Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! icon

Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості!НазваниеТези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості!
Дата конвертации29.06.2013
Размер53.51 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

ТЕЗИ ВИСТУПУ

Голови Ради підприємців при КМУ Л. Козаченка

на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року


Шановні делегати з’їзду!

Шановні гості!


Щиро вдячний організаторам Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» за запрошення взяти участь у роботі з’їзду та за надану можливість виступити з його трибуни.


Шановні колеги!

У цьому залі нас зібрали проблеми малого та середнього бізнесу України, які він відчув протягом останніх років: це і негативні наслідки світової фінансової кризи, що спричинили згортання виробництва, це і падіння купівельної спроможності населення, і прорахунки державної економічної політики, і корумпованість чиновників, і багато інших чинників. Дійсно, сукупність згаданих деструктивних факторів не сприяла тому, щоб малий та середній бізнес став локомотивом української економіки, центром формування конкурентного бізнес-середовища в державі і сприяв би розвитку ринкової економіки. Це тим більш прикро, оскільки понад 80% українських підприємств віднесено до категорії малих та середніх, але їх внесок у сукупний вітчизняний економічний продукт становить за різними оцінками від 5-6 до 10%, тоді як внесок малого і середнього бізнесу у національний ВВП розвинених економік складає в середньому 70% (від 63%-67% у більшості країн Західної Європи до 80% у Данії). І дивуватись тут не має чому: у країнах Об’єднаної Європи на 1000 осіб населення припадає 34 малих і середніх підприємства, а в Україні всього 12 підприємств цього сектору; у розвинених країнах малий і середній бізнес сплачує податків до 40% доходу, тоді як українські підприємці зобов’язані перераховувати в бюджет близько 58% доходу.

Зовсім іншим є ставлення держави до малого і середнього бізнесу у країнах Центральної та Східної Європи, наших колишніх колег по соціалістичному табору: виважена державна політика створила передумови для швидкого формування середнього класу – основи демократичного громадянського суспільства. В Україні ж до цього часу переважає двополюсна модель суспільства: близько 73% населення існують біля межі або за межею бідності; статки 8%-12% українців можна віднести до показників заможних громадян, а між ними жевріє досить тонкий прошарок середнього класу (близько 13%-15%). Чи варто дивуватись, що при таких соціально-економічних показниках ми маємо одну із серйозних причин повільного розвитку демократії та становлення розвинутого громадянського сусіпльства? Тому мусимо визнати – ситуація зараз склалась вкрай важка і нам необхідно шукати ефективних виходів для її подолання.

На цьому зібранні вже було сказано чимало критичних зауважень та внесено конструктивних пропозицій щодо виведення малого та середнього бізнесу України із кризи. В цьому контексті хочу також оприлюднити своє бачення ситуації та запропонувати, серед іншого, стратегічні орієнтири вирішення існуючих проблем.


^ 1. Не потрібно перекладати на плечі малого та середнього бізнесу проблеми наповнення бюджету, забуваючи про існування в країні олігархічного капіталу.

В цьому питанні складається дивна і парадоксальна ситуація: не створивши сприятливих економічних та нормативно-правових умов для функціонування малого й середнього бізнесу, держава хоче зробити його основним наповнювачем бюджету, а крупний капітал, який примножується в пільгових умовах оподаткування, має робити скромний внесок у створення сукупного національного продукту.

Фіскальний підхід, як засіб впливу на бізнес, дає короткостроковий позитивний (для бюджету!!) результат, але не спроможний одночасно забезпечити довгострокову динаміку його наповнення і ефективне, самоокупне функціонування малих та середніх підприємців. Держава має зрозуміти: тільки створивши економічно привабливі умови для існування малого і середнього бізнесу, вона має право вимагати від суб’єктів господарювання адекватної суспільно-економічної віддачі.

^ 2. Дефрагментованість, деструктурованість підприємницького середовища.

Сьогодні в Україні спостерігається ситуація розшарування підприємницького середовища, яке й так не відзначається чіткою структурованістю. Все більше український бізнесовий загал стає розмитим, фрагментованим за кон’юнктурними та політичними інтересами, в ньому відсутні єдність поглядів, спільність оцінок та солідарність дій.

Новостворені учасники бізнесового середовища, не маючи достатнього досвіду організації бізнесу та управління ним, намагаються створити «ЩОСЬ»! Яскравим прикладом руху в «нікуди» стало створення на підставі Постанови КМУ № 518 від 21 травня 2009 р. місцевих та регіональних галузевих рад підприємців, яких зараз в Україні налічується більше 1000, але дати їм раду не може ніхто. Більше того, ці виразники бізнесових інтересів не відзначаються організаційною єдністю і зібрати їх на форум просто не можливо. Робота в цих регіональних осередках будується спонтанно, безсистемно і часто непередбачувано. Чи варто тоді дивуватись, що наша національна ментальність і в цьому питанні: два українці – три гетьмани – породила цілком передбачуваний результат криловської байки: віз проблем малого та середнього бізнесу України і донині над прірвою.

Погодьтесь: є основні виразники бізнес-інтересів українського підприємництва, їх позиції зрозумілі, передбачувані, до них прислухаються владні кола, їх можливості спроможні забезпечити хоча б невеликий, але позитивний результат.

Я поділяю позицію формування бізнес-інтересів за загальнодержавним галузевим принципом – це дає конкретні результати для галузі та економіки в цілому.

Я можу зрозуміти позицію Оксани Петрівни Продан і очолюваного нею Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», які намагаються захищати інтереси малого і середнього бізнесу, спираючись на досвід роботи в цьому напрямку, організаційну єдність свого утворення та членство суб’єктів підприємництва в ньому.

Я визнаю, що є певні конструктивні напрацювання у Раді підприємців при Верховній Раді України, хоча це громадське утворення, крім законодавчих, має досить обмежені інструменти впливу на бізнесове середовище.

Але мені не зрозумілі мотиви організації підприємницьких осередків, яких навіть зібрати до купи неможливо! На які результати роботи сподіваються ідеологи їх створення? Очевидно, що відповіді на це питання не знають і вони самі.

Тому в ситуації розмаїття гравців складається парадоксальна картина на полі українського підприємництва: кожен гравець окремо, ніби, робить все правильно, а всі вкупі – маємо те, що маємо: нічого втішного, крім глобальної проблеми виживання та існування малого й середнього бізнесу взагалі! Дуже, все це, нагадує українську національну класику: моя хата скраю, я нічого не знаю.

^ 3. Згубність причетності підприємницьких організацій, об’єднань підприємців до політичних сил.

Слід визнати, що політичну залежність бізнесу в різні часи переживали усі перехідні економіки. Час минає, спільноти розвиваються завдяки чіткому розмежуванню соціальних ролей: бізнес обслуговує економічні інтереси суспільства, а політика обслуговує основні засади його існування і перетинаються вони лише у магістральних питаннях суспільно-економічного розвитку, зводячи до мінімуму корумпованість державних чиновників та формування олігархічного капіталу. Згубність політичної заангажованості бізнесу неодноразово історично доведено: бізнес, ставши заручником політичної ситуації, виявляється неспроможним виконувати свою основну функцію, що, в кінцевому результаті, призводить до занепаду бізнесу та політичного фіаско системи. Це – аксіома, яка не потребує емпіричного шляху її перевірки. Але вкотре український політес не може утриматись від спокуси політично використати бізнес, а страждають від цього, в першу чергу, малі і середні суб’єкти підприємництва. Ми, наче, намагаємось матеріалізувати іронічний гротеск: весь Світ рухається по спіралі і тільки Україна бігає по колу.

Шановні колеги!

Маємо визнати, що час бізнесової самоідентифікації та підприємницького абстрагування минув і для подолання загальних проблем настала необхідність об’єднати зусилля – цього чекає від нас весь підприємницький загал України.


Дякую за увагу!Похожие:

Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconРезолюція Всеукраїнського З’їзду малого та середнього бізнесу
Всеукраїнського З’їзду малого та середнього бізнесу, обговоривши стан та умови ведення малого та середнього бізнесу в Україні, зазначаємо,...
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconПроект Резолюція Всеукраїнського З’їзду малого та середнього бізнесу
Всеукраїнського З’їзду малого та середнього бізнесу, обговоривши стан та умови ведення малого та середнього бізнесу в Україні, зазначаємо,...
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconПроект підсумкове звернення Асамблеї громадських організацій малого І середнього бізнесу
Шановні громадяни України, до Вас звертається 110 асоціацій малого та середнього підприємництва України
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! icon«Роль Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України у створенні правових, економічних та організаційних умов для розвитку соціального підприємництва» Шановні учасники Всеукраїнської наради! Шановні гості, колеги!
Всеукраїнській нараді: «Соціальне підприємництво: перспективи розвитку в Україні»
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconЗвіт Голови Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «фортеця» за 2011 рік з 22 грудня 2010 року проведено наступну роботу: організаційно
Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «фортеця» в Міністерстві юстиції, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб...
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconРішення розширеного засідання ради підприємців при кму м. Київ 31 січня 2012 р
Члени Ради підприємців брали активну участь у формуванні засад державної регуляторної політики та розвитку державно-приватного партнерства....
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconЧленам Всеукраїнської Коаліції малого та середнього бізнесу Шановні колеги! Прочитав чергове повідомлення

Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconКодекс честі всеукраїнського об'єднання
Всеукраїнське об'єднання малого та середнього бізнесу «фортеця» (далі – го «фортеця») створене лідерами об'єднань підприємців для...
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconЗвіт про виконання Резолюції Всеукраїнського З'їзду малого та середнього бізнесу від 07 квітня 2011 року № з/п Рішення Всеукраїнського З'їзду від 07. 04. 2011 р. Результати
В січні 2012 року case україна почав реалізацію проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ» за фінансової підтримки Інституту...
Тези виступу голови Ради підприємців при кму л. Козаченка на з’їзді малого та середнього бізнесу 7 квітня 2011 року Шановні делегати з’їзду! Шановні гості! iconПоложення про членство та членські внески у Громадській організації всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «фортеця»
Громадській організації «Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «фортеця» (далі – Положення) складено...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов