Реформування системи технічного регулювання icon

Реформування системи технічного регулюванняНазваниеРеформування системи технічного регулювання
Дата конвертации28.06.2013
Размер79.54 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

План

реформування системи технічного регулювання№ п/п

Заходи щодо реалізації завдань (законопроектна робота, інституційне реформування, розробка нормативно-правових актів для реалізації законів тощо)

Коментарі до Заходів

Виконавці

Термін виконання

1.

Підготовка та подання до Кабінету Міністрів України одним пакетом взаємопов'язаних проектів Законів України:

- "Про державний ринковий нагляд";

- "Про загальну безпеку продукції";

- "Про відповідальність постачальника за
дефектну продукцію";

- "Про внесення змін до деяких Законів
України".

Перехід на європейську систему державного ринкового нагляду за безпечністю продукції, замість існуючого на сьогодні контролю продукції при її виробництві. Скасування Декрету Кабінету Міністрів України від 08.04.1993 № 30-93 "Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення".

Встановлення правових та організаційних засад забезпечення введення в обіг в Україні безпечної продукції.

Встановлення відповідальності постачальника за шкоду, заподіяну споживачеві, дефектною продукцією.

Перехід на добровільне застосування вітчизняними виробниками продукції стандартів.

Мінекономіки Держспоживстандарт

цовв

травень 2010 року

22.

Розроблення та внесення на розгляд Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про удосконалення державного управління у сфері технічного регулювання та захисту прав споживачів" (щодо реорганізації Держспоживстандарту шляхом поділу із утворенням Державного комітету України з питань технічного регулювання та Державного комітету України з питань захисту прав споживачів).

Відокремлення функцій та чітке розмежування процесу прийняття рішень у сфері захисту прав споживачів від технічного регулювання та державного нагляду за продукцією від оцінки відповідності (сертифікації) продукції, метрології та стандартизації.

Мінекономіки

Мін'юст

Держспоживстандарт

після прийняття

пакету Законів

України згідно з

пунктом 1 цього

плану

3.

Розроблення та внесення на розгляд Уряду проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо відміни реєстрації декларацій виробника)".

Відміна реєстрації виробниками/постачальниками продукції декларацій про відповідність продукції у Держспоживстандарті.

Мінекономіки Держспоживстандарт

II квартал 2010 року

4.

Підготовка нової редакції Закону України "Про метрологію та метрологічну

діяльність".

Приведення українського законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності до європейського законодавства, у тому числі щодо поєднання в одному органі === функцій метрологічного нагляду (контролю) з іншими функціями у сфері метрології.

Держспоживстандарт ЦОВВ

грудень 2010 року

5.

Розроблення та внесення на розгляд Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 року № 1585" з урахуванням Рішення Європейського Парламенту і Ради 768/2008/ЄС від 9 липня 2008 року щодо загальних умов реалізації продукції.

Приведення Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах, у відповідності з європейським законодавством.

Держспоживстандарт

II квартал 2010 року

з6.

Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2007 року № 59 "Про затвердження Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів" з урахуванням Регламенту Європейського Парламенту і Ради 765/2008/ЄС від 9 липня 2008 року, що встановлює вимоги до акредитації і нагляду у рамках реалізації продукції.

Приведення Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів у відповідність з європейським законодавством.

Держспоживстандарт

III квартал 2010 року

7.

Внесення змін до наказу Держспоживстандарту від 01.02.2005 №28 "Про затвердження Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні" у частині виключення з нього продукції, оцінка відповідності якої здійснюється згідно з технічними регламентами, та продукції з низьким ступенем ризику.

Відміна обов'язкової сертифікації продукції, оцінка якої здійснюється згідно з технічними регламентами, та продукції з низьким ступенем ризику. Виконання зобов'язань, взятих Україною при вступі до COT. Цей захід реалізується по мірі впровадження технічних регламентів.

Держспоживстандарт

2010-2011 роки

8.

Підготовка проекту розпорядження Кабінету Міністрів про створення Національного органу стандартизації відповідно до принципів, що застосовується в ЄС.

Створення на базі УкрНДНЦ окремо керованого і фінансованого національного органу з питань стандартизації у відповідності з принципами, що діють в ЄС.

Держспоживстандарт

IV квартал 2010 року

49.

Підготовка розпорядження Кабінету Міністрів України щодо розроблення та прийняття технічних регламентів на період до 2020 року .

Імплементація в національне законодавства всіх актів acquis communautaire, як Нового та Глобального так і старого підходу, зокрема, наведених у Додатку «Технічне регулювання, стандартизація та сертифікація» Угоди про Європейський економічний простір.

Держспоживстандарт

Мін'юст

цовв

IV квартал 2010 року

10.

Забезпечення першочергового розроблення протягом 2010-2011 років Держспоживстандартом не менше 1500 стандартів необхідних для впровадження технічних регламентів за умови відповідного бюджетного фінансування.

Створення умов для забезпечення виробництва продукції та проведення її оцінки відповідності згідно з практикою, прийнятою в ЄС.

Держспоживстандарт

ЦОВВ згідно з

планом

стандартизації на

відповідний рік

2010-2011 роки

11.

Розроблення та внесення на розгляд Уряду проектів постанов Кабінету Міністрів України:

- "Про затвердження Технічного регламенту
щодо безпеки машин і механізмів";

- "Про затвердження Технічного регламенту
обладнання, що працює під тиском";

- "Про затвердження Технічного регламенту
щодо прогулянкових суден";

- "Про затвердження Технічного регламенту
щодо піротехнічних виробів".

Імплементація європейських директив у сфері технічного регулювання в національне законодавство України.

Держспоживстандарт

Мінпромполітики

Мінтрансзв'язку

МВС

червень 2010 року

512.

Забезпечення реалізації Програми перегляду чинних в Україні міжнародних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року, та приведення їх у відповідність до Угоди з технічних бар'єрів у торгівлі COT, зокрема, забезпечення координації робіт щодо перегляду центральними органами виконавчої влади 3326 міжнародних стандартів, розроблених до 1992 року за умови відповідного бюджетного фінансування.

Відміна застарілих вимог до продукції, встановлених стандартами колишнього Радянського Союзу.

Держспоживстандарт

цовв

грудень 2010 року

13.

Підготовка та реалізація плану модернізації випробувальних та метрологічних лабораторій для цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2010 - 2012 із зазначенням обсягів фінансування в межах бюджетних програм, визначених Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік.

Модернізація засобів та обладнання випробувальних та метрологічних лабораторій з метою наближення до рівня необхідного для успішного виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Держспоживстандарт

Мінпромполітики

2010-2012 рокиМіністр економіки України


В. П. ЦушкоПохожие:

Реформування системи технічного регулювання iconПлан реформування системи технічного регулювання
Заходи щодо реалізації завдань (законопроектна робота, інституційне реформування, розробка нормативно-правових актів для реалізації...
Реформування системи технічного регулювання iconЗвіт про участь експерта від Ради підприємців при кму с.І. Доротича у нараді з питань проекту рішення Уряду про план реформування системи технічного регулювання (м. Київ, 06. 05. 2010р.)

Реформування системи технічного регулювання iconКабінет міністрів україни п о с т а н о в а від 9 серпня 2007 р. N 1036 Київ
Схвалити Концепцію реформування системи державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що додається
Реформування системи технічного регулювання iconАналітичні матеріали успп до Концепції реформування податкової системи України
Міністерства фінансів України спільно з Державною податковою службою України на тему: «Зміни податкової системи України». Метою засідання...
Реформування системи технічного регулювання iconДержавний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики України
Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України розглянула розміщений на сайті Державного комітету України з питань технічного регулювання...
Реформування системи технічного регулювання iconДодаток до листа Щодо ідеї реформування податкової системи та її цілей
Федерація профспілок України схвально сприймає ідею та цілі реформування податкової системи України – посилення стимулюючої функції...
Реформування системи технічного регулювання iconДержавний комітет України з питань технічного регулювання
Україною та єс, яка відбулася 23 листопада 2009 р., з метою подання обґрунтованих пропозицій від Ради підприємців при Кабінеті Міністрів...
Реформування системи технічного регулювання iconПоложення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ" (зі змінами), від 9 серпня 2007 року n 1036 ( 1036-2007-п ) "Про деякі питання реформування системи державного технічного огляду
Начальникам гумвс, умвс україни в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі організувати роботу
Реформування системи технічного регулювання iconРозпорядження голови районної державної адміністрації від 15. 04. 2011р. №94 Про затвердження плану заходів щодо реформування системи
Концепції реформування системи соціальних послуг на період до 2012 року та на виконання вимог розпорядження голови обласної державної...
Реформування системи технічного регулювання iconЗакон про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи (№7455) 8 липня 2011 р. Фракція партії регіонів член депутатської фракції
Список народних депутатв україни, які проголосували «ЗА» закон про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов