Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон icon

Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законНазваниеСоюзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон
Дата конвертации27.12.2012
Размер204.48 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>

ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Союзу Ювелірів України

до проекту наказу Міністерства фінансів України

«Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та Порядку відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами»


^ У проекті Наказу

Зміни, що пропонуються

Пояснення

Назва проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та Порядку відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами»

Назва проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та Порядку відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання».

Фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації та без ліцензії на провадження діяльності в сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, займаються незаконною підприємницькою діяльністю і повинні нести відповідальність згідно законодавства. Не зважаючи на незаконність їхньої діяльності, вони також є суб`єктами господарювання та об`єктами державного контролю.Інструкція

про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням

1.2. У цій Інструкції визначено основні вимоги та порядок проведення перевірок та обстежень, які здійснюються Державною пробірною службою з метою забезпечення виконання вимог актів законодавства щодо одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння суб’єктами господарювання незалежно від форм власності, військовими частинами, підрозділами, установами та організаціями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, а також установами і організаціями, що належать до сфери управління інших центральних органів виконавчої влади (далі – суб’єкти) та фізичними особами, які здійснюють операції із дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, виробами з них та матеріалами, що містять дорогоцінні метали, зберігають та експонують різноманітні предмети, що містять зазначені цінності, а також з метою запобігання порушенням вимог законодавства зазначеними суб’єктами.

1.2. У цій Інструкції визначено основні вимоги та порядок проведення перевірок та обстежень, які здійснюються Державною пробірною службою з метою забезпечення виконання вимог актів законодавства щодо одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння суб’єктами господарювання незалежно від форм власності, військовими частинами, підрозділами, установами та організаціями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, а також установами і організаціями, що належать до сфери управління інших центральних органів виконавчої влади (далі – суб’єкти), які здійснюють операції із дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, виробами з них та матеріалами, що містять дорогоцінні метали, зберігають та експонують різноманітні предмети, що містять зазначені цінності, а також з метою запобігання порушенням вимог законодавства зазначеними суб’єктами.

Фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації та без ліцензії на провадження діяльності в сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, займаються незаконною підприємницькою діяльністю і повинні нести відповідальність згідно законодавства. Не зважаючи на незаконність їхньої діяльності, вони також є суб`єктами господарювання та об`єктами державного контролю.

1.3. Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для контролерів-ревізорів Державної пробірної служби та суб’єктів і фізичних осіб, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, виробами з них та матеріалами, що містять дорогоцінні метали.


1.3. Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для контролерів-ревізорів Державної пробірної служби та суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, виробами з них та матеріалами, що містять дорогоцінні метали.


Фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації та без ліцензії на провадження діяльності в сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, займаються незаконною підприємницькою діяльністю і повинні нести відповідальність згідно законодавства. Не зважаючи на незаконність їхньої діяльності, вони також є суб`єктами господарювання та об`єктами державного контролю.

1.8. Під час обстеження встановлюється можливість суб’єкта забезпечувати виготовлення продукції з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння відповідно до вимог нормативних актів.Виключити

Нормативно-правовими актами не встановлені критерії оцінки можливості суб’єкта забезпечувати виготовлення продукції з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння.

1.10. Уповноважені посадові особи Державної пробірної служби (далі – контролери) мають право:1.10.2 …в разі виявлення порушень опечатувати вказані робочі приміщення і місця. Вимагати від керівника суб’єкта проведення повної або вибіркової інвентаризації залишків дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, відходів і брухту, що їх містять.

Виключити

Опечатування робочих місць і приміщень є фактичним зупиненням виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт.


Рішення про зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг не може приймати контролер Державної пробірної служби, оскільки таке зупинення допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, згідно ст. 4 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V.


Порядок та процедура опечатування робочих місць і приміщень не передбачена, згідно Закону України від 05.04.2007 р. №877-V.


Вимоги контролерів щодо проведення інвентаризації залишків дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, відходів і брухту, що їх містять не відповідає меті прийняття регуляторного акту згідно проекту Наказу.

1.10.3. Вимагати та безперешкодно отримувати від посадових осіб та інших працівників суб’єкта відповідні документи, необхідні довідки та письмові пояснення з питань, що виникають у ході перевірок. ;

1.10.3. Вимагати від посадових осіб суб’єкта відповідні документи, необхідні довідки та письмові пояснення з питань, що виникають у ході перевірок. ;

Посадові особи повинні мати право відмовитися від надання пояснень.

1.10.4. Перевіряти бухгалтерську, супровідну, обліково-технічну, нормативно-технічну, статистичну , статистичну документацію з питань обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, вилучати отримувати засвідчені в установленому порядку копії документів у разі можливої їх утрати, виявлення фіктивних документів, підробок чи фальсифікації документів, а на підставі рішення суду – вилучати до закінчення перевірки оригінали зазначених документів.

1.10.4. Перевіряти обліково-технічну, нормативно-технічну документацію з питань обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, отримувати засвідчені в установленому порядку копії документів

Державна пробірна служба не має повноважень на здійснення контролю за веденням бухгалтерського обліку. Це є повноваженнями органів Державної податкової служби.


Таким чином, у проекті допущене порушення принципу неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю), згідно ст. 3 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».


Облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, який є предметом державного контролю за операціями з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, не відноситься до бухгалтерського обліку, згідно нормативно-правових актів, і є окремим видом обліку та не передбачає відображення в ньому постачальників, покупців, замовників, фінансових показників господарських операцій, умов комерційних договорів, порядку здійснення розрахунків тощо, відповідно до п. 5 Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 6.04.1998 р. №84.

1.11. Посадові особи суб’єкта які не виконують законних вимог контролера під час проведення перевірки або перешкоджають йому виконувати покладені на нього обов’язки, притягаються до відповідальності згідно з законодавством України.

1.11. Контролер має право вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного пробірного контролю.

Необхідне узгодження з нормою п. 1 ст. 8 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», метою прийняття регуляторного акту згідно проекту Наказу.

2.2. За потреби можуть оформлюватись інші документи для проведення перевірки, передбачені чинним законодавством.


2.2. За потреби можуть додатково оформлюватись інші документи для проведення перевірки, передбачені чинним законодавством.

Наказ для проведення перевірки, який містить найменування суб’єкта, що підлягає перевірці, та предмет перевірки та письмове посвідчення на проведення перевірки встановленої форми за підписом голови Державної пробірної служби або його заступника є обов`язковими документами, згідно ст. 7 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», і тому не можуть замінюватися на інші документи. Тому, з метою узгодження з нормою ст. 7 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V, необхідно визначити статус інших документів як додаткових, а не тих, що за потреби можуть замінювати наказ та письмове посвідчення на проведення перевірки.

2.7.2.

Якщо перевірка наявності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у виробничих чи інших приміщеннях не закінчена за один день або якщо вона перервана з будь-яких причин, то приміщення або місця зберігання дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, опечатуються печатками контролера і матеріально відповідальної особи (за наявності).

Виключити

Порядок та процедура опечатування робочих місць і приміщень не передбачена, згідно Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».

Необхідно виключити з метою уникнення можливостей для безпідставного зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт.

Рішення про зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг не може приймати контролер Державної пробірної служби, оскільки таке зупинення допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, згідно ст. 4 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V.

2.7.2.

З метою недопущення можливих фальсифікацій, Контролер на початку перевірки зобов'язаний завізувати останні записи в документах оперативного обліку (поставити дату і свій підпис).


Виключити

Неможливо виконати, якщо суб`єкт господарювання веде автоматизований облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, який є предметом державного контролю за операціями з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, не відноситься до бухгалтерського обліку, згідно нормативно-правових актів, і є окремим видом обліку та не передбачає відображення в ньому постачальників, покупців, замовників, фінансових показників господарських операцій, умов комерційних договорів, порядку здійснення розрахунків тощо, відповідно до п. 5 Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 6.04.1998 р. №84.

При цьому, посилання на норми Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 19 липня 1997 р. №996-ХІV не є обґрунтованим.

2.7.2.

Один примірник акта перевірки наявності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння передається до бухгалтерії для порівняння з даними бухгалтерського обліку, другий примірник залишається у матеріально відповідальної особи, третій – у контролера.


Порівняльна відомість (додатки 6, 7) складається бухгалтерією суб’єкта та оформляється відповідно до вимог основних положень бухгалтерського обліку щодо інвентаризацій з виведенням лишків і нестач. Контролер повинен перевірити правильність даних порівняльної відомості і їхню відповідність даним бухгалтерського обліку і первинної облікової документації.2.7.2.

Один примірник акта перевірки наявності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння передається суб`єкту для порівняння з даними обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, другий – у контролера.


Порівняльна відомість (додатки 6, 7) складається суб’єктом та оформляється відповідно до вимог основних положень обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння щодо інвентаризацій з виведенням лишків і нестач. Контролер повинен перевірити правильність даних порівняльної відомості і їхню відповідність даним обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.Суб`єкт господарювання може не створювати бухгалтерію як структурний підрозділ або штатну одиницю – головного бухгалтера.

Тому достатньо складати акт перевірки наявності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у двох примірниках, один з яких передається суб`єкту господарювання, а другий залишається у контролера.

Бухгалтерський облік не є об`єктом державного контролю з боку Державної пробірної служби.

Це є повноваженнями органів Державної податкової служби.

Таким чином, у проекті допущене порушення принципу неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю), згідно ст. 3 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».


Облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, який є предметом державного контролю за операціями з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, не відноситься до бухгалтерського обліку, згідно нормативно-правових актів, і є окремим видом обліку та не передбачає відображення в ньому постачальників, покупців, замовників, фінансових показників господарських операцій, умов комерційних договорів, порядку здійснення розрахунків тощо, відповідно до п. 5 Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 6.04.1998 р. №84.

2.7.2. Матеріально відповідальні особи повинні заздалегідь ознайомитися з даними порівняльної відомості і підписати її. У разі виявлення перевіркою лишків та нестач дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння матеріально відповідальні особи повинні надати контролеру письмові пояснення, достовірність цих пояснень підлягає перевірці.

2.7.2. Керівник або уповноважена особа суб`єкта повинна заздалегідь ознайомитися з даними порівняльної відомості і підписати її.

Відповідно до ст. 4 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) проводяться в присутності керівника суб`єкта господарювання або його уповноваженої особи, а не матеріально відповідальних осіб, які не передбачені згідно Закону.

Матеріально відповідальні особи не є об`єктами державного нагляду (контролю), згідно ст. 1 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V, а тому перевірка достовірності поданих ними пояснень не відноситься до завдань заходів державного пробірного контролю.

2.7.3. Виявляються постачальники дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Виключити

Не вказана мета виявлення постачальників дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння згідно проекту Наказу та Аналізу регуляторного впливу.

2.7.4. За поданими суб’єктом відомостями та отриманою контролером інформацією про рух дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння контролер складає матеріальний баланс руху дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння за визначений період, де мають бути відображені залишки на початок періоду, надходження, витрати (готова продукція, відходи, незавершене виробництво, втрати), залишки на кінець періоду, аналізує виявлені розбіжності в балансі та отримує про них письмові пояснення від головного бухгалтера та керівника суб’єкта;

2.7.4. За поданими суб’єктом відомостями та отриманою контролером інформацією про рух дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння контролер складає матеріальний баланс руху дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння за визначений період, де мають бути відображені залишки на початок періоду, надходження, витрати (готова продукція, відходи, незавершене виробництво, втрати), залишки на кінець періоду, аналізує виявлені розбіжності в балансі та отримує про них письмові пояснення від керівника суб’єкта;

Суб`єкт господарювання може не створювати штатну одиницю – головного бухгалтера.


2.7.5. Установлюються споживачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Виключити

Не вказана мета виявлення споживачів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння згідно проекту Наказу та Аналізу регуляторного впливу.

Зазначена норма призведе до втручання органу державного нагляду (контролю) у статутну діяльність суб'єкта господарювання, що є порушенням принципів державного нагляду (контролю), згідно ст. 3 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».

3.1. Якщо при перевірці виявлено порушення, яке може бути приховане, або за виявленими фактами порушень необхідно вжити термінових заходів для їх усунення чи притягнути до відповідальності винних осіб, то контролер зобов’язаний, не чекаючи закінчення перевірки, скласти проміжний акт (додаток 8) і отримати письмові пояснення посадових осіб. Проміжний акт складається у трьох примірниках як двосторонній документ спільно з відповідними посадовими особами суб’єкта. У проміжний акт записуються порушення на відповідній дільниці або окремому складі. Один примірник проміжного акта передається керівнику суб’єкта для вжиття заходів. Виявлені порушення включаються до загального акта перевірки. У разі потреби проміжний акт передається голові Державної пробірної служби для прийняття рішення про передачу його до правоохоронних органів.

Виключити

Проміжний акт не передбачений як розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю), згідно ст. 7 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».

3.3. Якщо під час перевірки порушень не виявлено, то замість акта перевірки складається довідка.

4.3. Якщо під час перевірки порушень не виявлено, про це робиться запис у акті.

Довідка про відсутність порушень не передбачена як розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю), згідно ст. 7 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності». Відсутність порушень повинна бути відображена в акті.

5. Проведення обстеження

5.1. Обстеження – це встановлення спроможності суб’єкта забезпечувати виготовлення продукції з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння відповідно до вимог нормативних актів.

Виключити

Нормативно-правовими актами не встановлені критерії оцінки спроможності суб’єкта забезпечувати виготовлення продукції з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння відповідно до вимог нормативних актів.
Порядок

відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами

^ У проекті Наказу

Зміни, що пропонуються

Пояснення
З назви слова «та фізичними особами» виключити

Фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації та без ліцензії на провадження діяльності в сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, займаються незаконною підприємницькою діяльністю і повинні нести відповідальність згідно законодавства. Не зважаючи на незаконність їхньої діяльності, вони також є суб`єктами господарювання та об`єктами державного контролю.

2.1. Якість виробу з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння – відповідність виробу і вставки (вставок) з дорогоцінного каміння вимогам чинних стандартів і технічних умов.

2.1. Якість виробу з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - відповідність виробу і вставки (вставок) з дорогоцінного каміння вимогам діючих стандартів або технічних умов.

Недоцільно. Відсутні чинні нормативні акти щодо загальнообов`язкових вимог технічних умов.

2.2. Якість сплаву, що містить дорогоцінний метал, з якого зроблено виріб – відповідність сплаву вимогам чинних державних стандартів і технічних умов.

2.2. Якість сплаву, що містить дорогоцінний метал, з якого зроблено виріб - відповідність сплаву вимогам чинних державних стандартів або технічних умов.
2.3. Державний пробірний контроль за якістю виробу з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння – перевірка відповідності виробу вимогам чинних нормативно-правових актів (державних стандартів, технічних умов, положень, правил) у частині вмісту основного дорогоцінного металу у сплаві (сплавах), з якого (яких) виготовлено виріб, наявності на виробі відбитка (відбитків) державного пробірного клейма України, спеціального знака (іменника) та їхньої відповідності встановленим вимогам і правилам, а також відповідності вставки (вставок) з дорогоцінного каміння найменуванню та ваготехнічним характеристикам, зазначеним на товарному ярлику до виробу. 

2.3. Державний пробірний контроль за якістю виробу з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - перевірка відповідності виробу вимогам чинних державних стандартів у частині вмісту основного дорогоцінного металу у сплаві (сплавах), з якого (яких) виготовлено виріб, наявності на виробі відбитка (відбитків) державного пробірного клейма України, спеціального знака (іменника) та їхньої відповідності встановленим вимогам і правилам, а також відповідності вставки (вставок) з дорогоцінного каміння найменуванню та ваготехнічним характеристикам, зазначеним на товарному ярлику до виробу.

Переважна більшість суб`єктів господарювання не мають власних зареєстрованих технічних умов.

Водночас, абсолютна більшість суб`єктів господарювання виготовляють якісну продукцію, яка відповідає державним стандартам.

Не забезпечує дотримання принципу збалансованості державної регуляторної політики.

Досвід запровадження в Україні технічних умов на ювелірні сплави свідчить про використання їх з метою дискримінації суб`єктів господарювання, які не мають власних технічних умов, що призводило до штучних ускладнень щодо випробування та клеймування ювелірних виробів, які виготовлялися такими суб`єктами господарювання.

4.4. Для експертно-пробірного контролю обов’язково, без письмового вмотивованого рішення голови Державної пробірної служби, відбираються всі ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що підлягають клеймуванню, але не мають відбитків державних пробірних клейм України, з відбитками пробірних клейм, нанесених з порушенням правил клеймування; вироби, які мають відбитки пробірних клейм і викликають сумнів щодо справжності внаслідок нечіткості або стертості рельєфу, наявності ознак підробки пробірного клейма; вироби, на яких в наявності відбитки державних пробірних клейм, вилучені з інших виробів; вироби з ознаками впаяного відбитка пробірного клейма або з деталями із недорогоцінних металів, впаяними з метою штучного збільшення маси виробу.

Виключити

Не відповідає ст. 13 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».

5.5. Відібрані для експертно-пробірного контролю ювелірні вироби або зразки продукції передаються на відповідальне зберігання посадовій особі суб’єкта для подальшої доставки їх до органів, які здійснюють державний пробірний контроль.

5.5. Відібрані для експертно-пробірного контролю ювелірні вироби або зразки продукції передаються на відповідальне зберігання посадовій особі - контролеру - для подальшої доставки їх до органів, які здійснюють державний пробірний контроль.

Не відповідає ст. 14 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності».

Згідно абзацу 2 пункту 6 Статті 14 Закону, посадова особа, яка відбирає зразки продукції для експертизи (випробування), забезпечує їх збереження і своєчасність доставки до місця здійснення експертизи (випробування).


Не відповідає вимогам ст. 16 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V. Витрати, пов'язані з відбором, доставкою та проведенням експертизи (випробування) зразків продукції, фінансуються за
рахунок органу державного нагляду (контролю).
У разі підтвердження результатами експертизи (випробування) факту порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства суб'єкт господарювання відшкодовує витрати на проведення експертизи (випробування).

6.3. Після отримання відповіді від правоохоронних органів чи органів контролю або ґрунтовного пояснення суб’єкта та сплати штрафних санкцій Державна пробірна служба приймає відповідне рішення про повернення виробів суб’єкту господарської діяльності.

6.3. ^ Після закінчення експертизи відібрані для пробірно-експертного контролю вироби повертаються суб`єкту господарської діяльності.

Недоцільно, оскільки може призводити до необґрунтованого затримання виробів у Державній пробірній службі без відповідного рішення суду. Відповідно до законодавства, арешт майна може здійснюватися виключно на підставі рішення суду.
6.5. Строки проведення експертизи виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння не може перевищувати чотирнадцяти робочих днів з дня надання зазначених виробів для проведення експертизи. Строки прийняття рішень щодо них не мають перевищувати двох місяців з дня подання виробів на експертизу до Державної пробірної служби.


6.5. Строки проведення експертизи виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та прийняття рішень щодо них не мають перевищувати чотирнадцяти днів з дня складання акту відбору ювелірних виробів контролерами Державної пробірної служби.

Не відповідає вимогам ст. 17 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності». Згідно з пунктом 4 Статті 17 Закону, cтрок проведення експертизи (випробування) становить чотирнадцять робочих днів з дня прийняття рішення про призначення експертизи (випробування).

Для продовження строку експертизи до двох місяців Державна пробірна служба має надати документальні підтвердження необхідності такого продовження, відповідно до атестованих методик проведення експертиз, державних та галузевих стандартів.


Строки прийняття рішень терміном до двох місяців не обґрунтовані Державною пробірною службою та не передбачені згідно ст. 17 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V .ВНЕСЕНО :


Президент Союзу Ювелірів України Д.В. Видолоб


Похожие:

Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconПідстава здійснення перевірки (закон, постанова, указ тощо)
ВР; Указ Президента України "Про Положення про Державну пробірну службуУкраїни" від 13 квітня 2011 року №461/2011 Наказ Мініістерства...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconПроект
Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconНаказ №20/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03. 03. 2004 за №283/8882 (додаються). У тексті Інструкції
України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03. 03. 2004 №20/5 та вдосконалення порядку вчинення нотаріальних...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconРедакція проекту
Спілка податкових консультантів України надає свої зауваження до проекту Наказу дпа україни «Про затвердження Інструкції про порядок...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconПропозиції та зауваження до проекту наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України «Про
Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України «Про внесення змін...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconСоюзу Ювелірів України «27» листопада 2008 р м. Київ дпа україни Початок 11: 00 Закінчення (орієнтовно) 14: 30 Порядок денний : Про проект закон
Про проект Закону України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва», оприлюднений...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconКабінет міністрів україни рада підприємців
Кабінеті Міністрів України розглянула проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку оформлення результатів...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconПро затвердження Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента
Проект наказу Міністерства фінансів України проекту наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Методики визначення інвестиційного...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconПовідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України " Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр тварин"
З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України ”Про затвердження...
Союзу Ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання закон iconМіністерство фінансів України зауваження до проекту наказу Міністерства фінансів України І наказу дпа
Ед дк 009: 2005, проте з 01. 01. 2012 року набирає чинності Класифікатор видів економічної діяльності дк 009: 2010, затверджений...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов