Обґрунтування необхідності прийняття постанови icon

Обґрунтування необхідності прийняття постановиНазваниеОбґрунтування необхідності прийняття постанови
Дата конвертации27.06.2013
Размер41.63 Kb.
ТипОбґрунтування
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін

до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями"


  1. Обґрунтування необхідності прийняття постанови

Проект постанови Кабінету Міністрів України ″Про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями″ розроблено з метою приведення Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.1996 № 854 (далі − Правила), до вимог статті 15-3 Закону України ″Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів″ (далі − Закон) у частині визначення переліку обмежень щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів.

Пунктом 9 Правил установлюється норма щодо заборони роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, проте в Законі ця норма відсутня.

У зв’язку з цим виникла необхідність приведення Правил у відповідність із вимогами Закону шляхом виключення зазначеної норми.

Також Законом передбачено, що виробництво спирту коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також імпорт, експорт, роздрібна і оптова торгівля здійснюються суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

Водночас у тексті Правил застосовується термін "суб’єкт господарської діяльності", що не відповідає термінології Закону.

Крім того, Законом установлюється вимога щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів з торгових автоматів, проте у Правилах використовується термін "торговельні автомати".

Ураховуючи це, проектом постанови передбачається в Правилах замінити слова "суб’єкт господарської діяльності" словами "суб’єкт господарювання", слова "торговельні автомати" − словами "торгові автомати".

Оскільки на сьогодні постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 108 "Про затвердження Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення" втратила чинність, існує необхідність замінити в пункті 29 Правил назву постанови на чинну, а саме на постанову Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів".

Ураховуючи викладене, Мінекономіки розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями".

^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Проект нормативного акта розроблено для усунення розбіжностей між положеннями Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями з метою недопущення виникнення перешкод для суб’єктів господарювання при здійсненні ними роздрібної торгівлі алкогольними напоями та уникнення конфліктних ситуацій між цими суб’єктами та органами місцевого самоврядування, іншими контролюючими органами.

Проект постанови відповідає Програмі економічних реформ на 2010−2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада".

^ 3. Правові аспекти

Нормативно-правова база у сфері торгівлі, яка існує на сьогодні, визначається Конституцією України, законами України "Про захист прав споживачів", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів".

^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Мінфіном, ДПС України, Держкомпідприємництвом, Держспоживінспекцією.

^ 6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць України.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект постанови не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

^ 8. Громадське обговорення

Проект постанови розміщено на офіційному веб-сайті Мінекономіки для обговорення та проведення консультацій з громадськістю.

^ 9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови надіслано на погодження Раді підприємців при Кабінеті Міністрів України, Всеукраїнській профспілці працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, Українській торгівельній асоціації, Всеукраїнській асоціації роботодавців.

^ 10. Прогноз результатів

Прийняття постанови дасть змогу усунути протиріччя між положеннями Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, які можуть створити перешкоди суб’єктам господарювання при здійсненні ними роздрібної торгівлі алкогольними напоями та надати підґрунтя для виникнення конфліктних ситуацій між ними та органами місцевого самоврядування, іншими органами контролю.


Голова комісії з проведення реорганізації

Міністерства економіки України В. І. Мунтіян


"____"___________ 2011 р.
Похожие:

Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Прийняття нового Закону про вищу освіту передбачено загальнодержавними програмами соціально-економічного розвитку України останніх...
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності зупинення розгляду
Прийняття проекту в редакції, яка в же прийнята у першому читанні є недопустимим, так як
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття акта Проект постанови розроблено відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»
Для вищезазначених платників статтею 8 Закону встановлено єдиний внесок у розмірах 8,41 %, 5,5 та 5,3 відповідно від бази нарахування...
Обґрунтування необхідності прийняття постанови icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Міністерства праці та соціальної політики України „Про внесення змін до Порядку надання допомоги по безробіттю
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України «Про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України»
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconПоложення щодо необхідності прийняття міської програми інклюзивної освіти на 2013- 2014 роки у розрізі запровадження інклюзивного навчання у закладах освіти міста. Обґрунтування необхідності
Прийняття міської програми інклюзивної освіти щодо запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних...
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття акту
Закону України “Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування”
Обґрунтування необхідності прийняття постанови icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
«Про затвердження Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості...
Обґрунтування необхідності прийняття постанови iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою»
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов