Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" icon

Четверта сесія школи професійної журналістики "нова україна"НазваниеЧетверта сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Дата конвертации25.11.2012
Размер81.12 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>
ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ ШКОЛИ ПРОФЕСІЙНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ "НОВА УКРАЇНА"


18-21 листопада 2010 року, м. Львів


Олексій ПОГОРЄЛОВ

Генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси , Член Проектної Ради


8 ОБОВ'ЯЗКОВИХ РИС ЗАВТРАШНЬОГО ЖУРНАЛІСТА


http://mashable.com/2009/12/09/future-journalist/

У відповідності до того, як індустрії новин вдається перебудовувати свою постраждалу бізнес-модель, сучасні журналісти мають перебудувати свої навички під зростаючий світ мережевих засобів інформації. Оскільки в багатьох інформаційних компаніях відбулися скорочення, за доступні робочі місця ведеться велика конкуренція. Компанії новин шукають журналістів, які є майстрами на всі руки та справжніми професіоналами в одній (або більше) сферах.

2010 рік, імовірно, буде перехідним періодом, оскільки сучасні журналісти швидко вивчають мультимедіа, програмування, соціальні засоби інформації й ділові навички, які їм потрібні, щоб розповідати свої історії в Інтернеті. Ці нові навички є особливо важливими для нових компаній, які прагнуть наймати журналістів, які є кваліфікованими в різних галузях і мають досвід роботи в соціальних засобах інформації. Нижче ми зібрали деякі навички, які швидко стають основними вимогами для завтрашніх журналістів. При цьому ніякого спеціального порядку у тому, як ми представили ці навички, ми не намагалися дотримуватись.

^

1. Підприємницька й ділова кмітливість
Оскільки фундамент багаторічної бізнес-моделі руйнується, як нові, так і досвідчені журналісти стають підприємцями й засновують свої власні видання. Вони створюють “майбутнє журналістики сьогодні”, засновуючи такі видання, як виключно мережеве видання NYULocal Коді Брауна (яке охоплює Нью-Йоркський університет і в деякі місяці отримувало більше мережевого трафіку, ніж веб-сайт університетської газети), або Девід Кон, який заснував фінансований співтовариством сайт репортажів Spot.Us.

Завтрашній журналіст повинен буде зрозуміти цінність змісту й те, як змінюється бізнес-модель, сказав Стів Баттрі, тренер з інновацій у галузі керівництва, контролю і зв'язку в Gazette Communications. Вони повинні будуть зрозуміти, як отримувати комерційні вигоди, пов'язані зі змістом.

2. Програміст


Для кращого переходу до мережевої журналістики організації новин шукають програмістів/журналістів. Це люди, чиї навички програмування можуть поліпшити їхні здібності написання історій або репортажів, і, як правило, поєднують навички використання HTML, CSS, PHP, JavaScript, ActionScript3 і Python.

Це значить бути здатним створити репортаж і представити якісну історію з використанням мультимедіа та мати навички створення й управління платформами, які представляють історії. Створення Flash-візуалізацій і побудова інтерактивних компонентів, які чітко представляють дані, є ключовими елементами мережевої журналістики.

^

3. Експериментатор із широким світоглядом


Викликом для нових журналістів буде зміна мислення від контролю й змісту до відкритості й можливості спілкування з читачами, сказав Альфред Херміда, доцент Аспірантури Інституту журналістики Університету Британської Колумбії.

Херміда також каже, що хоча розповідання історій за допомогою різноманітних платформ буде важливим, головним буде розуміння сильних і слабких сторін різних засобів інформації так, щоб для кожної історії міг бути використаний кращий.

Це також означає, що потрібно вміти вчитися, щоб можна було визначити тенденції й зрозуміти, що може зробити нова технологія, вважає Мішель МакЛеллан, медіа-консультант, яка пише блоги для Knight Digital Media Center про інновації у сфері новин. Завтрашній журналіст повинен бажати експериментувати з новими інструментами, не боятися їх.

^

4. Мультимедійний оповідач
Сьогодні багато журналістів повинні мати мультимедійні навички щоб розповідати історії за допомогою відео, тексту, графіки, аудіо й фотографій. Колишні фотографи й репортери підбирають відеокамери й диктофони для створення мультимедійних історій для читачів. Кількість переглядів мережевого відео зростає й новостворені агентства новин, такі як FLYP Media і DNAinfo, створюють свої відділи новин з мультимедійних журналістів. Існує багато зовнішніх ресурсів для журналістів, які допомагають опановувати ці навички, і багатьом із цих навичок можна навчитися самостійно.

Одним із найкращих способів навчання є практичний досвід за допомогою створення власного відео блога. Експериментуйте з безкоштовними мультимедійними додатками, такими як потокова передача даних з вашого мобільного з використанням Qik, або з подкастингом на безкоштовних сайтах, таких як BlogTalkRadio. Якщо ви можете витратити трохи грошей, купіть камеру, яка робить якісні фотографії й знімає відео.

^

5. Соціальний журналіст і засновник співтовариств


Новий журналіст буде соціальним журналістом. Це означає спілкування зі своїми читачами, рекламування змісту та створення особистих брендів ідейного лідера. Соціальні засоби інформації все більше викликають довіру до окремих журналістів, а не до організацій новин. Метью Інгрем, редактор відділу співтовариств у Globe and Mail, сказав, що майбутні журналісти матимуть здатність знаходити і спілкуватися з відповідними співтовариствами як у мережі, так і поза нею.

Хоча в даний момент цю роль часто виконують спеціалізовані менеджери співтовариств і редактори соціальних засобів інформації, Інгрем сказав, що в довгостроковій перспективі кожен репортер повинен стати менеджером своїх власних співтовариств.

Завтрашні журналісти також матимуть нові сфери роботи. Як правило, це означає висвітлення певного предмета, теми або співтовариства. Новий журналіст матиме те, що Інгрем називає “віртуальними сферами роботи”.

Це означає створення, спілкування й роботу з мережевими співтовариствами. Кевін Себлен, керівник веб-сайту Orange County Register, сказав, що завтрашні журналісти витрачатимуть більше часу на “обхід” мережевих соціальних співтовариств.

Метт Томпсон, тимчасовий менеджер мережевих співтовариств Knight Foundation, сказав, що він думає, що технологічні навички є допоміжними до основного бажання забезпечити співтовариство форматами, за допомогою яких вони можуть спілкуватися.

^

6. Блогер і куратор
Щоб бути соціальним журналістом, який займається мережевими співтовариствами, журналісти повинні будуть регулярно практикувати ведення блогів і працювати кураторами іншого контенту в Інтернеті.

Завтрашні журналісти братимуть участь у мережевій економіці шляхом збирання, синтезування й осмислення іншого контенту в Інтернеті. Ми згадували це раніше як основний фактор виживання газет. Журналісти можуть курирувати Інтернет, використовуючи такі інструменти, як Publish2, Twitter, StumbleUpon, та інші засоби соціальних закладок і спільного використання даних.

З огляду на те, що 86000 працівників друкованих видань були звільнені торік, існує великий потенціал для збільшення кількості блогів. Але це не означає, що лише безробітні журналісти повинні вести блоги. Блоги повинні вестися також в інформаційних організаціях. Це дозволить журналістам мати власний голос у своїй компанії й спілкуватися з читачами. Це також допоможе їм створити свої особисті бренди, які вони можуть винести за межі своїх нинішніх організацій новин.

Керрі Браун-Сміт, доцент Кафедри журналістики в Університеті Мемфіса, сказав, що існує все більше результатів досліджень, які вважають, що стиль із власним "голосом" (стиль, який є більш аналітичним і має індивідуальність) у порівнянні з традиційним офіційним стилем викликає більше довіри в мережевому контексті.

“Хоча це й не дуже дивно, диктори телевізійних новин давно мали більше довіри, ніж журналісти газет, тому що глядачі могли їх бачити й відчували, начебто вони їх знають. Я думаю, що це певна річ, яку організації новин ще не розуміють і не досліджують як треба”, сказав Браун-Сміт.

Є багато вільних платформ, доступних для блогерів. Такі сайти, як Posterous і Tumblr, пропонують можливості прямого розміщення матеріалів, тоді як такі сайти, як WordPress і Blogger на Google пропонують добре індивідуальне настроювання та різні інструменти інтеграції з соціальними засобами інформації.

^

7. Фахівець у різних галузях


У зв'язку з труднощами на ринку праці Роберт Квіглі, редактор відділу соціальних засобів інформації в Austin American-Statesman, сказав, що журналісти більше не мають розкоші концентрації тільки на одному наборі навичок. Журналісти повинні будуть мати поєднання згаданих навичок з основними принципами, які вони вивчили за багато років.

“Найцінніший журналіст знатиме, як використовувати інструменти соціальних засобів інформації, зможе редагувати й знімати відео, зможе написати гарний заголовок, трохи розумітиметься на html або програмуванні чи базах даних”, сказав Квіглі. “В ідеалі він зможе написати чудовий заголовок, необхідний для збільшення відвідуваності сайту, й розумітиме, чому це важливо, знатиме, як написати гострий блог, і розумітиме цінність взаємодії зі співтовариством”.

Це звучить приголомшуюче, але це стає вірнішим, ніж будь-коли.

^

8. Основні журналістські навички


Хоча журналісти трансформуються в людей епохи Відродження з багатошаровими наборами навичок, основні журналістські навички ніколи не можна буде замінити. Такі навички, як гарний стиль, етика, оцінювання, дослідження й перевірка новин завжди будуть важливими, сказав Баттрі з Gazette Communications. Браун-Сміт сказав, що це буде тісний союз між основоположними цінностями та навичками, пов'язаними з новими засобами інформації.

Ці основні навички будуть важливішими, ніж будь-коли, оскільки читачі шукають довіру в Інтернеті.

А які навички ви вважаєте найважливішими для журналістики в еру соціальних засобів інформації? Будь ласка, заходьте в цю «гілку» та висловлюйте свої думки!

Четверта сесія Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА"

18-21 листопада 2010 року
Похожие:

Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconЧетверта сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Андрій Маштаков, Віталій Мороз, Бен Колмері, Сергій Даниленко, Максон Пуговський
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconШановний апліканте! Відбір учасників Школи професійної журналістики «нова україна»
Відбір учасників Школи професійної журналістики «нова україна» відбувається на основі заповненої заявки, що складається з реєстраційної...
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconЧетверта сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Быть посредниками между обществом и властью. Артикулировать интересы общества перед властью, помогая ей понять их и находить правильные...
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconПерша сесія школи професійної журналістики "нова україна"

Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconДруга сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Володимир Притула, Кримський Незалежний центр політичних дослідників і журналістів
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconТретя сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Тренер по менеджменту и маркетингу медиа проектов, Высшая школа журналистики при гу-вшэ
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconЧетверта сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Голотяка("Дніпро"), 1919 року народження, з Жукотина Турківського району Львівської області, був заарештований 1940 року на шосткинських...
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconПерша сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Завідувач кафедрою політології Національного університету «Києво Могилянська Академія», Кандидат філософських наук, доцент
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconПерша сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Кандидат юридичних наук, доцент Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, конституційний експерт Харківської...
Четверта сесія школи професійної журналістики \"нова україна\" iconПерша сесія школи професійної журналістики "нова україна"
Президент Фонду якісної політики, доцент кафедри філософії Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філософських...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов