуть бути недоступними у їхній громаді.

^ 4. ЕРГ у Новій Шотландії: загальний огляд

По усій Новій Шотландії люди об’єднані думками про єдину ціль – покращити свою громаду як місце для життя та праці. Вони здійснюють Е-Р-Г: економічний розвиток громади.

Е-Р-Г фундаментально вкорінений у громаду. Для здійснення ЕРГ місцеві люди мають виявляти ініціативу, бути залученими та навчатися спільній праці. І тоді, інколи за підтримки практиків з ЕРГ та уряду, в іноді й без неї, люди пильно вглядаються у самих себе, визначають власні переваги і вирішують, що їм слід зробити і як саме вони це робитимуть. У Новій Шотландії результати є такими ж разючими та різноманітними, як і самі громади.Похожие:

1. Що таке економічний розвиток громади? iconЕкономічний розвиток громади Чому це важливо
...
1. Що таке економічний розвиток громади? iconТеорія економічного розвитку громади
Юлія Ращупкіна, Володимир Щербаченко. Економічний розвиток громади та адміністративно-територіальна реформа: проблеми, потреби, побоювання...
1. Що таке економічний розвиток громади? icon"Європейське містечко" план заходів 15. 06. 2012 Великий намет
Круглий стіл “Місцевий економічний розвиток та регіональний економічний розвиток”
1. Що таке економічний розвиток громади? iconЕкономічний розвиток громади: український та зарубіжний досвід”
Ужгородський національний університет, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна,3
1. Що таке економічний розвиток громади? iconСталий економічний розвиток 15 та 16 червня 2012 року конференц-зал 15 червня 2012 року
Відкриття тематичних днів «Сталий економічний розвиток» – директор департаменту регіональної політики Міністерства економічного розвитку...
1. Що таке економічний розвиток громади? iconПідприємства на основі громади олександр Волошинський
Економічний роз­виток громади це перш за все спільна діяльність її членів, спрямована на покращен­ня економічного та соціального...
1. Що таке економічний розвиток громади? iconПрес-анонс контакти
Ялта Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (Проект мерм) та Асоціація міст України (аму) в рамках VIII українського...
1. Що таке економічний розвиток громади? iconПрограма науково-практичної конференції "Сталий розвиток в Україні: проблеми, можливості, пріоритети" 10 грудня 10. 00-10. 20
Збалансований соціально-економічний розвиток країни – запорука її успіхів у сьогоденні та у майбутньому“
1. Що таке економічний розвиток громади? icon1)Громада міста Кам’янка (3 хв.). Інформування громади (листівки-вітання, виступи по радіо, зустрічі, бюлетень «Новини громади»
Операційний план громади (основні напрямки роботи та пріоритети, Молодіжний центр, розвиток зеленого туризму)
1. Що таке економічний розвиток громади? iconПрограма для фахівців з ерг розбудова сталих громад Марк Роузленд Жовтень 2004 року
Ми розглядатимемо капітал громади як схему, що поєднує екологічні, фізичні, економічні, духовні, соціальні і культурні цілі, досліджуватимемо...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов