Урок №2 Тема уроку icon

Урок №2 Тема уроку



НазваниеУрок №2 Тема уроку
Дата конвертации30.06.2013
Размер39.64 Kb.
ТипУрок
скачать >>>

Урок № 2


Тема уроку: Поняття алгоритму. Методи описання та основні властивості алгоритмів.


Мета: Засвоєння знань з теорії алгоритмізації обчислювальних процесів, як початкового етапу в процесі програмування.


Тип уроку: навчальний.


Методи проведення: подання лекційного матеріалу.


Матеріально-технічне забезпечення: мультимедійний проектор, екран, дидактичний матеріал.


Хід уроку:


  1. Організаційний момент: перевірка присутності учнів на уроці.




  1. Перевірка домашнього завдання (контрольні запитання):

  • що таке інструментальні засоби?

  • назвати основні етапи виконання завдання в середовищі програмування;

  • основна відмінність сучасних мов програмування від мов програмування високого рівня.




  1. Формування знань учнів.

Теорія алгоритмізації обчислювальних процесів:

  • представлення любого процесу як послідовності дій;

  • поняття алгоритму;

  • властивості алгоритму: визначеність, результативність, масовість;

  • методи описання алгоритмів.




  1. Підведення підсумків уроку.




    1. Контрольні запитання по темі:

  1. Охарактеризувати основні властивості алгоритму.

  2. Які є методи описання алгоритмів?

  3. Скласти словесний алгоритм свого робочого дня.




    1. Домашнє завдання: засвоєння матеріалу по темі, скласти словесний алгоритм задачі розв’язування квадратного рівняння.



Урок № 2


Тема уроку: Поняття алгоритму. Методи описання та основні властивості алгоритмів.


Мета: Засвоєння знань з теорії алгоритмізації обчислювальних процесів, як початкового етапу в процесі програмування.


1. Актуалізація знань - контрольні запитання:

  • що таке інструментальні засоби?

  • назвати основні етапи виконання завдання в середовищі програмування;

  • основна відмінність сучасних мов програмування від мов програмування високого рівня.


^ 2. Опорний конспект.

2.1. Історія терміну

Саме слово «алгоритм» походить від імені великого узбецького вченого Абу Абдуллах Мухаммеда ібн Муса аль-Хорезмі. Біля 825 р. він написв твір, в якому вперше дав описання придуманої в Індії позиційної десяткової системи числення. На жаль, арабський оригінал книги не зберігся, так що її назва нам невідома. Аль-Хорезмі сформулював правила рахунку в новій системі і, очевидно, вперше використав цифру 0 для позначення пропущенної позиції в числі (її індийську назвау араби переклали як as-sifr або просто sifr, звідси такі слова, як «цифра» і «шифр»). Приблизно в цей час індийскі цифри почали використовувати й інші арабські вчені. В першій половині ХІІ ст. книга аль-Хорезмі в латинському перекладі проникла в Європу. Перекладач, ім’я якого до нас не дійшло, дав їй назву «Algoritmi de numero Indorum» («Алгоритми про рахунок індійський»).

Слово алгоритм в наші дні впевнено увійшло в розмовну мову, і сьогодні ми нерідко зустрічаємо в газетах і чуємо у виступах политиків вирази типу «алгоритм поведінки», «алгоритм успіху» або навіть «алгоритм зради» чи «алгоритм злочину». Академік Н. Н. Мойсеєв назвав свою книгу «Алгоритми розвитку», а відомий вчений-кардіолог М.М.Амосов —«Алгоритм здоров’я» і «Алгоритми розуму». А це означає, що слово живе, збагауючись новими значеннями і змістовними відтінками.

На сьогоднішній день існує велика кількість алгоритмів, назви яких говорять самі за себе. Ці алгоритми стосуються не тільки точних наук.

Наприклад, алгоритми з області медицини («Osem» – алгоритм для обробки медичних зображень), алгоритми, що стосуються комп’ютерної техніки та програмного забезпечення (алгоритм для ефективої передачі даних між ПК, алгоритм стиснення даних, «Алгоритм забіяки» – вибір нового лідера серед множини ПК, «Затемнення Гура» – алгоритм моделювання різних ефектів світла, кольору на поверхні об’єкта у трьохмірній комп’ютерній графіці).

В області програмування алгоритмізація процесів обробки інформації займає своє провідне місце графічного зображення майбутньої програми для вирішення любої задачі на ЕОМ.

За допомогою мови програмування алгоритм описується для подальшої реалізації складеної програми на ПК.


2.2. Поняття алгоритму.

Алгоритм – це послідовність операцій, яка дозволяє чисто механічно вирішити конкретну задачу з деякого класу однотипових задач.

Методи описання алгоритмів:

  • на звичайній мові;

  • на алгоритмічній мові (НАМ – навчальна алгоритмічна мова);

  • на графічній мові.

Властивості алгоритму:

  • визначеність: кожний крок алгоритму стоїть на своєму визначеному місці;

  • результативність: послідовність дій алгоритму обов’язково приводить до отримання результату,

  • масовість: алгоритм стосується не тільки окремо взятої задачі, а для цілого класу однотипових задач.


3. Домашнє завдання:

скласти алгоритм свого робочого дня, відправити цю інформацію-відповідь за адресою posta777@ukr.net, назвавши відправний лист номером групи та своїм прізвищем.



Похожие:

Урок №2 Тема уроку iconУрок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів
Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з режимом роботи, навчити змнювати параметри сторінки та створювати колонтитули
Урок №2 Тема уроку iconУрок №27 Тема уроку: Створення презентацій з використанням зображень, анімаційних ефектів
Мета уроку: актуалізація та засвоєння матеріалу на основі перевірки знань засобами роботи тестової програми, як виконання домашнього...
Урок №2 Тема уроку iconУрок №19 Тема уроку: Тестування по темі: Системи управління на основі комп’ютерних технологій
Мета уроку: актуалізація та засвоєння матеріалу на основі самоперевірки знань засобами роботи з тестовими програмами в системі візуального...
Урок №2 Тема уроку iconУрок образотворчого мистецтва у 7 класі
Тема уроку. Зображення на площині. Виконання в кольорі сюжетної композиції за уявою
Урок №2 Тема уроку iconУрок з образотворчого мистецтва у 5-му класі на тему: „
Тема уроку: Витинанка. Композиція „Вазон”, з використанням традиційних елементів витинанки
Урок №2 Тема уроку iconУрок №29 Тема 8 Створення, публікація та підтримка веб-ресурсів
Тема уроку: Різновиди веб-сторінок. Поняття, структура та різновиди веб-сайтів. Поняття про мову html. Її основні теги І атрибути.(записати...
Урок №2 Тема уроку iconУрок 1 Коробко А. С
Тема уроку. Вступ. Біблія, її структура та зміст. Біблія як предмет біблійної історії та християнської етики
Урок №2 Тема уроку iconУрок 1 Коробко А. С., у читель біології
Тема уроку. Вступ. Біблія, її структура та зміст. Біблія як предмет біблійної історії та християнської етики
Урок №2 Тема уроку iconІнформації в електронних таблицях Excel Урок №62 Тема уроку: Використання формул і функцій. Адресація комірок. Створення та введення формул. Копіювання формул. Сфера застосувань Excel
Тема уроку: Використання формул і функцій. Адресація комірок. Створення та введення формул. Копіювання формул
Урок №2 Тема уроку iconУрок №24 Тема уроку: Відладка програм, методи відладки. Реакція середовища на синтаксичні помилки
Мета: Засвоїти теоретичний матеріал процесу відладки програми в середовищі візуального програмування
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов