Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання icon

Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полюванняНазваниеПравила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання
Дата конвертации29.12.2012
Размер297.42 Kb.
ТипПравила
скачать >>>
ПРАВИЛА

ВИПРОБУВАНЬ МИСЛИВСЬКИХ СОБАК ЛЯГАВИХ ПОРІД

ПО БОЛОТНІЙ , ПОЛЬОВІЙ ДИЧИНІ І ВАЛЬДШНЕПУ.

Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання.

І. Загальні положення.

1.1.Випробування собак проводяться індивідуально з баловою оцінкою кожного елементу роботи, як у закритий, так і у відкритий для полювання час по вільній птиці в умовах, максимально наближених до полювання, експертною. комісією у складі не менше двох експертів.

При випробуваннях по польовій дичині допускається використання вирощених у вольєрах птахів(для фазанів бажано тільки півні), які випускаються в угіддя напередодні .

До випробувань допускаються собаки у віці від 8 місяців до 10 років, які мають свідоцтво про походження (родовід) та оцінку екстер’єру не нижче «добре». При випробуваннях першопольних собак, які не мають оцінки екстер’єру, суддівська комісія повинна визначити оцінку її екстер’єру.

До іспитів не допускаються хворі собаки , пустуючи та вагітні суки.

Змагання проводяться, як індивідуальні, так і парні, за окремими «Положеннями про змагання» експертною комісією у складі не менше трьох експертів.

1.2. Випробування проводяться у такі терміни:

1.2.1. По болотній дичині: дупель, бекас (при їх відсутності – гаршнеп, деркач) – з 01 квітня по 15 травня та з 15 липня по 01 листопада.

1.2.2. По польовій дичині:

перепел– з 15 квітня по 15 травня та з 15 липня по 01 листопада;

сіра куріпка, фазан – з 01 березня по 15 травня та з 01 вересня по
01 грудня;

1.2.3. По боровій дичині:

вальдшнеп – з 01 квітня по15 травня та з 15 вересня по 01 грудня.

1.3. Під час випробувань враховується й оцінюється робота собаки не тільки по основній, але й по іншій зустрінутій дичині, по якій спрацювала собака. Незнайомство собаки з іншими видами дичини не знижує оцінки його роботи по основному виду, якщо ведучий попередив про це експертну комісію до початку випробувань.

1.4. Випробування по кожному виду дичини проводяться за окремою шкалою розцінок.

ІІ. Елементи роботи лягавого собаки (відповідно до граф розцінкової таблиці).

^ На випробуваннях виявляються і розцінюються:

-чуття з розподілом на дальність, вірність, манеру причуювання;

-пошук з розподілом на прудкість та манеру; при роботі по сірій куріпці , фазану та вальдшнепу замість «манери пошуку» вводиться елемент «майстерність пошуку»;

-потяжка, стійка, підводка;

-типовість стилю, який включає типовість ходу, стійки, потяжки та підводки;

Натаскування з розподілом на постановку та слухняність.

2.1. Чуття – здібність собаки знаходити дичину за допомогою органів нюху. Чуття розцінюється за трьома елементами: дальність, вірність та манера причуювання.

2.1.1. Дальність чуття – здібність собаки на тій чи іншій відстані причуяти дичину. Дальність визначається та розцінюється за найдальшими роботами собаки, в яких експерти в змозі заміряти відстань від місця початку причуювання до місця зльоту (сидіння) дичини, яка свідомо не бігла від собаки. При визначенні дальності чуття підсумовується відстань, яку пройшов собака на потяжці, та від стійки до місця зльоту дичини. При відсутності потяжки у розрахунок дальності входить відстань від стійки до місця зльоту дичини.

Примітка: - наскоки на дичину «за вітром», у «напів-вітру» при оцінці дальності чуття до уваги не приймаються і розцінка дальності за цим не знижується;

- слідова робота хоча б з піднятою головою, за якої б не було відстані до зльоту дичиниі, про дальність чуття не свідчить.

2.1.2. Вірність чуття – здатність собаки спрацювати безпомилково і точно всіх зустрінутих ним птиць, які були в межах дальності його чуття, з рухом прямо на них. Собака повинен відпрацьовувати запах самої дичини, а не її сліди. Допускається відмітка собакою місця свіжого сидіння дичини потяжкою чи короткою стійкою (призупинкою до 10 секунд). Вірність розцінюється за всіма роботами собаки.

2.1.3. Манера причуювання – здатність собаки тою чи іншою мірою користуватись повітряними течіями при пошуку дичини. Манера причуювання визначається з моменту схоплювання безпосередньо запаху самої птиці до моменту її зльоту. Доробка дичини по сліду, яка відбігла від місця сидіння, до манери причуювання не входить.

2.2. ^ Прудкість пошуку – здібність собаки показати енергійний та рівний хід, який він не сповільнює під час іспиту. У залежності від умов місцевості та наявності свіжих слідів дичини собака може змінювати прудкість ходу.

2.3. ^ Манера пошуку – найкращим визначається пошук «човником», при якому собака обшукує місцевість, ідучи на паралелях, перетинаючи перпендикулярно напрямок руху ведучого, який йде проти вітру. Паралелі пошуку повинні відстояти одна від одної на відстані, на якій собака може причуяти дичину, і віддалятися рівномірно в боки від ведучого на сорок та більше метрів, в залежності від характеру місцевості та наявності дичини. При цьому собака не повинен втрачати контакт з ведучим. Неспроможність собаки в залежності від умов самостійно скорочувати чи поширювати пошук у бік від ведучого є недоліком. Правильний пошук можна вимагати на відкритих місцевостях з рідкими кущами. На місцевостях, що поросли кущами та густими чагарниками, собака повинен скорочувати пошук, щоб не втрачати контакт з ведучим. При боковому, стосовно напрямку ходу ведучого, вітрі, добре поставлений собака самостійно змінює кут напрямку пошуку. Бажано, щоб за вказівкою ведучого собака скорочував ширину та змінював напрямок пошуку, що забезпечить успішне наведення його на дичину, що перемістилась. прудкість та правильність пошуку залежить також від сили та постійності вітру.

2.4. ^ Майстерність пошуку (використовується при іспитах по сірій куріпці ,фазану та вальдшнепу) – доцільність в роботі собаки, який забезпечує находження дичини у будь-яких умовах. На відкритих угіддях – доцільний пошук класичним «човником» з паралелями сорок та більше метрів у залежності від характеру місцевості та кількості дичини без втрати контакту з ведучим. Правильний пошук можна вимагати на відкритих місцевостях з рідкими кущами. На місцевостях, що поросли кущами , чагарниками чи деревами, собака повинен скорочувати пошук, щоб не втрачати контакт з ведучим. При боковому, стосовно напрямку ходу ведучого, вітрі, добре поставлений собака самостійно змінює кут напрямку пошуку. Бажано, щоб за вказівкою ведучого собака скорочував ширину та змінював напрямок пошуку, що забезпечить успішне наведення його на птицю, що перемістилась. Швидкість та правильність пошуку залежить також від сили та постійності вітру. Собака повинен старанно обшукувати типові місця, використовуючи, як чисто «верхову», так і «слідову» роботу, змінюючи напрямок руху в залежності від напрямку руху ведучого. Прудкість ходу при пошуку повинна відповідати силі чуття – собака не повинен пропускати дичину. Бажано, щоб при роботі в густих кущах чи чагарниках собака, який почув дичину, ввійшов безпосередньо у густе місце і підняв птицю на крило. Коли дичина втікає, бажано , щоб собака обійшов( «обрізав») її і подав на ведучого.

Майстерність пошуку собака набуває в процесі полювання. Найвищим проявом майстерності при роботі у густих місцях є анонс – самостійне повернення собаки, яка працює поза зором ведучого з подальшим «запрошенням» його рухатись за собою.

2.5. Потяжка – насторожене просування собаки у напрямку причутої дичини чи її сліду (місця сидиння), починаючи з моменту зміни швидкості та напрямку ходу до моменту стійки, чи самостійний перехід зі стійки знову на пошук, який супроводжується відмічанням місця сидіння дичини. Потяжка повинна бути впевненою, чіткою, без тиску на дичину, щоб не підняти її на крило. Ураховуються всі потяжка, в т.ч. і ті, які не закінчились стійкою (перевірка). Відсутність потяжки не може бути перешкодою при оцінці собаки на диплом.

2.6. Стійка – основна типова ознака роботи лягавих собак. Стійкою називається зупинка собаки у напруженій позі перед дичиною, яку вона причуяла. Бажано, щоб собака робив стійку безпосередньо по дичині, а не по місцю ії сидіння. Стійка цінується напружена, впевнена, без самостійного просування собаки до підходу ведучого. Коли птиця відбігає, собака може самостійно просуватись у її бік, але при цьому він не повинен підняти її на крило. При оцінці стійки враховуються всі стійки, зроблені ним під час іспитів.

2.7. Підводка – просування собаки зі стійки за наказом ведучого для підйому птиці на крило. Це один з вирішальних моментів роботи лягавих, що забезпечує успішне добування дичини. Цінується підводка легка (за першим наказом ведучого), швидка й упевнена, прямо на дичину. Підводка визначається з моменту посилу собаки ведучим зі стійки до підйому птиці на крило. У момент зльоту дичини собака повинен зупинитись. Якщо в кінці підводки дичини не виявилось, собака може знову перейти на потяжку, продовжуючи доопрацьовувати птицю, яка відбігає. У залежності від ситуації підводка може бути: плавною зі швидкістю ведучого при дальній роботі; швидкою – при короткій роботі. При роботі «впритул» (собака стоїть над самою птицею) собака може далі не просуватись – за це не слід знижувати розцінку підводки. Оцінюються всі підводки, зроблені собакою під час іспиту.

2.8. Типовість стилю – злагодженість, краса усіх рухів і прийомів у роботі, властивих кожній з порід лягавих собак. Оцінюються стиль ходу, стиль стійки, стиль потяжки та підводки.

2.8.1. Стиль ходу – елементи руху собаки, властиві кожній породі, але при цьому цінується енергійний, легкий, плавний (бажано без підкидування заду) галоп, з головою, піднятою вище рівня спини.

Примітка: рівень трав’яного покриття визначає рівень несення собакою голови, але у будь-якому випадку бажано, щоб ніс собаки був направлений «у поле», а не до землі – собака повинен вловлювати повітряні течії, тримаючи поле на чутті.

2.8.2.Стиль стійки. У стійці цінується породна типовість, виразність, напруженість, незмінність пози.

2.8.3.Стиль потяжки та підводки – для всіх порід лягавих собак бажані пристрасні, яскраво виражені, енергійні потяжки та підводки.

2.9. Натаскування –результат виховання, що передбачає підготовку собаки до полювання і дає можливість керувати його природною здатністю відпрацьовувати запах дичини, використовуючи напрацьовані у нього навички. До числа необхідних навичок відносяться уміння собаки:

-ходити поруч з ведучим на повідку та без нього;

-виконувати команди ведучого «до мене», «лежати», як на короткій, так і на дальній від ведучого відстані;

-спинятися на місці при зльоті птиці самостійно чи за командою, і що особливо важливо – після пострілу.

Собака не повинен проявляти боязливість до пострілу чи зльоту дичини.

2.9.1. Постановка – самостійна, доцільна поведінка собаки по всьому комплексу випробувань при постійному і повному контакті з ведучим.

2.9.2. Слухняність – швидке і безумовне виконання собакою всіх команд ведучого, які він віддає голосом, свистком чи жестом, поблизу чи на відстані.


ІІІ. Розцінкова таблиця за шкалою максимальних балів при роботі по болотній дичині та перепелу.Чуття

Пошук

Елементи роботи по птиці

Типовість стилю

Натас-кування

Заг.

балДальність

Вірність

Манера причуювання

Прудкість пошуку

Манера пошуку

Потяжка

Стійка

Підводка

Ходу

Стійки

Потяжки та підводки

Постановка

Слухняність
10

10

5

10

10

5

5

10

5

5

5

10

10

100

ІУ. Розцінкова таблиця за шкалою максимальних балів при роботі по сірій куріпці, фазану та вальдшнепу.


Чуття

Пошук

Елементи роботи по птиці

^ Типовість стилю

Натас-кування

Заг.

бал

Дальність

Вірність

Манера причуювання

Прудкість пошуку

Майстерністьпошуку

Потяжка

Стійка

Підводка

Ходу

Стійки

Потяжки та підводки

Постановка

Слухняність
10

10

5

10

10

5

5

10

5

5

5

10

10

100

^ У. Умови та вимоги при суддівстві.

5.1. Регламентуючі бали для присудження дипломів:

п/п

Обов’язкові регламентуючі елементи роботи лягавих собак

Диплом
І ступеня

ІІ ступеня

ІІІ ступеня
1

Загальний бал не менше, у т.ч.:

80

70

60
2

За чуття,

у тому числі:

- за дальність чуття;

- за вірність чуття.


20


8

8

18


7

7

16


6

6
3

За стійку.

4

4

3

7


7

4

За натаскування (сумарно)

у тому числі:

- за постановку ;

- за слухняність.

14


7

7

14


7

7

12


6

6

Примітка:

- за роботу по польовій дичині, яка була вирощена у вольєрі і випущена напередодні випробувань

присуджується диплом не вище ІІ ступеню(вводиться обмеження за чуття-не більше 18 балів, в тому числі і за дальність для перепела- не більше 7 балів);

- при іспитах по виводках сірої куріпки при роботі по групі птиць присуджується диплом не вище ІІ ступеню(вводиться обмеження за чуття- не більше 18 балів, в тому числі і за дальність не більше 7 балів).

5.2. Для виявлення мисливських якостей собаці надається не більше 1 години, на протязі якої він повинен мати не менше
3 зустрічей з дичиною, незалежно від того, одиночна птиця чи група птиць (виводок). При необхідності суддівська комісія може надати додаткову зустріч з дичиною. Для розцінки на диплом ІІІ чи ІІ ступеня обов’язково треба мати дві позитивні роботи зі стійкою, одна з яких дає можливість визначити дальність чуття. Для диплома І ступеня необхідно мати не менше однієї роботи по точно заміченій переміщеній дичині(окрім фазана і вальдшнепа).

Примітка:

- наскоки на дичину «за вітром», «у пів-вітра» і «порожні стійки» у число гарантованих робіт по дичині не входять;

- при роботі на протязі першої хвилини недоліки, які впливають на вірність чуття(пусті стійки, спорювання, пропуск чи зштовхування дичини), не зараховуються;

- спорювання чи прохід дичини «на вітер» без причуювання (зштовхування) враховується як зустріч з птицею.

Випробування собаки необхідно проводити тільки при напрямку ходу ведучого проти вітру.

Під час випробування собака повинен знаходитись в роботі не менше 30 хвилин без перерви на відпочинок.

Перевірка реакції собаки на постріл (холостий) при роботі по першій відпрацьованій дичині обов’язкова.

Перед пуском собаки у пошук експертна комісія перевіряє елементи слухняності собаки, а саме: ходіння собаки поруч з ведучим на повідку та без нього, команди «лежати» на відстані, «до мене».

У дипломі, який отримала собака при позитивній роботі, вказується тільки той вид дичини, по якій розцінено чуття.

5.3. Собака знімається з іспиту без оцінки із зазначенням причин зняття у разі:

5.3.1. Відмови йти в пошук протягом 5 хвилин .

5.3.2. Ходу шагом чи на потяжці протягом 10 хвилин .

5.3.3. Не проявлення чуття:

- трьох спорів - птиця причуяна, але піднята на крило без стійки ;

-трьох зштовхувань чи пропусків дичини проти вітру в межах мінімаль-

них вимог за чуттья без її причуювання;

- трьох( пустих) стійок з посилом без підйому птиці або трьох при- зупинок на протязі 30 сек. без посилу.

5.3.4. Трьох стійок з посилом по дрібних не мисливських пташках. 5.3.5.Відсутності належної слухняності, що не дає можливості проводити іспит.

5.3.6. Неповернення до ведучого протягом 5 хвилин після переслідування по зрячому зайця чи косулі .

5.3.7. Переслідування птиці після її підйому на крило на відстань більше 10 метрів з місця де собаку зостав ії зльот.

5.3.8. Боязливого ставлення до пострілу чи зльоту дичини з відмовою йти у подальший пошук.

5.3.9.Невиконання ведучим розпоряджень суддівської комісії. 5.3.10.Появи ведучого у нетверезому стані.

5.3.11.За бажання ведучого і з дозволу суддівської комісії, якщо собака знаходився в полі до 10 хвилин.

5.4. Іспити не проводяться:

5.4.1. При температурі повітря вище 30оС.

5.4.2. При відсутності вітру (повний штиль) або сильному поривчатому.

5.4.4. При затяжному дощі та зливі.

5.4.5. Удосвіта та після заходу сонця.

УІ. Орієнтовна шкала оцінок при іспитах лягавих собак.

^ Вимоги для отримання найвищого балуНайвищий бал

Недоліки, що знижують оцінку

Штраф-

ний бал1. ЧУТТЯ
Вищим балом розцінюється

собака, який спрацював безпомилково всіх птиць, і показав далеке, вірне і верхове чуття.

251.1. Дальність

Собака причуяв точно замічену переміщену птицю на відстань не ближче:

а) болотна дичина – 25 м та більше

б) перепел – 16 м та більше

в) сіра куріпка, фазан, вальдшнеп- 18 м. та більше.


Примітка:

- дальність чуття по гаршнепу та деркачу розцінюється за шкалою перепела;

-для фазана та вальдшнепа при присудженні диплома І ступеню переміщена птиця не обов'язкова.10

Причуювання болотної дичини на відстані не ближче:

 • 20 м

 • 18 м

 • 12 м

 • 6 м

Причуювання перепела на відстані не ближче:

 • 14 м

 • 12 м

 • 8 мПричуювання сірої куріпки та фазану на відстані не ближче:

 • 16 м

 • 14 м.

 • 10 м

 • 6 м

Причуювання вальдшнепу на відстані не ближче:

- 16 м

- 14 м

- 12 м

 • 6 м1

2

3

4


1

2

3

4


1

2

3

4


1

2

3

4
1.2. Вірність
Собака чистим верхом, безпомилково, без затримок на слідах відпрацював всіх птиць, які були у межах дальності його чуття, у т.ч. і тих, що перемістились Примітка:

-вимоги до точності місця знаходження дичини повинні бути більш жорсткими при коротких робота;

-за неточну вказівку місця знаходження дичини в момент ії зльоту на відстані причуювання далі 4;6 м.(відповідно, для перепела та іншої дичини) знижка складає 1 бал;

-за неточну вказівку місця знаходження дичини в момент ії зльоту на відстані причуювання ближче 4;6 м.(відповідно, для перепела та іншої дичини) знижка складає 2 бали;

-це стосується і слідової роботи;

-за спорювання дичини знімається min 1 бал;

-за пропуск чи зштовхування дичини на вітер в межах мінімальних вимог за чуття знімається 2 бали;

10

Неточна вказівка місця знаходження дичини в момент ії зльоту в залежності від відстані, у т.ч. слідова робота по птиці (за кожний випадок)


1-2
Спорювання, зштовхування чи пропуск дичини на вітер в ме-

жах мінімальних вимог за

чуття (за кожний випадок;за 3 випадки собака знімається з випробування)

1-2
Тривала, >10сек.(або>30cек.), призупинка, але без підйому птиці (за кожний випадок)

1-2
Тверда стійка з посилом, але без підйому птиці( за кожний випадок; за 3 випадки собака знімається з іспиту)


2


^ 1.3. Манера причуювання
Собака шукає з високо піднятою головою, користується тільки повітряними течіями, ігноруючи слід.

5

Манера причуювання в основному верхня, але з короткотерміновим обнюхуванням сліду


1
Часте обнюхування слідів

2
Манера причуювання в основному слідова

3-4
^ 2. ПРУДКІСТЬ ПОШУКУ
Вищим балом оцінюється пошук енергійним, худким і рівним галопом, що не змінюється під час випробувань (мінімальний час роботи собаки– 30 хвилин).

10

Худкий, але недостатньо енергійний галоп.

1
Худкий, але недостатньо рівний, аритмічний галоп.

2
Хід достатньо худким галопом з рідкими переходами на рись.


3
Хід в’ялим галопом з частими переходами на рись.

4-5
Хід в основному риссю з рідкими переходами на галоп.

5-6
Хід тільки риссю.

6-7
Хід тихою риссю з переходами на шаг.

8-9
Хід кроком або на потяжках протягом 10 хвилин – собака знімається з іспитів.

н/п


^ 3. МАНЕРА ПОШУКУ
Вищим балом оцінюється пошук «човником» на правильних парале-

лях, перпендикулярних напрямку

вітру, шириною від 40 та більше метрів(в залежності від умов), на

відстані не далі 10 метрів по прямій

від ведучого, без заворотів всереди-

ну, пропусків не обшуканих місць,

без проходів ззаду ведучого, без

повторного обшуку пройдених місць.10

Пошук в основному правильний, але з рідкими заворотами всередину.


1
Пошук в основному правильний, але з рідкими заворотами всередину та повторним обшуком пройдених місць.


2
Пошук в основному правильний, але на відстані більше 10м. попереду ведучого (в залежності від відстані).


1-3
Пошук в основному правильний, але собака не змінює його ширину в залежності від умов іспиту чи команд ведучого.

3
Пошук в основному правильний, але з частими проходами по обшуканих місцях і заворотами всередину.

3-4
Пошук нерівномірний (в один бік) з пропусками не обшуканих місць.

4-5
Погано розроблений пошук з частими заворотами в середину, проходами позаду ведучого, пропуском не обшуканих місць, нерівномірний.

5-6
Пошук безсистемний, некерований.

6-7
Пошук вузький, коло ведучого.

8-9
^ 4. МАЙСТЕРНІСТЬ ПОШУКУ (при роботі по сірій куріпці , фазану та вальдшнепу)
Собака проявляє доцільність при роботі: на відкритих місцевостях користується повітряними течіями, шукає «човником» незалежно від напрямку ходу ведучого, співвідносить швидкість ходу з можливостями свого чуття, чітко, впевнено відпрацьовує птицю, що біжить, незалежно від напрямку вітру; ретельно обшукує характерні місця і пропускає нетипові; вміє обійти птицю, що біжить, і подати її на ведучого. У кріпких місцях працює в межах зору ведучого та в повному контакті з ним; проявляє анонс при роботі в густих місцях.

10

На відкритих угіддях недостатньо чітко шукає «човником» (в залежності від ступеня виразності).

1-5
Собака з однаковими зусиллями шукає, як в характерних, так і в нехарактерних місцях.

3-4
Собака залишає характерні місця і затримується в нехарактерних.

5-6
Пошук у кріпких місцях не на

зустріч ходу ведучого, або не вміння користуватись вітром при русі ведучого на «вітер».

2-3
Невміння собаки користуватись слідом, або надмірне захоплення слідовою роботою.

3-4
У кріпких місцях пошук залишається широким, собака зникає з поля зору ведучого.

4
Пошук некерований, безсистемний, або дуже вузький.

6-9
5. ПОТЯЖКА
Потяжки чіткі, впевнені, поступово сповільнюючі при наближенні собаки до дичини чи місця її сидіння.

Примітка:

-враховуються всі потяжки, у т.ч. ті, що не закінчуються стійкою;

-при роботі в густому чагарнику чи лісі, якщо собака відпрацював дичину зі стійкою поза зору експертної комісії( не вдалося бачити жодної потяжки), в цьому випадку потяжка розцінюється 4 балами.

-допускається розцінка протяжки 3 балами собакам, чуття яких розцінене

не менш ніж на 18 б. , при цьому собака спрацював безпомилково і точно

всіх зустрінутих ним птиць без потяжки.5

Потяжка коротка чи недостатньо чітка.

1
Потяжка невпевнена.

2
Потяжка слабо виражена.

3-4
При повній відсутності потяжки бали не виставляються.

н/п

6. СТІЙКА
Усі стійки тверді, зроблені безпосередньо по дичині, без самостійного просування собаки у бік птиці до команди ведучого.

Примітка: самостійне просування за птицею, що біжить, але без її підйому на крило, не знижує оцінку за стійку. Оцінюються всі стійки собаки, зроблені під час іспитів.5

Стійка по дичині, що не біжить, з самостійним просуванням собаки при підході ведучого до неї впритул.

1
Стійка по дичині, що не біжить, із самостійним просуванням собаки до підходу ведучого(до 10 м).

2
Коротка стійка, після якої собака самостійно піднімає птицю на крило; самостійне просування собаки зі стійки до підходу ведучого на відстані далі 10 м по птиці, що явно не біжить.

3-4

7. ПІДВОДКА
Підводка впевнена, зі швидкістю, яка відповідає ситуації; точно направлена на птицю; без надлишкових затримок, що не дає птиці можливості відбігти; собака повинен перейти на підводку за першою командою ведучого.

Примітка:

- підводка із заворотом на ведучого, а також слідова доробка птиці, що відбігла, не знижує оцінку за підводку;

-при відсутності підводки, в умовах коли птиця самостійно піднімається без просування собаки зі стійки до підходу ведучого(відсутні належні умови для надання ведучим відповідної команди собаці), експертна комісія може розцінити підводку в 6 балів.10

Дуже стрімка (кидком) підводка по далеко причуя- ній птиці (не дає можливості зробити влучний постріл) або надмірно повільна по птиці, що відбігає.

1-2
Підводка з незначною затримкою, яка потребує повторної команди.

2
Підводка з надмірною затримкою, яка потребує повторних команд.

3
Підводка невпевнена, яка потребує наполегливих команд ведучого, але закінчується підйомом птиці.

4
Підводка туга, з тривалою затримкою, що дає можливість птиці далеко відбігти.

5-6
Підводка дуже туга, яка потребує підштовхування.

7-9

Підводка відсутня – бали не виставляються .

н/п
^ 8. ТИПОВІСТЬ СТИЛЮ
Стиль ходу, стійки, потяжки і підводки є типовим для кожної породи лягавих собак

^ 8.1. Типовість ходу.

Легкий, енергійний, плавний, стрімкий галоп, типовий для породи, з головою, піднятою на рівень холки і вище.

Примітка: для пойнтера характерним є високий плавний галоп; для англійського сетера – галоп, що стелиться; ірландський сетер скаче характерними товчками, шотландський сетер – важким галопом, континентальні лягаві у масі своїй мають короткий галоп (курц-галоп) з переходом на рись і голову несуть на рівні спини. Окремі лінії континентальних лягавих мають хід, який наближається до стилю острівних лягавих, що не може вважатись недоліком.

^ 8.2. Типовість стійки.

Усі стійкі напружені, виразні, типові для породи.

Примітка: для англійського сетера типова лежача стійка, для інших порід лежача стійка є допустимою тільки при наскоці на

дичину.


15


5

Хід помірний з головою на рівні спини.

1
Хід повільний з головою на рівні спини чи нижче.

1-2
Хід тяжким галопом, з переходами на рись, з головою на рівні спини чи нижче.

2-3
Хід енергійний, але з низько опущеною головою.

2
Хід риссю з переходами на шаг з низько опущеною головою.

3-4
Стійка недостатньо напружена, з невисоко піднятою головою або недостатньо тверда (озирається на ведучого, махає хвостом).


1-2
Стійка в'яла, маловиразна, нетипова для породи.

2-3
Стійка лежача, окрім англійського сетера.

3

Стійка флегматична, невиразна з опущеною головою.

3-4
^ 8.3. Типовість потяжки і підводки. У більшості своїй потяжки і підводки пристрасні і яскраво виражені з високо піднятою головою.

Примітка: для англійського сетера характерними є потяжки, що припадають до землі.

5

Потяжки і підводки пристрасні, виразні, але по зигзагоподібній лінії.

1
Потяжки і підводки типові, але з невисоко піднятою головою (на рівні спини і нижче).

1-2
Потяжки і підводки недостатньо пристрасні, до того ж зигзагоподібні (по птиці, що не біжить, і рівному вітрі).

2-3
Потяжки і підводки вялі, слабо виражені, з частими зупинками і ковирянням на сліду.

3-4
Потяжки і підводки з низько опущеною головою (слідові).

4
9. НАТАСКУВАННЯЧітка, доцільна поведінка собаки з постійним контактом з ведучим.

20


9.1. Постановка: самостійна, доцільна робота собаки по всьому комплексу іспитів без зайвих команд ведучого і при повному контакті з ним. Собака не звертає уваги на не мисливських тварин, не робить стійок по дрібних не мисливських пташках після роботи по дичині. Собака самостійно без команди ведучого лягає(чи зупиняється) на місці після зльоту птиці, і що особливо важливо, після пострілу.


Примітка:

-допускається переслідування по зрячому зайця чи косулі до 3 хвилин.

.

10Робота «по дрібних не мисливських пташках» (за кожний випадок)

Те ж, але тричі – собака знімається з іспитів як непідготовлений.1
Контакт з ведучим недостатній, потребуються повторні команди; собака при пострілі залишається на місці тільки за командою ведучого.1-2
Переслідування зайця чи косулі по зрячому більше

3 хвл.


2


Контакт з ведучим слабкий – потребується часте повторення команд ведучого, який зловживає свистком.

3-4

Собака працює «на себе» - контакт з ведучим слабкий

4-5

Собака тримається невпевнено, не проявляє ініціативи і самостійності в процесі роботи, постійно озирається на ведучого


4-6

Собака некерована

7-9

Собака під час роботи чи після пострілу допускає посув за птицею до 5 м

2Те ж саме – до 10 м

4

При гоньбі птиці більше 10 м або боязливості пострілів собака знімається з іспитів
9.2. Слухняність. Собака чітко виконує всі команди ведучого, які він віддає жестом, свистком, голосом, поблизу чи на відстані.

10

Недостатньо чітко виконуються команди ведучого

1-2

1-2

Собака з неохотою реагує на повторні команди ведучого

3-4

Необхідні команди, у т.ч. «рядом», на повідці та без нього, «до мене», «лежати» тощо собака виконує погано, слабо реагує на свисток та жести ведучого (у залежності від того, якою мірою це заважає проведенню іспитів)

4-9

Собака, який не реагує на команди ведучого, знімається з іспитів

н/пПохожие:

Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про Чемпіонат України мисливських собак лягавих порід по болотній дичині. Меморіал ім. Д. С. Чабана загальні положення
Чемпіонат мисливських собак лягавих порід по болотній дичині проводиться, як відкритий командно-особистий захід з мисливського собаківництва...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про Чемпіонат України мисливських собак лягавих порід по болотній дичині. Меморіал ім. Д. С. Чабана загальні положення
Чемпіонат мисливських собак лягавих порід по болотній дичині проводиться, як відкритий командно-особистий захід Федерації мисливського...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про проведення випробувань та змагань собак мисливських порід
Випробування та змагання собак мисливських порід – племінні заходи, що проводяться з метою виявлення їх мисливських якостей. Право...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconРішення про перенесення місця проведення Чемпіонату, або його відміну, буде додатково попереджено. Затверджене Положення про Регіональний Чемпіонати України лягавих собак по болотній дичині 2011 року (додається)
З метою визначення кращих мисливських собак лягавих порід І підведення підсумків роботи в галузі мисливського собаківництва
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПравила випробувань мисливських собак породи хортів І. Правила випробувань мисливських якостей собак породи хортів по вільному звіру
Випробування хортів проводяться по дорослому зайцю-русаку, біляку в місцевостях, де немає русака, талая, а також по лисиці
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПравила випробувань мисливських собак по підсадному кабану випробування проводяться на протязі року на атестованих на право проведення стаціонарних станціях
До випробувань по підсадному кабану допускаються лайки мисливських порід, які стандартизовані в Україні, континентальні лягаві, гончаки...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про експертів з мисливського собаківництва україни загальні положення 1
Експертизу собак мисливських порід на виставках, виводках, випробуваннях та змаганнях здійснюють особи, які мають кваліфікацію (звання)...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про проведення випробувань і змагань собак мисливських порід Положення про випробувальні станції
Для проведення натаски, нагонки, притравки, польових випробувань і змагань мисливських собак користувачі мисливських угідь мають...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconІнструкція з методики, техніки І організації експертизи собак мисливських порід на виставках І виводках
Експертиза на рингах виставок і виводок проводиться з метою оцінки особин різних порід мисливських собак для визначення придатності...
Правила випробувань мисливських собак лягавих порід по болотній, польовій дичині І вальдшнепу. Метою випробувань є визначення плідників по робочих якостях та підготовка собак до полювання iconПоложення про Чемпіонат України серед лягавих собак та спанієлів по вальдшнепу 2011 року
Чемпіонат України серед лягавих собак та спанієлів по вальдшнепу проводиться Федерацією мисливського собаківництва України (надалі...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов