Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\

Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з'явилось у 1975 р., коли виникла епідемія цього захворювання в сша, штат Коннектикут м. Лайм, а перші випадки хвороби зареєстровані у 1962 р у Сша І описані БургдорфомНазваниеПовідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з'явилось у 1975 р., коли виникла епідемія цього захворювання в сша, штат Коннектикут м. Лайм, а перші випадки хвороби зареєстровані у 1962 р у Сша І описані Бургдорфом
Дата конвертации18.12.2012
Размер48.36 Kb.
ТипПовідомлення
скачать >>>

Що треба знати про хворобу Лайма?


Хвороба Лайма (ХЛ) – порівняно нова інфекція. Вперше повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з'явилось у 1975 р., коли виникла епідемія цього захворювання в США, штат Коннектикут м.Лайм, а перші випадки хвороби зареєстровані у 1962 р. у США і описані Бургдорфом.

Захворювання ХЛ поширене по всьому світу. Про випадки його реєстрації надходять повідомлення із США, Японії, Швеції, Англії, Австралії, Єгипту, Білорусії, Молдови, Росії. До цього переліку потрапила і Україна.

Від хворої людини до здорової ХЛ не передається. Зараження на хворобу Лайма відбувається через укус кліща, що нападає на людину під час відвідування лісу, парків, зеленої зони. Найчастіше кліщ прикріплюється до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишаючись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, та іншими тваринами.

Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб, при цьому кліщ може збільшуватись в 80 – 150 разів, занурившись хоботком глибоко в шкіру.

Звичайно дорослі кліщі , що присмокталися , виявляються людиною через 2-3 дні. Присмоктування маленької майже прозорої німфи часто залишається для людини не помітним.

Кліщі активні в природі з березня по листопад.

Захворювання бореліозом у людини може розпочатись через 3 доби або навіть через 32 дні з моменту укусу кліщем. Найбільш страдають нервова система, серце, суглоби. У більшості випадків хвороба починається із змін на шкірі. На місці укусу кліща з'являється червона пляма, чітко відокремлена від здорової шкіри. Зона почервоніння розширюється (мігрує в усі боки ). Середина плями поступово блідне, а краї у вигляді кільця продовжують розширюватися і можуть досягти розмірів від від 3 до 70 см у діаметрі. Шкіра, на місці ураження гаряча; більшість хворих скаржаться на свербіння. У 25 – 60% хворих підвищюється температура тіла, з’являється біль у м'язах, суглобах, втрачається апетит, збільшуються лімфатичні вузли.

Від антибіотикотерапії стан хворих нормалізується. Але оскільки хвороба інколи перебігає замасковано, безсимптомно, навіть згадане почервоніння шкіри буває не завжди, так само як підвищена температура, захворювання прогресує і розвиваються різноманітні ускладнення. У хворих, які не лікуються або займаються самолікуванням, через 1 – 3 місяці розвиваються ураження нервової системи, серця, суглобів, очей. Антибіотикотерапія на хронічний стадії захворювання, на жаль, малоефективна. Отже, чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим більша вірогідність повного одужання.

Але хворобі Лайма, як і багатьом іншим захворюванням, легше запобігти, ніж лікуватися. Основна профілактика – це захист від нападу кліщів.

^ Засоби особистого захисту від кліщів прості і доступні кожній людині, яка дбає про своє здоров'я:

- При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором.

- Само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла покриті волоссям.

- Місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20 – 25 м.

- Вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Для особистого захисту від кліщів ефективно використовувати репеленти (препарати, що відлякують кліщів), які відпускаються в аерозольній упаковці: „Гал-РЕТ” (Росія), „Бібан” (Словенія), „Діптерол суперспрей” (Хорватія). На ринку захисних препаратів відомі також „Ретамід тайговий”, „Москітол антикліщ”, „Гардекс антикліщ”, „ДЕФІ – тайга”, „ОФФ! екстрім”, „ДЕТА ВОККО”.

До препаратів, що викликають загибель кліщів відносяться: „Префікс-Спрей” в аерозольній упаковці, брусок „Претікс” (Росія), „Берманом” в аерозольній упаковці (Великобританія), „Кра-реп” (Росія).

Для видалення кліща, що присмоктався, необхідно звернутись до травмпункту, що є в кожному районі міста. При відсутності такої можливості видалення проводять самостійно: слід змастити його олією (не заливати, щоб кліщ не задихнувся), повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнути марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколон. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення кліща місце присмоктування треба змастити 3% р-ом йоду або одеколоном, а руки ретельно вимити з милом.

Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший скляний чистий посуд, щільно закрити кришку.

За бажанням потерпілого, живий неушкоджений кліщ, може бути лабораторно дослідженим на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу. Такі дослідження проводяться в Київській міській СЕС (вул. Естонська,3).

Протягом послідуючих двох тижнів після зняття кліща особам рекомендується проводити спостереження за своїм самопочуттям, щоденну термометрію та в разі погіршення стану, появи будь-яких ознак захворювання (підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі, тощо), негайно звертатися до лікаря-інфекціоніста.

З метою зменшення чисельності іксодових кліщів на території району, кількість яких, як і в цілому по місту, збільшилась, керівникам підприємств, у підпорядкуванні яких знаходяться паркова, лісопаркова та прибережна територія, щороку згідно пропозицій рай СЕС, проводяться комплекс протикліщових заходів.

У місцях масового відпочинку населення, де можливий напад іксодових кліщів, установлені щити „Обережно, кліщі !”.

Всього зареєстровано захворювань на хворобу Лайма в м.Києві та Голосіївському районі:
2006 р.

2007 р.

2008 р.

За 6 міс. 2009 р.

по Гол. р-ну

4

15

21

10

по Києву

43

77

106

59

Кількість заражень на території Голосіївського р-ну:

2006 – 3 випадки (Голосіївський ліс біля гуртожитку пр-т. Науки, 23);

2007 – 9 вип. (парк „Феофанія”, лісопаркова зона Конча-Заспа, НК „Експоцентр України”);

2008 – 14 вип. (парк „Феофанія”, НК „Експоцентр України”, ж/масив Теремки-1, Голосіївський парк, Голосіївський ліс);

За І півріччя 2009 р. – 10 вип. (НК „Експоцентр України”, лісопаркова зона Конча-Заспа, парк „Феофанія”).

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!Похожие:

Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Семінари, тренінги (підвищення кваліфікації), конференції днкібшм у 2013 році
Угоди між урядами США та України, Виконавець – компанія «Блек енд Вітч Спешиал Проджектс Корп.» (Black & veatch), приймав участь...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Програма Перші кроки до ринку
Сша (фцдр) – неприбуткова благодійна організація, створена Урядом США у 1995 році для підтримки міжнародного науково-технічного співробітництва....
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Повідомлення про нещасні випадки на виробництві й професійні захворювання та їхню реєстрацію Генеральна конференція Міжнародної організації праці
Рекомендація про перелік професійних захворювань, повідомлення про нещасні випадки на виробництві й професійні захворювання та їхню...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Посібник з управління та звітування за проектом для грантоотримувачів проекту «правова країна»
Підготовка даного посібника стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Посібник з управління та звітування за проектом для грантоотримувачів проекту «правова країна»
Підготовка даного посібника стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Неякісний одяг може стати причиною захворювання
Трапляються випадки, коли він викликає подразнення шкіри, алергію, або може спровокувати серйозні захворювання. А це цілком можливо,...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Проблема рабства в США
Косарев Б. М. Некоторые вопросы экономического развития США первойполовины xixвека // Основные проблемы истории США в американскойисториографии....
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Первая половина ХІХ века США сша
Раба рассматривали как составляющую хозяйства, как скот или орудия труда, которые можно продать, обменять, убить 1619 г в Джеймстаун...
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Семінар Оцінка та Управління ризиком**(2ий Етап) Київ, 06 вересня 2006 року Основні напрямки
Майкл Броуді, Агентство США з охорони довкілля, США джейн Колдуелл, Агентство США з охорони довкілля, США
Повідомлення про хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) з\Реферат на тему: " Ефективність використання позик та управління проектами Світового банку в Україні"
Сша, з яких 32 млн дол сша, або 71 витрат передбачалося здійснити за рахунок позики та 13 млн дол сша, або 29 витрат за рахунок внутрішніх...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов